DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #803250  autor: Bolek
 23 maja 2015, 21:44
Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze pomiędzy Samsungiem Galaxy S5, a Samsungiem Galaxy A7 :)
Generalnie chciałem kupić S5, ale dowiedziałem się, że A7 oferuje podobną specyfikację techniczną i o wiele lepsze wykonanie, bo S5 od strony wizualnej w ogóle mi się nie podoba. Plastik z którego został wykonany, aż razi w oczy, mówię tu przede wszystkim o tej okropnej lakierowanej ramce, bo tylna klapka jeszcze jakoś wygląda. S5 mogę kupić za 1350 złotych, a A7 za 1450, więc wielkiej różnicy w cenie nie ma, pozostaje pytanie, czy opłaca się rezygnować z mocy obliczeniowej na rzecz wykonania. Pomóżcie! :D
 #803327  autor: wlkp
 24 maja 2015, 12:04
Kupuj co tobie pasuje i proste .Ta tylna klapka plastykowa w Samsungu S5 wygląda 100 razy lepiej niż ten tył w A7 . Ramka jak ramka ,pewnie lepiej by wyglądała gdyby była czarna .Mnie się najbardziej podoba wykonanie no i sam wygląd ramki w Z3/Z3C,jest rewelacyjna,ale to szkło z tyłu już nie koniecznie,wolę ten plastyk z S5 .Każdy kupuje co mu odpowiada,a codziennie są ze 2 tematy takie zakładane .
Mnie się zawsze podobał Samsung seria "s" i chciałem zawsze kupić s5,więc taki sobie wreszcie kupiłem,a co mnie interesuje że komuś nie podoba się ten plastyk,to ja go będę używał a nie kto inny i mnie ma się podobać,proste .Więc idz " pomacaj" oba i wybierz co pasuje tobie,a nie innym .
 #803334  autor: mariusz.dytko
 24 maja 2015, 12:27
http://www.telepolis.pl/pojedynek,7,2,121911.html
Hmm, który wybrać, cóż tak jak napisał kolega wlkp to Ty będziesz używał telefon i Tobie musi się podobać i spełniać oczekiwania. Ja bym wybrał S5.

Emilxxx a o której nokii napisałeś tej pierwszej z lat 90-tych? Posiadam taką - zakupiona w 1997r. sprawna śmiga jak się patrzy.... :D
http://amircu.tripod.com/n1610.jpg

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #803339  autor: mariusz.dytko
 24 maja 2015, 12:40
To fakt z baterią w tej nokii to już kiepsko. Mi kiedyś udało się dokupić taką o większej pojemności, ale też już słabo. Aczkolwiek pożyczyłem telefon znajomemu i używa...

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #803353  autor: penguino
 24 maja 2015, 13:20
Zależy do czego telefon będzie używany. Mniej szlachetne wykonanie ma swoje zalety - uszkodzoną klapkę można łatwo i tanio wymienić, podobnie baterię. Dostępne są klapki obsługujące bezprzewodowe ładowanie. Dzięki lepszej grafice S5 lepiej się sprawdzi w grach, aparat powinien robić nieco lepsze zdjęcia.
 #803358  autor: Bolek
 24 maja 2015, 13:30
Mariusz, dostęp do suchych liczb mam :) Potrzebuję Waszych opinii na temat ww. telefonów, nie liczb. Wracając do wyboru telefonu, zacząłem brać pod uwagę inne modele, w tym momencie myślę o HTC One M8 (super głośniki) i o Oneplus One (fajna specyfikacja techniczna). Telefon będzie w dużej mierze wykorzystywany do przeglądania internetu, grania i oglądania filmów na Youtube :)
 #803383  autor: mariusz.dytko
 24 maja 2015, 17:47
Jeżeli chodzi o opinie to z podanych przez Ciebie ja wybrałbym S5.
Inna sprawa, że bierzesz też pod uwagę inne modele. Jeżeli chodzi o One plus One to bardzo dobra alternatywa. Możesz też zobaczyć Meizu MX4. Ten jest dostępny w polskiej dystrybucji w Euro RTV AGD z gwarancją. Mogę go spokojnie polecić. Do przeglądania internetu i filmów świetnie się sprawdza z tym, że nie ma ma wejścia na kartę pamięci. Można kupić model z pamięcią 32 GB niestety drożej. Meizu MX4 ma też bardzo dobry aparat, kręci też filmy w 4K.
Jeżeli chciałbyś grać to One plus One lepiej się sprawdzi. Jeżeli do podanych przez Ciebie wymagania internet i filmy śmiało kupuj Meizu MX4.

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #803428  autor: penguino
 25 maja 2015, 00:57
MX4 ma słabszą grafikę, a niestandardowa rozdzielczość czasami przeszkadza niektórym grom czy aplikacjom.

Jeśli aparat to nie problem to HTC M8 jest bardzo dobrym wyborem.