DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #814808  autor: sinussinus
 30 lip 2015, 10:56
przeglądając wiele forum sklepów itp widzę że problemem w motoroli jest fakt, iż modeli telefonu jest kilka a nazwę maja taką samą. Zależy mi na dobry telefonie, nie musi być mega nowy - ale czytałam opinie i wybrałam właśnie ten model : Moto G 2 nd gen LTE
Procesor Qualcomm MSM8926 (4 rdzenie, 1.20 GHz)
Układ graficzny Adreno 305
Pamięć RAM 1 GB
Pamięć wbudowana 8 GB
Typ ekranu Pojemnościowy, 5-punktowy, IPS
Przekątna ekranu 5"
Rozdzielczość 720 x 1280 px
Łączność 2G, 3G, 4G (LTE), WiFi, Bluetooth
System nawigacji satelitarnej A-GPS
Złącza Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Micro USB - 1 szt.
Gniazdo kart SIM - 1 szt.
Bateria Litowo-jonowa 2390 mAh
Zainstalowany system operacyjny Android 5.0 Lollipop
Aparat 2.0 Mpix - przód
8.0 Mpix - tył
Lampa błyskowa Wbudowana
Rozdzielczość nagrywania video 1280 x 720 (HD)
Grubość 11 mm
Szerokość 70,7 mm
Wysokość 141,5 mm
Waga 155 g
Dodatkowe informacje Szkło Corning Gorilla Glass 3
Akcelerometr
Żyroskop
Czujnik zbliżenia
E-kompas
Dołączone akcesoria Zasilacz
Kabel USB

Tak jak pisałam, chodzi mi o orientacje GPS, oraz by telefon miał też gwarancje ( musi być nowy!) - chcę spać spokojnie, zw względu na specyfikę pracy. W następnej kolejności, telefon sluży mi do sprawdzenia połączeń dojazdów, poczty, sms i dzwonienia. Fajnie tez jest czasem uchwycić fajną fotkę.
Kusi mnie cena tego telefonu oraz pozytywne opinie ( komentarz typu słaba bateria - nie oszukujmy się, rożnie ludzie użytkują telefony i to już kwestia osobista)

co do nowego 3g- zupełna nowość, fakt - tylko zero opinii, wolę coś sprawdzonego niż się naciąć ale fajnie bo nowe.

A wydajność procesora? Itp. Chodzi o to aby telefon się nie przegrzewał za mocno.
 #814817  autor: serek5555
 30 lip 2015, 11:07
robertrobo pisze:Mlais M52.
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... 2-red-note
Ja kupiłem za niecałe 500zł. (Czas dostawy 2 tygodnie).
A parametrami bije na głowę większość Euroszmelców za 2000zł.
Tu możesz sobie w prosty sposób wybrać i porównać telefony jakie cię interesują:
http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices
Siostrze kupiłem Xiaomi Ren Note i po 2 msc telefon nawalił.
Firma z Chin umywa ręce, i na dodatek jak podliczyłem koszty wysyłki, to ręce opadają.
Kasa poszła, i teraz siostra kupuje Motorolę, przynajmniej gwarancja w Polsce bez problemów.

Nikomu nie polecam kupowanie od naszych żółtych przyjaciół, chyba że ktoś w imię oszczęności, domaga się kłopotów - coś za coś.
 #814821  autor: sinussinus
 30 lip 2015, 11:13
osobiście wolę dopłacić te 200 zł ale nie mieć problemu z ewentualną gwarancją i utraty telefonu na miesiące...
Ale odchodzimy od tematu forum :)
 #814822  autor: robertrobo
 30 lip 2015, 11:18
Kupując na Gaerbest nie płacisz za przesyłkę. Gwarancja rok.
Wszystko teraz jest robione w Chinach. Chiny są bardziej rozwinięte technologicznie niż większość krajów europejskich. O każdym modelu trzeba wcześniej poczytać jak się sprawuje. I nie ma tu podziału na chińskie-niechińskie, tylko jest podział ze względu na cenę, bo we wszystkich telefonach siedzą te same podzespoły. W przypadku Mlais M52 wyczytałem większość dobrych opinii. I nie mam żadnych zastrzeżeń.
A Xioami moim zdaniem to przypomina już Samsunga.... Gorsze telefony za wyższą cenę, bo ktoś musi zapłacić za reklamy :)
I przypominam że Motorola jest własnością Lenovo czyli Chińczyków.
 #814824  autor: serek5555
 30 lip 2015, 11:22
Bierz Motorolkę, będziesz mega zadowolona + aktualizacje od googla zapewnione.
 #814892  autor: penguino
 30 lip 2015, 15:52
Mototola po przejęciu przez Lenovo daje ciała z aktualizacjami, są opóźnione i zabugowane.

Telefony Mlais to podstawowe chińskie budżetowce, ich niezawodność czy kultura pracy w dłuższym okresie póki co niespecjalnie się bronią. Wykonanie jest plastikowe i przeciętne, jakość ekranu, anten, optymalizacja nakładki itp. bywają bardzo różne. Wiele telefonów przychodzi z masą bloatware, albo i nawet malware (które działa w tle i nie da się go usunąć). Tragicznie wygląda wsparcie - aktualizacje są rzadkie i szybko się kończą, ewentualna awaria oznacza konieczność wysyłania telefonu do Chin (co tanie nie jest), klepanie zdrowasiek żeby nie zaginął, potem żeby uznali gwarancję i odesłali sprawny towar. A Ty zostajesz na 2 miesiące bez telefonu. Jedyna zaleta to cena.

A wracając do tematu - za 50zł ponad budżet ja bym polecił Samsunga J5. Nad Moto wyróżnia się niezłym wykonaniem, 1,5GB RAMu i dobrym aparatem. Samsung ostatnio dopracował Touchwiza i nawet modele A3 i A5 (specyfikacja niemal taka sama jak w J5) są chwalone za płynną pracę.
 #814969  autor: sinussinus
 31 lip 2015, 07:33
dziękuję za rady. Jednak zdecydowałam się na zakup motoroli, Pan w sklepie na moje pytanie o nią - wyciągnął w uśmiechem własną z kieszeni.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc:)