DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #786795  autor: Loop
 23 lut 2015, 21:03
Witam,

czy ktoś orientuje się, która sieć poza T-Mobile umożliwia w Polsce posiadanie jednego numeru na dwóch niezależnych kartach SIM?

W T-Mobile nazywa się to "Tandem" - http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... ugi/tandem

Podobna usługa jest w Orange ("Dodatkowa karta SIM"), tutaj jednak ta dodatkowa karta może być używana jedynie do Internetu (nie do rozmowy i SMS-ów):
http://www.orange.pl/kid,4002535747,id, ... ticle.html

Z góry dziękuję za porady.

P.S. przeszukałem forum - wyszukiwarka nie znalazła takiego tematu.
 #786815  autor: kowal2200
 23 lut 2015, 21:46
Plus
Usługa nazywa się Plus Turbo, jest dla firm. Umożliwia zapięcie 2 numerów i bezpłatne przekierowania między nimi. Mało kto o niej teraz wie, nie wiem jak jest teraz z dostępnością kart SIM. Jeśli już znajdziesz to są tak stare, że nie obsłużą LTE.
 #786830  autor: Loop
 23 lut 2015, 23:04
Najbardziej żałuję, że tak naprawdę poza T-Mobile z ich "Tandemem" nie ma alternatywy.

Może Orange w przyszłości rozszerzy funkcjonalność "Dodatkowej karty SIM", tak aby obsługiwała również połączenia głosowe, a nie jedynie transmisję danych.

Karta SIM z tym samym numerem jest mi potrzebna do zestawu telefonicznego w aucie; w sytuacji gdy mam kartę z innym numerem w telefonie i innym w zestawie głośnomówiącym - nie mogę wykonywać połączeń głosowych (takie dziwne rozwiązanie ma Volkswagen).

Odnośnie Plus TURBO - na pewno ta usługa jest dostępna? Na stronie http://www.plus.pl nie można znaleźć żadnej wzmianki ani regulaminu...
 #786839  autor: mi80
 23 lut 2015, 23:26
Loop pisze:Może Orange w przyszłości rozszerzy funkcjonalność "Dodatkowej karty SIM", tak aby obsługiwała również połączenia głosowe, a nie jedynie transmisję danych.
W Orange to jest technicznie drugi numer korzystający z tego samego pakietu danych na koncie abonenckim. Numer jest dobrze ukryty i się go nie widzi, ale w Orange Online gdzieś tam się wyświetlal.
 #786892  autor: kowal2200
 24 lut 2015, 09:11
Przepraszam, ale wcześniej uważnie nie przeczytałem, w Plusie jest cały czas usługa typu multi SIM. Dostajesz drugi numer i drugą kartę, abonament miesięczny kosztuje 10 zł, usługa jest dostępna dla firm. Działa to tak, że najpierw rozmowa trafia na nowy numer, jeśli jest niedostępny to trafia na stary (główny). Dwa numery mogą być równocześnie aktywne, czyli możesz dzwonić z dwóch na raz, ale odbierać na jednym. CLIP jest zawsze z numeru głównego. Przekierowania są oczywiście bezpłatne. Na drugim numerze nie działa pakiet internetowy z pakietu podstawowego oraz w roamingu rozmowy są naliczane osobno.
 #786927  autor: darek638
 24 lut 2015, 11:31
mi80 pisze:Numer jest dobrze ukryty i się go nie widzi
Tzn? Kto lub co go nie widzi?

Nigdy więcej Play.
 #786953  autor: Loop
 24 lut 2015, 12:48
kowal2200 pisze:Przepraszam, ale wcześniej uważnie nie przeczytałem, w Plusie jest cały czas usługa typu multi SIM. Dostajesz drugi numer i drugą kartę, abonament miesięczny kosztuje 10 zł, usługa jest dostępna dla firm. Działa to tak, że najpierw rozmowa trafia na nowy numer, jeśli jest niedostępny to trafia na stary (główny). Dwa numery mogą być równocześnie aktywne, czyli możesz dzwonić z dwóch na raz, ale odbierać na jednym. CLIP jest zawsze z numeru głównego. Przekierowania są oczywiście bezpłatne. Na drugim numerze nie działa pakiet internetowy z pakietu podstawowego oraz w roamingu rozmowy są naliczane osobno.

Niestety, nie jest to zatem odpowiednik T-Mobile Tandem, gdyż de facto są to dwa numery na dwóch kartach SIM, i działa to na zasadzie przekierowywania.
 #786959  autor: matteo
 24 lut 2015, 13:25
Loop pisze:Witam,

czy ktoś orientuje się, która sieć poza T-Mobile umożliwia w Polsce posiadanie jednego numeru na dwóch niezależnych kartach SIM?

W T-Mobile nazywa się to "Tandem" - http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... ugi/tandem

Podobna usługa jest w Orange ("Dodatkowa karta SIM"), tutaj jednak ta dodatkowa karta może być używana jedynie do Internetu (nie do rozmowy i SMS-ów):
http://www.orange.pl/kid,4002535747,id, ... ticle.html

Z góry dziękuję za porady.

P.S. przeszukałem forum - wyszukiwarka nie znalazła takiego tematu.

Ci poniżej to chyba pierw napisali, a potem odpowiedzieli.

Nie ma niestety takiej usługi w innych sieciach.
 #786965  autor: kowal2200
 24 lut 2015, 13:46
Najważniejsze, że spełnia swoje podstawowe zadania, nie musisz wyciągać karty SIM po każdym opuszczeniu samochodu oraz jesteś dostępny pod głównym numerem. Nie wiem czego jeszcze oczekujesz i w czym Tandem jest lepszy.
 #787008  autor: krzysztof.ka
 24 lut 2015, 16:05
darek638 pisze:
mi80 pisze:Numer jest dobrze ukryty i się go nie widzi
Tzn? Kto lub co go nie widzi?
Widzi każdy. W zakładce Podsumowanie jest taki link "wszystkie numery". Tamże się on ukrywa.

Moje słuchawki: Plus: Motorola d160, Nokia 3110, Nokia 3310, Nokia 6820, Nokia 6310, Nokia 9300, HP IPaq hw6915, Nokia E51, Nokia E52, Nokia N8. Orange: SE Xperia Arc, SG S III.
 #787053  autor: Loop
 24 lut 2015, 19:36
Szkoda, że nie ma na polskim rynku takich ofert jak u operatorów w Niemczech:

https://www.t-mobile.de/zusaetzliche-si ... -_,00.html
http://www.vodafone.de/privat/service/ultracard.html
http://www.o2online.de/handy/beratung-u ... multicard/

Każdy operator za Odrą umożliwia nabycie do 3 kart SIM, które mogą być JEDNOCZEŚNIE aktywne w ramach jednego konta i jednego numeru telefonu..
W Polskim T-Mobile w usłudze Tandem tylko jedna z dwóch kart SIM może być aktywna...
 #800992  autor: error4
 10 maja 2015, 11:22
Odświeżę trochę temat, gdyż ciekawi mnie czy ktoś posiada tę usługę i jak ona się sprawuje w praktyce ?

Jak wiadomo piszę na stronie
Włączony powinien być tylko ten telefon, z którego się aktualnie korzystasz,
Powinien - wiec nie do końca znaczy że musi,
Jak sprawa wygląda jak włączone są obydwa, a uaktywniony jest tylko jeden ?
Pisze wszystko o połączeniach głosowych, a jak ma sie transmisja danych ?
Z tego co doczytałem to działa tylko jedna aktywna karta? Trochę to okrojone, bo gdyby na drugiej karcie można było mieć aktywne transmisje danych to można by używać ja do tabletu lub innego urządzenia.
Rozwiązanie takie świetnie nadawało by się wtedy gdy, mamy jeden telefon roboczy, a drugi do multimedii miedzy innymi przeglądania sieci
 #801008  autor: kowal2200
 10 maja 2015, 14:10
error4 pisze: czy ktoś posiada tę usługę i jak ona się sprawuje w praktyce ?
O jaką sieć pytasz?
 #801018  autor: Loop
 10 maja 2015, 14:47
Chodzi chyba o usługę T-Mobile Tandem.

Mam tę usługę od tygodnia - z tą aktywnością jednoczesną jest tak, że mogą być obie karty aktywne, natomiast odbierać rozmowy na określony numer może tylko jedna z nich. Jeśli obie są włączone, należy połączyć się z bezpłatnym numerem 9600, i wtedy karta, z której wykonano połączenie jest "aktywna", czyli do niej przekierowywane są rozmowy przychodzące.
 #801028  autor: error4
 10 maja 2015, 15:57
Tak o t-mobile tandem, zapomniałem dodać,
to już wiem jak wygląda sytuacja z połączeniami, naszczęście nie trzeba wyłanczać któregoś z urządzeń.
A jak wygląda natomiast reszta usług sms/mms/internet ?
Głownie chodzi o internet, czy ta usługa chodzi tylko i wyłącznie na tej karcie aktywowanej? Czy może jest aktywna tu i tu ?
 #803557  autor: error4
 26 maja 2015, 05:32
No i jak , korzysta ktoś jeszcze z tej usługi? Bo kolega Loop, już chyba za bardzo nie chce się dalej wypowiedzieć, a waham się jeszcze przed zawarciem umowy póki nie poznam od strony użytkownika opinii na temat moich zadanych pytań, konsultanci w t-mobile sami do końca nie wiedzą jak to działa.
 #804088  autor: zwariowany.kurczak
 29 maja 2015, 14:01
:P Ogólnie operatorzy w PL z każdej pierdoły robią mega nowość.. Taka usługa powinna być standardem w każdej ofercie post/pre-paid, za ok 5zł/mc/karta.

Aby Twój telefon z kartą Tandem mógł przyjmować rozmowy telefoniczne, należy zawsze po włączeniu i wpisaniu kodu PIN uaktywnić go poprzez wybranie numeru 9600

i tu wszystko na ten temat:
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... ugi/tandem
" Usługa dotyczy tylko połączeń głosowych. Nie umożliwia ukrycia numeru przy wysyłaniu SMS-ów lub MMS-ów."
Wnioskuję iż przy połączeniach tel. obie karty lecą jako jeden numer, przy SMS/MMS "poznasz" tajny numer drugiej sim :D
Ogólnie prościej, jeśli tylko rozmowy, 2xsim w tej samej sieci z darmowym przekierowaniem i przekierowania kiedy druga karta wyłączona - można włączać tryb samolotowy.. szybciej. Ale dochodzi problem drugiego numeru, więc wszystkim rozgadać aby dzwonili na jeden...
 #902344  autor: kemtak
 30 gru 2016, 00:17
Z tymi kartami tandem w tmobile to troche lipa. Mam i uzywam, ale wygoda jest dyskusyjna. Obie karty maja ten sam numer przy dzwonieniu, smsach itp. To jest ok, ale w przypadku jednoczesnego wlaczenia obu kart aktywna jest ta karta z ktorej wykona sie ostatnie polaczenie czyli magia dzwonienia na 9600 to nic innego jak wykonanie polaczenia. Mozna zadzwonic w dowolne miejsce. Problemem jest to, ze jak jakas karta przeloguje sie do innego bts-a to staje sie aktywna czyli majac dwie karty jednoczesnie aktywne nie wiadomo "ktora zadzwoni". Takze upraszczajac. Dwie karty dzialaja dobrze jak uzywa sie jednej i przed wlaczeniem drugiej wylaczy sie pierwsza - wtedy nie trzeba nawet dzwonic na 9600. Nie polecam uzywac obu jednoczensie bo nie ma pewnosci na ktora przyjdzie połączenie przychodzace lub sms...
 #931716  autor: Dario8812
 15 cze 2017, 17:48
Witam wszystkich. Jestem zainteresowany usługą tandem.
Pytam użytkowników którzy posiadają takie karty sim.
Czy po uruchomieniu w jednym z telefonów trybu samolotowego a w drugim tryb online usługa będzie działać ? I na odwrót ? Chodzi mi o to żeby nie wyłączać telefonów, tylko dawać tryb samolotowy.
Niestety ani w salonie T-mobile, ani po przez iBOA nie udzielili mi odpowiedzi na Tak ani na Nie...
Pomożcie :)
 #932235  autor: Dario8812
 17 cze 2017, 15:06
Mam już tandem i moge potwierdzić, że tryb samolotowy powoduje wylogowanie z sieci. Co za tym idzie nie muszę wyłączać telefonu z SIM1 by korzystać z drugiego telefonu z SIM2.