DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #807341  autor: klimasz
 19 cze 2015, 15:42
Mogę się częściowo zgodzić, ale tutaj zależy jak długo ktoś chce korzystać z jednego urządzenia :)

Co do oglądania- właśnie to miałem na myśli, że w takich przypadkach raczej korzysta się z Wi-Fi, bo trzeba mieć bardzo dużą paczkę danych żeby móc to robić, a tak na marginesie kto ogląda filmy na telefonie :P

Jak dłużej się zastanowić - jeżeli LTE jeszcze rozwinie zasięg, a w ofertach operatorów będą nielimitowane transmisje w LTE, to wtedy owszem może mieć sens.

W nowych Nokiach/Microsoft może denerwować jedna rzecz - przyciski nie fizyczne, a pojawiające się na akranie :)
 #807342  autor: Morvius
 19 cze 2015, 15:49
Nie w każdej nokii są niefizyczne ;) 925/830/930 mają fizyczne ;) w mojej 735 się chowają ;)

Klasyczny obserwator wątku.
 #807422  autor: motov3
 19 cze 2015, 22:19
W Lumii 620 i 820 - rowniez sa przyciski fizyczne :-) Tak naprawde przyciski ekranowe pojawily sie glownie w nowszych budzetach, i jednej polce sredniej/wyzsze czyli Lumii 735. :-)

Obrazek
 #807424  autor: klimasz
 19 cze 2015, 23:13
Właśnie zasugerowałem się 640/735 :), o starszych pamiętam bo sam posiadam 920 i wg. mnie te rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze. W 735 wydają mi się one dodatkowo jakoś nadzwyczaj małe, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia :)
 #807916  autor: Rein11
 22 cze 2015, 23:15
@motov3
Widziałem wcześniej ten filmik ale nie oglądałem całego, teraz obejrzałem cały. Też myślę, że wybiorę Lumie735.

Jeżeli internet sprawuje się dobrze to ok, chodzi mi głównie o to czy nie ma np. takiego czegoś, że nie będę miał do jakichś stron dostępu ale skoro piszesz, że spełnia wymagania to nie powinno być problemów.

Z video mi chodzi raczej o formaty plików. Widziałem, że na WP jest jakaś aplikacja która umożliwia oglądanie video i innych plików w różnych formatach.
Czy pasek postępu da się ukryć? Jeżeli coś oglądam to nie lubię widzieć ile jeszcze zostało do końca. Chyba, że działa to w sposób taki jak na youtube i po chwili pasek się ukrywa a dopiero po ruchu się pojawia.

Z tym internetem w końcu sam nie wiem jak jest, skoro 1GB na przeglądanie starcza a napisałeś, że 4-5 filmów po kilkanaście minut może zużyć 500MB to myślę, że bardzo dużo nie potrzebuje. Załóżmy, że codziennie będę tylko czytał coś na internecie a łączny czas oglądania filmików na yt to będzie np. 10-15 minut a może i 20 minut.
Myślisz, że przy takim użytkowaniu ile potrzebowałbym GB internetu na miesiąc? I jak ma się sprawa z wifi? Wtedy normalnie jak będę miał dostęp do wifi nie będzie mi zużywało internetu z tej ilości gb jaką będę w aktualnej chwili posiadał?


Byłem narazie w Play, Orange i T-Mobile popytać o oferty abonamentu odnośnie lumi. Zapisałem sobie mniej więcej jak to wygląda, teraz zamierzam to wszystko policzyć i zobaczyć co mi się bardziej opłaci. Ilość zużywanego internetu byłaby ułatwieniem w obliczeniu.
W play proponowano mi oferte mix, rozumiem ją tak z tego co mi tłumaczyli i z tego co sobię zapisałem w taki sposób:
Płace na start 289zł za Lumie i teraz mam w umowie:
-2gb internetu
-200 minut do innych sieci
-smsy nielimitowane
-minutu do play nielimitowane
-pierwsze pół roku internetu bez limitu – tutaj chodzi o to, że mógłbym wykorzystywać np. 5 gb i by mi się nie kończył a ja 50zł musiałbym zapłacić dopiero po wyczerpaniu 200 minut?

Umowa jest na doładowania za 50zł, znaczy to, że np. Jak nie wykorzystam 2gb internetu i 200 minut przez 3 miesiące to wtedy nie będę musiał doładowywać za 50zł i umowa może trwać nawet 3 lata? Oczywiście podaje przykładowe dane bo pewnie nie sa zbyt rzeczywiste.
Co będzie jeżeli np. Zostaną mi mi minuty do innych sieci a ja będę potrzebował więcej internetu? Wtedy mogę dokupywać internet w ofertach dla abonamentu a nie płacić tych 50zł póki mam minuty do innych sieci?
Przez te wątpliwości nie wiem jak sobie obliczyć kwotę. Bo jeżeli mam dopiero płacić 50zł kiedy wykorzystam minuty to może być to opłacalne ze względu na to, że trochę czasu minie zanim je wykorzystam. Problemem wtedy jest tylko to, że musiałbym dokupywać internet osobno.
Myślałem też nad kupnem telefonu osobno i wtedy bym miał na kartę o ważności rocznej. Wtedy przez rok mógłbym samemu sobie gospodarować wydatkami, kupiłbym np. Ileś minut i nie wykorzystał ich w 2 miesiące to nie musiałbym nic płacić co miesiąc nawet jakbym nie wykorzystał bo ważność katy byłaby na rok a nie na miesiąc. Wtedy bym dokupywał sobie internetu ile chcę i by mi starczał dopóki by się nie wyczerpał.

Jeszcze na stronie Play jest pokazane ofera mix osobno niż abonament. W abonamencie jest coś takiego:
http://prntscr.com/7k4352
Wydaje mi się to też korzystne, miesięcznie płaciłbym 50zł więc w 2 lata wydałbym 1200zł, zakładając, że samą Lumię kupie w okolicach 700zł to 500zł przez 2 lata żeby co miesiąc mieć nielimitowane rozmowy itp i 5gb internetu to nie jest dużo. Tylko, że możliwe, że jakbym miał na kartę to przez 2 lata zużyje tego mniej niż mi tutaj proponują bo np. potrzebować będe miesięcznie mniej internetu albo w ogóle nie będę rozmawiał.
Nie proponowano mi też w ogóle Lumi w abonamencie, w puncie pokazano mi tylko oferte mix jak zapytałem o Lumie. Czy ta oferta z abonamentem działa też dla lumi czy to działa na zupełnie innych zasadach?
Sprawdziłem jeszcze pakiety internetowe dla ofert abonamentowych i pokazane są pakiety dostępne dla danych usług. W takim razie dlaczego nie ma pokazanych pakietów dla oferty ''smarfon unlimited'' jaka jest pokazana w zakładce ''abonament-oferty dla nowych klientów''?

Sam już nie wiem co dokładnie robić, jeszcze sprawdzę jak jest w Orange i T-mobile i najwyżej pójdę jeszcze do innych operatorów. Telefon na kartę z roczną ważnością wydaje mi się najbardziej korzystny ale ze względu na moje niedokładne zrozumienie ''formuły mix'' sam nie wiem co o tym myśleć.

Dziękuje za odpowiedzi :-)
 #807943  autor: pakierhakierxd
 23 cze 2015, 08:46
Jak bierzesz mixa w Play na doładowanie 50zł to musisz doładowywać te 50zł mc.
Abo/mix praktycznie w każdej sieci tak działa że musisz miesiąc w miesiąc płacić.
To nie karta :)
Operatorowi też musi się opłacać.

Pozdrawiam :)
 #808166  autor: Rein11
 23 cze 2015, 23:13
Dzisiaj dopytałem właśnie o tą oferte mix. I rzeczywiście trzeba co miesiąc, w takim przypadku jest to dla mnie zupełnie nie opłacalne. Będą miesiące kiedy nie wykorzystam nawet 50 minut a mam płacić 50zł pomimo, że internet nie raz i tak pewnie dokupię osobno... A jeszcze zapłacić około 300zł za lumie na początku to wole dołożyć 400zł i mieć swoją i płacić jak mi się podoba.

Przejrzę jeszcze jak wygląda to w innych przypadkach bo np. oferta rodzinna z moich wyliczeń wygląda tak, że miesięcznie płaciłbym 38zł i miał rozmowy, smsy i wszystko a internetu na 3 osoby 15gb. Z internetu pewnie bym korzystał tylko ja to bym nie musiał się o nic martwić wydając miesięcznie 38zł co nie jest znowu dużą suma bardzo. Chyba, że bardziej mi się opłaci kupować poprzez osobno jak będę miał kartę.
Zobaczę zaraz jakie są oferty jeżeli mam kartę i policzę sobie ile mniej więcej bym miesięcznie wydawał a potem sprawdzę orange i t-mobile.
 #808395  autor: Rein11
 25 cze 2015, 00:32
Przechodzą, ale co mi z tego jak ja korzystam bardzo mało a 50zł bym musiał płacić co miesiąc.
Rozważam i tak zakup na kartę, muszę zobaczyć gdzie i jakie są oferty.

A pytanie mam co do tego darmowego stanu w play. Jeżeli wezmę starter z kartą o ważności rocznej to wtedy mogę wykupić ten stan darmowy i mieć za darmo rozmowy i smsy do play?

Jeszcze myślałem o zakupie np. takiego czegoś:
http://allegro.pl/internet-na-karte-ora ... 18522.html
Tylko, że lumia735 nie ma miejsc na 2 karty i gdybym chciał mieć ta to nie miałbym innej do dzwonienia więc trochę bez sensu.
Dowiedziałem się, że lumia730 jest prawie taka sama ale zamiast lte ma miejsce na dwie karty sim. Tutaj nie jestem pewien, czy jeżeli lumia730 nie ma lte ale internet w karcie jest lte to podczas używania będzie funkcjonować to tak jakbym miał lte czy nie? Jeżeli nie to chyba wole lumie735 z lte i szukać jakiegoś operatora z ciekawymi pakietami na kartę.
 #808446  autor: motov3
 25 cze 2015, 11:44
Kolego sprawdz sobie oferte VIRGIN MOBILE na karte.
Za 29zl bedziesz mial rozmowy na komorki no limit, smsy no limit i 5GB internetu LTE. Lepsze oferty na karte sadze ze nie znajdziesz.
https://virginmobile.pl/

:-)

Obrazek
 #808452  autor: chris77
 25 cze 2015, 12:11
Posiadam lumie 735, jedyny mankament który widzę po ponad miesięcznym użytkowaniu to słabe świecenie panelu, ustawiony na wysoką jasność (przy wyłączonym oszczędzaniu baterii) nie wygląda to idealnie. Ale może to sprawa technologii oled.
 #814549  autor: Rein11
 28 lip 2015, 23:40
motov3 pisze:Kolego sprawdz sobie oferte VIRGIN MOBILE na karte.
Za 29zl bedziesz mial rozmowy na komorki no limit, smsy no limit i 5GB internetu LTE. Lepsze oferty na karte sadze ze nie znajdziesz.
https://virginmobile.pl/

:-)
Przepraszam za późną odpowiedź ale nie miałem ostatnio zbyt wiele wolnego czasu.
Jeszcze do kilku dni temu planowałem już na 100% kupić lumię735 na początku sierpnia. Zamierzałem przejść się po wielu serwisach i poszukać na internecie ale naszła mnie wczoraj myśl, że może kupię telefon do 1000zł a nie do 700zł.

Czy warto kupić telefon głównie do internetu i do tego co podałem w pierwszym poście za 1000zł czy lumia735 będzie wystarczająca? Do tego co napisałem dodam jeszcze, że chciałbym żeby się dało dobrze oglądać filmiki, np. odcinki anime bo nie raz może sobie coś obejrzę jakby mnie nie było długo w domu a miałbym gdzieś czas. Dobrze by było jakby się dało też czytać np. mangę bo wiem, że na nie których telefonach się dobrze tego robić nie da ze względu na rozdzielczość czy wielkość. Dlatego pomyślałem, że może coś większego byłoby lepsze do tych odcinków i mangi?

Jeżeli uważacie, że warto zainwestować wiecej pieniędzy to co byście mi polecili?

Co do virginmobile to właśnie zamierzam korzystać właśnie z tego. Po zastanowieniu na pewno nie opłaca mi się brać telefonu na abonament a 30zł miesięcznie za internet w telefonie to nie jest jakoś dużo. Jeszcze do internetu mam pewną wątpliwość. Czy jeżeli np. mam internet 3gb i jest gdzieś wifi to czy wtedy po używaniu w tym miejscu internetu ciągle będę miał te 3gb?
chris77 pisze:Posiadam lumie 735, jedyny mankament który widzę po ponad miesięcznym użytkowaniu to słabe świecenie panelu, ustawiony na wysoką jasność (przy wyłączonym oszczędzaniu baterii) nie wygląda to idealnie. Ale może to sprawa technologii oled.
Za ile kupiłeś lumie735 i czy nową czy używaną? Do czego jej głównie używasz? Słabe świecenie mi nie będzie przeszkadzać jeżeli jakość jest dobra. Jakie sa twoje opinie do oczekiwań odnośnie tego telefonu? Jesteś zadowolony i spełnia wszystkie twoje wymagania?
 #814818  autor: motov3
 30 lip 2015, 11:07
No to troszke zmienia postac rzeczy :) Gdybym ja osobiscie mial do wydania 1000zl na smartfona, to juz mocno bym szukal LUMII 930. Bo to zdecydowany top, najlepsza rozdzielczosc, wiekszy i lepszy ekran. Ogolnie wszystko ma na najwyzszym poziomie. Roznica miedzy 930tka a 735tka bedzie bardzo zauwazalna, bo te smarty dziela dwa segmenty (735-srednia polka, 930-premium). Jak dobrze poszukasz - to znajdziesz, najlepiej od osoby prywatnej :)

Obrazek
 #815822  autor: Rein11
 04 sie 2015, 23:34
Dzięki za odpowiedź. Poczytałem o lumii930 ale po kilku dniach zastanowienia stwierdziłem, że jednak wybiorę lumie735. Jeżeli telefon ma i tak mi głównie służyć do internetu to lumia735 ma wszystko to czego potrzebuje a zdobędę ją taniej o kilkaset złotych niż lumie930. Jeżeli będę chciał pooglądać anime albo poczytać mangę w dobrych warunkach jak nie będę miał dostępu do komputera to zakupie sobie jakiś tablet albo laptop czy coś takiego specjalnie w tym celu. Teraz i tak pewnie nie będę robił tego poza domem.
Gdzie polecasz kupić lumie735 i myślisz, że jaka jest opłacalna za nią cena? Dzisiaj zacząłem odwiedzać lombardy i różne punkty ze sprzedażą telefonów i nowe chodzą około 600-650zł~. Mnie interesuje jednak tylko czarna/szara, nie wiem czy jest osobno czarna i szara bo różne widziałem wersje. Na allegro są w okolicach 600zł~ nowe ale będę musiał poczytać od kogo najlepiej kupić na allegro żeby nie było jakichś problemów.
 #815826  autor: motov3
 04 sie 2015, 23:59
Najlepiej przez Allegro kupic. Cena w okolicach 600zl - bardzo rozsadna.

Obrazek