DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 39 z 71
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 71
 #803541  autor: f0ku5
 25 maja 2015, 22:25
macc pisze:szybkość internetu w 3g w nju.Śmiech na sali . Chyba wrócę do czasów modemów bo wtedy miałem magiczną prrędkość 56kbps. :D
Te "dziewczynki" z infolinii w nju nie mają zielonego pojęcia co się do nich mówi.
Nie wiem, ale złapali chyba te panie z warzywniaków bo o gsm i internecie mobilnym nie wiele wiedzą.
Druga sprawa to taka, że są bardzo niegrzeczne podczas rozmowy telefonicznej.

Obrazek
To musiala byc jakas awaria nadajnika, ewentualnie beznadziejny zasieg. Jak bylem w NJU to dzialalo OK.
 #803746  autor: marcinstr8
 27 maja 2015, 10:52
Jeżeli mam dwa numery w domu do przeniesienia, i potrzebuję tylko rozmowy do sieci komórkowych to mogę zrobić myk ze przenoszę jeden aktywuje do komórkowych za 19 zł potem dopisuje drugi numer za 9 zł i mam dwa numery z no limit komórkowymi za 14 zł sztuka ?
 #804086  autor: zwariowany.kurczak
 29 maja 2015, 13:53
marcinstr8 pisze:Jeżeli mam dwa numery w domu do przeniesienia, i potrzebuję tylko rozmowy do sieci komórkowych to mogę zrobić myk ze przenoszę jeden aktywuje do komórkowych za 19 zł potem dopisuje drugi numer za 9 zł i mam dwa numery z no limit komórkowymi za 14 zł sztuka ?
Właśnie jestem w trakcie takiego "myku". W mnie 1 numer był w Nju Karta, ale to znaczenia nie ma dla Ciebie, Ty w formularzu dajesz numer przeniesiony, hasło SMS, dane, kurier... Ja zaznaczyłem e-FV i "do 19zł" od razu w zamówieniu. Więc po przyjeździe kuriera w ciągu 12h już byłem w NJU buzz z "do 19zł". Dalej w sklepie NJU, dałem "nju dodatkowy do mojego nju abonament", znów masz podobny formularz z pytaniem jaki ma być ten dodatkowy numer nowy/MNP/z karty nju. Ja miałem z karty NJU, SMS weryfikacyjny, samo sczytało dane i kurier jedzie...

UWAGI:
- przy aktywacji 1 karty - karta>abo, masz kod aktywacyjny i numer zamówienia. na njumobile.pl/aktywacja pierw zamówienia, później aktywacyjny, bo w formularzu jest ten drugi inaczej nazwany i można się zmylić.

Ja miałem weryfikację ręczną danych, bo już kiedyś miałem abo w NJU, więc proces się trochę przedłużył, max. czas to od 2-10 dni i kurier puka Ci do drzwi... Więcej niż 4 abonamenty nie można niby mieć... (4szt. Nju Buzz + 4szt. Nju Dodatkowy = 8 numerów).
 #804195  autor: Liquid
 30 maja 2015, 12:57
tomulus pisze:Witam.
Czy wypowiadając umowę w nju można uzyskać lepsze warunki jakieś profity. Oferta nju jest bardzo atrakcyjna jednak spytać nie zaszkodzi.
Nic nie uzyskasz. Mało tego, nikt nawet nie będzie próbował Cię zatrzymać.
 #810075  autor: user_delete26
 04 lip 2015, 07:45
Witam,
sprawa jest dość irytująca ponieważ Nju wynajduje z kosmosu kwoty których nie wydzwoniłem do tej pory. W tamtym miesiącu w 3 dni poszedł cały limit (39zł) nju buzz - jeden na wszystko. A w życiu tyle nie wygadałem, internet 2 GB który powinien załączyć się po przekroczeniu progu kwotowego 39zł zaczął działać od początku, i wyglądało to tak że za jedne megabajty płaciłem, a za inne już nie bo schodziły z pakietu. Pisałem do Nju ale totalna olewka z ich strony, typek sprawdził i odpisał że tak to musi być, a jak odwołałem się do historii połączeń, bo to jest niemożliwe że tak się dzieje, odpowiedzi nie otrzymałem do dziś.
W tym miesiącu okres rozliczeniowy 1.07-31.07 jest tak samo.... wydałem ponoć 8,05 brutto - nawet tyle nie wydałem, internet znowu schodzi i z pakietu i z konta głównego za złotówki... a Nju podaje że już nabite 26,84 pln, co jest totalną bzdurą...

Obrazek/
Obrazek
 #810080  autor: user_delete27
 04 lip 2015, 09:15
Ale w czym masz problem? Nawet jeżeli nie będziesz dzwonił i smsował to sam internet nabije Ci te 39zł. Jest to zgodne z regulaminem i każdy ma tak samo.
Regulamin: http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... unkiem.pdf
1.1. Usługa łączy „Limit wydatków głosowych”, „Limit wydatków SMS/MMS” oraz „Limit wydatków
na transfer danych” w jeden „Wspólny limit wydatków”.
 #810084  autor: bazooka
 04 lip 2015, 09:44
@Pietro - chyba pomyliłeś usługi/taryfy/oferty jeśli zamierzałeś oszczędzać :)
Dzwonisz, smsujesz, surfujesz mało :?: Czas rozejrzeć się za ofertą na kartę (prepaid) :)
 #810157  autor: Liquid
 04 lip 2015, 16:30
@Pietro ale na fejsbuku nju "zbluzgałeś" że nieuczciwi a potem finalnie usunąłeś swój post. I tak niestety robi wiele osób nadając na coś co działa prawidłowo nie mając racji robiąc zły marketing oeratorowi. Moja historia (a właściwie członków rodziny) z nju jest długa, najpierw przeniesiony do nich numer z karty na abonament, potem zabrany do konkurencji na kartę, potem przeniesiony do nich inny numer na abonament, ostatnio przeniesiony do nju z powrotem pierwszy numer jako numer dodatkowy. Przez ten czas ŻADNYCH problemów z operatorem. Ani podczas przenoszenia ani w trakcie użytkowania ani z wysokością rachunków.
 #810591  autor: Xavi
 07 lip 2015, 16:01
Jest może jakaś aplikacja dzięki której można sprawdzić moc sygnału sieci najlepiej na WP? To jedyne co mi przeszkadza w nju brak zasięgu albo minimalny.
 #810646  autor: mikkel
 07 lip 2015, 21:40
Jeśli masz problemy ze zrywaniem połączeń i skaczącym zasięgiem i często jesteś "poza zasięgiem" choć normalnie w orange nie ma takiego problemu to napisz do nich zgłoszenie z opisem. Odpowiedzą Ci że po ich stronie jest gites ale cichaczem naprawią problem. Ostatnio przerabiałem to w mojej rodzinie.
 #810766  autor: Orange Ekspert
 08 lip 2015, 17:04
Pietro pisze:Witam,
sprawa jest dość irytująca ponieważ Nju wynajduje z kosmosu kwoty których nie wydzwoniłem do tej pory. W tamtym miesiącu w 3 dni poszedł cały limit (39zł) nju buzz - jeden na wszystko. A w życiu tyle nie wygadałem, internet 2 GB który powinien załączyć się po przekroczeniu progu kwotowego 39zł zaczął działać od początku, i wyglądało to tak że za jedne megabajty płaciłem, a za inne już nie bo schodziły z pakietu. Pisałem do Nju ale totalna olewka z ich strony, typek sprawdził i odpisał że tak to musi być, a jak odwołałem się do historii połączeń, bo to jest niemożliwe że tak się dzieje, odpowiedzi nie otrzymałem do dziś.
W tym miesiącu okres rozliczeniowy 1.07-31.07 jest tak samo.... wydałem ponoć 8,05 brutto - nawet tyle nie wydałem, internet znowu schodzi i z pakietu i z konta głównego za złotówki... a Nju podaje że już nabite 26,84 pln, co jest totalną bzdurą...

Obrazek/
Obrazek
@Pietro, w przypadku usługi Jeden na wszystko za rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce, za SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz za korzystanie z przesyłu danych w Polsce, w każdym cyklu rozliczeniowym naliczane są opłaty do wysokości 39 zł.
Poszczególne limity (na połączenia, na SMS/MMS, na transmisję danych) łączą się w jeden wspólny, właśnie 39 zł. Możesz więc wykorzystać tę kwotę w pełni jedynie na połączenia z Internetem.

Jeśli w przyszłości będziesz mieć jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez zakładkę Obsługa, na naszym profilu na Facebooku (http://on.fb.me/10UQzpp), pomożemy Ci.
 #810886  autor: Orange Ekspert
 09 lip 2015, 12:30
Xavi pisze:Jest może jakaś aplikacja dzięki której można sprawdzić moc sygnału sieci najlepiej na WP? To jedyne co mi przeszkadza w nju brak zasięgu albo minimalny.
@Xavi, czy problem z zasięgiem występuje niezależnie od miejsca, gdzie się znajdujesz? Sprawdzałeś jak to wygląda po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
 #810888  autor: Xavi
 09 lip 2015, 12:40
Głównie w miejscu zamieszkania, gdzie indziej to nie bardzo wiem nie sprawdzam tego. W różnych telefonach tak samo zero albo jedna kreska zależy czy 2g czy 3g. Zgłaszałem jakiś czas temu do bok nju niby stwierdzili że jest problem z nadajnikami w okolicy i w kilka dni ma być rozwiązany. Zmian na lepsze nie widzę. Coraz mocniej zastanawiam się nad migracją do Virgin lub T.
 #811668  autor: Braymer
 13 lip 2015, 20:50
Taka ciekawostka:
Niby po zmianie taryfy z Orange na NJU nie zmienia się nazwa operatora na ekranie.
Na nowych kartach i jednej starej POP z 2008 roku sim u mnie zostawał napis Orange, ale dziś po zmianie taryfy z POP (karta z 2010 roku) na Nju, pojawił się napis nju na ekranie.
  • Strona 39 z 71
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 71
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 71