DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #819711  autor: Patszop
 27 sie 2015, 22:43
Mój Galaxy Trend się niestety rozwala, więc przyszedł czas na nowy telefon. Może być używany, jednak najlepiej żeby był nowy. System android. Ekran 4,6-5,3 cala. Najlepiej gdyby był w miarę smukły. Do wydania mam 800zł, wiadomo, im mniej tym lepiej. Zależy mi głownie na dobrej baterii, dobrym aparacie (jak na telefon) i nie chciałabym żeby zacinał się przy każdym ruchu. Będzie używany do przeglądania internetu (głównie portale społecznościowe), robienia zdjęć i podstawowych funkcji - sms, dzwonienie. Nie gram w gry, więc nie musi być jakiś super procesor. Telefon musi być z Polski, nie chcę żadnych chińczyków. Myślę nad Xperią T3, jednak nie wiem czy to dobry pomysł. Czy jest jakiś telefon, który spełnia moje wymagania?
 #819723  autor: penguino
 28 sie 2015, 01:13
Pomyśl nad Samsungiem J5 czy LG G4c. Teraz ą minimalnie ponad budżet, niedługo powinny stanieć.
 #819790  autor: Patszop
 28 sie 2015, 12:17
A co z Xperią T3? Jestem bardzo nastawiona na ten telefon i myślę żeby w najbliższym czasie go kupić.
 #819814  autor: Patszop
 28 sie 2015, 13:31
Xiaomi Redimi raczej odpada. Jeśli z telefonem coś się stanie ciężko jest z naprawą, poza tym sam wygląd go dyskwalifikuje. Nad J5 też myślałam, ale telefon jest stosunkowo nowy i nie ma jeszcze jego recenzji, więc nie wiem czy to do końca dobry wybór, tym bardziej że od T3 jest trochę droższy.
 #819840  autor: sloniacz
 28 sie 2015, 14:22
Jak nie potrzebujesz LTE to ja bym proponował Xiaomi MI3 z pamięcią 64GB
http://goo.gl/0yovjv - pewny i sprawdzony sprzedający (poczytaj na miuipolska.pl)
Porównaj sobie z J5 to zobaczysz ile tracisz i czy ta gwarancja jest tego warta
http://goo.gl/2JMXla
Li-Ion 2600 mAh vs Li-Po 3050 mAh
RAM 1,5 vs 2GB
procek Snapdragon 401 ws 800
Adreno 306 vs Adreno 330 @450 MHz
Ja sobie ciągle pluję w brodę że dopiero kilka miesięcy temu zainwestowałem w swojego chińczyka zamiast męczyć się na przymulających Samsungach ze średniej półki.
 #819856  autor: Patszop
 28 sie 2015, 15:08
Pisałam już że nie chcę telefonów z Chin. Mimo wszystko wolę trochę gorszy telefon, ale gdy się zepsuje będe mieć pewność, że nie muszę czekać na naprawę kilka miesięcy i przy tym słono za nią płacić.
 #819857  autor: Invi.
 28 sie 2015, 15:12
Skupiłbym się na:
Xperia Z1 - używany
Moto G2 - nowy
Dodatkowo z1c, ekran 4,3"
 #819859  autor: Patszop
 28 sie 2015, 15:29
Z1c trochę za mały jest jednak, nad Moto G2 myślałam dość długo, ale wygląd mnie nie przekonuje, ta grubość jest bardzo na jego niekorzyść, a Z1 nie wiem co myśleć, bo telefon nowy już nie jest. Właściwie jestem już bliska podjęcia decyzji o zakupie T3. Czy to dobry wybór? Telefon byłby kupiony w sklepie na miejscu za 799zł.
 #819866  autor: Invi.
 28 sie 2015, 15:44
Jakby to ująć....hm....delikatnie....Z1 na każdej płaszczyźnie zjada dupą T3
A pomiędzy premierami było może pól roku różnicy

E: T3 jest cegłowata i badziewnie wykonana
 #819886  autor: Patszop
 28 sie 2015, 16:41
No tak, ale z1 kosztuje ok. 1300zł lub drożej. A mi jednak zależy żeby kupić telefon w dobrym stanie z gwarancją. I z tego co czytałam/oglądałam to jakość wykonania T3 jest bardzo dobra.
 #819891  autor: motov3
 28 sie 2015, 17:12
T3 to klasa srednia, a Z1 flagowiec. Nie ma co ich porownywac. Jesli ci T3 pod wzgledem wygladu i pozostalych funkcji pasuje, to sie nie ma co zastanawiac. To dosc dobry smartfon i sadze ze w tej kasie z zakupu bedziesz zadowolona.

Ps. Oczywiscie bazujac na tym ze chcesz smartfon nowy. Jesli uzywany, to Invi ma racje ze dobrze sie porozgladac za Z1.

Obrazek
 #819897  autor: penguino
 28 sie 2015, 17:57
Tutaj masz wątek o Samsungi J5 na innym forum:
http://forum.android.com.pl/topic/23942 ... at-ogolny/

Kilka osób go dostało i bardzo chwali. Xperia T3 nie jest złym telefonem, tyle że nie jest to już najnowszy model.
sloniacz pisze:Jak nie potrzebujesz LTE to ja bym proponował Xiaomi MI3 z pamięcią 64GB
http://goo.gl/0yovjv - pewny i sprawdzony sprzedający (poczytaj na miuipolska.pl)
Porównaj sobie z J5 to zobaczysz ile tracisz i czy ta gwarancja jest tego warta
http://goo.gl/2JMXla
Li-Ion 2600 mAh vs Li-Po 3050 mAh
RAM 1,5 vs 2GB
procek Snapdragon 401 ws 800
Adreno 306 vs Adreno 330 @450 MHz
Ja sobie ciągle pluję w brodę że dopiero kilka miesięcy temu zainwestowałem w swojego chińczyka zamiast męczyć się na przymulających Samsungach ze średniej półki.
Co z tego, że ma ładne parametry na papierze, jak ekran jest przeciętny (AMOLED jet sporo lepszy), aparat nie powala, bateria też - Xiaomi mają słabo zoptymalizowane systemy. Wydajność procesora jest zjadana przez ciężką nakładkę, a różnicę można odczuć tylko w grach. Tyle, że 'Patszop' w gry nie gra.
 #820038  autor: Patszop
 29 sie 2015, 12:16
Byłam dzisiaj w media expert i neonecie, w obu sklepach Xperia T3 jest po 799zł z tym, że w media expert jest na promocji z 969zł, a w neonecie to normalna cena. Na sklepie były tylko czarne. Chwilę się pobawiłam i wydaje się fajnym telefonem, ale jakoś ciężko łapał dotyk, nie rozumiem dlaczego. Chciałabym kolor biały więc w poniedziałek idę go obejrzeć i ewentualnie kupić ;)
 #820050  autor: JCortazar
 29 sie 2015, 13:45
Telefony z wystawy są czesto upaćkane i dotykiem sie w takich egzemplarzach nie przejmuj. U mnie w rodzinie jedna osoba użytkuje T3 i jest bardzo zadowolona, ładnie wykonany, ma spore ramki wokol ekranu ale fajnie sie prezentuje. Jak Ci to odpowiada, to nie ma co kombinowac na sile i zostaje życzyć udanego zakupu.
 #820084  autor: Patszop
 29 sie 2015, 16:31
JCortazar pisze:Telefony z wystawy są czesto upaćkane i dotykiem sie w takich egzemplarzach nie przejmuj. U mnie w rodzinie jedna osoba użytkuje T3 i jest bardzo zadowolona, ładnie wykonany, ma spore ramki wokol ekranu ale fajnie sie prezentuje. Jak Ci to odpowiada, to nie ma co kombinowac na sile i zostaje życzyć udanego zakupu.
Dziękuję ;) Dzisiaj byłam ponownie w media expert z zamiarem zakupu, ale ja mam sim standard, a w T3 jest micro sim i nie było możliwości przerobienia, więc z zakupem poczekam do poniedziałku.
 #820141  autor: Patszop
 29 sie 2015, 20:53
Teraz tak patrze, że w T3 nie ma aktualizacji nawet do Lollipopa, a do Androida M tym bardziej nie będzie, to czy warto go kupować?
 #820156  autor: Patszop
 29 sie 2015, 21:52
Ale na początku też tak było z Lollipopem że miał być, a co do czego przyszło to go nie było. I nie wiem co myśleć, bo telefon chce kupić na mniej więcej 2 lata i jak już będzie jakiś android 8 to ja nie chce siedzieć z 4.4 ;/