DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 306 z 1158
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 1158
 #815015  autor: Halset
 31 lip 2015, 11:35
Spacedust pisze:T-Mobile powinno teraz wpuścić klientów Play do swojej sieci - pojemność się zwiększyła, a ładnie odciążyłoby to sieć 3G w miastach i pewnie troszkę też 2G.
Tak jasne. I strzał w stopę dla TM. Marketingowo dla TM się nie opłaca.
I tak P4 miałby swój szkielet i jeszcze cały TM....to po co wtedy podpisywać umowę z TM?
Moim zdaniem szczerym - to powinni wszyscy wywalić P4 z roamingu. Już tyle lat P4 na rynku, to powinni mieć zasięg ogólnopolski. A tak mają to głęboko z P4 w D.
Albo przynajmniej wywalić ich z Aero i z N! z U900, to może w końcu by ruszyli z siecią poza miastami.
I prosta piła. Jak chcesz mieć neta poza miastami idziesz do salonu W3. Starczy Ci net w mieście idziesz do P4.
Prawie 200mln darmozjady wydają na reklamy a tylko niecałe 100 płacą za roaming. To są jakieś jaja!!! Niech połowę z tego wydadzą na sieć i w 2-3 lata mamy P4 poza miastami.

Ponadto - mało kto korzysta z roamingu w miastach, bo tam P4 swój zasięg ma.

Co do wymuszania U900....korzystałem z SIM sieci macierzystych. Gdy korzystałem z sieci P4 to wymuszanie TM kończyło się zawsze logowaniem do U2100 ;)
pawelec2225 pisze:U mnie ostatnio dziwna sprawa, bo na pobliskich stacjach N! wyłącza na kikanaście minut zasięg 2G, a 3G i LTE zostawia. Sprawdzają ile osób przełączy się na 3G? Zdarzyło mi się to już 2 razy, a właściwie 2 razy to zauważyłem.
Może jakieś przymiarki do poszerzenia U900 :)?

W Trójmieście już od kilku tygodni zauważyłem w wielu miejscach brak 2G co jakiś czas. Ale tylko w miejscach, gdzie U2100 z U900 mają pojemności i zasięg i bez 2G sobie może TM radzić.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815024  autor: Mixiorek
 31 lip 2015, 12:35
Spacedust pisze:T-Mobile powinno teraz wpuścić klientów Play do swojej sieci - pojemność się zwiększyła, a ładnie odciążyłoby to sieć 3G w miastach i pewnie troszkę też 2G.
Jako klient Networks/ Orange nie życzę sobie :tongue1:
A pisząc serio - to chyba nie chodzi o to, że TMobile ma ich wpuścić do swojej sieci. Oni już tam są ;) To Play konfiguruje pewnie swoją sieć i niejako roaming z partnerami. Tyle, że za roaming muszą płacić.
Moim zdaniem Play nie powinien kombinować tylko stawiać w okresie wakacyjnym dodatkowe stacje mobilne w kurortach i miejscach gdzie pojawia się w czasie urlopowym dużo więcej użytkowników. Urośli na tyle, że można powiedzieć, że ilość klientów powoli jest dzielona przez 4, także gdzieś trzeba ten ruch pomieścić i nie dziadować na technikę.

P.s.
Taki skrajny przypadek to Konstancin-Jeziorna. Play - 1 stacja, Networks 13 stacji...

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #815028  autor: p2225
 31 lip 2015, 12:57
Halset pisze:
pawelec2225 pisze:U mnie ostatnio dziwna sprawa, bo na pobliskich stacjach N! wyłącza na kikanaście minut zasięg 2G, a 3G i LTE zostawia. Sprawdzają ile osób przełączy się na 3G? Zdarzyło mi się to już 2 razy, a właściwie 2 razy to zauważyłem.
Może jakieś przymiarki do poszerzenia U900 :)?

W Trójmieście już od kilku tygodni zauważyłem w wielu miejscach brak 2G co jakiś czas. Ale tylko w miejscach, gdzie U2100 z U900 mają pojemności i zasięg i bez 2G sobie może TM radzić.
no właśnie nie, bo na najbliższych stacjach nie ma U900.

co do roamingu LTE to wydaje mi się, że najlepiej wpuścić Playa na LTE, ale TYLKO na stacje poza miastami. Tam sieć nie jest obciążona i N! mogłoby na tym zarobić, a różnicy w jakości żadnej.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815032  autor: Halset
 31 lip 2015, 13:19
pawelec2225 pisze: co do roamingu LTE to wydaje mi się, że najlepiej wpuścić Playa na LTE, ale TYLKO na stacje poza miastami. Tam sieć nie jest obciążona i N! mogłoby na tym zarobić, a różnicy w jakości żadnej.
A właśnie nie :)
Niech P4 sam stawia nadajniki.
Ludzie by chcieli za darmo najlepiej i mieć wszystko. W życiu nie ma rybek i akwarium - jest albo rybki albo akwarium.
Jak chcesz LTE poza miastami masz do tego Plus O lub TM. Nie chcesz- wybierasz P4.
P4 i tak dużo ma obecnie i za mocno się trzyma roamingu. Tak się przyzwyczaili, że najlepiej do końca świata i dzień dłużej z roamingu P4 by chciał korzystać.
Ok niech korzysta ale niech nie wykorzystuje tego w reklamach.
Na LTE dla P4 poza miastami najwięcej stracą inni, bo koszt jest większy (mniejsze obciążenie takich stacji - w rachunku ekonomicznym - opłaca się mieć stacje gdzie ruch jest duży) i dwa - ludzie będą uciekać z W3 przenosząc numery do Play.
W3 straci klientów a zyska tylko obciążenie swoich nadajników "pasożytem" P4
Jestem dalej i będę cały czas za dwiema rzeczami
1) Kary dla Solorza za niewykorzystywanie swoich zasobów jak należy
2) Wypad P4 z roamingu i niech w końcu budują porządną sieć. Wydają na reklamy 200mln złotych rocznie. Dług im nadal rośnie a sieć nie (stacje powstaję w ilości tyle co kot napłakał). Dzisiaj mają już ok 900mln euro do spłacanie to ok 3.8mld złotych. Mniej to chyba TM wydał na modernizację całej swojej sieci w ramach N!

N! musi zrobic jeszcze jedną rzecz. Zwiększyć pasmo U900. Mam nadzieję, że to niedługo zrobią.
Coraz więcej terminali w sklepach zaczyna działać na 3G, więc 2G coraz więcej odciążony.

Jedyne wyjście np - to, że TM da LTE P4 a N! jako TM będzie mógł korzystać z U900 P4. Taką wymianę rozumiem :)
P4 zasobów ma tyle co O a nie udostępnei żadnej większej sieci. To jest dopiero paranoja.
Jak Solorz pies ogrodnika. Sam nie dam a innym nie pozwolę
A na poważnie - gdyby doszło do sytuacji, że cały P4 lata po całym TM - to moja najbliższa umowa laduje w P4 :P
Tylko trzeba się modlić aby P4 ten punkt styku "zrobił pojemniejszy" :)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815067  autor: KR2615
 31 lip 2015, 17:00
pawelec2225 pisze:Nie uzyskałem ani razu więcej niż 42Mb/s. Najwyższy wynik:
Po prostu Orange mi odgórnie ogranicza prędkość.
Coś w tym jest. Ale tylo w voice jest to ogranizenie. Podejrzewam, że nawet na 6GB za 6zł będzie full speed. Niestety nie mogłem sprawdzić ponieważ mam zwykły SIM który co prawda udało mi się samodzielnie stuningować do Micro-SIM jednak nie wpuszcza mnie do sieci LTE a wydanie 25zł za wymianę karty tylko wzbudza moją niechęć do Orange
 #815069  autor: kwasek66
 31 lip 2015, 17:01
Halset pisze:N! musi zrobic jeszcze jedną rzecz. Zwiększyć pasmo U900. Mam nadzieję, że to niedługo zrobią.
Coraz więcej terminali w sklepach zaczyna działać na 3G, więc 2G coraz więcej odciążony.
UMTS900 - MOCY PANIE MOCY, a nie pojemności, to pasmo jest zbyt słabo rozsiewane. Jeśli przyjmujemy iż smartfon nie używa 2G - bo wtedy jest praktycznie bezużyteczny - N! ma wiele w temacie do zrobienia, pojemność/moc/gęstość nadajników....
A sklepowe bebechy, ostatnio latają na Ethernecie, bo Internet jest już w jakiś sposób dostarczony...
N! zrobiło bardzo dobrze GSM900, choć i tak MTK + wyłączenie UMTS2100 w telefonie, inaczej bateria papa...
 #815072  autor: kozien70
 31 lip 2015, 17:08
KR2615 pisze: wydanie 25zł za wymianę karty tylko wzbudza moją niechęć do Orange
Uszkodź ją elektrycznie, np. bateryjką - wymiana zepsutej karty jest bez opłaty ;)
 #815075  autor: p2225
 31 lip 2015, 17:28
KR2615 pisze: Coś w tym jest. Ale tylo w voice jest to ogranizenie.
Tylko, że ja mam taryfę internetową Orange FreeNet... :(

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815076  autor: kozien70
 31 lip 2015, 17:31
Nie marudź, tylko zgłoś przez portal online problem. Zobaczymy, co powiedzą. Ja bym się tym rysuneczkiem jednak nie sugerował. Na jednej karcie mam po zalogowaniu tak jak ty, a na drugiej mam do 75mb i na obydwu robiąc test LTE osiągnąłem ostatnio ok. 50 mbit.
Może być błąd w portalu online, jakich tam nie brakuje...
 #815078  autor: p2225
 31 lip 2015, 17:33
Tak bym zrobił gdyby nie zostało mi miesiąc umowy i gdyby Orange zechciało mi w ogóle odpowiadać na zgłoszenia. Na ostatnie trzy nie odpowiedziano mi wcale tylko zamknięto.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815086  autor: ja.michal
 31 lip 2015, 18:00
wlkp pisze:do normalnego przeglądania internetu jak będzie 20 MB/s to zupełnie wystarczy ,nie będzie widać większej różnicy jak będzie on wynosił 50 Mb/s
Fakt, 160 Mb/s starcza do normalnego korzystania z sieci. ;)
Halset pisze:1) Kary dla Solorza za niewykorzystywanie swoich zasobów jak należy
Na jakiej zasadzie chcesz to ocenić? :) Co znaczy "jak należy"?
Halset pisze:2) Wypad P4 z roamingu i niech w końcu budują porządną sieć. Wydają na reklamy 200mln złotych rocznie. Dług im nadal rośnie a sieć nie (stacje powstaję w ilości tyle co kot napłakał). Dzisiaj mają już ok 900mln euro do spłacanie to ok 3.8mld złotych. Mniej to chyba TM wydał na modernizację całej swojej sieci w ramach N!
Już to dawno przeliczyli i taniej zapłacić za roaming niż wybudować i utrzymywać sieć w rejonach biznesowo wątpliwych. Nie zawuażyłeś, że budują stacje tam gdzie rośnie obciążenie?
Jeśli jakimś cudem aukcja się zakończy i P4 zdobędzie chociaż kawałek tortu z 800 MHz to wymogi pokrycia są takie, że będą musieli zbudować sieć.
pawelec2225 pisze:Na ostatnie trzy nie odpowiedziano mi wcale tylko zamknięto.
Sprawdź spam i pocztę głosową. ;)
 #815088  autor: p2225
 31 lip 2015, 18:04
ja.michal pisze:
pawelec2225 pisze:Na ostatnie trzy nie odpowiedziano mi wcale tylko zamknięto.
Sprawdź spam i pocztę głosową. ;)
U mnie skrzynka mailowa jest sprawdzana non stop i nie ma sytuacji żebym miał więcej niż 3 maile naraz nieprzeczytane. Telefon zawsze przy sobie :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815090  autor: Halset
 31 lip 2015, 18:08
kwasek66 pisze: UMTS900 - MOCY PANIE MOCY, a nie pojemności, to pasmo jest zbyt słabo rozsiewane.
Jakiej mocy?
Pasma jest za mało i sieją tak aby nie zdechło.
Jak poszerzą pasmo U900 o np 5Mhz to i MOCY przybywaj :)

Natomiast dzisiaj ciekawostka.....
Nie używałem LTE w telefonie bo częściej w trasie niż na miejscu czyli w Trójmieście.
Dzisiaj sobie posiedziałem na LTE i troszkę potestowałem.
Testy przeprowadzone między godziną 14 a 17 (16 testów prędkości)
Prędkości na LTE W TM w centrum Gdyni i Gdańska
Najwyższy DL 33,42 Mb/s, najniższy 21,82 Mb/s
Najwyższy UL 22,19 Mb/s najniższy 16,77 Mb/s
Pingi 33-36ms
Wyniki całkiem przyjemne.

Nie testowałem wcześniej P4 na LTE bo zasięgowo wg telefonu wychodziło to samo co w N!. Ale jedna rzecz mnie wkurza w TM i nie wiem czy to normalne. O ile na terenie otwartym zasięg LTE 2-4kreski, to po wejściu do budynków (jakaś kawiarenka, sklep spożywczy typu żabka) - stare budownictwa i po wyjściu - telefon w 3G. :shock: |Dopiero po chwili wraca do LTE
Czy to kurde normalne, czy tak sieć N! jest kiepsko skonfigurowana????
Już to dawno przeliczyli i taniej zapłacić za roaming niż wybudować i utrzymywać sieć w rejonach biznesowo wątpliwych. Nie zawuażyłeś, że budują stacje tam gdzie rośnie obciążenie?
To każdy akurat wie i P4 wygodnie latać po zasobach innych niż budować samemu.
Jeśli jakimś cudem aukcja się zakończy i P4 zdobędzie chociaż kawałek tortu z 800 MHz to wymogi pokrycia są takie, że będą musieli zbudować sieć.
W Bajki wierzysz :D?
Jeżeli zdobędą jakiś kawałek tortu to będą pukać do drzwi N! albo Solorza aby razem zbudować sieć albo najlepiej "oddadzą" w zamian za korzystanie z tych zasobów na nadajnikach innej sieci.
Czyli - dajcie nam dostęp do Waszych stacji, doczepimy nasze anteny a w zamian będzie mogli również z naszych zasobów korzystać. I tak np Sferia i P4 razem będą mieć 10Mhz na LTE800 lub jeżeli Plus coś łyknie - 15Mhz
Ostatnio zmieniony 31 lip 2015, 18:56 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815095  autor: ja.michal
 31 lip 2015, 18:28
pawelec2225 pisze:Telefon zawsze przy sobie :)
Folder spamu również synchronizujesz?
Halset pisze:W Bajki wierzysz :D?
Jeżeli zdobędą jakiś kawałek tortu to będą pukać do drzwi N! albo Solorza aby razem zbudować sieć albo najlepiej "oddadzą" w zamian za korzystanie z tych zasobów na nadajnikach innej sieci.
Czyli - dajcie nam dostęp do Waszych stacji, doczepimy nasze anteny a w zamian będzie mogli również z naszych zasobów korzystać. I tak np Sferia i P4 razem będą mieć 10Mhz na LTE800 lub jeżeli Plus coś łyknie - 15Mhz
No i jaka bajka? To gdzie będą wisieć anteny, czy na oddzielnym obiekcie czy razem z innym operatorem nie ma to znaczenia. Zasoby dla klientów P4 będą oddzielne (zakładając, że nie będą współpracować z inną siecią w ramach współdzielenia zasobów).
Patrząc na integrację z T-Mobile to wszystko wskazuje, że będą z nimi współpracować.
 #815096  autor: p2225
 31 lip 2015, 18:42
ja.michal pisze:
pawelec2225 pisze:Telefon zawsze przy sobie :)
Folder spamu również synchronizujesz?
Jak najbardziej. Od razu rzuca się w oczy jak coś tam trafia. Zresztą co ważniejsze co nie powinno się tam znaleźć już dawno mam oznaczone żeby zawsze trafiało na główną listę. Na przeglądarkowej wersji po otworzeniu strony skrzynki od razu mój wzrok zmierza ku polu SPAM. A samą pocztę otwieram nawet kilkadziesiąt razy dziennie + rozszerzenie na chrome powiadamiające o nowej poczcie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815097  autor: Halset
 31 lip 2015, 18:55
ja.michal pisze: No i jaka bajka? To gdzie będą wisieć anteny, czy na oddzielnym obiekcie czy razem z innym operatorem nie ma to znaczenia. Zasoby dla klientów P4 będą oddzielne (zakładając, że nie będą współpracować z inną siecią w ramach współdzielenia zasobów).
Patrząc na integrację z T-Mobile to wszystko wskazuje, że będą z nimi współpracować.
A reszta ich sieci z zasobami U900 U2100 i DCS1800?
P4 jeżeli coś ugra to na pewno będą chcieli z kimś współpracować.
Wg mnie raczej skończy się tak, że O łyknie dwa bloki, TM łyknie dwa bloki i NetNet jeden.
P4 zostanie dogadanie się z kimś w ramach roamingu. O zrobi swoje LTE800 a TM swoje LTE. A Solorz ze Sferią i NetNetem kolejne 10Mhz LTE800.

Co do TM P4 - myślałem nad tym. Ale zbyt dużo by to kosztowało TM, bo łatwiej im dogadać się z O ze względu na wspólne stacje bazowe.
Raczej P4 będzie szybciej w kierunku Plus niż N! akurat z LTE800.
O ile szybciej tak śmieszna aukcja się nie skończy i nie zrobią innych warunków - korzystniejszych

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815101  autor: p2225
 31 lip 2015, 19:23
T-mobile łatwiej się dogadać z O, ale pomyśl ile można z Playa wyciągnąć za użyczenie swoich stacji? A T-mobile ostatnio jest głównie nastawione na kasę :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815105  autor: KR2615
 31 lip 2015, 19:50
kozien70 pisze:
KR2615 pisze: wydanie 25zł za wymianę karty tylko wzbudza moją niechęć do Orange
Uszkodź ją elektrycznie, np. bateryjką - wymiana zepsutej karty jest bez opłaty ;)
Niestety za późno - dociąłem ją wcześniej (zupełnie niepotrzebnie)

Na świezo aktywowanym Orange Yes z kisoku (wybierz swój numer):

http://www.speedtest.net/my-result/a/1389759908
http://www.speedtest.net/my-result/a/1389756621

Dla porównania testy z Smart Plan (voice):

http://www.speedtest.net/my-result/a/1389228556

Wszystkie na tym samym telefonie - Xperia SP w ORange, siła sygnału -83 dB
 #815107  autor: Halset
 31 lip 2015, 19:53
Bądźmy poważni.
Ile wyciągnie kasy z Play? Dzisiaj TMobile więcej wydaje na reklamę niż ma kasy od Play.
Druga sprawa - Milan Zika mówił, że stacje są gotowe do LTE800. Koszt współpracy z P4 byłby znacznie droższy na ten moment.
P4 - każdy by chciał aby się bardziej przytulili do TM ale rozsądek i rachunek ekonomiczny mówi, - że LTE P4 albo samo albo z Solorzem. Inaczej nie będzie.
Dla TMobile jest nieopłacalne, bo znowu musiałby dużo kasy wyłożyć.
I kolejna sprawa - marketingowa. Dzisiaj P4 ma już zasięg wszystkich sieci ale nie ma jeszcze LTE. Gdyby P4 za sprawą TM miał LTE ogólnopolskie, TM na tym traci. Niemcy chcą zarabiać a P4 będzie walił na lewo i prawo no limit.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 306 z 1158
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 1158
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 1158