DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #803400  autor: esc0re
 24 maja 2015, 19:30
Zdecydowalem sie juz na wybor Nokii, pytanie tylko ktora z dwoch wymienionych w temacie jest lepsza? 640 jest nowsza, ale troche tansza od 735, ktora wybrac i co przemawia za wyborem?
 #803412  autor: motov3
 24 maja 2015, 21:39
735 - wyzsza polka, 640 - nowszy model ale o polke nizej. Kwestia twoich wymagan. :)

Obrazek
 #803823  autor: Seca
 27 maja 2015, 20:55
Witam mam ten sam problem poniewaz aktualnie przedluzal umowe i wlasnie te dwa telefony wytypowalem. Mam tez identyczny problem jak esc0re, ktory tel wybrac.

Dlaczego twierdzicie ze 735 to wyzsza polka? Mozna to rozwinac?
W porownaniach wychodza bardzo podobnie podobno 735 lepszy wyswietlacz ale 640 lepszy dotyk. Juz dwoch fachowcow mi doradzilo 640 poniewaz to Microsoft i moze byc dluzej supportowany jak i miec wieksza warto przy ewentualnej sprzedazy po skonczeniu umowy z operatorem.
 #803844  autor: motov3
 27 maja 2015, 22:23
Kolego 735 jest polke wyzej niz 640. Nokia/Microsoft im wyzsza numeracja, tym wyzsza polka czyli lepsze ekrany, wyposazenie itd. 735 ma lepszy ekran jak juz sam napisales. Fachowcy sie myla. Wyzsze serie osiagaja wyzsze ceny, a support bedzie taki sam zarowno dla Nokii jak i Microsoftu. :-) Moim zdaniem 640tka jako uzywka szybko poleci z cena w dol. Taki juz los sredniej budzetowej polki.

Obrazek
 #803848  autor: Seca
 27 maja 2015, 22:48
Jak im wyzsza numeracja tym lepszy telefon? Mam teraz lumie 820 a dzisiaj lepsze bebechy maja 5xx
6xx itd.
 #803863  autor: motov3
 27 maja 2015, 23:56
Seca pisze:Jak im wyzsza numeracja tym lepszy telefon? Mam teraz lumie 820 a dzisiaj lepsze bebechy maja 5xx, 6xx itd.
Kolego chyba kpisz teraz. No ale wyjasnie od poczatku, a tez mam LUMIE 820.

Szybkie porownanie flagowca 820 i budzetow 535 i 640.

Ekran na korzysc 820 - AMOLED, podczas gdy w budzetach IPS TFT. Porownaj sobie jaki w dotyku jest ekran w 820tce (jak szklo) a jaki jest w 535 (jak tani plastik, palec az szoruje po nim).

Bateria. Owszem nowsze konstrukcje czesto maja lepsze baterie (chociaz to nie regula, bo 535 ma zblizona). 640tka ma lepsza - ale wiadomo dzieli 820tke i 640tke blisko 2-3 lata.

Pamiec wbudowana. Wszystko na tym samym poziomie. Wszedzie odpowiednio 1GB RAM i 8GB wew.

System. We wszystkich przypadkach taki sam Windows Phone 8.1

Procesor. 820tka jest na Snapdragonie S4 (rdzen Krait Dual Core) nota bene bardzo wydajny. Budzetowce z racji, ze sa nowsze czesto sa oparte o Quad Core (ale tanszych ukladow Snapdragon 400 lub 200 jak w 535). Kwestia performance do sprawdzenia. Przykladowo moje ocena organoleptyczna wykazala ze 820tka znacznie sprawniej chodzi niz 535tka (male zwiechy).

Grafika. 820tka idzie na Adreno 225. To dosc dobra grafika. Dwa pozostale na Adreno 302 i 305 - a to okrojone uklady w stosunku do 225. Innymi slowy grafika Lumii 820 jest ponad 2 krotnie szybsza od Adreno 302 (Lumia 535) i o okolo 10-15% szybsza od 305tki (Lumia 640). Porownanie masz ponizej.
http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

Internet. Nie wszedzie LTE jest obecnie standardem. W 820tce LTE jest. W 535 LTE nie ma. Jest za to w 640tce.

Video i Zdjecia. 820tka kasuje 535 (matryca + jakosc). 640tka z kolei jest na tym samym poziomie co 820tka.

Reasumujac. Mimo ze czesto modele sa 2 lata mlodsze, to jednak sa gorsze od dawnych flagowcow. Powyzszy przyklad pokazuje chyba idealnie. Po prostu inna polka.

Widzisz kolego ? Nawet nie wiesz co masz. :lol:

Obrazek
 #803940  autor: Seca
 28 maja 2015, 15:32
Wielkie dzieki kolego tak tak szczegolowe wytlumaczenie ale powiedz mi jeszcze jedna sprawe bo ty piszesz tutaj o 535 i nie wiem czy to literowka czy fatycznie i tym telefonie mowisz bo mnie interesuje roznica miedzy 735 a 640. Lub jak sie ma 735 do obecnej 820?
 #803998  autor: motov3
 28 maja 2015, 21:49
penguino pisze:'motov3' porównał 820 i 535, obie mają się nijak do 735 i 640.
Kolego przeczytaj dokladnie moj post bo chyba po łebkach sprawdzileś. Porownalem 820tke do 535tki i do 640tki. Jasno wskazujac ze mimo wszystko 820tka jest minimalnie lepsza technicznie od 640tki. Naprawde wrzucenie Quada niewiele przy Windows Phone zmienia :-) Taka mala prosba Penguino - ja rozumiem ze ostatnio sporo postów klepiesz, ale czytaj co inni pisza i dopiero sie do tego odnos. :-)

Ok. Seca :-) Co do porownania 820tki do 735tki. Niestety czas jest nieublagany. Zatem nowsze rozwiazania techniczne stoja po stronie 735tki, a sa to:
- Wiekszy (minimalnie) ekran i do tego swietnej jakosci OLED z lepszym ppi (pixele)
- znacznie lepsza i wieksza bateria
- Quad procesor ale na Snapdragonie 400

Natomiast 820tka wygrywa:
- Grafika Adreno 225 (w stosunku do Adreno 305 w Lumii 735)
- Aparat 8mpx zamiast 6.7mpx w Lumii 735

Natomiast powiem ci tak. 820 z racji ze to flagowiec, ma szereg dosc niezlych zastosowan, ktorych brakuje w obecnych smartfonach.
- Wymienne obudowy, w tym do bezprzewodowego ladowania
- Wymienna bateria (to teraz absolutna rzadkosc)

Trzeba tez pamietac o jakosci wykonania. Czesto starsze smartfony ale z wyzszej polki sa po prostu lepiej wykonane niz nowsze z budzetowej lub sredniej. Normalna sprawa.

Trzeba tez pamietac ze taka 820tke i 735tke dzieli 2 lata na rynku. 820tke kupi sie za 350zl w idealnym stanie, a za 735tke nalezy dac ok dwa razy tyle. :-)

Kazdy z nich bedzie dobrym wyborem. Natomiast nie mowmy ze skoro smartfon jest starszy to znaczy ze gorszy bo to bullshit. Czesto starsze flagowce mimo zblizonych parametrow do nowszych smartfonow (w koncu technika idzie do przodu) sa znacznie lepiej wykonane.

Obrazek
 #804002  autor: Seca
 28 maja 2015, 22:13
Jeszcze raz dzieki, wiec decyduje sie na 735 ale powiem ci ze tak zachwalales ta 820 ze az zal mi jej teraz sprzedawac;) bo faktycznie jest w idealnym stanie, mimo dwoch lat uzytkowania.

Ps. marzy mi sie 930tka ale jednak ona swoje kosztuje :/
 #804024  autor: motov3
 29 maja 2015, 00:38
Kolego szczerze mowiac nie wiem czy jest sens wymiany 820tki na 725tke. Na 930 jak najbardziej.
Natomiast przy takiej zmianie roznic nie odczujesz. Mam na stanie 925tke i roznic w stosunku do 820tki zbyt duzych nie ma. (ekran troche lepszy, i lzejsza jest 925 - tyle). A 735 przeciez jest nizej niz 925.

Wg mnie - poczekaj, odloz troche kasy, wtedy sprzedaj 820tke i zakup 930tke :-)

Obrazek