DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #686314  autor: miciugo
 29 gru 2013, 17:39
Pieszego który nie ma prawa jazdy (czyli zazwyczaj nie zna przepisów) od razu poznasz po tym jak "siłą" wkracza na pasy. Taki dupek (przeważnie moher) nie patrzy czy coś jedzie i w jakiej jest odległości od pasów, tylko wkracza bo mu "trzeba" ustąpić, bo ma pierwszeństwo.

Ten który jeździ to wie, jak niekiedy ciężko jest gwałtownie zahamować przed pasami (gdy np; mokro i ślisko), więc raczej nie wtargnie na pasy, wymuszając gwałtowne hamowanie (nie liczę "buraków" z BMW którzy i za kółkiem, i jako piesi, zawsze twierdzą że mają pierwszeństwo).

 #686475  autor: znawca
 30 gru 2013, 12:22
Wystarczy obejrzeć najnowsze reklamy w stylu "10 km mniej ratuje życie", na których pieszy bezmyślnie włazi pod samochód, a i tak winny jest kierowca… Prawo robi z nich święte krowy, toteż z tego korzystają

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #686492  autor: user_delete34
 30 gru 2013, 13:02
znawca pisze:a i tak winny jest kierowca
Niestety, u nas to norma; jako powód chyba zawsze jest niedostosowanie prędkości do warunków. Bo najprościej.

Przy okazji: w regionie słyszałem już o niejednym policjancie, który np sylwestra kończy na drzewie i ucieka (kierowanie po pijaku), ale taki zawsze wytłumaczenie znajdzie - wina pójdzie na żonę.

Co do pieszych, są też i rowerzyści jadący (trzeźwo) środkiem pasa, bo ich rower to też pojazd, a że ma prawie 2 metry szerokości mniej to już zapominają. W nocy za to bez świateł.

 #686538  autor: Niezgodna7
 30 gru 2013, 15:51
Albo stoi ci taka lafirynda na samym koniuszku krawężnika, i się kiwa (trzeźwa, trzeźwa) nad przejściem dla pieszych... A gdy tylko zapali się zielone - sruu ! I leci przed siebie jak ślepa kometa.. O ile wcześniej nie zagarnie jej jakiś TIR.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #686547  autor: MaciejM
 30 gru 2013, 16:39
Piesi jak piesi, najgorsi są rowerzyści, którzy na zwykłych przejściach, czy to ze światłami ale na przejściach tylko dla pieszych śmigną z pełną prędkością, a później wieziesz takiego na masce i oczywiście wina kierowcy, bo on zielone miał, ale to nic, że większość przejść to przejścia tylko i wyłącznie dla pieszych.

Jeszcze gorszy jest rowerzysta jeżdżący w zimę kiedy jest najbardziej ślisko, na 2, 3 pasmówce w mieście choć obok są ścieżki rowerowe. Najgorsze jest wtedy to gdy przed tobą "położy się" na asfalcie. Też wina kierowcy

 #686550  autor: Niezgodna7
 30 gru 2013, 16:59
W lato widziałem magika na kolarce, mocno zahamował, ale przednim kołem - i fik do przodu..! Facet miał farta, bo jadący za nim samochód zdążył wyhamować..

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #686910  autor: rablosik
 01 sty 2014, 15:35
A ja jeszcze dodam na tych w zielonych koszulkach wrrr

zycie to gra

 #688469  autor: Niezgodna7
 06 sty 2014, 23:56
Niestety, kolejny wypadek, w Łodzi.
Tramwajem rozjechał dwie osoby przechodzące na zielonym...
Fakt, motorniczy pijany, jego wina, ale cóż z tego..
*
Uważajcie na ZIELONE !

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #688623  autor: rablosik
 07 sty 2014, 18:15
A mówiłem zielone..nikt mnie nie słucha.

zycie to gra

 #752657  autor: Niezgodna7
 29 wrz 2014, 19:49
Przypominam:
Uważajcie na ZIELONE !

 #752674  autor: Morvius
 29 wrz 2014, 20:56
pamiętamy pamiętamy :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #762230  autor: Chemicalifornia
 11 lis 2014, 22:54
Ja widuje de..li wśród wszystkich użytkowników dróg...
Wiadomo, że najłatwiej obwiniać kierowców, bo to oni mają dodatkowe uprawnienia. Tylko wkurzające jest traktowanie pieszych i rowerzystów jak święte krowy. A spotkałem się nawet, że wlepianie mandatów za przechodzenie na czerwonym jest złe... oO
W sumie nie kumam jak można wejść na pasy, lub na nie wjechać na zasadzie "mam pierwszeństwo i ch.j"...

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes

 #762255  autor: bazooka
 12 lis 2014, 07:44
Chemicalifornia, muszę się z Tobą całkowicie zgodzić :)
Kierowca jeżdżący z głową inaczej zachowuje się jako przechodzień - zbliżając się do przejścia dla pieszych i mając wolny umysł (gdy nie jestem zamyślony - taka prawda), na 30m przed wejściem na pasy mam wszystko obcykane, bo obserwuje - czy się zatrzymam? czy powinienem? czy zwolnić? czy sprowokować do zatrzymania samochód? czy nie utrudnię mu zbytnio życia, skoro sam się nie spieszę? czy nie przestraszę? czy jadąc rowerem na pewno jestem widoczny, obserwuję na co patrzy kierowca? patrze również na to czy nie ruszył przed chwilą ciąg aut, które stały - nawet się wtedy nie zbliżam do przejścia, niech jadą, wiem co to znaczy co chwilę hamować, ze względu na koszty eksploatacyjne; kontroluję również możliwości zjechania z pasów - jeśli kierowca chce wjechać na pasy (gdy jest pewien zator) a nie będzie miał gdzie zjechać jestem bezwzględny jako pieszy.

 #762272  autor: Niezgodna7
 12 lis 2014, 11:17
Ja się bardziej boję na zielonym przechodzić przez pasy, niż na czerwonym
:- O

 #762274  autor: KR2615
 12 lis 2014, 11:19
Zgaduję: nowy design forum telepolis?
 #810305  autor: Niezgodna7
 05 lip 2015, 18:52
uuuu... posolili mi ostro!
przejście po pasach, na czerwonym świetle, jak nic nie jedzie (a nawet stoi, bo pierwsze dalsze światła oddalone ze 1oo metrów były zielone dla pieszych) - mandat 1oozł
:- (

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #810308  autor: goral2099
 05 lip 2015, 19:13
To teraz możesz zmienić tytuł na: "Uważajcie na CZERWONE !". ;)
Ale możesz pocieszyć się myślą, że wspomogłeś polski rząd i Polska jest bogatsza o 100PLN. Prawdziwy patriota z Ciebie. ;)
 #810317  autor: Niezgodna7
 05 lip 2015, 20:18
nie no, spoko, na czerwonym też trzeba uważać - niemal tak samo jak na zielonym.
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis