DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #809878  autor: LioLio
 02 lip 2015, 20:03
Będzie służył do przeglądania internetu, robienia zdjęć i nagrywania filmów filmów oraz słuchania muzyki. Zależy mi na wytrzymałej obudowie, ekranie i baterii, przydałoby się też, aby po 1.5 roku nie zaczął się ścinać tak, że utrudniałoby to w znaczny sposób korzystanie.
- Lg G3,
- Samsung S4,
- HTC Desire 620,
- Meizu MX4,
- Honor 4X,
- Myphone Infinity 3G,
- Lg G3s Titan,
- Sony Xperia Z1 Compact,
- Lg G4 Stylus.

Jestem też otwarta na inne propozycje do 1200zł 1200zł. :D
 #809902  autor: Invi.
 02 lip 2015, 21:02
Z tego co podałaś zostaje
G3, s4 (tylko ze snapdragonem 800, jakość wykonania szału nie robi) no i z1c. Najlepsza bateria w z1c, aparat w G3. Żaden nie powinien się ścinać
Do zestawienia dorzucam xperię Z1 i wybierałbym pomiędzy nią a G3. Problem tylko w szklanej obudowie, którą ciężko uznać za wytrzymałą
 #809943  autor: penguino
 03 lip 2015, 03:15
G3 tylko w wersji 3GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej bo inaczej w wielu egzemplarzach występują problemy z działaniem (m.in. tnie), tyle że jest ona droższa. Pamiętaj, że to duży telefon.Samsung S4 i9506 (ma nowszy procesor) jest dobrą, kompromisową propozycją. Dobre recenzje zbiera też HTC Desire 820. 'Invi.' dorzucił Xperię Z1, to ja tylko podpowiem, że w okolicach założonej kwoty można kupić prawie nówkę Z2.
 #809978  autor: LioLio
 03 lip 2015, 12:13
Lg G3 podoba mi się pod w sumie wszystkimi względami, ale czy nie lepszym wyborem byłby Meizu MX4? Jest w podobnej cenie i patrząc tylko "cyferkowo", ma lepszy aparat i baterię, niektórzy go sobie chwalą - czy jest to według Was uzasadnione? :P

Z Z2 mam styczność, że względu na to, że mama taki ma - bałabym się kupić używkę czy nawet nówkę z np. Allegro, więc odpada. Chyba, że macie 100% pewną stronę, gdzie mogłabym dostać używany telefon w dobrym stanie i bez problemu go kupić, nie martwiąc się się.
 #809986  autor: Invi.
 03 lip 2015, 13:28
Pojemność baterii a zarządzanie energią to dwie całkiem inne sprawy. Lumie mają baterie po 1500mAh ale czy "trzymają" dwa razy krócej? Nie wiem jak w tym przypadku, ale chińczyki w ogromnej większości mają problemy z czasem czuwania
W przypadku aparatu również cyferki nie są najważniejsze. Aparaty w iP uważane za jedne z najlepszych w smartfonach mają "tylko" 8 mpix, liczy się optyka. Dla przykładu nawet stare sony ericssony z cyber-shot'em czy nokie z carl zeiss. Nie wiem jak sprawuje się w praktyce aparat w meizu, ale w LG laserowy AF robi niesamowitą robotę
 #810001  autor: LioLio
 03 lip 2015, 15:32
Hm, rozumiem! A znalazłabym coś równie dobrego lub chociaż trochę sięgającego do poziomu LG G3, lecz nieco tańszego niż 1400zł? Fakt, że mogłabym dozbierać do tego modelu, ale jeżeli za niższą cenę znajdę coś podobnego, to czemu nie.
 #810013  autor: penguino
 03 lip 2015, 16:26
MX4 to Chińczyk, one najlepiej wyglądają na papierze, ale w oprogramowaniu są chińskie kwiatki, aparat ma kapryśny autofocus, bateria duża, ale szybko znika. Nie jest to zły telefon, ale i nie idealny, dobrze choć że nie kosztuje dużo (obecnie ~1250zł).

LG ogólnie są dość tanie względem swoich możliwości dlatego nie licz na coś równie dobrego i tańszego. Gdyby było równie dobre to by kosztowało tyle samo albo i i więcej.
 #811299  autor: LioLio
 11 lip 2015, 16:15
Rozejrzałam się trochę za tą S czwórką (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxys44g/ - o ten model chodziło? z tym s800) i mam pewne wątpliwości... czy za te pieniądze opłaca się kupić telefon, mający premierę 2 lata temu? Fakt, że "liczą się bebechy", ale martwię się, że po jakimś czasie producent zapomni o swoich starszych modelach i przestaną być aktualizowane. No i nie mogę go znaleźć w żadnym z sklepów typu MediaExpert, chyba jestem ślepa. Ile ta wersja kosztuje?
 #811306  autor: penguino
 11 lip 2015, 16:47
Chodziło o ten model:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/g ... Eplus.html

Premierę miał w 2013 roku, podobnie jak LG G2. Czy warto? Wg mnie warto ponieważ to były, ale wciąż flagowiec, co oznacza że dostał najlepsze wówczas podzespoły. Większość z nich do dziś przewyższa te które można znaleźć w nowszych telefonach za podobne pieniądze. Wg mnie S4 i9506 to obecnie jeden z najlepszych wyborów do 1000zł.
 #811327  autor: LioLio
 11 lip 2015, 19:15
Nie mogę go nigdzie znaleźć... w żadnym "popularnym" sklepie z telefonami itp. A co myślisz o Samaungu Galaxy Note 3 Neo LTE+?

Wybacz, że tak ciągle wypytuję, ale chciałabym podjąć dobrą decyzję, by telefon posłużył mi chociaż przez 2 lata. :D
 #811329  autor: penguino
 11 lip 2015, 19:27
S4 i9506 jest w ofercie Tmobile - ich klienci biorą je za przedłużenie umowy i sprzedają nówki sztuki za ok. 1000zł. Wg mnie to dobry sposób na dostanie dobrego telefonu z pewnego źródła w niezłej cenie.

Note 3 Neo to słabsza i wolniejsza wersja Note'a 3. Chyba też kosztuje sporo więcej (~1500zł).
 #812620  autor: LioLio
 17 lip 2015, 16:39
Obecnie regularnie czytam gsmmaniak'a i czytałam post o Samsungu Galaxy J5 oraz J7. Myślę, że byłyby dobrym rozwiązaniem dla mnie, choć przeraża mnie fakt przeskoczenia z 4" na 5 lub 5.5", co myślicie?
Niestety nie mogę znaleźć nigdzie recenzji wideo, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie takowa się gdzieś pokaże.

W oko wpadł mi jeszcze Honor 6 i 4X, o których także chciałabym poznać Wasze opinie. Przekonałam się do telefonów z obudową unibody i noszeniem powerbanku, więc na takie propozycje też jestem otwarta. Do końca sierpnia chciałabym już mieć nowy telefon, dlatego muszę się wreszcie zdecydować! :D