DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #810236  autor: Gnom4K
 05 lip 2015, 09:29
Witam

Niedawno sprzedałem sprzedałem swojego LG Swift G (E975), trochę żałuję ,bo był w stanie idealnym, po wymianie baterii chodził jak nówka. Szukam czegoś podobnego , ale ciężko mi znaleźć podobny smartfon.

Byłem przekonany do nexusa 5 , znalazłem w idealnym stanie , niespełna rocznego za 850 zł. Poczytałem i dowiedziałem się że jego najsłabszy punkt to bateria , szczególnie gdy się zaaktualizuje androida do wersji Lollipop ( bardzo dużo osób się skarżyło na tą baterie). Poza tym może być trochę za duży dla mnie ( już LG G ledwo obejmowałem w ręce).


Podoba mi się też Sony z3 compact (4,60cala) ale chciałbym mieć mocne szkło z Gorilla Glass gdyż nie dbam szczególnie o telefony i nieraz mój LG G zleciał z biurka, lub wyleciał mi z ręki i nic się z nim nie działo ( był w etui).


Nexus 5 ma lipną baterię ( szczególnie na lollipop) i jeśli nadal występuje ten problem z baterią to też bym z niego zrezygnował. Chciałbym aby tel. wytrzymywał przynajmniej dzień intensywnego używania.

Myślałem też o LG G2 ( siostra ma), jakoś nie mogę się przyzwyczaić do przycisków z tyłu obudowy. Poza tym jest to spory telefon i wolałbym coś mniejszego.

Brat miał S4 i wg . mnie był wolniejszy od mojego LG G, może nie wolniejszy ale miał przycinki , lagi . Mój LG płynniej chodził , nigdy nie udało mi się go zawiesić choc czasem miałem w tle ok 10 włączonych aplikacji , mniej lub bardziej wymagających.

Dodam że korzystając z LG G zawsze miałem ekran ustawiony na 0%, także nie narzekałem na baterię. Oczywiście czasami rozjaśniałem ( sporadycznie i w wyjątkowych sytuacjach). Czy korzystając z Nexusa 5 z 0% podswietleniem powinien dłużej pracować ?

Proszę o propozycje innych smartfonów i opinie tych powyższych.
 #810272  autor: cyanoone
 05 lip 2015, 14:13
Ja bym wziął Xiaomi mi3 (64 GB). Telefon ma lollipopa. Jeśli nie spodoba Ci się Miui to wygrasz sobie czystego Androida.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #810274  autor: penguino
 05 lip 2015, 14:18
Mi3 to już dość stary model, aparatem czy baterią nie powala. Ekran też bez szału.

@Gnom4K
Nexus 5 na przyciemnionym ekranie podziała nieco dłużej tylko, że nic nie będziesz widział.