DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #801287  autor: barni2
 12 maja 2015, 11:25
Obecnie jestem w Plusie a byłem już w Orange i w Play i teraz mam pytanie czy jak teraz jestem w Plusie to czy Orange i Play mają nadal moje dane ?
 #801291  autor: Remington
 12 maja 2015, 11:33
Jeśli chcesz mieć 100% pewność sam ich pisemnie zapytaj. Masz taką możliwość z ustawy o ochronie danych osobowych - w odpowiedzi muszą podać wszystkie dane osobowe jakie przetwarzają.
 #801293  autor: ywis
 12 maja 2015, 11:35
barni2, jeśli nie wycofałeś zgody na przetwarzanie danych osobowych, to pomimo iż znajdujesz się już u innego operatora, to jak najbardziej Twoje dane mają dostępne.
 #802136  autor: mkkot
 17 maja 2015, 23:02
Jako były pracownik znanego operatora mogę potwierdzić, że ma on dane osobowe użytkowników, którzy już i 10 lat temu nimi przestali być, łącznie z adresami, peselami itd. Wszystko jest normalnie dostępne w systemie, tylko brak usług. Ponoć to nawet jest legalne, nie znam się na tyle na prawie, żeby to ocenić.
 #802294  autor: kamil1221
 18 maja 2015, 20:41
Oczywiście, że dane są przechowywane. Jest to pewna forma zabezpieczenia interesów operatora. Prosty przykład - ktoś nie płacił X lat temu. Został windykacyjnie usunięty z sieci i nie spłacił zadłużenia. Po ileś lat wraca do operatora - stara się o aktywację i klops.
 #804231  autor: iPlus
 30 maja 2015, 20:48
mają dane, przechowują je latami, zastanów się czy jest sens usuwać te dane bo jeśli kiedyś wrócisz do sieci to znowu podasz te dane, więc czy jest sens się w to bawić
 #804780  autor: iPlus
 03 cze 2015, 21:29
możesz mieć w sieci karte zarejestrowaną jeśli zależy ci na numerze i wtedy też mają dane osobowe, moim zdaniem nie warto się bawić w usuwanie danych bo w przyszłości pewnie i tak je podaasz, a wiele osób przechodzi z sieci do sieci, więc bardzo możliwe że przejdziesz jeśli pojawi się korzystna promocja dla klientów przenoszących numer z innej sieci i tu cała zabawa z usuwaniem danych byłaby stratą czasu