DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Zestaw słuchawkowy jest:

wygodny, zmniejsza promieniowanie dla ciała
4
36%
denerwujący, bo plączą się kable
2
18%
nie używam
2
18%
dawka PE dla ciała jest identyczna
2
18%
żyję w "mikrofalówce" nie używam
1
9%
 #775335  autor: zwariowany.kurczak
 04 sty 2015, 18:06
Tak się zastanawiam, jeśli:

"Pole elektryczne wytwarzane przez antenę telefonu jest odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła promieniowania. Dwukrotne zwiększenie odległości anteny od głowy spowoduje więc czterokrotne zmniejszenie energii absorbowanej przez ciało."

I teraz stare dobre kablowe zestawy słuchawkowe są pozytywne dla zdrowia? Pomijam fakt wygody, bo to kwesta przyzwyczajenia.

+
słychać wyraźniej
wolne ręce

-
musimy mieć założony pod ubraniem
rozplątać kable

Osobiście przyzwyczaiłem się, aby pod wierzchnim ubraniem, mieć założony zestaw słuchawkowy lub na biurku jest on wpięty w telefon - wolne ręce.

Co sądzicie o tym? W dobie "życia w mikrofalówce" jest to pewien sposób na zmniejszenie dawki absorbowanej.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 20:04 przez zwariowany.kurczak, łącznie zmieniany 1 raz.
 #775344  autor: Niezgodna7
 04 sty 2015, 18:56
Tak, wystarczy kilka centymetrów dalej, a dawka jest ,,znośna".
Tak, słuchawki to b.dobre rozwiązanie, tyle, że trochę przeszkadzają kabelki.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #775345  autor: Xy
 04 sty 2015, 19:04
Gdzie opcja "zestaw bezprzewodowy"? Bo ja używam tylko BT, a słuchawek na kablu do prowadzenia rozmów nienawidzę...
I na przyszłość: "plączą", nie "plątają".

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #775367  autor: piechucki
 04 sty 2015, 20:38
Jak wyżej, słuchawka BT powieszona na smyczy. Kiedyś mnie to przerażało, a teraz nie wyobrażam sobie w pracy czy w samochodzie inaczej. Słuchawka do ucha, przycisk i .. rączki na kołderkę ;)
 #775430  autor: wook
 05 sty 2015, 03:29
A co to za różnica? Promieniowania są różne i jest ich wiele, taki betonowy blok może działać większym promieniowaniem niż telefon komórkowy. Więc po co kombinować?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #775446  autor: Xy
 05 sty 2015, 09:16
wook pisze:A co to za różnica? Promieniowania są różne i jest ich wiele, taki betonowy blok może działać większym promieniowaniem niż telefon komórkowy. Więc po co kombinować?
Bo jest wiele osób (i jest to mega duża grupa) sądzących, że promieniowanie z telefonu jest szkodliwe. W związku z tym w ich domach telefon leży na szafce w przedpokoju. Routera Wi-Fi nie ma bo promieniowanie.
Gdy jakaś firma chce stawiać masz tele to oczywiście aj waj bo promieniowanie. "Kury sie przestano nieść, a krowy mlika nie dadzo". Tyle, że jeden rozdarty cymbał z drugim nie zdają sobie sprawy, że wbrew pozorom lepiej mieć blisko maszt i nie męczyć telefonu (i jego większego wysilania się i również promieniowania) niż daleko.
Bo co do masztów to ja niestety obecnie mam daleko od mieszkania i widzę, że telefon trzyma krócej na baterii (więcej energii na trzymanie sygnału). A u rodziców masz był nie dalej jak 200 - 300 metrów i praca na baterii była zauważalnie dłuższa.
W temacie magicznego promieniowania: Gdzieś kiedyś czytałem w dość poważnej prasie papierowej, że promieniowanie w określonych miejscach w Nowym Jorku jest wyższe niż w okolicy elektrowni w Czarnobylu.
A promieniuje wszystko. Nawet żarówka i człowiek ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

:-p

 #775470  autor: Niezgodna7
 05 sty 2015, 10:54
Co promieniuje w blokach, to promieniuje, ale fon to fon - mamy wybór, dlatego warto ,,kombinować", panie wook
:- P

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #775569  autor: znawca
 05 sty 2015, 15:54
Xy pisze:Bo jest wiele osób (i jest to mega duża grupa) sądzących, że promieniowanie z telefonu jest szkodliwe. W związku z tym w ich domach telefon leży na szafce w przedpokoju. Routera Wi-Fi nie ma bo promieniowanie.
No cóż... Na szczęście nikomu z mojej rodziny tak nie odbiło :)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #775576  autor: Xy
 05 sty 2015, 16:12
Z mojej też. Ale jak słyszę takie opowieści to włos się jeży na głowie...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #811081  autor: Baczynski
 10 lip 2015, 13:00
Prawda jest taka, że czasami panel słuchawkowy promieniuje bardziej i oddziałuje bardziej, niż gdy przykładamy telefon do ucha. W dodatku to, że podczas rozmowy telefon jest w keiszni, nie znaczy, że na nas nie działa... promieniuje na inne części ciała, PODCZAS POŁĄCZENIA.
Najlepiej całkowicie ograniczyć zasięg promieniowania, np. odpromiennikiem. Ja mam taki przyczepiony do baterii w telefonie i działa on w każdym miejscu, w każdej pozycji, bez względu na to ile i gdzie rozmawiam. Można takie rzeczy na allegro zamówić lub online na stronach inteernetowych, ja mam akurat bio info 3, bo jest najpraktyczniejszy i łatwy w przymocowaniu.
 #814960  autor: Radiowiec 2
 30 lip 2015, 23:27
@Xy Z całym szacunkiem ale ja trochę pracowałem z mikrofalami i z GSM em i jednak "trochę" szkodzi. Po zainstalowaniu dwunastu NMT 450 i ustawieniu anten na drabinie na drugi dzień łeb tak bolał że chciałem w imadło wkręcić żeby nie pękł. Podobnie było z G4 Fajans. Dlatego rozumiem ludzi którzy mówią że boli ich głowa czy źle się czują. Ale normalny użytkownik komórki jest narażony dodatkowo na stres związany z pracą, bo np. jest pracownikiem BOKu lub podobnym pracownikiem utrzymania sieći. Stres plus promieniowanie plus fajki, plus plan sprzedaży, plus... i mamy przyczynę.
 #814964  autor: Niezgodna7
 31 lip 2015, 00:01
Szkodzi, szkodzi.
Niestety.
ps.
Wg danych - rozmowę należy ograniczać do 5 minut.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis