DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #814489  autor: miszors
 28 lip 2015, 18:42
Witam! Od pół roku byłem bardzo szczęśliwym posiadaczem telefonu Xperia Z. Płynność działania, aparat, jakość wyświetlacza i inne funkcje po prostu bajka. Jednak w tym roku na wakacjach mój telefon dotknęła chyba sudden deatch (telefon na początku działał jedynie pod ładowarką, aktualnie widnieje jedynie logo sony i tlefon się resetuje, tak od dwóch dni).


Naprawa nie wchodzi w grę, ponieważ wyniesie ok 800zł (średnia z 7 serwisów w moim mieście)
Tutaj pojawia się pytanie: Kupić nową Xperię, czy może polecacie Jakiegoś galaxy lub HTC?
Nie ukrywam, że moim ostatnim modelem telefonu był galaxy ace 2 więc z samsungiem mam trochę niemiłe wspomnienia. HTC nigdy nie miałem w ręku więc nie mam pojęcia czego się spodziewać. Zależy mi na tym aby telefon był pod skrzydłami androida.
Używam głównie do zdjęć (Xperia służyła mi na wakacjach ew. wyjazdach jako aparat) , internetu i gier, a także często słucham muzyki. Ekran 5 cali jest dla mnie idealny, aczkolwiek mile widziany jest większy ;) Dodam jeszcze, że (może jedynie moje odczucie) w Xperii ekran był bardzo ostry, a także kolory bardzo ładne
Mam nadzieję, że coś mi doradzicie bo mam mętlik w głowie
 #814494  autor: troip_
 28 lip 2015, 19:14
Rozejrzyj się za xperią Z1, może ci się spodoba, albo trochę droższy LG G3. A może LG G flex. Piszesz, że do samsunga się zraziłeś, ale galaxy note 3 jest naprawdę bardzo w porządku. Jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy to dopiszę. Pozdrawiam :smt006
 #814507  autor: miszors
 28 lip 2015, 20:07
O mój boże, przepraszam cie najmocniej, ale chyba zapomniałem o najważniejszy aspekcie.
Mój budżet to jedynie 800-900 zł.

Jeżeli o Samsungu Note mowa, to masz jakąś opinie na temat note 2? Ekran 5,5 więc jeszcze znośnie (jestem w stanie obsługiwać go 1 reką). Tylko wydaje mi się, że już trochę stara technologia
 #814513  autor: troip_
 28 lip 2015, 20:35
:-) Tu masz Z1 odrobinę przekraczającą 900 PLN, link :
http://allegro.pl/sony-xperia-z1-16gb-b ... 11606.html

Reszta jest niestety niedostępna w tym budżecie, note 2 ma mój kumpel, jest szybki i prawie niezniszczalny kolo jest blacharz lakiernik, ma już tego fona 2 gi rok, ale wadą jest Android jelly bean, w którym nie ma możliwości przenoszenia różnych rzeczy na kartę pamięci, posiada slot ale jest problem, jak Ci nie przeszkadza 16 GB to jest fajny pomysł, nie mniej wolałbym Z1 gdyż dostaje teraz najnowszy system 5.1. 1.i prawdopodobnie Androida M też dostanie. No i aparat jest w Xperii lepszy, reszta podobnie jak note 2. :o
 #814531  autor: troip_
 28 lip 2015, 21:55
Żona ma s4 I9505, na otwarcie galerii czeka około 5 sekund, ogólnie po 7miesiacach, zamulił się strasznie, jest w miarę tani i ma ładny wyświetlacz, ale ja bym go omijał
 #814557  autor: wlkp
 29 lip 2015, 07:18
Z-tka to nadal całkiem przyzwoity smartfon za niewielkie pieniądze,dostał nawet aktualizację nowego Androida ( i to nawet taki z Orange ) .Jeśli byłeś z niego zadowolony,to za tą kasę znajdziesz dobry egzemplarz na gwarancji,i radzę omijać tanie modele sprowadzane oraz te z FV marża .
 #814566  autor: cyanoone
 29 lip 2015, 08:20
Nie lepiej wymienić baterię samemu lub dać do jakiegoś speca? Telefon będzie miał dłuższe życie :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #814573  autor: wlkp
 29 lip 2015, 09:17
troip_ pisze:wlkp Powiedz, że Zka dostała lolipopa, bo tylko z1 i wyższe miały go dostać.
No dostała,nie mam teraz pod ręką ale chyba Android 5.01,czy 5.02,taki sam chyba jak mam w Z3C .
Sam byłem zdziwiony że Orange aktualizację wydała do starszego modelu,córka go używa ale sprawdzę jak będzie w pobliżu .

Zgadza się,ma 5.02 sprawdziłem dla pewności .

Zresztą niebawem będzie do sprzedania jakby był ktoś chętny ;-) ,bo córce zachciało się czegoś nowszego i czekam na Z3 .( uparła się na Xperie,widać zadowolona jest z tego modelu )