DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #819970  autor: zarathos
 29 sie 2015, 00:26
Hej.

Mam problem - mój nowy bank używa elektronicznego systemu weryfikacji, ale... nie obsługują Windows Phone'a. Muszę więc zamienić telefon z Lumii 520 na coś z Androidem. Zmiana banku nie wchodzi w grę, zanim mi ktoś doradzi coś takiego :)

Doradźcie mi, proszę, coś do 500 PLN co nie odrzuci mnie od systemu. Nigdy wcześniej nie używałem Androida, zawsze tylko WP albo system Nokii (do tel. Asha).

wymagania odnośnie telefonu
- ekran 4-5 cala, preferuję mniejsze ze względu na małe dłonie
- Android
- aparat na tyle dobry, żeby nie miał problemów z odczytem QR-codów i podobnych
- bateria która w stanie spoczynku z uruchomieniem "do kontroli biletów" wytrzyma 24 godziny
- sensowna antena (często rozmawiam "z piwnicy")
- dostęp do sklepu Google Play (w Noki X to był zdaje się problem?).

preferencje odnośnie marki
- cokolwiek, nie mam żadnych preferencji. Mogą być bardziej egzotyczne, czy też "polsko-chińskie" marki.

miejsce zakupu
- raczej nowy, w sklepie (preferuję) lub przez net jeżeli nie trzeba będzie czekać długo na przesyłkę

kwota przeznaczona na zakup
Do 500 PLN, im mniej tym lepiej

Do czego tel. jest używany
- dzwonienie (jakieś 30-40 minut dziennie)
- SMSy (raczej odbiór niż wysyłanie)
- przeglądanie netu (www, strona banku, mail) - zależy czy gdzieś jadę czy nie - między 20 a 120 minut :)
- aplikacje w rodzaju SkyCash, CrontoSign, E-Podroznik, rozkłady jazdy itd.


wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- Asus Zenfone 4 A400CG/CXG
- Sony Xperia E4
- LG L70 D290
- Motorola E2
 #819988  autor: best
 29 sie 2015, 02:21
Zamiast L70 lepiej zainwestować w G2 mini.
 #819994  autor: bulgar_rpk
 29 sie 2015, 08:34
A zamiast Xperii E4 lepiej E4g co prawda ma mniejszy ekran o 0,3", ale ma lepszy procesor 4x 1,5 ghz, LTE. Ale jak mój przedmówca wspomniał G2 Mini też zły nie będzie. Dostajesz ekran 4,7" w rozdzielczości HD, Upgrade do Lolka i nienajgorsze ppdzespoły

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #819997  autor: nemo2009
 29 sie 2015, 08:53
zarathos pisze:Motorola E2
Ten jak najbardziej będzie ok.
Od siebie dodam Huawei G 620 S,Honor Holy,Honor 4 z Media Markt,ostatnio był za 449 zł.
Leon LTE(nieco przekracza budżet).
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... loty.bhtml

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #820004  autor: bulgar_rpk
 29 sie 2015, 10:12
nemo2009 pisze:Leon LTE(nieco przekracza budżet).
Niekoniecznie ;)
http://allegro.pl/lg-leon-h340n-quad-co ... 07517.html#
Nówka za 443zł (policzone razem z dostawą)

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820028  autor: motov3
 29 sie 2015, 11:19
Jesli kolega tak glownie uzywal Nokii do tej pory, to moze NOKIA X albo NOKIA XL na Androidzie ?
Sa dosc tanie.

NOKIA XL za 399 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-xl-248970

NOKIA X za 289 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-x-148385

Z tych dwoch zdecydowanie XL - jest lepsza.

Nie jest to moze jakis wypasiony smartfon, ale ogolnie nie jest zly. Na pewno sa na rynku lepsze, na pewno sa i gorsze :mrgreen: To jedyna Nokia wyposazona w Androida, z wlasnym launcherem. Podaje jako alternatywe, staremu uzytkownikowi Nokii, gdyz jako sam-stary uzytkownik Nokii - po prostu nie moglem tego nie zrobic :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
 #820030  autor: bulgar_rpk
 29 sie 2015, 11:34
No i w przypadku X od Nokii dalej są kafle :D można też zainstalować jakiś inny Launcher albo custom roma np LevaOS gdzie masz do dyspozycji pełną wielozadaniowość Androida ;)

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #820072  autor: best
 29 sie 2015, 15:26
motov3 pisze:Jesli kolega tak glownie uzywal Nokii do tej pory, to moze NOKIA X albo NOKIA XL na Androidzie ?
Sa dosc tanie.

NOKIA XL za 399 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-xl-248970

NOKIA X za 289 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-x-148385

Z tych dwoch zdecydowanie XL - jest lepsza.

Nie jest to moze jakis wypasiony smartfon, ale ogolnie nie jest zly. Na pewno sa na rynku lepsze, na pewno sa i gorsze :mrgreen: To jedyna Nokia wyposazona w Androida, z wlasnym launcherem. Podaje jako alternatywe, staremu uzytkownikowi Nokii, gdyz jako sam-stary uzytkownik Nokii - po prostu nie moglem tego nie zrobic :mrgreen: :mrgreen:
Co ten biedny człowiek Ci zrobił, że wciskasz mu chłam pokroju L7, czy Xperii J?
 #820073  autor: best
 29 sie 2015, 15:28
motov3 pisze:Jesli kolega tak glownie uzywal Nokii do tej pory, to moze NOKIA X albo NOKIA XL na Androidzie ?
Sa dosc tanie.

NOKIA XL za 399 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-xl-248970

NOKIA X za 289 zl za nowke sztuke
http://allegro.pl/nokia-x-148385

Z tych dwoch zdecydowanie XL - jest lepsza.

Nie jest to moze jakis wypasiony smartfon, ale ogolnie nie jest zly. Na pewno sa na rynku lepsze, na pewno sa i gorsze :mrgreen: To jedyna Nokia wyposazona w Androida, z wlasnym launcherem. Podaje jako alternatywe, staremu uzytkownikowi Nokii, gdyz jako sam-stary uzytkownik Nokii - po prostu nie moglem tego nie zrobic :mrgreen: :mrgreen:
Co ten biedny człowiek Ci zrobił, że chcesz mu polecić chłam pokroju L7, czy Xperii J?
 #820075  autor: Invi.
 29 sie 2015, 15:38
Miałem kiedyś nieprzyjemność przetestowania nokii x. Szczerze mówiąc to wolałbym tą j-tkę mimo, że uważam ją za jeden z najgorszych androidów w historii:P
 #820103  autor: zarathos
 29 sie 2015, 18:20
best - zainwestować i telefon to słowa które do siebie nie pasują ;) Inwestycja to by była jakby G2 Mini za rok dał się sprzedać za więcej niż za niego teraz zapłacę :)

Na razie szukam czegoś co pozwoli mi przetestować Androida i zdecydować, czy chcę robota, czy może olać i pójść w iOSa z którym miałem styczność. Telefon na rok, potem się zobaczy - stąd taki a nie inny próg cenowy.

Mówicie, żeby sprawdzić LG Leon? Na LTE mi nie zależy, w moim abonamencie i tak LTE nie mam. LG Leon bez LTE też będzie ok? Np. taki: Link do Media Markt - LG Leon Tytanowy? Jak z LTE jest dużo lepszy to te 550 PLN zapłacę, nie ma sprawy :)

A może taki LG: LG Spirit

Poza tym Huawei G620S, Honor Holly?
 #820160  autor: motov3
 29 sie 2015, 22:19
best pisze:Co ten biedny człowiek Ci zrobił, że chcesz mu polecić chłam pokroju L7, czy Xperii J?
Przeciez napisalem ze to jakas tam alternatywa, gdyby jednak nie chcial zmieniac marki, wiec nie podniecaj sie tak, bo G2 Mini ktore polecasz (ile to juz razy o nim tu czytalem) laguje srednio w 3 miesiacu. Spojrz na testy dlugodystansowe tego smartfona a pozniej go polecaj. Zreszta tak sie tu utarlo, ze jak sie nie wie co polecic - to sie poleca G2 Mini :mrgreen: Nie jestes pierwszy ani ostatni ktory tak robi :wink:

Osobiscie gdybym mial na wydanie 5 stowek, to szukalbym uzywki Galaxy S3, lub Sony Xperia Z (bez oznaczen numerycznych).

Obrazek
 #820164  autor: antyfilidor
 29 sie 2015, 22:29
Mówisz że narazie chcesz tylko przetestować androida i zastanowić się czy wybrać robota czy ios. No to od razu Ci powiem że z androida w tej cenie najpewniej nie będziesz zadowolony.

Ja zrezygnowałem właśnie z LG g2 mini, który o ile się nie mylę jest mocniejszy od (przynajmniej części) telefonów które wymieniłeś, a mimo to bywał irytujący. Na lolipopie odnoszę wrażenie że lagi się mocno zmniejszyły, a telefon pracuje dłużej na baterii, ale pamięci zeżarł dużo więcej, także na tych 8 GB nic się nie dało zainstalować praktycznie.
Gdyby nie ten problem z aplikacjami, to to może byc dobry wybór w tej cenie. Osobiście nie używałem, ale z tańszych androidów polecana jest moto G zdaje się, a pierwsza generacja jest w Twoim budżecie.

Motorola (cegła) -> Nokia 3510i -> NEC ... -> SE k550i-> Samsung avila-> Lg Vu -> Lumia 920
 #820167  autor: zarathos
 29 sie 2015, 22:53
Po części przetestować, po części nie mam wyjścia - bez te. z iOS albo Androidem nie dorwę się do wypłaty :)

Pytanie do czego używałeś telefonu, że miałeś takie problemy? Ja przez dwa lata posiadania Lumii zainstalowałem na niej 6 dodatkowych aplikacji: SkyCash, Blik, rozkład jazdy SKM w Trójmieście, JakDojadę, Pogodę Bing i Tapatalk.

Z systemowych aplikacji wykorzystuję Internet Explorera (z którego korzystam coraz mniej - MSN News i Tapatalk mi wystarczają), Notatnik, Kalendarz, MSN News, PDF Readera i OneDrive. Plus rzecz jasna SMSy, książka telefoniczna i dzwonienie.

Ani razu nie odpaliłem filmu, nie słuchałem też nigdy muzyki, nie grałem etc. Od takich rzeczy mam lapka, gdybym chciał oglądać filmy na przenośnym sprzęcie to kupiłbym sobie tablet.

Ok, czasami robię zdjęcie kotu czy okolicy ;)

Na Androidzie będzie prawdopodobnie to samo, plus system QR-code z drugiego banku. Na prawdę Android za 500 PLN nie będzie w stanie ogarnąć tak podstawowych wymagań? Ile trzeba by było dołożyć, żeby był w stanie to ogarnąć?

Inaczej - jaki telefon z Androidem będzie w stanie bez problemu sprostać takim wymaganiom?
 #820175  autor: antyfilidor
 29 sie 2015, 23:21
@zarathos są tu ludzie którzy się na tum bardziej znają niż ja, ale używałem też przez pare mc WP i powiem tal ogarnąć tote funkcja ogarną, ale będa widoczne przycęcia (o tej płynności co na lumiach można zapomnieć na takich androidach- tak z mojego doświadczenia).

Z drugiej strony- jakdojade na androidzie jest o niebo wygodniejsze niż ta imitacja aplikacji z WP (chyba że przez ten ponad rok coś tam poprawili :P) to pod tym względem odczujesz różnicę na plus.

Motorola (cegła) -> Nokia 3510i -> NEC ... -> SE k550i-> Samsung avila-> Lg Vu -> Lumia 920
 #820177  autor: zarathos
 29 sie 2015, 23:26
Telefony z Chin odpadają ze względu na czas dostawy. Tel. potrzebuję "na wczoraj". Gdyby nie to, to chińczyki byłyby ciekawą alternatywą. Kolega ma jednego takiego (o niewymawialnej nazwie) i nie narzeka :)

JakDojadę nie poprawili. Nadal jest tylko trochę bardziej używalne niż wersja www :D

I serio? Android za 500 PLN będzie działał gorzej niż stara Lumia 520 za 300 PLN? No weźcie sobie z człowieka nie żartujcie. A gdyby postawić na którymś z tych telefonów czystego Androida, bez nakładek producenta?
 #820183  autor: motov3
 29 sie 2015, 23:49
No co ci mamy powiedziec. WP to calkiem inaczej zoptymalizowany system niz Android. Android potrafi swietnie dzialac na flagowcach czy telefonach klasy sredniej-wyzszej. Na budzetowych modelach idzie mu to srednio. Tak wiec nie dziw sie. WP dziala plynnie juz od najprostszych i najtanszych modeli. :-)

Obrazek
 #820185  autor: zarathos
 29 sie 2015, 23:58
No... dobra. Coś wymyśle, pewnie koniec końców kupię najtańszego Androida jakiego znajdę i będę miał dwa telefony - robota będę używał tylko do operacji bankowych.

Koszmar jakiś.

No nic, dzięki za rady chociaż w sumie raczej doradziliście omijanie Androida :)