DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #819681  autor: ola3012
 27 sie 2015, 21:20
Witam,
Chciałabym zapytać o ofertę na karte, ktora byłaby najlepsza dla mojej mamy, nie zależy jej na żadnym Internecie i innych takich rzeczach a jedynie na rozmowach i sms. Telefon jakiś się w domu znajdzie także interesuje mnie jedynie jaki wybrac starter (od jakiego operatora) żeby było jak najtaniej :) I jeszcze jak wygląda sprawa z doladowaniami: za jaką kwotę na jaki okres obowiązuje.
Z góry dziękuję :)
 #819683  autor: Rosolak
 27 sie 2015, 21:31
Olu, za mało informacji. Ile minut, ile SMS-ów, w jakiej sieci masz najwięcej znajomych?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819696  autor: ola3012
 27 sie 2015, 21:57
To ma być dla mojej mamy także ciężko to powiedzieć bo ona sama takich rzeczy nie wie... nie musi być jakoś specjalnie dużo tych minut bo i tak pewnie tego nie wydzwoni. A co do sieci to chyba nie ma większego znaczenia.
 #819702  autor: Rosolak
 27 sie 2015, 22:15
Nadal nic nie wiem. Mama ma skłonność do wiszenia na słuchawce, czy raczej telefon do sporadycznego korzystania, do ważnych kontaktów? Prosta oferta z niską stawką czy pakiety?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819709  autor: Gregrin
 27 sie 2015, 22:35
Weź na razie orange pop albo one. Zarejestruj sobie od razu na siebie (łatwiej później cokolwiek załatwić). Doładuj za 20zl, włącz konto ważne rok -3zl, włącz pakiet 120min do komórkowych -9zl (bez stacjonarnych), zarejestruj numer na orange.pl i po miesiącu zobacz na stronie jakie jest zużycie ;). Wtedy będzie można lepiej pomoc. Mając numer w orange łatwo przejść do nju a przenosząc do innych sieci dostaje się przeważnie ciekawe bonusy np przy przenoszeniu do play dostaniesz 60zl bonusu (na 90dni).
 #819712  autor: TomekO
 27 sie 2015, 22:51
Mam podobny problem i chyba swojej mamie zaproponuje RBM Energy na kartę i pakiet 20 zł. miesięcznie za nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne. Zarządzać można numerem przez Play24 i można podpiąć go pod swój w Play.
 #819714  autor: Rosolak
 27 sie 2015, 22:55
Tomku, z plejowskich do rozważenia jest jeszcze Fakt.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819739  autor: bazooka
 28 sie 2015, 08:57
Popieram @Gregrina...analiza po miesiącu czy dwóch najrozsądniejsza.
Pójście w pakiety nolimitowe, może okazać się błędem - jeśli się okaże, że wydzwoni w miesiącu 100minut i 3minuty na stacjonarne - po co płacić 20zł/m-c, jak można płacić 10.
Pamiętajmy też w Orange o Twoich Numerach - jeśli się okaże, że sporo dzwoni do tych samych osób - wówczas nie ma znaczenia sieć, a nolimit na jeden (z trzech) numerów to koszt 3zł/m-c.
Mam tak ustawione u swoich teściów, tzn:
- jeden numer za 3zł (cykliczny miesięczny)
- 120minut / 9zł (cykliczny miesięczny i sumujący minuty nowe do niewykorzystanych)
Tu UWAGA! Gdy szybciej niż w ciągu miesiąca zejdzie 120minut - pakiet sam się odnowi i pobierze 9zł, trzeba mieć te środki na koncie. Normalnie (29gr/min) płacimy tylko za połączenie, w którym wykorzystamy resztę z tych 120minut! Pakiet odnawia się po skończonym połączeniu i wykorzystanych minutach!
Gdy uzbiera się przez kilka miesięcy w pakiecie 120minutowym więcej minut - wyłączamy numer za 3zł.
 #819742  autor: DanielR
 28 sie 2015, 09:08
A ja napiszę tak. Prostą ofertę, bez aktywowania żadnych pakietów, promocji czy jakiejkolwiek rejestracji gdziekolwiek, ma obecnie sieć Fakt Mobile.
15 gr w cenniku za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci o każdej porze. Czyli za np. doładowanie 10 zł, twoja mama porozmawia sobie przez ponad godzinę.
Niestety tyle samo (15 gr) kosztują też cennikowe SMS-y. Cenę za SMS, można obniżyć tylko pakietami.
Każde doładowanie (nawet za 5 zł) wydłuża ważność konta o rok na połączenia wychodzące i przychodzące.
Pozostaje tylko kwesta zasięgu sieci Play (lub T-Mobile) w twojej okolicy.
Co sądzisz o takiej ofercie?
A to oficjalna strona sieci http://faktmobile.pl/oferta

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #819748  autor: bobiwr
 28 sie 2015, 09:19
Ja w podobnych warunkach wybrałem RBM Energy 5 i pakiet no limit za 20 zl/30 dni + stan darmowy. Ale wiem że moja ciocia dużo rozmawia na stacjonarne i wiekszosc rodziny jest w Play. Jak Twoja mama "nie wisi na słuchawce" i jest czas na testy to proponuje Fakta i po 1sze - sprawdzenie bilingu, po 2gie - sprawdzenie czy wystarczą pakiety darmowe i vouchery + tanie pakiety, po 3-cie - sprawdzenie swojej dyscypliny w doglądaniu tego. A jak coś nie pójdzie OK, to łatwo można zrobić wiele myków w inne taryfy...
 #819756  autor: Rosolak
 28 sie 2015, 09:48
Fakt jest naprawdę dobrą opcją, jeżeli Ola będzie miała czas zajrzeć co tydzień na Telepolis i wbije swojej mamie kod. Wtedy w miesiącu 40 min + 40 SMS za friko, a nawet net idzie tym sposobem zdobyć, ale ten niepotrzebny z tego co można przeczytać. No i kwestia tego zasięgu playowskiego, czy odpowiada. Jeżeli natomiast Ola nie ma czasu i chęci na zabawę w kody/vouchery to obstawiam za opcją Orange, które wymienili przedmówcy.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819764  autor: ola3012
 28 sie 2015, 10:29
Jeżeli chodzi o wiszenie na słuchawce to raczej nie bo będzie go potrzebować jedynie do ważnych rozmów i żeby móc w razie czego z kimś się skontaktować. I raczej wolałaby prostą ofertę z niskimi stawkami.

Testy to faktycznie dobry pomysł, ale nie mam czasu na to niestety... Poza tym mama nie należy do osób cierpliwych i nie chce się bawić w taki rzeczy ;p

Ta oferta Fakt Mobile jest bardzo ciekawa. Tym bardziej, że nawet za 5 zł przedłuży sobie ważność konta o rok. A teraz takie głupie pytanie! Jeśli się zdecyduje na to, to można taki starter gdzie kupić? W kiosku np. dostanę? I nie trzeba jeździć po salonach i numeru aktywować?
 #819765  autor: Gregrin
 28 sie 2015, 10:43
Nie trzeba nic aktywować, to normalny starter i powinien być do kupienia w w kioskach Kolportera, Ruchu i na poczcie. W orange rok ważności konta uzyskuje się darmowo po wysłaniu sms ( dla użytkowników młodszych niż 93dni jest jedynie płatny 3zl). Jeśli jednak to my być tylko dla rzadkiego dzwonienia (<60min) to fakt będzie ok.
Ja bym jeszcze rozważył njumobile pakiet "do komórkowych" za 6zl na 62 dni (3zl/m-c). Wtedy dzwoni się po stawce 19gr ale w danym dniu nie zapłaci się więcej niż 99gr. Czyli jeśli będzie jakaś ważna sprawa i będzie w danym dniu dużo dzwonić nie będzie ryzyka ze zużyjemy cale środki bo mamy ta maksymalna granice 99rg. Jeśli to nie będzie potrzebne to nie musimy aktywować pakietu i i dzwonimy po stawce 19gr a sms'ujemy po 9gr. Konto jest ważne bezterminowo już po pierwszym doładowaniu dowolną kwotą. Później wystarczy doładowywać konto raz na pół roku lub bezpłatnie odpowiadać na SMSy utrzymaniowe. Startery są łatwo dostępne w Żabkach, w kioskach Ruchu, stacjach lukoil.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 11:10 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #819766  autor: Rosolak
 28 sie 2015, 10:48
ola3012 pisze:Jeżeli chodzi o wiszenie na słuchawce to raczej nie bo będzie go potrzebować jedynie do ważnych rozmów i żeby móc w razie czego z kimś się skontaktować. I raczej wolałaby prostą ofertę z niskimi stawkami.
W takim razie chyba Fakt. Startery powinny być na Poczcie Polskie, w kioskach Ruchu. Ja kupowałem sąsiadce we wtorek i choć sam kiosk nie prowadził ich sprzedaży, to na farta zostało im poniedziałkowe wydanie Faktu (ze starterem), więc udało się za 3,90 kupić. :mrgreen: Gdzieś krążyło info, że Poczta Polska, kioski Ruchu i Kolporter.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819768  autor: ola3012
 28 sie 2015, 11:09
To myślę, że zdecydujemy się na to :) jeszcze takie pytanie ten starter to w jakiej cenie jest i są już na nim jakieś środki do wykorzystania czy trzeba od razu kupować doładowanie?
 #819772  autor: Rosolak
 28 sie 2015, 11:22
Starter kosztuje 5zł i tyle samo ma na koncie + 50MB neta. Dobrze doładować za drugie 5zł i wtedy roczna ważność środków, choć 5-tka, które jest na koncie po aktywacji jest ważna 30dni.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819774  autor: ola3012
 28 sie 2015, 11:26
Rozumiem. W takim razie ruszam na poszukiwania i dziękuję w imieniu mamy i swoim za pomoc! :)
 #819775  autor: bobiwr
 28 sie 2015, 11:26
ola3012 pisze: czy trzeba od razu kupować doładowanie?
Dostajesz 5 pln na rozmowy, ale żeby zrobić roczną ważność konta musisz doładować za min 5 pln. Jak zrobisz to do końca tego miesiąca to dostaniesz bonus na 31 dni: rozmowy free do Play i 500Mb.
Rosolak pisze:Wtedy w miesiącu 40 min + 40 SMS za friko, a nawet net idzie tym sposobem zdobyć
Jak to liczysz?
Ja mam nie cały miesiąc nr dla testów i uzbierane 1h 8min. Uzyskane metodą: raz kod i następnego dnia voucher... Więc wychodzi więcej. Nie wszystkie karty tak się da "dopieścić"? (Nr jest z przeniesienia z nju, tak że starter jest Faktu.)
 #819781  autor: Rosolak
 28 sie 2015, 11:51
No nie policzyłem voucherów, bo niektórym podobno nie działają. Ja obsługuję dwa numery (jedna simka plejowska, druga FM) i obydwóch przypadkach działa kod + voucher. Czyli faktycznie wyciągam 80min + 80SMS + 400MB.;-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #819782  autor: Gregrin
 28 sie 2015, 11:54
Rosolak pisze:Ja obsługuję dwa numery
Kody włączasz przez p24 czy ktoś sobie wysyła sms ??