DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 86 z 98
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 98
 #806498  autor: Przewodnik
 15 cze 2015, 08:51
Pamiętam swego czasu jak byłem jeszcze w Heyah to ta funkcja była świetna!
Na wyświetlaczu miałem szczegółowe informacje gdzie się aktualnie znajduję - ulica, miejsce itd.
Obecnie niestety w PLAY (T-Mobile) pokazuje tylko nazwę miasta i tyle... Chyba, że da się to jakoś włączyć.
 #806701  autor: slawnokia
 16 cze 2015, 02:21
Aquick
Szkoda, że nie działasz już na Nokii, Artur chyba nie da rady w takiej postaci wrzucić twoich screenów na stronę.

Przewodnik
Musisz mieć aktywną opcję odbioru wiadomości sieciowych z k.50 i tam zobaczysz nazwy mikro.
sadząc po podpisie powinieneś zobaczyć sporo nazw z tej lokalizacji
http://btsy.eu/miasta.php?strona=jastrz ... s&screen=8

Najlepiej wygląda to chyba teraz na starym Samsungu Avili, gdzie przez chwilkę wpada nazwa Makro, by po chwili pojawiła się nazwa Mikro.

Kilka nowych nazw.

Cieszyn:

Obrazek Obrazek

Śląsk:

Obrazek Obrazek

Oświęcim i okolice:

Obrazek Obrazek

Obrazek
 #806704  autor: Przewodnik
 16 cze 2015, 07:16
slawnokia obecnie mam Nokię 5230. Gdy zaloguje mnie do PLAY (T-Mobile) to pokazuje mi tylko Jastrzębie-Zdrój.
Sprawdzę te wiadomości sieciowe i dam znać. Super by było, gdyby były dokładne nazwy jak za dawnych czasów, gdy byłem w Heyah.
 #806830  autor: slawnokia
 16 cze 2015, 19:48
Przewodnik
Nazwa pokazuje się tylko na krótko, czy też widać ją cały czas? Jak to wygląda w tej Nokii?
Tych nazw z k.50 nie zobaczysz na wyświetlaczu , tylko jako odczyt wiadomości z k.50.
Daj znać czy uda Ci się to zrobić.
Pamiętaj też, że co dzień występuje przerwa w emisji Ci mniej więcej od 6.30 do 9.30 rano.

Kilka nazw z HTC:

Czechowice-Dziedzice i okolice:

Obrazek

Obrazek

Cieszyn:

Obrazek

Żory:

Obrazek

Śląsk:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #806939  autor: Przewodnik
 17 cze 2015, 14:14
W zasadzie to na krótko, bo zaraz przełącza na aktualną datę.
Ale po wejściu w np. w menu i powrocie pokazuje znów nazwę miejscowości i po chwili przełącza na datę :-)
Szkoda, że ta funkcja nie działa tak jak kiedyś :-)
 #807524  autor: aquick
 20 cze 2015, 22:05
slawnokia pisze:Aquick
Szkoda, że nie działasz już na Nokii, Artur chyba nie da rady w takiej postaci wrzucić twoich screenów na stronę.
Niestety, "jej czas się skończył" a szkoda, bo pokazywała konkretne parametry i fajnie wymuszało się w niej konkretne BTSy odległe o 30-40 km :D może uda mi się skombinować drugą taką, ponieważ dokładnie za 3 tygodnie mam zamiar "przetestować" roaming heyah, Vodafone CZ i Virgin Mobile w rosyjskich sieciach i jeszcze w lipcu "obskoczyć mobilnie" Warszawę.

A dzisiaj kolejna nazwa Cell Info Micro z "Miasta ludzi aktywnych":

Obrazek

:smt006

Obrazek
 #811255  autor: aquick
 11 lip 2015, 12:33
Trochę nazw z dzisiejszej trasy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #811457  autor: aquick
 12 lip 2015, 21:11
Kolejne nazwy z soboty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:smt006

Obrazek
 #811935  autor: aquick
 14 lip 2015, 22:46
Dwie nowe nazwy: Micro z okolic Bydgoszczy i Środy. Zauważyłem, że nie ma tutaj praktycznie nazw z Warmińsko - Mazurskiego, więc pora niedługo to zmienić ;)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #812256  autor: aquick
 16 lip 2015, 01:11
Jako ciekawostkę dodaje screen Cell Info, które wyświetla się na terenie właśnie rozpoczynającego się "Jarocin Festiwal 2015" z BTSa, który jest po sąsiedzku:

Obrazek

:smt006

Obrazek
 #812260  autor: slawnokia
 16 lip 2015, 01:50
W czasie urlopowego wyjazdu miałem okazję zaliczyć trasę przez kilka województw-Śląsk, Dolny Śląsk, lubuskie, zach.-pomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie.
Niestety muszę stwierdzić, że CI na północy kraju ( zach.- pom., pomorskie i kujawsko-pom.) działa kiepsko.

Wyjazd w rejon Darłowa z Bielska przez A4 , następnie zjazd za Wrocławiem na kierunek Gorzów Wlkp. i Szczecin, następnie kierunek Koszalin i Darłowo.
Zanik CI za Nowogardem i tak do Darłowa, jedynie CI makro w Koszalinie .

W czasie tygodniowego pobytu w okolicach Darłowa CI pojawiało się jedynie miedzy 4 a 5.30 nad ranem.

Powrót na kierunek Sławno, Tczew, krótki pobyt w Malborku, następnie trasą A1 na Łódź, Częstochowę , Bielsko.

Pojedyncze nazwy makro, na trasie do Malborka.
Podobnie przez cały odcinek A1 przez kujawsko-pomorskie.

W miarę normalne działanie CI pojawiło się dopiero w łódzkim i tak aż do Bielska.

Jest tu kilka osób z tych rejonów, jak u was to wygląda?

Kilka nazw, głównie są to nazwy makro.

Dolny Śląsk:

Obrazek Obrazek

Lubuskie:

Obrazek Obrazek

Zachodnio-pomorskie:

Obrazek Obrazek

Pomorskie:

Obrazek Obrazek

Kujawsko-pomorskie:

Obrazek Obrazek

Łódź i łódzkie:

Obrazek Obrazek

Więcej nazw wkrótce na http://btsy.eu/cell.php

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #812461  autor: aquick
 16 lip 2015, 22:51
slawnokia pisze:jak u was to wygląda?
Ja w ostatni weekend pokonałem trasę Września - Gniezno - Żnin - Bydgoszcz - Świecie - Grudziądz - Kwidzyn - Sztum - Malbork - Nowy Dwór Gdański - Krynica Morska - Piaski (granica PL - RUS) i też z tym CI różnie było, w takim Grudziądzu praktycznie sama nazwa "Grudziądz", a w Bydgoszczy parę nazw micro.

Wszystkie uchwycone nazwy zamieściłem na poprzedniej stronie.

W moich okolicach tj. Września, Środa i Jarocin działa zarówno CI micro i macro.

Ten weekend zamierzam spędzić w Toruniu, więc zobaczę jak tam to wygląda :wink: .

:smt006

Obrazek
 #812681  autor: slawnokia
 18 lip 2015, 01:08
Złapałeś jakieś nazwy w Malborku?
Ja co kilkadziesiąt minut miałem tylko CI Makro "Zulawy Wislane".

Logowałeś się do Rosyjskich sieci?

Obrazek
 #812865  autor: aquick
 18 lip 2015, 23:41
slawnokia pisze:Logowałeś się do Rosyjskich sieci?
Pozwolę sobie na mały off-top celem odpowiedzi ;-)

Tak, zalogowałem się do rosyjskich sieci, co ciekawe było to możliwe dopiero w samych Piaskach, w "głównej" Krynicy Morskiej tylko raz telefon na latarni morskiej wyszukał mi sieć "Beeline", ale bez możliwości zalogowania. Rosyjskie sieci zaczynają się pojawiać w połowie drogi z Krynicy do Piasków.

Karta heyah zalogowała się do MegaFon RUS.
Karta Vodafone zalogowała się do MTS RUS.
Dodatkowa karta Virgin Mobile, którą na co dzień używam w notebooku do internetu w starej Nokii 6151 zalogowała się do Beeline.

Screen wyszukiwania sieci na plaży w Piaskach, około 4 km od linii granicznej PL - RUS:

Obrazek

SMS powitalny rosyjskiej sieci MTS RUS wysłany na nr Vodafone (jedyny otrzymany SMS powitalny):

Obrazek

SMSy powitalne wysłane przez Virgin (sorry za jakość):

Obrazek
Obrazek

Karta heyah nie otrzymała żadnych SMSów powitalnych.

Koniec off-top, wracam do tematu :)

W Kujawsko - Pomorskim słabo z CI a już zwłaszcza w Toruniu nic się nie zmieniło od mojej ostatniej wizyty w marcu - same "Torunie" i tylko jedna nazwa "Bulwar Filadelfijski". Po drodze do Torunia wpadło parę nazw:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do Malborka to chyba złapałem tylko gm. Malbork, nie zatrzymywałem się w nim, bo chciałem jak najszybciej dotrzeć do celu :) .

Pozdrawiam :smt006

Obrazek
 #814514  autor: marcinek243
 28 lip 2015, 20:38
Z wypadu nad morze.
PS. 240x320 na innych androidach to tragedia ale genialna czcionka od LG sprawia, że nawet da się na to patrzeć 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #814553  autor: aquick
 29 lip 2015, 01:11
marcinek243 dzięki za aktywność i nazwy :) od siebie dodam parę nie zamieszczonych jeszcze tutaj nazw z ostatnich moich wyjazdów. W następny weekend mam być w Warszawie, a w ten chcę pokręcić się po "środkowych" fyrtlach Pyrlandii :D , więc pewnie trochę nazw dojdzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrav :smt006

Obrazek
 #815125  autor: aquick
 31 lip 2015, 20:48
Kilka nazw odebranych dzisiaj w "Królestwie Warty i Kolejorza" :D, za tydzień "Królestwo i nienawiść Legii i Polonii" :wink: :

Obrazek

ta nazwa pochodzi prawdopodobnie z piko w hotelu "Mercure"
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkiego dobrego :smt006

Obrazek
 #816418  autor: aquick
 09 sie 2015, 03:27
Miała być Warszawa, jest Wrocław, mimo wszystko nie mam zamiaru odpuścić tej pierwszej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #816560  autor: aquick
 09 sie 2015, 23:20
Następne nazwy z DW, DWR i DTR ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
  • Strona 86 z 98
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 98
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 98