DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 308 z 1158
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 1158
 #815592  autor: Mixiorek
 03 sie 2015, 17:09
Ja niestety w Warszawie i okolicy odczuwam pewne "prace w tle", które robi Networks/ Orange. Od około dwóch tygodni zdarza się, ze odbieram i nie słyszę odbiorcy natomiast ja jestem słyszany. Rozłączenie i ponowny telefon pomaga. Także coś kombinują i konfigurują ale ma to też złe skutki.
Ja tez nadal widzę 10Mhz w LTE.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #815621  autor: Halset
 03 sie 2015, 19:29
ja.michal pisze:Współpraca tak, przejęcie Playa nie. Musieliby odsprzedać część zasobów radiowych. Zresztą przykład UPC i Aster.
To już zależy jak się dogadają.
Tylko że patrząc na to co się dzieje na świecie może być i tak, że mniejszy przejmie większego.
Myślisz, że O TM czy Solorz da się sprzedać, aby ich P4 kupiło?
Miałem nadzieję na poważną rozmowę a nie wymysły.

I jest w lepszej sytuacji do przejmowania - ma bazę klientów porównywalną (niemal) do Orange czy T-Mobile, ma mniejsze koszty utrzymania infrastruktury, przyjmuje najwięcej klientów ergo ma największą zdolność do zaciągania zobowiązań (patrząc tyko po tym, nie wiem jak inne wskaźniki i zobowiązania zagraniczni). CP nie jest w takiej pozycji.
Ma bazę klientów ale najbardziej podatną za skokiem za 1 gr do innej sieci. To nie są klienci lojalni jak w Plusie TM czy nawet O.
Ma najmniejsze koszty infrastruktury, bo ma ją najmniejszą.
Nie ma największej zdolności do zaciąganie zobowiązań? Skąd to wziąłeś?
TM O to wielkie telekomy i operują milionami. Nie muszą brać zobowiązań a jak już będę chcieli - wyjdzie im to szybciej i lepiej, ponieważ mają akcje o większej wartości i mniejszym ryzyku.
Zobacz również, że Play staje się największym operatorem MVNO. VM nabija powoli klientów.
Virgin mobile to nie marka Play. A druga sprawa - co to ma do rzeczy?
Opłaca dla Orange dla częstotliwości i bazy klientów, a część infrastruktury pewnie by sprzedali.
Jesteś szefem Orange, wymieniasz się własnymi zasobami z TM, na którym tworzysz LTE, U900 itd (pewnie później inne) zainwestowałeś grube miliony w nową sieć (nowe stacje, nowe radiolinie, całkowicie nowy sprzęt itd). Wszystko po to aby zmniejszyć wydatki i mieć lepsze zyski.
I sprzedajesz cześć TM po to aby przejąć P4 lub się z nimi połączyć i na nowo inwestować, na nowo planować sieć itd?

Pomyśl trochę. Jesteś użytkownikiem sieci i chciałby jak najlepiej. Patrząc na profil to akurat Virgien i siedzisz pewnie na Play.
Patrz pod względem biznesowym, pod względem np szefa firmy a nie pod względem swojego portfela, bo Play Ci obniżył rachunki, dał możliwość korzystania z taniego internetu itd
Sam przyznałem że w Play się mocno poprawiło i jak tak dalej będzie szedł do przodu będę myślał o przejściu po zakończeniu mojej obecnej umowy do nich. Ale bez przesadyzmu i fantazji proszę.


Wracając do tematu.
Coś zaczynają grzebać w Trójmieście.
Zaczynam w wielu miejscach w centrum mieć od czasu do czasu na telefonie poza zasięgiem sieci i dostawać smy "Ktoś próbował się z Tobą połączyć"

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815635  autor: kozien70
 03 sie 2015, 20:30
@Mixiorek - zgadza się, też parę dni temu miałem problemy z połączeniami w 2G na Ursynowie. Po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach głos zamierał, robiło się głucho w słuchawce, a połączenie trwało nadal. Miałem tak ze dwie godziny. Na 3G było OK. Być może związane to było z pracami na DCSie.

Przypominam sobie identyczną sytuację półtora roku temu i też w godzinach późnowieczornych. Niedługo po tym pojawiło się na mojej stacji LTE :)
Oczywiście mogły to być zbiegi okoliczności i po prostu np. była awaria.
 #815647  autor: ja.michal
 03 sie 2015, 21:56
kozien70, Mixiorek dzięki za info.
Halset pisze:To już zależy jak się dogadają.
To akurat, w przypadku UPC i Aster, był warunek UOKiKu (odsprzedać dublującą się sieć).
Halset pisze:Myślisz, że O TM czy Solorz da się sprzedać, aby ich P4 kupiło?
Miałem nadzieję na poważną rozmowę a nie wymysły.
Różnie w życiu bywa. Popatrz na inne kraje. Zresztą wszystko spekulacje i domysły. Dokumentacji podmiotów i spółek zależnych tutaj nie mamy.
Halset pisze:Nie ma największej zdolności do zaciąganie zobowiązań? Skąd to wziąłeś?
TM O to wielkie telekomy i operują milionami. Nie muszą brać zobowiązań a jak już będę chcieli - wyjdzie im to szybciej i lepiej, ponieważ mają akcje o większej wartości i mniejszym ryzyku.
Mają również więcej zadłużenia jako grupa. Efekt skali. Jak już napisałem wiele razy to tylko gdybanie bo nie mamy wszystkich danych.
Halset pisze:Virgin mobile to nie marka Play. A druga sprawa - co to ma do rzeczy?
Dobrze to wiem, ale w końcu ilość klientów ma znaczenie czy nie? Co jak co, ale pod względem technicznym klienci Virgin to również klienci Playa.
Halset pisze:I sprzedajesz cześć TM po to aby przejąć P4 lub się z nimi połączyć i na nowo inwestować, na nowo planować sieć itd?
Po co? Sieć jest. Przykład UPC i Aster z kablami - odsprzedana dublująca się infrastruktura, a ewentualnie zasoby radiowe oddane lub odsprzedane (tego obecnie raczej nie da się zrobić).
Halset pisze: Jesteś użytkownikiem sieci i chciałby jak najlepiej. Patrząc na profil to akurat Virgien i siedzisz pewnie na Play.
Oczywiście, że klient chce najlepszej jakości za jak najniższą cenę. Operator chce zarobić jak najwięcej wydając jak najmniej. Logiczne.
Nie wiem jak wyczytałeś z mojego profilu, że jestem w Virgin. ;) Akurat tak się składa, że w Orange z kilkoma usługami i wierz mi, że wolałbym nie mieć w "swojej sieci" Play-owców. Mam w okolicy jedną stację bazową z U900 i to właśnie N!, a stacji bazowych P4 ni widu ni słychu (na telefonie, na modemie, z porządną anteną zewnętrzną coś tam łapie na poziomie -105dBm) i się nie zapowiada (brak pozwoleń od dawien dawna).
Tak to działa: Obrazek
Halset pisze:Patrz pod względem biznesowym,
Dlatego trzeba patrzeć na wszystko, a nie "wydaje mi się". Za mało danych. :)
Halset pisze:Sam przyznałem że w Play się mocno poprawiło i jak tak dalej będzie szedł do przodu będę myślał o przejściu po zakończeniu mojej obecnej umowy do nich.
No widzisz, ja uciekłem bo z ich czterema sieciami było więcej problemów niż pożytku. Fakt, w miastach fajnie działa, jakby responsywność sieci wyższa.
 #815649  autor: Mixiorek
 03 sie 2015, 22:01
Ja też mam prośbę by dyskusję o Playu przenieść do odpowiedniego wątku ;)

@Flash999
O ile 15MHz w LTE Networks poprawiło wyniki (ping się zmienił? Czy tylko DL i UL) względem 10MHz? I jak obecne wyniki LTE 15MHz Networks mają się do Playa i Plusa, np: w Dąbrowie Białostockiej?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #815662  autor: Halset
 03 sie 2015, 23:51
Różnie w życiu bywa. Popatrz na inne kraje. Zresztą wszystko spekulacje i domysły. Dokumentacji podmiotów i spółek zależnych tutaj nie mamy
.
Polski rynek dla Franuzów i Niemców jest bardzo ważny. Nie odpuszczą.
Tu również chodzi o politykę ale to nie ten temat, nie ten portal.
Odnośnie podmiotów naszych operatorów to chyba każdy zna. A nawet gdy nie zna, łatwo się dowiedzieć. Nic nie jest skomplikowane. To nie czasy Ery czy Plus przed Solorzem.

Mają również więcej zadłużenia jako grupa. Efekt skali. Jak już napisałem wiele razy to tylko gdybanie bo nie mamy wszystkich danych
.
Może i mają, ale mają lepsze współczynniki niż P4. Obracają też w Europie znacznie większymi sumami. Podobnie jak np obecna licytacja do LTE800. P4 musiało sprzedać swoje akcje aby mieć na to kasę.
Dobrze to wiem, ale w końcu ilość klientów ma znaczenie czy nie? Co jak co, ale pod względem technicznym klienci Virgin to również klienci Playa.
To jest MVNO. Był mBank - nie ma (po Plusie) Były inne- nie ma. Będą nowe - szybko znikną.
A ponadto, z tego co wiem Virgin również lata po TM ale nie jako roaming Play(TM)

Po co? Sieć jest. Przykład UPC i Aster z kablami - odsprzedana dublująca się infrastruktura, a ewentualnie zasoby radiowe oddane lub odsprzedane (tego obecnie raczej nie da się zrobić).
Jak po co? Pamiętaj że Orange i TM jest wspólne. To nie jest, że O ma swoje nadajniki TM ma swoje. Tutaj Orange musi planować sieć od początku. Podobnie TM. I nic im P4 nie da. Co najwyżej zasoby radiowe. W wielu miastach P4 ma całkowicie w innych miejscach swoje stacje bazowe, albo na Plusie. Dzisiaj w przypadku TM czy O, muszą najpierw zrobić wielki krok w tył a potem prawie zaczynać od zera.
Napisałem opcję co może być z P4. Szybciej się połączy z Solorzem tworząc jedną sieć.

Nie wiem jak wyczytałeś z mojego profilu, że jestem w Virgin. ;)
Spojrzałem na inny profil podczas pisania mojego postu i popełniłem błąd. :(
Akurat tak się składa, że w Orange z kilkoma usługami i wierz mi, że wolałbym nie mieć w "swojej sieci" Play-owców.

Już nie raz o tym pisałem. Też nie chcę P4 na nadajnikach jakiejkolwiek sieci.
I nie chodzi o voice ale o data.
W P4 siedzi najwięcej zamulaczy internetu.
Ta sieć w końcu powinna swoją zbudować a jedynie ich do tego ruszy - wywalenie z roamingu.
No widzisz, ja uciekłem bo z ich czterema sieciami było więcej problemów niż pożytku. Fakt, w miastach fajnie działa, jakby responsywność sieci wyższa.
W miastach działa bardzo dobrze, jeżeli ma swój zasięg.
Ale pisałem o ich wszystkich wadach. Na pewno współpraca z TM wyszła im na dobre. Jest o wiele wiele lepiej. Się rozwijają i sobie na nich patrzę.
Dzisiaj jestem w TM prywatnie i w Plusie służbowo.

Macie rację - przenieśmy ten temat gdzie indziej.
Tematy poboczne się w każdym temacie zdarzają ale poszliśmy w te poboczne za głęboko....

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815673  autor: Mixiorek
 04 sie 2015, 08:09
Mam nadzieję, że po wdrożeniu i konfiguracji 15MHz w LTE Networks w Warszawie, stacje takie poniżej zyskają drugi oddech:

Obrazek

Warszawa, Targowek Przemysłowy, ul. Nieświeska. Stacja mega obciążona.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #815676  autor: marcinek243
 04 sie 2015, 09:02
Halset pisze: To jest MVNO. Był mBank - nie ma (po Plusie) Były inne- nie ma. Będą nowe - szybko znikną.
A ponadto, z tego co wiem Virgin również lata po TM ale nie jako roaming Play(TM)
Owszem MVNO lecz nie FullMVNO jak lyca tylko korzysta z platformy playa. Skutkuje to tym, że parametry transmisji są identyczne jak dla playa w przeciwieństwie do lyca gdzie punkt styku leży w Anglii co skutkuje pingami po 100-200. Swego czasu numery virgi logowały ię nawet do play24. Co do t-mobile jest to roaming ale różne telefony różnie to pokazują. Wkładam do starego LG p500 roaming. Nieco nowszy ace 2 widzi już jako macierzysty.
 #815688  autor: kozien70
 04 sie 2015, 10:31
Po raz kolejny proszę o niezaśmiecanie wątku i przeniesienie się z dyskusjami o P4, o wykupowaniu jednego operatora przez drugiego, działaniu playowych MVNO itp. do innych wątków.
Tu rozmawiamy o TECHNICZNYCH aspektach sieci T-mobile/Orange (Networks!)
 #815760  autor: Pawrzes
 04 sie 2015, 15:57
Przyłączam się do prośby i kolejne OT o P4 będą karane...


Chyba T-Mobile znacznie przesadza z DCS-em z tej lokalizacj odbierany w dolinie rzeki Narew, nawet wewnątrz budynków gdzie ginie GSM900 w NetWorkS! to telefon czasem też loguje się do śladowego GSM1800... Ale LTE na zewnątrz jest tak słaby, że zalogować można się tylko na kilka sekund...

Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam
 #815819  autor: Spacedust
 04 sie 2015, 22:49
Dzisiaj testowałem N! w Kiekrzu koło Poznania - po przeniesieniu stacji na nowy maszt znajdujący się w bardziej niskiej lokalizacji.

Efekt ? W górnej części miasta UMTS2100 wewnątrz budynków ma sygnał -114 dBm i ledwo co działa, jak już się rozpędzi to leci jakieś 2 Mbps/0.1 Mbps. Jak się przysłoni antenę w telefonie to nagle wskakuje UMTS900 i leci 7/1 Mbps (czyli max. mojej taryfy w PLAY), a sygnał wzrasta do -91 dBm i wszystko śmiga.

I to wszystko zalewie 1,2 km od stacji bazowej. Co z tego, ze stacja ma dwie radiolinie 2x2500 Mbps i 2x183 Mbps skoro nie można wykorzystywać tego pasma...
 #815916  autor: Flash999
 05 sie 2015, 16:42
Mixiorek pisze:O ile 15MHz w LTE Networks poprawiło wyniki (ping się zmienił? Czy tylko DL i UL) względem 10MHz? I jak obecne wyniki LTE 15MHz Networks mają się do Playa i Plusa, np: w Dąbrowie Białostockiej?
10 MHz:
Obrazek
15 MHz:
Obrazek

Play:
Obrazek
Plus:
Obrazek

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #815945  autor: Młody..
 05 sie 2015, 19:57
@Flash999 - Nie wiem czy to przypadek ale dosłownie 40 minut temu, na moim ekranie pojawiło się to :

Obrazek - wymuszone U900
Obrazek - wymuszony ogólnie UMTS

Identyfikator sieci - 26034, został zastąpiony nazwą "Orange". Sieć dalej widnieje jako piąta pozycja, wszelkie uprawnienia, handovery z poziomu T-Mobile czy Orange bez zmian.
 #816017  autor: p2225
 06 sie 2015, 10:16
Ja mam pytanie dlaczego po zrzuceniu z 3G do 2G kontynuujemy rozmowę w GPRS zamiast w EDGE? Gdy rozpoczyna się rozmowę w 2G to jest cały czas EDGE. Czemu tak jest? Taka konfiguracja czy jakiś poważniejszy problem?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #816018  autor: marcinek243
 06 sie 2015, 10:33
W trakcie rozmowy i tak 90% telefonów nie może nawiązać połączenia z internetem w 2g (wymagany podwójny układ nadawczo-obiorczy) więc GPRS nie ma nic do rzeczy.
  • Strona 308 z 1158
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 1158
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 1158