DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 27 z 48
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 48
 #784385  autor: esperanza
 12 lut 2015, 18:02
Karta zamówiona, człowiek z forum polecony. Mam nadzieję że nie będę żałował decyzji ;)
Szkoda tylko że nie można wybrać sobie numeru...
 #799259  autor: marcinek243
 30 kwie 2015, 17:02
Na maila przyszła do mnie ankieta i jedną z odpowiedzi było ocenienie atrakcyjności pakietu z no limit voice + sms +2gb za 24zł. Coś się bedzie działo :D
 #799412  autor: 111
 01 maja 2015, 12:58
@ marcinek243 może być coś na rzeczy,ale bez doładowań w punktach stacjonarnych to mogą mieć no limit nawet za 20 zł a i tak z ich oferty nie skorzystam.
 #799433  autor: mi80
 01 maja 2015, 14:45
Dlaczego? Dzięki temu są tańsi, sprzedają doładowania bezpośrednio nie odpalając 8-10% prowizji pośrednikom. Płacą tylko za obsługę płatności kartowych, pewnie maks. 2%.
 #799504  autor: data17
 01 maja 2015, 20:36
własnie doładowania w punktach są dla gimbazy i starych ludzi. Teraz każdy do konta bankowego ma karte visa albo mastercard więc doładowanie sms jest o wiele wygodniejsze.
 #799513  autor: 111
 01 maja 2015, 21:17
@ data17 ha ha dobre sobie, dawno się tak nie uśmiałem.
Każdy ma konto bankowe i kartę.
Człowieku, Ty chyba nie wiesz w jakim kraju żyjesz. Jest masa ludzi,którzy pracują na czarno,lub mają długi i ostatnią rzeczą jakiej potrzebują jest konto, do którego wgląd miałaby skarbówka i komornik,który by je ogołocił.
Druga sprawa, jest masa zakładów pracy i to naprawdę dużych,w których pracownik oficjalnie zarabia minimalną krajową a pod stołem ma dokładane do pensji według szarży.
Tam też nie ma wypłat na konta bankowe, tylko do ręki.
I co myślisz,że potem komuś się chce stać w kolejce do okienka w banku,żeby wpłacić pensję na konto,nie wiadomo po co?
Trzecia sprawa,jest też sporo ludzi,którzy do banków z takich czy innych powodów nie mają zaufania najzwyczajniej i z ich usług nie korzystają.
Po czwarte duża część owych kart,które są wciskane klientom przy zakładaniu konta,nigdy przez nich nie jest używana,leży i się kurzy.
I gdybyś nie wiedział to Cię poinformuję,że płatności kartą to w tym kraju tylko 20% wszystkich płatności,pozostałe 80% to żywa gotówka.
Pobudka kolego,czas dojrzeć.
Terminale z doładowaniami są w każdym prawie punkcie handlowym,gdyby nie było zapotrzebowania,to by z nich znikały a nic takiego nie ma miejsca.
 #799678  autor: data17
 03 maja 2015, 03:17
haha co ty mi tu gadasz o szarej strefie nie chce mi się szukać najnowszych danych ale prosze:
"Zgodnie z publikacją, na koniec drugiego kwartału 2014 r. na polskim rynku znajdowało się 35,2 mln kart płatniczych, o 427 tys. więcej niż w marcu 2014 r. (wzrost o 1,2 proc.). Liczba kart debetowych wzrosła o 442 tys. (1,6 proc.) i wyniosła 28,8 mln sztuk."
35 mln to niby mało ? I w jakim świecie żyje? haha.

wez sam snie nie osmieszaj.

Gadasz mi o jakies grupie ludzi, ktorzy nawet sieci takiej jak play nie uzywaja. Od 10 lat ten sam operator ta sama taryfa simplus czy pop. Kupowali doładowania w sklepie to i będą kupować trudno ich strata.
 #799697  autor: 111
 03 maja 2015, 09:14
Tak jak pisałem,karty są wciskane na siłę przy zakładaniu konta i duża część nigdy nie jest używana.
Bogaci mają zazwyczaj po kilka kart a i nie zapominaj o kartach firmowych.
Jak również pisałem wyżej istotna dla mnie jest proporcja ogółu płatności gotówkowych do bezgotówkowych a ta wynosi 80% dla gotówki i 20% dla transakcji bezgotówkowych.
Trochę mało jak na te 35 milionów kart,chyba się zgodzisz?
A pamiętaj,że w tych 20% procentach mieszczą się Ci również, co kartą raz na ruski rok zapłacą.
Tak,że wiesz te 35 mln kart to taka sama prawda, jak średnia płaca na poziomie ponad 4000 brutto.Realnie wynosi ona około 3000 brutto.
Ale jak do statystyki bierze się płace tylko ze średnich i dużych firm,gdzie zarobki są wyższe niż w reszcie firm to wychodzi ponad 4000 tysiące.
A potem można się w telewizji chwalić ,jak to szybko u nas płace rosną.
Tacy jak ty pewnie w te bzdury uwierzą,jeśli łyknąłeś kit o 35 mln. kart.
Ale większość zarabiająca w przedziale miedzy 2000 a 2500 brutto a często,gęsto minimalną krajową tylko się wku***a słuchając takich bredni.
 #799698  autor: darek638
 03 maja 2015, 09:17
Skąd masz te dane 80%/20%? Podasz źródło?

Nigdy więcej Play.
 #799701  autor: mi80
 03 maja 2015, 09:42
Ale Vikings przecież wprost komunikują, że kierują ofertę do osób nowoczesnych, będących on-line, gdzie tu szara strefa czy uciekanie przed komornikiem? Nie twierdzę, że tego wśród tych osób nie ma, ale kto jest freakiem, siedzi w necie itd., ten ma kartę lub konto do płacenia w necie.

Nawiasem mówiąc, do ukrywania się przed komornikiem doskonale nadają się karty przedpłacone (karty bankowe). Można je mieć anonimowo, nie podlegają egzekucji.

Za to jeśli o jakość obsługi przez help desk faktycznie zasługują na 6-tkę (wg szkolnej skali).
 #799704  autor: 111
 03 maja 2015, 09:52
@ darek638 nie chce mi się teraz szukać,ale czytałem o tym w paru miejscach w necie stosunkowo niedawno.
Jak mi się już będzie chciało to wygoogluję te dane.
Odnośnie liczby kart to zapomniałem,że jeszcze całkiem niedawno,powszechną praktyką było dodawanie ich do kredytów,tak więc sporo nieszczęśników ,którzy jeden kredyt próbowali spłacać następnym i kolejnymi,branymi w różnych bankach,też mogło się pochwalić liczną ich kolekcją.
 #799705  autor: 111
 03 maja 2015, 09:53
Zdublowany post
Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 10:52 przez 111, łącznie zmieniany 1 raz.
 #799708  autor: darek638
 03 maja 2015, 10:04
Zgadza się. Znam takie akcje z kartą do kredytu. Po jakimś czasie można jednak było ją zamknąć.

Nigdy więcej Play.
 #799744  autor: Camis
 03 maja 2015, 15:05
darek638 pisze:Skąd masz te dane 80%/20%? Podasz źródło?
Badanie wykazało, że Polacy jedynie w 18% przypadków płacą bezgotówkowo we
wszelkiego typu płatnościach dokonywanych przez osoby fizyczne, z czego większość
transakcji jest dokonywana kartami płatniczymi. Na gotówkę przypada 82% płatności
, co
wynika m. in. z tego, że połowa płatności Polaków jest wykonywana w małych sklepach
spożywczych, kioskach, na bazarach i targowiskach, gdzie przyjmowane są płatności
niemal wyłącznie w gotówce. Spośród powyższej grupy płatności gotówkowych blisko 60%
jest realizowana przez posiadaczy kart płatniczych,
przy czym ponad jedna trzecia
płatności gotówkowych nie może być przez posiadaczy kart płatniczych zrealizowana, gdyż
punkt handlowo-usługowy nie akceptuje kart.
Około 77% Polaków posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i wskaźnik te
nie zmienił się w ciągu ostatnich czterech lat, sytuując Polskę na jednym z ostatnich miejsc
w Unii Europejskiej. Konto osobiste implikuje liczbę osób, która będzie posiadała i
korzystała z kart płatniczych. Jedynie 66% dorosłych Polaków posiada kartę płatniczą
dowolnego typu, jednakże spośród tej grupy około 25% osób nie wykonało płatności kartą
w ciągu ostatniego miesiąca.
Zwyczaje płatnicze Polaków:

https://www.nbp.pl/systemplatniczy/zwyc ... olakow.pdf

Polecam ciekawe opracowanie, 277 stron.
 #803785  autor: Templar
 27 maja 2015, 15:00
Pytanie do użytkowników MV, czy do konta na stronie można przypisać kilka numerów, czy też każdy numer wymaga osobnego konta?

I jeśli można przypisać kilka, to może ktoś wie czy widżet dostępny w aplikacji na iOS pozwala też na podgląd stanu tych wszystkich numerów.
 #803796  autor: wasylek
 27 maja 2015, 16:55
Templar pisze:Pytanie do użytkowników MV, czy do konta na stronie można przypisać kilka numerów, czy też każdy numer wymaga osobnego konta?

I jeśli można przypisać kilka, to może ktoś wie czy widżet dostępny w aplikacji na iOS pozwala też na podgląd stanu tych wszystkich numerów.
Tak, można mieć kilka numeru na jednym koncie.

Nie mam aplikacji w telefonie, więc nie odpowiem ci na drugie pytanie.
 #805194  autor: Przemix
 07 cze 2015, 18:02
po 2,5 roku Mobile Vikings kończy działalność w Holandii 1. grudnia, tłumaczą to tym, że nie mogą zaoferować takich stawek jak w Belgii. Może ktoś znajdzie ile mieli kart?
po holendersku http://www.nu.nl/mobiel/4063417/virtuel ... rland.html
tu z google translate https://translate.google.com/translate? ... t=&act=url
tu na stronie vikingów, https://mobilevikings.nl/nl/help/our-of ... sing-down/
piszą ze belgijski będzie działał bez zarzutu, o polskim nie wspominają :p (wieeem, Belgia i Holandia to prawie jak jeden kraj)
  • Strona 27 z 48
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 48
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 48