DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #809152  autor: elviper
 29 cze 2015, 00:09
Witam, niestety moja xperia Z padła po raz koleiny i zmuszony jestem do zmiany telefonu na nowy

- wymagania odnośnie telefonu
max 5", nie chcę wielkiej cegły
LTE
jak najlepszy aparat
płynne działanie

- preferencje odnośnie marki
myślałem nad jakąś Lumią, ze względu na pozytywne opinie dot. jakości zdjęć, myślę ze system windows mi wystarczy bo nie potrzebują jakiś wymyślnych aplikacji, wystarczy mi fb, instagram, jakiś dobry player do muzyki i dobry kalendarz z przypomnieniami ale jak pojawi się jakaś ciekawa propozycja z androidem też się zainteresuje

- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
telefon ma być nowy i najlepiej z bezproblemową możliwością serwisowania dlatego chińczyki mnie nie przekonują, miejsce zakupu to sklep/internet/ najlepiej raty, przy wyższej kwocie raty 0%

- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
~700zł, ale mogę wydać nawet i 2 razy tyle pod warunkiem że telefon będzie faktycznie tego wart i będę mógł go dorwać w ratach 0%

- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
z niższego przedziału cenowego lumia 640lte, L735, a w wyższej kwocie L930, tylko czy warto dopłacać aż tyle do tego modelu bo jeśli mam płacić 2 razy tyle dla paru zbędnych bajerów to szkoda zachodu. Brałem pod uwagę również Z1compact ale coraz mniej jestem przekonany do serii Z.

- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Poprzedni telefon to xperia Z, poza strasznie słabym aparatem, cichym i kiepskim głośnikiem oraz wadą wyświetlacza to właściwie byłem zadowolony do momentu aktualizacji do najnowszego androida gdzie zaczęły mi świrować powiadomienia i dźwięki,

Pozdrawiam,
 #809158  autor: motov3
 29 cze 2015, 02:00
No kolego, jak na nowicjusza to pieknie opisales swoje wymagania - a to rzadki widok tutaj w ostatnim czasie :mrgreen: Tak wiec gratuluje juz na wstepie fajnego topicu.

Dales tak potezny rozrzut cenowy, ze w tej cenie praktycznie moglbys sobie kupic wszystko. Zarowno cos na WP jak i Androidzie. Ja sie skupie na WP - poniewaz o Andku - napisza ci inni.

LUMIA 930 bez watpienia najwyzsza polka z Lumii. Znacznie sie rozni od 735 i 640, nie tylko jakoscia wykonania, ale i podzespolami. Nie bede wymienial bo sam zapewne bez problemu znajdziesz. Natomiast jest to absolutny TOP techniczny Lumii i bylby doskonalym wyborem gdybys sie na nia zdecydowal.

LUMIA 735 model ze sredniej/wyzszej polki. Rowniez bardzo dobry wybor. Oczywiscie jest slabsza od 930tki, ale jest blisko 2 krotnie tansza. Dobra jakosc wykonczenia, dobre podzespoly. Rowniez bedzie bardzo dobrym wyborem.

LUMIA 640 to jest model z polki budzetowej. Widac to na kazdym kroku, zarowno pod wzgledem ekranu "w dotyku" (czuc plastik) jak i innymi wzgledami.
Zdecydowanie najgorzej wykonany z calej trojki. No ale jak wspomnialem - to inna polka cenowa. Ma niezle podzespoly, ale dla kogos kto mial w lapce wyzsza serie - roznice widoczne od razu golym okiem - na niekorzysc.

Jesli jestes w stanie zainwestowac wiecej kaski to zdecydowanie 930tka. Ona nie rozni sie bajerami w stosunku do dwoch poprzednich. Ona rozni sie praktycznie wszystkim.

Jesli nie chcesz szalec z zakupami - swietnym wyborem bedzie 735tka. Rowniez spelni twoje oczekiwania.

640tki bym nie polecal gdyz w podobnej cenie lub niewiele drozej kupisz wg mnie znacznie lepsza 735. :-)

Obrazek
 #809182  autor: elviper
 29 cze 2015, 09:34
@motov3, dzsięki, starałęm się :D Może nie aż taki nowicjusz bo kiedyś się siedziało trochę po forach i w temacie telefonów też troche czasu spędziałem ale już dawno wypadłem z obiegu...

Co do 640, to utwierdziłeś mnie w tym co podejrzewałem, brałem go pod uwagę głownie dlatego że jest to świeży model na rynku. Dlatego nr 1 puki co jest 735 bo cały czas się zastanawiam czy warto płacić dwa razy więcej za 930...

A powiedz mi jeszcze jak wypada L830, warto zwrócić na nią uwagę? troche wczoraj poczytałem w necie i spotkałem się z opiniami że nie wart swojej ceny
 #809193  autor: kamil1221
 29 cze 2015, 09:59
L830 to kompromis między L735 a 930. Zyskujesz na wykonaniu telefonu, oraz aparatem względem 735. Tracisz oczywiście na podzespołach w stosunku do L930 - jednak jest to nadal dobry telefon.
 #809215  autor: motov3
 29 cze 2015, 11:38
Wg mnie nie warto rozwazac 830tki. Z kilku wzgledow.
1. Tak naprawde to ten sam smart co 735, tyle ze troche inaczej opakowany i jak Kamil wspomnial z wiekszym aparatem.
2. Dyskusyjny design - zwlaszcza tyl i wrazenie plastikowosci (mimo wysokiej polki).
3. Roznica w cenie ponad 300zl.

Srednia cena 735 to ok 680zl, na Allegro na pewno cos z tego urwiesz. 830tka to cena w granicach 1000zl (960-980). To nie jest zly smartfon. Ale gdybym mial kupic 830tke, to wolalbym doslownie dolozyc te 2 stowki i kupic najwyzsza polke czyli 930tke.

Tak wiec ani polecam, ani odradzam 830tke. Kwestia gustu i prywatnego zapatrywania. Wg mnie zbyt malo oferuje w stosunku do 735 a roznica w cenie jest zbyt spora. 830tka jest przeciez niewiele tansza niz 930. :-)

Obrazek
 #809257  autor: penguino
 29 cze 2015, 15:49
Tyle, że pytającemu zależy na jak najlepszym aparacie, a ten w 735 jest przeciętny. 830 ma sporo lepszy, a jej problemem jest cena mało niższa od 930. 930, która ma zdecydowanie najlepszy aparat z wymienionych, najmocniejsze podzespoły więc działa zdecydowanie najszybciej - Lumie działają płynnie dzięki długim animacjom, ale ta długość powoduje, że bywają irytująco wolne. Mocne podzespoły w 930 niwelują to w 100%. Jedyny problem tego modelu to słaba bateria (no i może wielkość bo jak na 5 cali jest średnio poręczna).
 #809344  autor: elviper
 29 cze 2015, 21:52
Dzięki, wszystkim za odpowiedzi, w takim razie wybór padł na 930, teraz pozostaje poszukać jakieś dobrej oferty z ratami, więc allegro raczej odpada.

Kolejna sprawa, zauważyłem że w pudełku nie ma zestawu słuchawkowego, czy moje stare słuchawki z sony będę współpracować z lumią? tzn odbieranie połączeń i obsługa playera. Czy będę musiał jeszcze zainwestować w zestaw słuchawkowy?
 #809378  autor: chris77
 30 cze 2015, 07:28
Weź dwa telefony do ręki w sklepie i sprawdź który tobie bardziej pasuje pomiędzy tymi dwoma modelami 830 i 930. 930a ma słabą baterię z tego co słyszałem.
 #809409  autor: Xy
 30 cze 2015, 13:01
elviper pisze:Kolejna sprawa, zauważyłem że w pudełku nie ma zestawu słuchawkowego, czy moje stare słuchawki z sony będę współpracować z lumią? tzn odbieranie połączeń i obsługa playera. Czy będę musiał jeszcze zainwestować w zestaw słuchawkowy?
Na 95% powinny działać. Moja L820 działa ze słuchawkami od: Xperii S, Xperii Neo, HTC M8, SGS4, nausznymi AKG i Philipsa. Natomiast te z Xperii Neo nie działają w Xperii S :-D

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #809442  autor: córa
 30 cze 2015, 17:11
A ja sobie pozwolę podczepić się pod ten temat.
Zastanawiam się nad tymi samymi modelami.

Na wstępie chciałabym napisać, że jestem b. zadowolonym użytkownikiem Lumii 820 (i nie wyobrażam sobie powrotu na Androida) i szukam czegoś kolejnego. Telefon będę brała wraz z abonamentem.

Zastanawiam się głównie nad Lumią 735 oraz 830 (930 nie mają dla mnie w ofercie, ale gdyby nie brak slotu na kartę pamięci to pewnie też bym brała pod uwagę zakup, ale osobno).

Przyznam się, że przywykłam do telefonu, którego się czuje, że się ma w ręce (nie jest lekki jak zabawka). Również przyciski systemowe umieszczone osobno, a nie wyświetlane na ekranie wydają się mnie wygodniejszym rozwiązaniem. Gdyby nie wyświetlacz, lepsze opinie i recenzje 735ki pewnie bym się zbyt długo nie zastanawiała... a teraz już sama nie wiem co wybrać, pomóżcie!
 #809447  autor: penguino
 30 cze 2015, 17:36
830 różni się od 735 metalową ramką i lepszym aparatem. Czy warto za to dopłacać? Na to pytanie odpowiedzieć należy samemu.
 #809462  autor: córa
 30 cze 2015, 17:59
Przez okres umowy Lumia 830 wychodzi mnie 55zł drożej (zarówno w zestawie z ładowarką bezprzewodową, jak i bez) niż Lumia 735, więc cenowo wychodzi podobnie.
 #809472  autor: Xy
 30 cze 2015, 19:56
Gdybym miał do wyboru tylko i wyłącznie te dwie Lumie i nic poza tym to wziąłbym 830. Macałem w sklepie obydwie i 830 po prostu lepiej mi leży w dłoni i jest ładniejsza. Lepszy aparat także na korzyść wyższej. Szkoda, że nie masz 930 w ofercie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #809479  autor: córa
 30 cze 2015, 20:16
@Xy - nie mam nic przeciwko brania pod uwagę innych modeli - tylko jakich? Ew. jeszcze tylko tę 930kę? 735 i 830 mam na uwadze przy braniu abonamentu z telefonem.
 #809498  autor: motov3
 30 cze 2015, 21:26
A LUMIA 925 pewnie tez niedostepna ? :( 735 i 830 to tak naprawde to samo, z drobnymi korzysciami na rzecz 830. Wiec w tym wypadku sugeruj sie raczej cena, anizeli skupiaj na detalach. Czyli 735.

Obrazek
 #809501  autor: córa
 30 cze 2015, 21:43
Jak już wspomniałam różnica w cenie to 55zł w skali 2 lat... przy wzięciu zestawu Lumii 830 z pładowarką i po sprzedaniu ładowarki wyjdzie na to samo albo i z korzyścią dla 830.
"Dostępne" (tj. podane w cenniku) to: 435, 530, 535, 630, 635, 640, 735, 830, 1320 i to wszystko :(

Na początku w ogóle nie brałam pod uwagę umowy z nowym telefonem, bo moja dotychczasowa 820 daje radę, jednak z drugiej zaś strony nie mam pojęcia, ile jeszcze pociągnie, a różnica w abo nijaka (jeśli chodzi o wersję z telefonem i bez).
 #809507  autor: motov3
 30 cze 2015, 22:19
Rozumiem. No to jesli taka roznica w cenie mala, to zdecydowanie 830tke. Natomiast napisz u jakiego OP-a masz ABO i w jakiej wysokosci, to moze w tym kierunku ci cos pomozemy. Bo tak naprawde zmiana wg mnie z 820tki na 830tke bedzie glownie czysto kosmetyczna. Czyli nie zauwazysz jakichs duzych roznic. Fakt ze 820tka jest starsza, ale tak naprawde zawiera wszystko to, co nowsze modele.

Ps. Ewentualnie. Wez 830tke z pelnym zestawem. Nastepnie sprzedaj 830tke, sprzedaj 820tke i kup Lumie 930tke :)

Obrazek
 #809509  autor: córa
 30 cze 2015, 22:35
W tym sęk, że moja 820 raczej nie pójdzie, przeszła przez "śmierć kliniczną" i nosi jej znamiona.

Jestem w T-mobile prawie 2 lata i od samego początku jestem niezadowolona... Chcę się przenieść do Plusa, w którym mam mobilny internet od półtora roku i jestem bardzo zadowolona (choć strasznie sceptycznie podchodziłam do mobilnego rozwiązania dla domu).

Najprawdopodobniej wezmę nowy telefon żeby mieć na czarną godzinę (telefony nie mają ze mną łatwo), no chyba, że mnie wizualnie mocno zachwyci (albo stwierdzę, że 820 dam babci, dla której to też poszukuję jakiegoś telefonu). Wezmę jednak pod uwagę rozmyślania o 930 - mam jeszcze trochę czasu do końca umowy w T-mobile.

Szczerze mówiąc to się trochę zdziwiłam, mam wrażenie, że te 2 lata temu było więcej Lumii z wyższej półki niż teraz, ale to może tylko złudne wrażenie.
 #809514  autor: motov3
 30 cze 2015, 22:41
Rozumiem. No jesli tak sprawa wyglada to rzeczywiscie. PLAY-owka ma niezle abonamenty - czesto ze smartami w niezlych cenach. Niemniej warto polowac tez na ORANGE i tzw Szalone dni bo wtedy wyprzedaja smarty za ulamek ceny - czesto tez te z najwyzszej polki. :)

Obrazek
 #809515  autor: córa
 30 cze 2015, 22:50
Przed rozpoczęciem przygód z abo miałam SIMy na kartę praktycznie w każdej sieci (oprócz PLUSa) i dwie sieci mnie do siebie choć trochę zniechęciły, była to ERA i IDEA właśnie.

"Świetny" telefon nie jest dla mnie jakimś "must have", wystarczy mi obserwacja ojca gadżeciarza, który później płakał i narzekał, że nie wziął czegoś innego. Telefon przede wszystkim ma mnie nie zawodzić.

W ogóle to Orange strasznie mnie odstrasza swoimi ofertami dla nowych klientów (90zł za abo?! wtf?). Mam nadzieę,że się na plusie nie zawiodę (ale nie zdziwię się, jeśli będzie inaczej), a nawet jeśli to za abonament z telefonem zapłacę max 55zł/mies. z czego pierwsze 3 miesiące za darmo, czyli mniej niż płacę teraz (ok. 60zł), a gorzej niż teraz nie będzie.