DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #809379  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 08:13
Witam,

potrzebuję około 30-50GB miesięcznie w domu. Kabla pociągnąć się nie da - brak możliwości technicznych.
W chwili obecnej mam ofertę abonamentową od Orange (15GB + no-limit w godz. 0.00-10.00) za około 37zl- niestety to jest za mało.Dodatkowo chciałbym, żeby było taniej o ile to możliwe.
Prędkości są mniej istotne niż cena.
Kupiłem router Huawei B593-s22 i postawiłem byle gdzie w pokoju (bez anten zewnętrznych) i wymusiłem LTE w ustawieniach routera (nie wiem na ile to prawdziwe).
Na karcie Orange - D 50Mb/s, U 6Mb/s.
Na karcie Play - D 14Mb/s, U 5Mb/s.
Oba powyższe wyniki całkowicie mnie satysfakcjonują.

Nie wiem jak sprawdzić czy drugi wynik jest osiągalny z BTSa Play?

Wstępnie czytając Forum postawiłbym na RBM na Kartę II za 9zł, ale nie bardzo rozumiem ofert na kartę. Kupuję starter za 9zł w Żabce. I co dalej z tym począć? (przez 20 lat miałem zawsze telefony i internet na abonament). Da się doładować tę kartę za pomocą karty płatniczej? Ile mnie to średniomiesięcznie wyniesie, około 17zł/mies.?

Drugim rozwiązaniem byłby Play Internet na Kartę - droższym (około 49zł/mies.), ale pewniejszym bo działa też w 3G?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809385  autor: Mart87
 30 cze 2015, 09:32
Play w abo ma 25GB za 29zł lub no limit za 49zł

Konto prepaid można doładować zdrapkami, w salonie play bezpośrednio na numer lub kod, kartą płatniczą przelewem na stronie play.pl. Odpowiednia kwota wydłuża okres ważności konta wg. regulaminu danej usługi.
 #809387  autor: goral2099
 30 cze 2015, 09:59
Po co zakładać kilka bliźniaczych tematów? Wszystkie informacje, których szukasz znajdują się na forum - wystarczy zjechać wzrokiem kilka linijek niżej. Minimalnie poszukać. :)

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 27&t=81778

W tym wątku są odpowiedzi na twoje pytania. :)
 #809389  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 10:17
Dzięki, czekam raczej na łopatologiczny opis co zrobić po kupnie karty RBM II za 9zł, żeby mieć internet za niecałe 20zł/mies.

W wątku, o którym pisze góral2009 nie ma żadnej lopatologii. Powtórzę najważniejsze moje pytanie. Mam kartę RBM za 9zł. Co dalej muszę zrobić, żeby mieć dostęp do Internetu za około 17zł/mies.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809392  autor: goral2099
 30 cze 2015, 10:42
"Przez 30 dni możesz bezpłatnie korzystać z szybkiego Internetu LTE w Red Bull MOBILE i pobierać dane bez pomniejszania pakietów. Po upływie 30 dni usługę możesz włączyć ponownie, korzystając z kodu. Promocja dotyczy korzystania z technologii LTE tylko w zasięgu własnej sieci Play.

Promocję darmowy internet LTE włącz kodem *111*480*1# (zielona słuchawka).
Aktywacja usługi jest możliwa, gdy na Twoim koncie znajduje się kwota 30 zł i nie minął okres ważności połączeń wychodzących.
Włączyłeś usługę? Sprawdź czy jest aktywna kodem *111*480*3# (zielona słuchawka).
Pamiętaj, że aby w pełni korzystać z LTE, musisz mieć urządzenie obsługujące technologię LTE oraz znajdować się w zasięgu LTE (dostępne w wybranych miejscowościach). Sprawdź mapę zasięgu na www.play.pl oraz techniczne warunki swojego telefonu u jego producenta. Po wykorzystaniu pakietów internetowych nadal korzystasz z darmowego Internetu, ale z ograniczoną prędkością."

Czego nie rozumiesz?
 #809399  autor: Golarz Filip
 30 cze 2015, 12:03
Uprzedzając pytanie założyciela tematu- użytkownik goral2099 dwa razy wskazał Ci, co należy zrobić, stąd Twój post poleciał do kosza.
W obu odpowiedziach jest dokładnie ( wręcz łopatologicznie cytując Ciebie ) wytłumaczone jak skorzystać z oferty RBM o którą pytasz.
 #809402  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 12:21
Golarz Filip pisze:Uprzedzając pytanie założyciela tematu- użytkownik goral2099 dwa razy wskazał Ci, co należy zrobić...
Bzdura kompletna. Uprzedziłem, że nie korzystałem z ofert na kartę. Dlatego nie wiem co zrobić z kartą po jej zakupie. Czy ma wylądować w routerze, czy w telefonie, kiedy wpisywać, jakie kody, kiedy doladowac konto?czy numer?

Teraz potrafisz wskazać miejsce, w którym są odpowiedzi na powyższe pytania?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809404  autor: Golarz Filip
 30 cze 2015, 12:36
Podobno masz już kartę RBM9.
Doładowujesz ją, jednocześnie pamiętając, że wymagana minimalna kwota 30 PLN jest potrzebna, by usługa, która Cię interesuje działała.
Uruchamiasz usługę kodem *111*480*1# i naciskasz zieloną słuchawkę.
Uruchomienie usługi NIE POBIERA żadnych środków z Twojego konta.
Dla pewności po uruchomieniu, sprawdzasz czy jest aktywna, kodem *111*480*3# i naciskając zieloną słuchawkę.
Korzystasz.
Czy karta będzie w modemie czy telefonie- nie ma znaczenia.Ważne jedynie, by być w zasięgu LTE Play.
Usługa będzie się odnawiała co miesiąc, jeśli konto będzie aktywne na usługi wychodzące i jednocześnie będzie w dalszym ciągu na koncie minimum 30 PLN. Jaka to data sprawdzasz to np. stronie Play24 lub kodem *101# i zielona słuchawka.
Aby wydłużyć stan konta, musisz ponownie doładować konto.
Jaka kwota i o ile przedłuża ważność konta, podpowie Ci tabela

Obrazek
 #809414  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 13:24
Golarz Filip pisze:Podobno masz już kartę RBM9.
Tak napisałem rano, bo myślałem że kupno karty nie jest problemem. Niestety muszę pojechać do miasta, żeby ja kupić.
Golarz Filip pisze: Doładowujesz ją, jednocześnie pamiętając, że wymagana minimalna kwota 30 PLN jest potrzebna, by usługa, która Cię interesuje działała.
Chciałbym za doladowanie zapłacić kartą płatniczą. Strona RBM przekierowuje mnie do Play, żeby doladować kartę - rozumiem że tak ma być? I tam kupuję doładowanie za 30zł?
Golarz Filip pisze: Uruchamiasz usługę kodem *111*480*1# i naciskasz zieloną słuchawkę.
Czyli kartę wkładam do telefonu bez SIMLock'a i klepię powyższy kod.
Golarz Filip pisze: Uruchomienie usługi NIE POBIERA żadnych środków z Twojego konta.
Czyli będę robił skarbonkę? Tzn. na koncie będę miał coraz więcej? Jeśli tak, to czy można to jakoś sensownie wymienić na gotówkę czy tylko wydzwonić ?

Nie rozumiem jeszcze dlaczego mam doładować konto za 30zł skoro w tabeli jest 50zł, by korzystać z Internetu przez 100dni?
Czy te 2GB za doladowanie 50zł są dostępne w 3G?
Jak upewnić się, że karta SIM korzysta z BTSa LTE Play?

Dziekuję bardzo za Twój wysiłek. O taką właśnie lopatologię mi chodziło.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809417  autor: Golarz Filip
 30 cze 2015, 14:12
Doładowanie w ofercie RBM jest ściśle powiązane z Play, także przekierowanie to jak najbardziej prawidłowe działanie.

Po włożeniu karty do urządzenia, wpisujesz kod i jeśli będziesz miał na koncie minimum 30 PLN, usługa będzie aktywowana.

Co do posiadania skarbonki na tej karcie- owszem, jeśli będziesz tylko doładowywał, celem przedłużania ważności konta i korzystał tylko z tej oferty, to może Ci się sporo uzbierać.
Co do wykorzystania środków- są serwisy SMS, gdzie można wymienić to na gotówkę, ale więcej niż połowa na pewno Ci przepadnie; niektórzy kupują jakieś kody i potem sprzedają je na portalach aukcyjnych; poza tym musisz pamiętać, że ta oferta ( Internetu w RBM ) jest bezterminowa i w każdej chwili może zostać wyłączona ( oczywiście w momencie wyłączenia, będziesz mógł z niej korzystać do końca okresu, na który została uruchomiona, ale nie będzie możliwości aktywacji nowej ) i wtedy kasa na koncie może Ci się przydać. Na razie, skoro usługa działa, nie masz co się martwić, bo w podobnej sytuacji są inni klienci korzystający z tego pakietu i jak się kiedyś skończy, na pewno pojawi się na forum wątek, co dalej z tymi środkami zrobić.


Tabela odnosi się do ważności konta po doładowaniu i nie ma nic wspólnego z ceną oferty o której piszemy. Wartości w niej mają Ci jedynie pokazać, że jeśli doładujesz konto np. za 50 PLN, konto będzie ważne 100 dni od tej daty i w tym okresie nie musisz zasilać tego numeru.
Te darmowe MB, dostajesz jakby na osobne konto, które oczywiście możesz wykorzystać w 3G lub też LTE. Oczywiście, jeśli będziesz korzystał z oferty o której piszemy, w zasięgu LTE, z tego konta DARMOWYCH MB nic Ci nie będzie ubywać.

Jak upewnić się, że jesteś w zasięgu LTE? Trzeba w urządzeniu ( modem lub telefon ) ustawić na tzw. sztywno łączenie się tylko w tej technologii ( zakładka TYP SIECI ).
Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że LTE będzie niedostępne, wtedy automatycznie urządzenie przerwie połączenie z Internetem a Ty nie będziesz się martwił, że mimo włączonej usługi pobrało Ci środki z konta lub np. z tych darmowych MB.
 #809419  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 14:23
Golarz Filip pisze: Tabela odnosi się do ważności konta po doładowaniu i nie ma nic wspólnego z ceną pakietu. Wartości w niej mają Ci jedynie pokazać, że jeśli doładujesz konto np. za 50 PLN, konto będzie ważne 100 dni od tej daty i w tym okresie nie musisz zasilać tego numeru.
Czyli najpierw doladowanie za 30zł, potem korzystam (jak długo? 30 dni?), a potem doladowanie w ten sam sposób na stronie Play za 50zł na 100 dni?

Dziękuję bardzo. Jeśli dziś uda mi się kupić tę kartę, to będę próbował z tym powalczyć.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809423  autor: Golarz Filip
 30 cze 2015, 14:47
Wysokość pierwszego i kolejnych doładowań zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz od razu doładować za 50 PLN, gdyż z ekonomicznego pkt widzenia, następne wymagane doładowanie będziesz musiał wykonać za niecałe 3 miesiące; analogicznie robiąc pierwsze zasilenie za 30 PLN, zmuszony będziesz za niecały miesiąc dokonać kolejnego, gdyż ważność konta będzie się kończyć ( patrz tabela i ważność konta połączeń wychodzących w zależności od doładowania ).
 #809428  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 15:09
OK. Czyli po kupnie karty warto doladować ją od razu za 50zł i potem cyklicznie co 100 dni za 50zł? Tak po prostu będzie najtaniej?

Jeszcze jedno pytanko. Co się dzieje, gdy nie doładuję przed upływem terminu ważności połączeń wychodzących?

EDIT Właśnie udało mi się kupić za 9zł starter z puszką RedBulla, ale chyba niczym się nie różni od startera bez puszki ?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809490  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 20:57
Witam,

mam mały zonk...

Na stronie http://doladowania.play.pl/ przy próbie doładowania dostaję błąd - "Niepoprawny numer telefonu"...

W czym rzecz?
Może jednak trzeba wsadzić kartę do telefonu i pozwolić mu się zalogować do sieci?
A może nr na karcie (jedyny 9-cyfrowy jaki znalazłem), to nie jest nr telefonu, który doładowuję?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809491  autor: Golarz Filip
 30 cze 2015, 21:01
Skoro świeża karta, to oczywiście, wpierw musisz pozwolić się jej zalogować do sieci, by numer stał się aktywny
 #809492  autor: Maciej Loret
 30 cze 2015, 21:10
Golarz Filip pisze:Skoro świeża karta, to oczywiście, wpierw musisz pozwolić się jej zalogować do sieci, by numer stał się aktywny
Zgadza się. już udało mi się doładować. Dostałem SMSa, że na koncie jest 57zł ważne do 8.10.2105, czyli chyba 100dni.

Dostałem też bonusowy 1GB, ale to chyba jest ważne w 3G? Miało być 2GB?

EDIT: dostałem SMSa - usługa Internet LTE włączona na 30 dni.

Pytanie poza tematem. Po zalogowaniu do PLay24 jak sprawdzić czy zużywam z LTE czy z 3G?
A może jakiś kod USSD pozwala sprawdzić czy jadę na LTE czy na 3G?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #809505  autor: marcinek243
 30 cze 2015, 21:57
O ile mnie pamięć nie myli to *106# lub *108#. Jak działa w LTE to mb po prostu nie będą znikać.
Warto robić doładowania przed upłynięciem terminu na wychodzące z tego względu iż wtedy stare MB przechodzą do nowego doładowania. Zawsze warto mieć ich trochę w razie awarii LTE lub przelogowania do t-mobile
 #810147  autor: marcinek243
 04 lip 2015, 15:17
w redbullu wychodzi ok 17zł lecz tylko w lte