DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #815112  autor: MarcinWP
 31 lip 2015, 20:10
Hej.
Chciałbym kupić nową słuchawke, ale nie wiem co dokładnie wybrać. Głównie skupiam się na telefonach z Windowsem, bo z tego co słyszałem są stabilne, a mi zależy bardziej, żeby sprzęt był dobry jako telefon a nie smartfon.

Co mi jest potrzebne?:
-Aparat, żeby zdjęcia wychodziły dokładnie(robienie zdjęć tekstu)
-Żeby bateria działała chociaż z 1 dzień
-stały dostęp do neta, przynajmniej 3g


Moimi faworytami póki co są : Kruger&Matz Soul 2 oraz Nokia Lumia 630, z tym, że Lumia nie ma flesza co raczej sprawia, że ten telefon odpada.

Co o tym myślicie? Macie jakieś lepsze propozycje?
Najlepiej z systemem Windows Phone, nowe i w miare tanie :mrgreen:

Edit: Zobaczyłem, że Kruger&Matz Soul 2 nie ma 3g(?) też raczej odpada :/
 #815115  autor: Xy
 31 lip 2015, 20:17
MarcinWP pisze:Głównie skupiam się na telefonach z Windowsem, bo z tego co słyszałem są stabilne
Taaak... :-D

MarcinWP pisze:Co mi jest potrzebne?:
-Aparat, żeby zdjęcia wychodziły dokładnie(robienie zdjęć tekstu)
-Żeby bateria działała chociaż z 1 dzień
-stały dostęp do neta, przynajmniej 3g

Moimi faworytami póki co są : Kruger&Matz Soul 2 oraz Nokia Lumia 630, z tym, że Lumia nie ma flesza co raczej sprawia, że ten telefon odpada.

Co o tym myślicie? Macie jakieś lepsze propozycje?
Najlepiej z systemem Windows Phone, nowe i w miare tanie
No to serio poza tą Lumią nie ma nic sensownego. Wszelakie farbowane chińczyki jak Kruger&Matz czy inne Telefunkeny odpuść sobie. Lumia może nie ma lampy błyskowej ale zdjęcia robi przyzwoite; spełnia także resztę Twoich wymagań.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #815117  autor: MarcinWP
 31 lip 2015, 20:25
Kruger&Matz Soul 2 ma jednak 3g, zobaczyłem w specyfikacjach w opisie oferty pewnego sklepu.

Ta firma Kruger&Matz to niby polska firma jest :P

w tej L630 obawia mnie trochę 512MB RAMU, czytałem, że tyle to i troche na Windowsa za mało i często z przeglądarki wyrzuca do kafelków
 #815122  autor: Xy
 31 lip 2015, 20:44
MarcinWP pisze:Ta firma Kruger&Matz to niby polska firma jest
Temat wałkowany tutaj milion razy. Firma jest tak samo polska jak myPhone czy Manta. To zwykły importer najtańszej masówki z Chin. Ten wybrany Kruger i Matz występuje jeszcze pod setką innych nazw. Ale tak już jest z b-brandami ;-)


Co do Lumii to 512 MB wystarczy. Windows jest prostym systemem to i wiele nie potrzebuje. A co do wywalania do kwadratów to na 1 GB pamięci także się zdarza.
No i ta Lumia otrzyma Windowsa 10. Więc jakaś tam kolejna zaleta jest ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #815124  autor: bazin111
 31 lip 2015, 20:47
To szukaj Lumi 630/635 w wersji z 1 GB RAM-u, są już dostępne na rynki gdzieś od 2-3 miesięcy. Są do kupienia na Allegro z polskiej dystrybucji/ od polskich operatorów.
 #815129  autor: MarcinWP
 31 lip 2015, 20:56
Staram się nie kupować z allegro, bo można kupić kota w worku i bez gwarancji ;s. Różne są przekrętasy na tym świecie.

To chyba się rozejrzę za tą 630, widzę, że jest za 369zł w sklepie 10km od domu.

Chyba, że ma ktoś jakąś alternatywę? ale wątpię, żeby jakiś android w tym przedziale cenowym był lepszy od WP
 #815130  autor: bazin111
 31 lip 2015, 21:16
To jak się boisz kupować na Allegro, to w zwykłym sklepie ze sprzętem RTV kupisz też tą Lumię 630/635 z 1GB Ramu. Po prostu Microsoft wydał poprawioną wersje tego telefonu z większą iloscią Ram. Tylko, że w sklepie zapłacisz napewno o wiele więcej niż na Allegro, gdzie ostatnio widziałem do sprzedania za 360zł całkowicie nowy telefon, z gwarancją sieci PLUS (podbita gwarancja + faktura zakupu), wersja oczywiście z 1GB Ramu, no ale to już Twój wybór.
 #815139  autor: motov3
 31 lip 2015, 21:58
Sprobuj tez poszukac LUMIA 535. Ma lampe blyskowa. Calkiem przyzwoity budzetowy smartfon. Problemy z ekranem ktore mial na poczatku sa juz przezytkiem. :)

Obrazek
 #815141  autor: MarcinWP
 31 lip 2015, 22:04
Popatrzyłem na stronie sklepu, L630 jest tylko wersja z 512MB Ramu :/

Przejrzałem internet troche i znalazłem 3 telefony wyglądające identycznie jak ten Kruger&Matz Soul 2, nawet specyfikacje takie same. Ale zło :twisted:
Ostatnio zmieniony 31 lip 2015, 22:08 przez MarcinWP, łącznie zmieniany 2 razy.
 #815142  autor: MarcinWP
 31 lip 2015, 22:07
motov3 pisze:Sprobuj tez poszukac LUMIA 535. Ma lampe blyskowa. Calkiem przyzwoity budzetowy smartfon. Problemy z ekranem ktore mial na poczatku sa juz przezytkiem. :)
L535 kosztuje 440zł. Moim zdaniem troche za dużo jak na telefon dla mnie.
 #815262  autor: MarcinWP
 01 sie 2015, 20:57
najgorsze jest to, że padł mi na amen telefon z którego korzystałem teraz i potrzebuje na już.
Bez lampy blyskowej raczej ta 630 odpada ;s

Gadalem troche z kolesiem co ma Kruger&Matz Soul, czyli zewnętrznie identyczny jak Soul 2 i mówił, że wykonany jest solidnie, nic 'nie skrzypi i nie rypi'

Dlatego proszę, aby ktoś się wypowiedział na temat wnętrzności KRUGER&MATZ SOUL 2, czy za 370zl ma dosyć dobre podzespoły, bo jestem całkiem zielooooooooony w tym ;)


Z góry dzięki za odpowiedź