DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #803636  autor: artem66
 26 maja 2015, 16:24
Hej, zauważyłem, że z miesiąca na miesiąc wydaję coraz więcej (teraz ok. 50 zł/mc) na smsy i rozmowy. Mam zamiar ten stan rzeczy odwrócić i przeskoczyć z zbyt drogiej dla mnie taryfy Free na (wydaje mi się) tańszą SMART. W związku z powyższym zrodziło się kilka pytań.
Obecnie posiadam RWK i ok 14 GB transferu danych z tytułu jednorazowego doładowania online oraz skarbonkę. Zarówno środki jakie mam na koncie, jak i 14 GB są ważne rok. (RWK w taryfie Free przedłuża również o rok internet).
Czy po przejściu z Free na SMART utracę RWK i środki w skarbonce?
Czy po przejściu z Free na SMART utracę uciułany transfer danych?
Czy po przejściu z Free na SMART, po wybraniu pakietów "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz 2GB", albo "Pakiet 120 minut do wszystkich", albo "Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci" utracę RWK?
Jednocześnie chciałbym przywitać całą ekipę Telepolis! :D
 #803649  autor: Blank
 26 maja 2015, 18:09
Witaj,
artem66 pisze:Czy po przejściu z Free na SMART utracę RWK i środki w skarbonce?
Nie utracisz RWK, ani środków w Skarbonce.
artem66 pisze:Czy po przejściu z Free na SMART utracę uciułany transfer danych?
Tak
artem66 pisze:Czy po przejściu z Free na SMART, po wybraniu pakietów "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz 2GB", albo "Pakiet 120 minut do wszystkich", albo "Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci" utracę RWK?
Nie

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #803656  autor: bazooka
 26 maja 2015, 18:57
artem66 pisze:Czy po przejściu z Free na SMART utracę uciułany transfer danych?
Zadzwoń do BOKu, przedstaw sprawę szczerze i zapytaj o możliwość przejścia z transferem...
Umiejętne odegranie zrezygnowanego na dalsze korzystanie z usług Orange może wzbudzić współczucie czy litość konsultanta. Ja bym spróbował ze dwa razy taki kontakt.
Ile masz środków na koncie głównym :?: Stosunkowo niewielka ich ilość może, moim zdaniem, zwiększyć szanse na powodzenie "akcji" :)
 #803672  autor: artem66
 26 maja 2015, 20:45
Dzięki za odpowiedzi!
Na tych GB które mam aż tak bardzo mi nie zależy. Zostało jeszcze jedno pytanie. W taryfie Free RWK wydłuża ważność również na internet. Czy w taryfie SMART działa to tak samo? Czy będę miał ważny przez rok, podobnie jak środki na koncie, również transfer danych?
 #804128  autor: artem66
 29 maja 2015, 19:34
Hej, jak to jest z tym transferem danych w taryfie SMART? Użytkownik Braymer napisał mi, że bonus (8gb przy doładowaniu za 50zł) przy RWK jest ważny rok. Dzisiaj przeszedłem na taryfę SMART (wyzerowało mi transfer danych, jaki posiadałem), następnie doładowałem online 50 zł. W aplikacji Mój Orange oraz po zalogowaniu na stronę internetową widzę coś takiego
http://images.tinypic.pl/i/00669/gbsigggg2qbu.jpg
Nie bardzo mi to współgra z tym, co jest na stronie internetowej. Zakładam, że wina leży po stronie Orange i wynika ona ze zmiany designu strony, itd, ale...
Po wpisaniu kodu *101*01# dostaję taką informację:
Pozostało ci 8200 darmowych MB z bonusu za doładowania i na start ważnych do 18.07.2015r. oraz 493,2 MB w ramach Twojej kwoty na koncie głównym ważnych do 29.04.2016r.
W co wierzyć?
 #804148  autor: Blank
 29 maja 2015, 21:49
Treść informacji zwrotnej jest niepokojąca. Na wszelki wypadek wyślij jeszcze raz SMS o treści START na 8002.

Ilość danych na stronie internetowej, jeśli chodzi o pakiet "bonusowa wartość dostępnego limitu danych" jest pomniejszona 100 krotnie. Data ważności powinna być ok, aczkolwiek data podana w kodzie zwrotnym jest naprawdę bardzo niepokojąca.
Jak wyślesz SMSa przedłużającego ważność konta i dostaniesz potwierdzenie, wpisz jeszcze raz *101*01# i zobacz czy data się zmieniła. Jak nie, spróbuj ponownie jutro i daj znać.

Podstawowe 1000 MB masz ważne tylko 50 dni - to jest pewne.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #804191  autor: Remington
 30 maja 2015, 11:37
divhashmorex pisze:Ilość danych na stronie internetowej, jeśli chodzi o pakiet "bonusowa wartość dostępnego limitu danych" jest pomniejszona 100 krotnie.
Stronie internetowej po jej ostatniej przebudowie w ogóle lepiej nie wierzyć. Na jednym z moich SIM-ów w ogóle nie widać na stronie bonusu - choć bonus jest. Polecam *101*01#
 #804205  autor: artem66
 30 maja 2015, 15:52
Właściwie to nie do końca wszystko gra i buczy jak powinno. Otóż zamiast smsa informującego o groszach spływających do skarbonki, dostałem info o możliwości uruchomienia sobie tej usługi. Chyba przestała działać :) Zastanawiam się czy to zgłaszać, bo - nie ukrywam - trochę się boję, że mi coś nabroją na koncie.
Co do transferu danych
8 GB nie topnieje. Co ciekawe, w informacji zwrotnej nie ma nic o 1 GB, który jest standardowym bonusem po doładowaniu. - Informację o nim mogę odczytać z poziomu aplikacji. Tam widzę, że wartość ta maleje
 #804221  autor: Blank
 30 maja 2015, 19:48
artem66 pisze:Co ciekawe, w informacji zwrotnej nie ma nic o 1 GB, który jest standardowym bonusem po doładowaniu
Ponieważ kod *101*01# obowiązuje tylko w Orange Free na kartę. NIE DZIAŁA w Smart. Jednakze bonus za doladowanie online trafia na to samo konto co w OFnK i dlatego mimo wszystko pokazuje :D
artem66 pisze:8 GB nie topnieje.(...) Informację o nim mogę odczytać z poziomu aplikacji. Tam widzę, że wartość ta maleje
Dzięki za informację. To znaczy, że w pierwszej kolejności wykorzystywany jest bonus podstawowy, a to dobrze, bo ma on krótszą datę ważności :)

Co do Skarbonki, jesteś pewny, że była ona wcześniej aktywna? Tutaj zależy na kogo trafisz, jeśli zostanie rozwiązane to na 1 linii (max 30 dni od doładowania jest to możliwe) to wtedy nie będą grzebać.
Jeśli trafi do BL to już zależy na kogo trafi. Wątpliwe, aby namieszali, ale ryzyko jest.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #804268  autor: oski33
 31 maja 2015, 13:44
Też mi ostatnio nie zadziałała skarbonka w smarcie, wysłałem maila ze swojego konta w Orange, na drugi dzień zadzwoniła do mnie konsultantka i przyznała 2,5 zł na konto skarbonki. Przy bonusach nic nie mieszali.