DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #808886  autor: dan7
 26 cze 2015, 23:18
Witam Wszystkich !
Sprawa jest taka:
Dzisiaj (a więc 26 czerwca) rodzicom skończyła się umowa w Zetafonie.
Są na taryfie PoP. Na koncie głównym mają 52 złote a w skarbonce 64 złote. Konto ważne 39 dni.
Chodzi mi o propozycje na rozmowy - jakie pakiety zastosować aby te środki jak najlepiej wykorzystać. Chciałem włączyć pakiet bez limitu za 25 zł do wszystkich ale mi wtedy wyrzuciło że przerzuci ich do taryfy Yes. Czy w tej taryfie z tym pakietem będę mógł włączyć im RWK ?
Proszę Was o sugestie.
Finalnie numer idzie do Nju dodatkowy.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #808894  autor: Blank
 27 cze 2015, 00:37
W obecnej taryfie (POP) możesz skorzystać z pakietu 1000 minut do wszystkich sieci na 31 dni za 25,00 złotych.
Aby dowiedzieć się, czy możesz włączyć RWK, spróbuj zrobić to jeszcze przed migracją na Yes.
Pakiet Rozmowy bez limitu do wszystkich (25zł/31d) jak i 1000 minut do wszystkich nie wykluczają się z RWK.

Jedynymi pakietami wykluczającymi się z rwk są:
-0zł/min Orange
-0zł/SMS ORange
-Za darmo w Orange
-Numer bez limitu

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #808913  autor: Gregrin
 27 cze 2015, 11:08
A nie wystarcza im pakiety cykliczne 1000min do orange (10zl) i 120min(9zl) do wszystkich (bez stacjonarek) ?? Dodatkowo warto od razu włączysz RWK i zobaczyć do kiedy ważne są środki w skarbonce.
W Orange masz fajne podsumowania. Zobacz ile rodzice wydzwonili w zeszłym miesiącu do innych sieci.
Podrzucę tez takie moje małe zestawienie pakietów głosowych w Orange https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, 11:14 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #808915  autor: bazooka
 27 cze 2015, 11:12
"Najlepiej wykorzystać środki" - to racjonalne podejście jednak przydałoby się wiedzieć przez ile skoro i tak finalnie numer ma pójść do nju... :?:
Można podejść do tego tak, że sobie pofolgujemy i niczego nie będziemy żałować, bo jak najszybciej do nju przenieść a można oszczędnie i zgodnie z profilem użytkowania.
Ja raczej myślę tymi drugimi kategoriami więc @dan7 napisz jak to z tym profilem użytkowania - dokąd dzwonią (stacjonarne, Orange, poza czy wszędzie po trochu) - no i kiedy chcą się witać z ziemniakiem :?: :)
Czy decyzja o nju jest ostateczna, ile to w nju wyjdzie na tym dodatkowym dla nich - mają być dodatkowym dla siebie na wzajem (tata, mama) czy z kimś innym - ile będą z tego kosztów pokrywać :?:
Sorki, za filozoficzne nieco podejście, ale nie potrafię inaczej - 1000minut zawsze można włączyć i nie jest to problem - a na stacjonarne, bulić mają 29gr/min :?:
Spoko 52zł + 64zł = 116zł / 25 = 4miesiące, w tym 55minut po stacjonarach... kwestia sprawdzenia czy działa RWK jest bardzo ważna w tym momencie, bo jeśli nie działa, a przywrócić przez BOK się nie da - będzie to oznaczało konieczność kolejnych doładowań, ale to zdaje się już pewnie wiesz... :)

@Gregrin - sprawdź proszę czy zestawienie połączeń Ci działa z miesiąca, bo mi od tygodnia pokazuje tylko ostatnie 12dni - złożyłem dwa zgłoszenia do Orange w tej sprawie...
 #808918  autor: Gregrin
 27 cze 2015, 11:25
sebusy pisze:@Gregrin - sprawdź proszę czy zestawienie połączeń Ci działa z miesiąca, bo mi od tygodnia pokazuje tylko ostatnie 12dni - złożyłem dwa zgłoszenia do Orange w tej sprawie...
Rzeczywiście przestało działać. Sprawdzam na koncie kolegi i co prawda można wybrać sobie okres np od kwietnia ale w nim jest tylko 1h a powinno być ponad 10.
divhashmorex pisze:Uruchomienie usług RWK-Killerów, powoduje skrócenie ważności konta do 31 dni.
Jak pisałeś posta to właśnie bylem już po przeczytaniu regulaminu tej usługi i edytowałem swojego ;)
 #808996  autor: dan7
 27 cze 2015, 18:13
No dzięki za podpowiedzi.
RWK działa, skarbonka i przychodzące były ustawione zaraz po zakończeniu umowy na ponad 330 dni.
Profil dzwonienia jest taki aby jak najlepiej wykorzystać dostępne środki w jak najdłuższym czasie. Zestawienie połączeń sprawdzę później.
Niedawno skończył się abonament mojej żony (przeszedłem do nju) i do niego właśnie chcę podłączyć dziadków numer (także ja też z tego skorzystam :-D).
Miłego weekendu !!!

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #809183  autor: dan7
 29 cze 2015, 09:38
No niestety zestawienie jest tylko z ostatnich 12 dni a z tego co widzę dzwonią praktyczni wszędzie.
Jak tam po weekendzie ? Zdrowi ? :oops:

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #809216  autor: Gregrin
 29 cze 2015, 11:44
dan7 pisze:No niestety zestawienie jest tylko z ostatnich 12 dni a z tego co widzę dzwonią praktyczni wszędzie.
Jak tam po weekendzie ? Zdrowi ? :oops:
Jak to po weekendzie, ciężko :P
Ile ci wyszło tych połączeń za 12 dni ?? Jednak co by nie było to zaoszczędzić na dzwonieniu możesz tylko pakietami. Jeśli dużo dzwonią to do pakietu 120min warto chyba dokupić pakiet 1000min żeby 120 starczył na dłużej. Jeśli jednak bardzo dużo dzwonią to tylko jakiś nolimit za 25zl.
 #809322  autor: bazooka
 29 cze 2015, 19:45
Te 12dni historii to tak mnie wk...., że nie mogę tego znieść. To jest gorsze niż te 2 miejsca po przecinku w info o pakiecie. :evil:

Bez tego to moim zdaniem, ani rusz - napisałbym do BOK - proszę o darmowe zestawienie połączeń z 3 miesięcy dla numeru XXXXXXXX, bo z jakiegoś powodu zabraliście swoim klientom tę możliwość.

Nawet nie umiem przez to nic poradzić, ale w ich przypadku podstawa to cykliczne 120minut oraz doładowanie ze Skarbonki na główne.

W drugiej kolejności i po otrzymaniu bilingu można się zastanowić czy nie wybrać taryfy POP by uaktywnić usługę Ty i 3 dla numerów stacjonarnych (max 3 numery) - warunek na te numery w sumie muszą dzwonić min 21min miesięcznie by się to kalkulowało (6zł aktywacji / 29gr = ok21minut).

I nic innego nie poradzisz im jak wykorzystać te środki efektywniej przy RWK i bez doładowywania, przynajmniej według mnie - chyba, że mi się jeszcze coś przypomni :)
 #809604  autor: Orange Ekspert
 01 lip 2015, 17:38
dan7 pisze:Witam Wszystkich !
Sprawa jest taka:
Dzisiaj (a więc 26 czerwca) rodzicom skończyła się umowa w Zetafonie.
Są na taryfie PoP. Na koncie głównym mają 52 złote a w skarbonce 64 złote. Konto ważne 39 dni.
Chodzi mi o propozycje na rozmowy - jakie pakiety zastosować aby te środki jak najlepiej wykorzystać. Chciałem włączyć pakiet bez limitu za 25 zł do wszystkich ale mi wtedy wyrzuciło że przerzuci ich do taryfy Yes. Czy w tej taryfie z tym pakietem będę mógł włączyć im RWK ?
Proszę Was o sugestie.
Finalnie numer idzie do Nju dodatkowy.
W taryfie Orange Yes również można skorzystać z promocji Konto Ważne Rok, jeżeli nie były aktywowane żadne usługi, które wykluczały się z tą promocją. Środki ze Skarbonki możesz przelać na konto główne i zakupić za nie pakiety. Za 35 zł możesz zakupić Pakiet Rozmowy i SMS-y bez limitu oraz pakiet 2 GB, lub za 30 zł Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich, a już za 25 zł Rozmowy bez limitu do wszystkich. Wszystkie promocje znajdziesz tutaj: http://oran.ge/1IM6VDP.
 #815655  autor: dan7
 03 sie 2015, 22:58
Wszedł 2 miesiąc i po przeanalizowaniu połączeń z pierwszego włączyłem rodzicom dwa pakiety: 120 minut do innych sieci + 1000 minut do orange. W poprzednim miesiącu wyszło im 90 minut do innych sieci i około 95 do orange.
Czy pakiet 120 do innych sieci można sumować ?
Dzięki za odpowiedzi, na Was zawsze można liczyć :wink:

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #815670  autor: bazooka
 04 sie 2015, 07:36
dan7 pisze:W poprzednim miesiącu wyszło im 90 minut do innych sieci i około 95 do orange.
Przy takim używaniu - nie włączałbym absolutnie żadnych osobnych 1000minut po Orange - dlaczego :?:
1. 120minut = 9zł
2. 1000minut = 10zł
Razem miesięcznie 19zł

Tymczasem cykliczny i samoodnawialny pakiet 120minut daje 7,5gr/min wszędzie (niestety oprócz stacjonarnych) - ryzyko jest takie samo: połączenie przy końcu wykorzystania tego pakietu - podczas rozmowy pakiet się nie przedłuży więc ryzyko zapłaty za to ostatnie połączenie w 120minucie po stawce 29gr.
Różnica?
Brak konieczności comiesięcznej opłaty 10zł za 1000minut. Można by rzec, że dzwoniąc zaledwie 95minut po Orange w miesiącu - cena za połączenie wynosi: ponad 10gr / minutę, podczas gdy w pakiecie 120minut - minuta kosztuje ich 7,5gr/minutę...
90+95 = 185minut => czyli w po 120minutach pakiet się wydłuży, powiedzmy w 25dniu miesiąca.
Czyli co 25dni z konta rodziców będzie ubywać 9zł a nie 19zł / 31dni i będą one efektywnie wykorzystane :)
Przy założeniu 90 + 95 w obu pakietach będą tworzyć się kumulacje.
Co innego jeśli skumulowane w pakiecie 1000minut - minuty po Orange w następnych miesiącach mieli by gdzie spożytkować - tzn w jednym miesiącu dzwonią 95minut po Orange, a w następnym 1500minut po Orange - wtedy nadaje to innego sensu.
Minimum opłacalności przy korzystaniu z pakietu 120minut, dla pakietu 1000minut to około 135minut po Orange/m-c - wówczas przeliczeniowo stawka spadnie do 7,4gr/minutę :)

W obecnej sytuacji jeszcze jeden miesiąc na dwóch pakietach miałby sens. W pakiecie 120minutowym utworzy się skarbona minut, którą wykorzysta się w następnych miesiącach. Nic nie przepada, wszystko się sumuje. Czyli przed dniem ponownego cyklicznego odnowienia 1000minut po Orange wyłączyłbym go - taka moja rada :)
P.S.
Przy cyklicznych pakietach aby nie stracić kumulacji minut należy pamiętać o zapewnieniu środków na koncie do automatycznej następnej aktywacji pakietu :)
 #815678  autor: dan7
 04 sie 2015, 09:19
@sebusy - jesteś niemożliwy :shock: , przeanalizowałeś wszystko co do 0,5 grosza - wielkie dzięki :mrgreen:

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile