DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #814050  autor: SneakyBroccoli
 26 lip 2015, 00:24
Witam,
mam problem z wyborem telefonu. Założyłem sobie, że wybiorę model do 1000 zł, ewentualnie do 1200, ale raczej wolałbym tą tańszą opcję. Przeglądałem trochę różne fora i czytałem o różnych modelach smart-fonów i nadal mam pewne dylematy. Zacznę może od moich wymagań co do telefonu:
- dobry aparat ( filmów za dużo nie nagrywam, ale zdjęć potrafię robić sporo)
- dobra specyfikacja techniczna (obecnie mam samsung galaxy s3 i chciałbym uniknąć wieszania się telefonu i ogólnie zamulania tak jak zdarza się to w tym modelu)
- bateria nie musi trzymać nie wiadomo jak długo, ale żeby ten jeden dzień spokojnie dawała radę (głównie przeglądam różne strony internetowe, sprawdzam fb, słucham muzyki, zrobię kilka zdjęć, w gry raczej nie gram, a jak już to w takie niezbyt obciążające telefon)
-telefon dostępny na polskim rynku z gwarancją producenta (nie chciałbym zamawiać go z zagranicy, ponieważ chcę uniknąć problemów z gwarancją
- nie przeszkadza mi wielkość ekranu, w sumie to mierzę w coś większego niż s3

Modele, które znalazłem, w kolejności od najbardziej mnie satysfakcjonującego:
1. LG G2 (jest tutaj ze względu na cenę)
2. LG G3 (waham się bo podobno potrafi się przegrzewać i przez rozdzielczość ekranu przycinać)
3. Samsung S5
4. Sony Xperia Z2
5. HTC One E8
6. Motorola Moto X (trochę ze względu na możliwość kupienia z bambusowym tylnym panelem :) )

Czy macie jeszcze jakieś pomysły na inny model telefonu? Z góry dzięki za odpowiedź :)
 #814079  autor: Invi.
 26 lip 2015, 11:25
1. G2 nie jest już produkowany, także "nówki sztuki" nie będzie. Te, które znajdziesz używane od użytkowników "prawie nowe" również już nie będą.
2. Przycina się praktycznie każdy android. Przycina, nie zacina, przy większej ilości aplikacji pomyśli sekundę nad otwarciem kolejnej. Każdy telefon nagrzewa się pod obciążeniem, g3 akurat w okolicy aparatu. Nie osiąga takich temperatur żeby parzył ;P O przegrzewaniu się nawet nie słyszałem (o mocnym nagrzewaniu były słuchy zaraz po premierze - naprawili łatką po kilku tygodniach)
3. ok
4.ok, jeśli nie przeszkadza Ci szkło
5. Telefon fajny, ale imo nie posiada największej zalety htc - alu obudowy
6. Nie miałem styczności, nie wypowiem sie. Z tego co kojarzę to aparat i jakość plastiku kuleją.

Wg moich preferencji
G3/Z2>S5>E8/moto
 #814153  autor: penguino
 26 lip 2015, 17:58
W G3 szukaj wersji z 3GB RAMu (jest trochę droższa) - masz dużo mniejszą szansę trafienia na problematyczny egzemplarz (przycinki). Specyfikację techniczną wszystkie mają niemal identyczną. Najlepszy aparat z wymienionych będzie mieć S5, tuż za nim G3. Najpłynniej działać będą Z2, HTC i Moto X. Najlepsza bateria: Z2, S5 i G2.
 #814528  autor: troip_
 28 lip 2015, 21:29
Co do Motoroli, to wykonana jest na bardzo wysokim poziomie tu jest link :
http://m.komputerswiat.pl/testy/sprzet/ ... -test.aspx
Nie jest to najnowsza recenzja i cena jest sporo niższa, teraz wychodzą 2 nowe moto x tu są linki do recenzji :
http://gsmonline.pl/newsy/motorola-moto ... ena-opinie
http://gsmonline.pl/newsy/motorola-moto ... ena-opinie
:smt006 :D
 #814551  autor: penguino
 29 lip 2015, 00:05
Mi4 na starcie trzeba zrootować żeby mieć polską wersję nakładki MIUI. To nie do końca telefon dla kogoś kto chce wyjąć sprzęt z pudełka i ma działać. Ekran czy aparat ma przeciętne, pamięci nie da się rozszerzyć. Przyzwoite urządzenie, ale bez szału. Jeśli chcesz kupić nowy, z gwarancją producenta to zapomnij o Xiaomi (nie ma oficjalnej dystrybucji w Europie), a w twoim budżecie S5 czy G3 będą tylko używane.
 #814757  autor: SneakyBroccoli
 29 lip 2015, 22:01
ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące LG G3 - szukałem na allegro i wydawało mi się, że wersja D855 to ta z 16GB pamięci i 2GB RAMu, a tam często jest podane, że mimo, że wersja D855 to mimo to ma 32GB pamięci.. i nie wiem czy to pomyłka w numerze wersji i czy te telefony mają 3GB/32GB czy to raczej pomyłka jeśli chodzi o pamięć?
 #814786  autor: vonski
 30 lip 2015, 09:19
Invi. pisze:2. Przycina się praktycznie każdy android.
Nie każdy :)
penguino pisze:Mi4 na starcie trzeba zrootować żeby mieć polską wersję nakładki MIUI.
Mnóstwo sprzedawców (głównie z allegro) wysyła telefon już po tych zabiegach.
penguino pisze:Jeśli chcesz kupić nowy, z gwarancją producenta to zapomnij o Xiaomi (nie ma oficjalnej dystrybucji w Europie)
Xiaomiforsale ma oficjalny serwis w Polsce (Wrocław), który póki co działa o niebo lepiej niż wszystkie autoryzowane serwisy "renomowanych" producentów jak Regenersis i jemu podobne.

BTW: najporządniejszy bambusowy tył jest w OnePlus One.

Obrazek

Ale za 1200zł kupisz tylko wersję 16GB.