DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #795405  autor: crayou
 10 kwie 2015, 20:33
Witam.
Od niedawne Plus udostępnił Hd voice. Wszystko cacy i działa ok, dopóki nie łączę się z zestawem głośnomówiącym w aucie. W prywatnym i służbowym to samo. Jak dzwonię do innej sieci (wtedy nie ma Hd voice), to jest wszystko OK. Najwyraźniej zestawy nie potrafią poradzić sobie z tą usługą. Czy można ją jakoś wyłączyć? Po innych forach czytałem sporadyczne rozwiązania ustawień dla poszczególnych modeli telefonów. Nie znalazłem "ogólnej" instrukcji wyłączenia Hd voice. Mój telefon to ZTE Grand X Quad.
Pozdrawiam.
 #795581  autor: loker
 11 kwie 2015, 17:54
Bardzo łatwo - w większości telefonów HD Voice nie działa w 2G. Wymuś only GSM i po sprawie.
 #795588  autor: crayou
 11 kwie 2015, 18:32
Jest to jakaś droga, choć żegnam się tym samym z szybkim internetem. Testy jutro - dziekuję za podpowiedź.
EDIT: jakiś widżet z przełącznikiem 2G/3G będzie doraźnym rozwiązaniem. Jak będę chciał skorzystać z netu, to się przełączę i już.
 #795590  autor: bazooka
 11 kwie 2015, 18:37
Dualsim jak zawsze przyjdzie z pomocą - w jednej karcie GSM z Plusem, w drugiej net pod 3G/4G - jaki tylko sobie dobierzesz. Ja mam tak, jak na moim avatarze :)
 #795593  autor: cyanoone
 11 kwie 2015, 18:46
Masz roota? kiedyś było można wymusić HD voice, więc może da się wyłączyć.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #795597  autor: cyanoone
 11 kwie 2015, 19:11
ro.ril.enable.amr.wideband=0
Dodaj to do /system/build.prop
HD voice powinno po restarcie nie działać.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #795600  autor: crayou
 11 kwie 2015, 19:28
sebusy pisze:w jednej karcie GSM z Plusem, w drugiej net pod 3G/4G
No tu właśnie kłopot, bo właśnie PLUS i Internet są razem (numer służbowy i tam mam net za free). Druga karta PLAY, w której mam konto ważne rok i korzystam z tego n-ru prywatnie a więc sporadycznie.
cyanoone pisze:Masz roota?
Mam - telefon miał go od "nowości"
cyanoone pisze:Dodaj to do /system/build.prop
Wybacz, bo trochę mało obrotny jestem w tych sprawach i nie gmerałem w takich plikach.
Rozumiem, że otwieram to w jakimś notatniku i dodaję twój cytowany wiersz? W jakimś konkretnym miejscu/wierszu?

Dziękuję Wam za zaangażowanie, bo problem jest dla mnie dość upierdliwy...
 #795610  autor: cyanoone
 11 kwie 2015, 20:31
Zainstaluj sobie ghost Commander i włącz roota w ustawieniach. Dalej w menu głównym wybierz root, dalej system i masz plik build.prop. Przytrzymaj na tym pliku i masz opcje edytuj. Możesz dać mój cytat na sam koniec tylko wtedy musisz dodać na końcu jeden pusty wers.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #795629  autor: crayou
 11 kwie 2015, 21:31
ESexplorer też zrobi robotę. Już wiem co i jak. Oczywiście dam znać jaki efekt.
 #795676  autor: crayou
 12 kwie 2015, 09:52
A więc:
- zmiany w build.prop nie przynoszą oczekiwanych zmian. Wkleiłem to na koniec, plus pozostawiłem wolny wiersz, zapisz i reset. Brak zmian.
- przełączenie na 2G - brak HD Voice. Rozwiązanie trochę uciążliwe ale zawsze coś - dzięki.

Gdyby pojawił się inny pomysł z build.prop czy coś, co wyłączy HD Voice na stałe, to chętnie potestuję.
 #795761  autor: crayou
 12 kwie 2015, 15:17
Ehhh... Bliski byłem pomyślnego i sprytnego rozwiązania sprawy. Automagic - ustawiłem Flow "jak włączy się BT, to przełącz na 2G". Czyli jak podłączam zestaw głośnomówiący, to wyłącza mi HD Voice. Niestety przełączanie 2G/3G nie działa na moim ROMie a Automagic informuje, że nie wspiera oficjalnie tej funkcji :(
 #796261  autor: crayou
 14 kwie 2015, 19:57
W Mobileuncle tools niestety nie doszukałem się takich opcji. Póki co radzę sobie z przełączaniem na 2G z górnej belki Andka. Już powoli mam nawyk, że włączając BT wyłączam 3G ;) Jakieś rozwiązanie to jest :)
 #819767  autor: kozak71
 28 sie 2015, 11:01
hej, mam porobny problem, ale w honor 6 plus. otoz rozmowy strasznie tna/rwą szumia w trybie 2g, ale tylko wewnatrz 1 sieci, jesli dzwonie np. z plusa do playa jest ok, jak play -> play albo orange->orange przerywa. w 3g nie ma tego problemu.
aktualnie telefon bez roota, pytanie czy wlaczajac/wylaczajac kodek AMR w buil.prop cos pomoze? czy to wina po prostu sprzetu a nie softa

szukalem w build.prop ale nie mam zadnego wpisu o AMR.