DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #814383  autor: sirtepek
 27 lip 2015, 23:44
Witam.
Stoje przed wyborem pierwszego nowego smartphona do 600 zł. Smartphone będzie przeznaczony głównie do smsów, dzwonienia, Skype, przeglądania internetu, nauki języków z aplikacji ( zaznaczam że nie będę grał w gry). Ekran 4.5-5.0 cali
Zalezy mi na niezawodnym, szybkim działaniu telefonu, bez zacięć, b. dobrym aparacie tylnim oraz przednim oraz baterii która wytrzyma min. 2 dni. Zaznaczam, ze nie szukam telefonu na pół roku, czy rok, chciałbym żeby mi posłużył trochę więcej wiosen.
Zastanawiam się nad wyborem systemu, z jednej strony chciałbym "pobawić się" aplikacjami Androida ale wiem że pogorszy to szybkość telefonu, a z drugiej strony Windows Phone który nie ma zbyt dużo aplikacji, ale jest na pewno pewniejszy i stabilniejszy od Androida.
Wybrałem kilka modeli :
z Androidem:
- Motorola Moto E LTE - brak flesza, słaby aparat, ale na + czysty Android, LTE nie jest mi potrzebne.
- Huawei Honor 3c - + 2GB pamięci RAM, na minus stary Android ( czy będzie aktualizacja do Androida 5.0 ? ).
- LG Nexus 4 - stary telefon, ma już 3 lata, ale w benchmarkach jest b. dobry, na minus słaby aparat i bateria.
Z Windowsem Phone:
- Microsoft Lumia 640 - b. dobry aparat, szybki system
- Nokia Lumia 735 - podobnie jak wyżej.

Przeczytałem mnóstwo recenzji i opinii o w/w telefonach, teraz czekam na opinie doświadczonych użytkowników.
Chciałbym przeczytać opinie ludzi, którzy mają w/w telefony dłuższy czas ( powyżej 3-4 miesięcy) i mogą coś więcej o nich powiedzieć.
Proszę o podanie który z tych telefonów byłby najlepszą opcją oraz czekam na inne propozycje ( proszę nie polecać " chińczyków" )

Pozdrawiam
Łukasz
 #814394  autor: DerTolleMajor
 28 lip 2015, 03:25
Niestety Nexusa mozesz skreslic ze wzgledu na slaba baterie, mimo ze to bardzo dobry telefon.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900