DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #804189  autor: Lehu
 30 maja 2015, 11:28
Hej!

Nadszedł czas na zmianę telefonu. Do tej pory Wasze rady były bezbłędne, więc zapytam ponownie. Zastanawiam się nad Lumią 920, widzę, że na allegro idzie kupić za około 350 nową, no i tu pytanie - na ceneo widzę od ponad 1000, ale domyślam się, że to sklepy, które szukają naiwnych, natomiast w rzeczywistości faktycznie chodzi ona już za około 350, tak? To nie są żadne podróby etc., prawda? W takim razie zastanawia mnie czemu niektórzy licytują używane za ponad 300...

No i teraz generalne pytanie - zastanawiam się jeszcze nad Lumią 535. Wiadomo, low-end, ale nowszy. Jak jest w praktyce? Co lepiej wybrać? A może Lumia 820?

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

E: Już widzę, że tamte są wysyłane z Azji, pewnie refabrykowane, prawda? No i wysyłka droga.
 #804200  autor: stypulkovski
 30 maja 2015, 13:52
Uno - budżet i wymagania. Nie wiem w końcu czy masz te 300-350 do dyspozycji i dodatkowo na czym ci zależy - może 920-tka będzie pomysłem zupełnie nietrafionym :)

Duo - nie dostaniesz teraz nowej 920-tki za normalną cenę. Ten telefon nie jest już produkowany ani nigdzie dostępny, a egzemplarze za 350 to dokładnie refurbishe z Azji. Lepiej rozejrzeć się za czymś nowszym.
 #804202  autor: Lehu
 30 maja 2015, 14:30
No faktycznie, zamieszałem. Mam ze 400-450, stąd też zastanawiam się nad nową Lumią 535. Moje wymagania powinna spełnić, bo zależy mi na nawigacji offline, co do aparatu nie mam potężnych wymagań, windows phone mi odpowiada, w żadne zaawansowane gry nie zamierzam grać. Martwią mnie tylko złe opinie o dotyku - podobno są z nim problemy, prawda?

Nokie 920 i 820 w takim razie odrzucam, akurat teraz nie chcę używanego telefonu. W związku z tym pozostaje odpowiedź na pytanie "czy Lumia 535 jest dobrym telefonem?". Żadnych dużych wymagań nie mam, ma działać płynnie, mieć sensowną nawigację, w miarę aparat (dlatego odrzuciłem Lumię 420), dobrze działający pakiet biurowy.

Nada się? Czy może polecacie inny model? Dodam, że preferuję Windowsa.

Dzięki za odpowiedź i z góry dzięki za kolejne.
 #804240  autor: motov3
 30 maja 2015, 22:48
Kolego jak mam byc szczery to zamiast nowej Lumii 535, lepiej wziac uzywana w idealnym stanie Lumie 820. W ogole nie ma miedzy nimi porownania. Pod zadnym wzgledem. Zarowno jesli chodzi o ekran, jakosc wykonania, parametry techniczne. I wierz mi na slowo. Kupisz 820tke, pokorzystasz, pojdziesz do sklepu - wezmiesz 535 w reke, sprobojesz pokorzystac to szybko przyznasz mi racje i postawisz wirtualne piwko :mrgreen:

Obrazek
 #804256  autor: Lehu
 31 maja 2015, 09:36
Lumia 535 chyba jednak odpada przez ten dotyk, za to do gry wchodzi 532, która podobno nie ma tych problemów.

Bardzo podoba mi się 820, muszę się zastanowić, może jednak używany... Powiedz mi tylko jak to wygląda z WP, jak mi przyjdzie używany. Łatwo jest postawić świeżą Windę, tak aby nie było pozostałości po dawnych użytkownikach? Kiedyś czytałem coś o tym, że ktoś namieszał i przychodziły smsy poprzedniego użytkownika, pewnie coś z synchronizacją kont. W sumie jeśli z tym nie będzie problemu, to czemu nie, tym bardziej, że za grosze można dostać 820 w fajnym stanie.
 #804279  autor: motov3
 31 maja 2015, 15:49
Lehu pisze:za to do gry wchodzi 532, która podobno nie ma tych problemów
Nawet kolego tak nie zartuj :) To jest jeszcze wiekszy budzetowiec niz 535. Gorsza jakosc wykonania, gorszy ekran, parametry, gorsze wszystko. Jedz do sklepu i wez to do reki :shock:

Przed sprzedaza Winda na pewno zostala przywrocona do danych fabrycznych. Nie ma opcji zeby jakies stare konto do synchronizacji zostalo. Wszystko wtedy ustawiasz od nowa pod siebie. Wiec albo to co czytales, to bylo jakies "mambo jumbo" albo ktos sprzedal telefon bez wyczyszczenia do danych fabrycznych. Ale nawet w takim przypadku - to tez bzdura, moglo sie to tyczyc jedynie moze programow typu WhatsApp, ale na pewno nie sms-ow.

I na przyszlosc. Nie porownuj serii 5 (czyli 532, 535) do serii 8 (820,830) bo to tak jakbys porownal Kukuruźnika do Miga 25 kolego :mrgreen:

Obrazek
 #804348  autor: Lehu
 31 maja 2015, 21:19
Wiem, wiem, że to niższa seria, ale ja nie mam zbyt dużych wymagań, stąd też piątki wydały mi się całkiem atrakcyjne. Nie porównywałem bezpośrednio pod względem parametrów, raczej cenowo - czyli nowy słabszy, a używany lepszy w podobnej cenie. Mimo wszystko przekonałeś mnie, szukam na aukcji 820, tym bardziej, że stoją grosze :D.

Chociaż 920 wygląda jeszcze lepiej, więc jak już kupować używany to na całego :mrgreen: