DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #803331  autor: Lover
 24 maja 2015, 12:20
Witam wszystkich.
Z racji tego, że Aero2 jednak nie zdaje egzaminu u mojej mamy (captcha) szukam dla niej alternatywy. Mama nie potrzebuje cudów ponieważ internet wykorzystuje tylko do skype (i to bardzo sporadycznie). W jej miejscu zamieszkania jest dostęp do LTE Orange (nie mam pojęcia jak inni operatorzy). Czy zamówienie karty sim z orange free (na allegro są pakiety po 50GB limitu) jest dobrym rozwiązaniem?
 #803367  autor: Braymer
 24 maja 2015, 14:48
Orange free na kartę.
Doładowanie przez aplikację mPotwór za 50zł da 80zł na konto (do 31. maja jest promocja)
i 20,28 GB transferu, który można przedłużyć na rok i dłużej poprzez włączenie roku ważności konta smsem START na 8002.

Jeśli dużo tego Skypa jednak by było, to zobacz nielimitowane LTE w Red Bull Mobile (Play) za 15zł/mc.
Kup starter internetowy za 5 zł i przetestuj.
Możesz też sprawdzić płatne pakiety Aero max (3Mb/s ,brak kapcia i rozłączania, 5 GB za 20zł na 60 dni)
Ostatecznie to allegro, ale ja bym nie dotował handlarzy-cwaniaków.
 #803373  autor: Sig
 24 maja 2015, 16:04
Idź w Allegro. Ci handlarze to żadne "cwaniaki", a po prostu ludzie, którzy ładują karty internetu mobilnego, załadowane w ten sposób środki sprzedają potem jako np. waluta w grach online i taka oczyszczona ze środków karta, ale z pozostawionym trasnferem trafia do ciebie. Dzięki temu te stawki wyglądają lepiej niż oferta operatora. Jedyne ryzyko jest takie, że ktoś moze ci karty nie wysłać, ale jak kupujesz na Allegro to potrafisz ocenić jakość sprzedawcy.

Zastanowiłbym się nad Plusem. Nie dam ci oczywiście gwarancji, jak z zasięgiem w twojej lokalizacji, ale powinno być nie gorzej niż z Orange, mają w końcu największy w kraju. Jeżeli chcesz mieć 100% pewności to kup testowy starter i sprawdź, jak chcesz zaryzykować - patrz na mapę zasięgu u operatora. Mapy pozwoleń możesz nie rozgryźć, bo Plus korzysta dodatkowo z Aero2, Sferii itd.

Szukaj Plus Internet na Alledrogo, o ile pamiętam w nowej taryfie oferują np. 32GB na 120 dni za ok. 50 zł, lub 30GB na rok za ok. 70 zł.
Generalnie kluczem do wyboru oferty jest oszacowanie zapotrzebowania, ale tego nikt za ciebie nie zrobi. Widzę, że ta karta 50GB jest na 50 dni w Orange? To za dużo moim zdaniem jak na taki okres dla niewielkeigo użytkownia.
Jeżeli mama ma komputer z Windows 8 (we wczesniejszych wersjach tego nie było), to tam da się pokazać szacowane użycie danych na x-dni do tyłu. Przynajmniej dla Wi-fi.

Aaa i jak już kartę u kogoś kupisz na Allegro, to nie warto jej ładować, znaczy - taniej wyjdzie zamawiać po prostu kolejne jak się transfer/dni na starej skończą.
Ewentualnie możesz siedzieć na tradycyjnej taryfie operatora, tak jak ci ten kolega wcześniej sugerował.

Ewentualnie napisz co to za miasto, lub okolica, to moze ktoś będzie wiedział co tam jest (lub odczytamy z mapy).

Takie sporadyczne użytkowanie dla jednej osoby to może być i 10-15GB na miesiąc, trudno oszacować, bo znaczenie ma np. to ile ktoś mediów strumieniowych ogląda, typu Youtube i w jakiej rozdzielczości itd. Najlepiej sprawdzić w praktyce :-). Moim zdaniem najlepszy jak na dziś w relacji ilość dni / transfer / cena jest wspomniany Plus na 120 dni, czyli pozostaje wtedy tylko ustalić jaki jest zasięg w danej lokalizacji.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803374  autor: Sig
 24 maja 2015, 16:05
Braymer pisze:Orange free na kartę.
Doładowanie przez aplikację mPotwór za 50zł da 80zł na konto (do 31. maja jest promocja)
i 20,28 GB transferu, który można przedłużyć na rok i dłużej poprzez włączenie roku ważności konta smsem START na 8002.

Jeśli dużo tego Skypa jednak by było, to zobacz nielimitowane LTE w Red Bull Mobile (Play) za 15zł/mc.
Kup starter internetowy za 5 zł i przetestuj.
Możesz też sprawdzić płatne pakiety Aero max (3Mb/s ,brak kapcia i rozłączania, 5 GB za 20zł na 60 dni)
Ostatecznie to allegro, ale ja bym nie dotował handlarzy-cwaniaków.
Wątpię, aby mówiło lokalizacji gdzie jest Play, skoro jest pewien tylko LTE Orange. Może to być szokiem dla niektórych, ale nadal jest wiele miejsc, gdzie nie ma zasięgu macierzystego Play i gdzie się on już raczej nie pojawi.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803375  autor: Sig
 24 maja 2015, 16:15
Ale ja tępy jestem :-). Miała przecież Aero2, tak więc będzie mieć i Plusa (bo na Aero2 także Plus działa, tyle, że bez przyciętej prędkości). Pozostaje kwestia rozgryzienia, czy tam jest LTE, ale obecności Plusa w 3G można już być pewnym. Czy jest tam i LTE od nich - sprawdzisz sam.
http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

lub na mapie pozwoleń, tam usługę dla Plusa świadczy bodajże Mobyland, a niedługo też Sferia.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803390  autor: bazooka
 24 maja 2015, 18:19
Na alle są też OFNK 50GB na rok.
Ale co do "sporadycznego korzystania do Skype" to lepiej jakaś oferta z samoodnawialnymi mniejszymi pakietami, nawet 1GB może okazać się za dużo...
...warto by było sprawdzić historię by coś o tym więcej powiedzieć.
Ostatecznie można samemu kupić OFNK i załadować jak trzeba (instrukcje w wielu tematach na forum) a środki na karcie wydać na jakieś usługi SMS Premium, ewentualnie nie patrzeć na te środki, że leżą, a po wykorzystaniu limitu danych, np za rok przejść do innej taryfy w Orange i spożytkować środki na pakiety samoodnawialne.
 #803404  autor: Sig
 24 maja 2015, 20:44
Ja się zgodzę, bo przy tak ogólnikowym stwierdzeniu nie sposób oszacować ile kto potrzebuje. Zawsze może np. jakiś Netlimiter zainstalować mamie, ale to nie jest aż tak wielki problem. Nie napisał też oczywiście (bo po co :-)) ile chciałby wydawać, stąd moja jak mi się wydawło bezpieczna oferta co do ilości transferu/ceny/ważności. Jasne, że oferty roczne są lepsze, może np. kupić tę typową kartę 6GB Orange ważne rok, ale moim zdaniem to takie trochę marnotrawstwo, bo zużyje taki transfer wcześniej niż przez rok.
50 zł na 120 dni, czy jak ktoś woli 3 miesiące to ok. 17 zł miesięcznie. Czy to dla kogoś dużo, czy mało, to musi oszacować sam.

OP dostałeś rady, wyboru dokonasz sam. Jeżeli Allegro, to patrz po prstu pod kątem transfer/ważność/cena i wybierz to, co najlepiej będzie pasować do profilu użytkowania mamy.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803406  autor: bazooka
 24 maja 2015, 21:02
Sig pisze:50 zł na 120 dni, czy jak ktoś woli 3 miesiące to ok. 17 zł miesięcznie
Po pierwsze coś nie tak... choć ja nie o tym.
Dlaczego upierasz się z 50zł na 120dni :?:
Normalnie w OFNK ładujesz za 50zł (obecnie mPotwór da 80zł na konto i więcej bonusu, ok21GB) i dostajesz ok16GB, które można przedłużyć na cały rok...
...i tu pojawia się kolejne pytanie rozjaśniające zapotrzebowanie mamy autora:
Skype do kontaktu tylko głosowego, czy videogłosowego...no i ile to jest "sporadycznie".
Mimo to uważam 16GB jako wartość wystarczającą do takiego sporadycznego kontaktu.
 #803437  autor: Mart87
 25 maja 2015, 07:06
Ja korzystałem i nadal korzystam z ofert tych "handlarzy" z allegro i polecam takie oferty. Najlepiej mi wyszło 27GB za 50zł w plusie. Ogólnie oferują duże pakiet w dość przystępnych cenach ważne przynajmniej kilka miesięcy w zależności od providera.
 #803444  autor: Sig
 25 maja 2015, 08:56
sebusy pisze:
Sig pisze:50 zł na 120 dni, czy jak ktoś woli 3 miesiące to ok. 17 zł miesięcznie
Po pierwsze coś nie tak... choć ja nie o tym.
Dlaczego upierasz się z 50zł na 120dni :?:
Normalnie w OFNK ładujesz za 50zł (obecnie mPotwór da 80zł na konto i więcej bonusu, ok21GB) i dostajesz ok16GB, które można przedłużyć na cały rok...
...i tu pojawia się kolejne pytanie rozjaśniające zapotrzebowanie mamy autora:
Skype do kontaktu tylko głosowego, czy videogłosowego...no i ile to jest "sporadycznie".
Mimo to uważam 16GB jako wartość wystarczającą do takiego sporadycznego kontaktu.
Pomyliłem się, przepraszam.
4 miesiące, zadowolony? :mrgreen:

Dlaczego się upieram? Bo OP nie podał swojego budżetu i moze nie chce się szczypać o każdą złotówkę, to raz, a dwa - wyznaję zasadę, bo już kilku osobom załatwiałęm podobne oferty, że im więcej transferu tym lepie. Tak, aby ktoś na kim nam zależy się nie ograniczał, lub ograniczał mniej. Po prostu o tym nie myślał.
Średnio miesięcznie 12,5 zł, moim zdaniem to niewiele, ale każdy decyduje za siebie.

W sumie po co się udzielam. MPotwora trzeba ogarnąć to raz i dwa - jest to promocja, a nie oferta stała...
Z moej strony koniec, mam nadzieję, że dostarczyłem rozrywki tą pomyłką z 3 zamiast 4 miesiącami. Ja bym się nie pchał w roczną ważnośc konta za wszelką cenę, bo nie widzę w tym sensu, szczególnie gdy się nie potrafi ocenić zapotrzebowania na transfer. Skype sporadyczny, a zacznie kotki na Tubie oglądać i ci te 16GB się na wiele przyda :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803450  autor: pakierhakierxd
 25 maja 2015, 10:39
Wszystko zależy ile tego Skype będzie ktoś używał ...
Mam znajomych którym poleciłem net mobilny Playa z limitem,do jakiegoś czasu wystarczał,któregoś dnia zadzwonił telefon i czemu internet nie działa.Poszedłem i się okazało że dużo wideorozmów zaczęli przeprowadzać i transfer leciał w oczach.
Z tego powodu poleciłem im ofertę za 45zł bez limitu i jest teraz ok ;)
Wideorozmowy strasznie żrą transfer.

Pozdrawiam :)
 #803486  autor: Lover
 25 maja 2015, 15:21
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Mama tak jak pisałem będzie tego internetu używać bardzo, ale to bardzo sporadycznie (max 0,5h na tydzień i to bez wideorozmów) więc myślę że wspomniana oferta od handlarzy będzie wystarczającą opcją.
 #803559  autor: pakierhakierxd
 26 maja 2015, 08:26
Jak wezmiwsz zobaczysz jak bedzie sie to sprawowac,ile limitu trzeba,najwyzej zmienisz czy cos,ja sam uzywam rbma,czasem oranfe a czasem aero 2jako dodatkowy,najczejsciem rbm bo lte bez limitu za 15zl mc .

Pozdrawiam :)