DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #803128  autor: msq2
 23 maja 2015, 02:54
Witam. Jaki prepaid polecacie dla dwóch osób piszących dużo sms, ewentualnie miłym dodatkiem będą darmowe połączenia i tani Internet . Drugorzędną choć priorytetową sprawą jest ważność konta. Dla mnie będzie to podstawowa karta , jeśli nie będzie to jakaś atrakcyjna oferta to 2 osoba wrzuci kartę w 2 slot i długa ważność konta będzie miłym dodatkiem
 #803130  autor: cyanoone
 23 maja 2015, 06:48
Play formuła sms 7 zł
>nieograniczone smsy do wszystkich.
>100 MB internetu bez lejka.
>50 dni ważności konta za doładowanie 5-99 zł.
>nieograniczone rozmowy i smsy do Play przez cały okres ważności konta (po włączeniu kodem).

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #803131  autor: Ruben
 23 maja 2015, 06:59
Nie jestem specjalistą od prepaid ale o jednej możliwości taniej komunikacji w sieci wiem.
Tak jak zaproponował kolega cyanoone Formuła Play na kartę. Tylko, jeżeli obie osoby mogą mieć te same oferty, to proponuję tzw. gołą formułę ( *163*10#) i aktywacja stanu darmowego *188#.
W ten sposób otrzymujecie darmowe rozmowy i SMS/MMS do wszystkich w Play.
Wymagane minimalne zasilenie dla utrzymania ważności konta to 5 pln/ 50dni.
Pakiety internetowe jakie widnieją w Play24 przy tej taryfie:
- 300MB co miesiąc - 5 pln.
- 1GB - 9 pln. (opcja pakietu cyklicznego)
- 3GB - 20 pln. (opcja pakietu cyklicznego)
Wadą pakietów w tej taryfie jest brak lejka. Rozwiązaniem może być zlecenie pakietów cyklicznych.
 #803147  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 10:56
Msq.
A ja wręcz przeciwnie, żadnej plejozy.
Klucz mobile:
smsy do Was są darmowe,
net tani,
pakiety minuty tanie.
A po doładowaniu - nawet minuty do Was darmo, krótko, ale są.
Zapraszam więc do
''--o
 #803149  autor: bazooka
 23 maja 2015, 11:24
Calmuś - z całym szacunkiem, ale autor napisał o dużej ilości SMSów, Klucz nie sprawdza się gdy gdzieś ktoś chce coś "dużo"...miesięcznie chyba, że po sieci Klucz...
@msq - chyba, że masz na myśli dużo SMSów między sobą :?:
...choć w dobie internetu i tak polecałbym choć najmniej znany ale jednak komunikator, po co płacić za te smsy :?:
 #803151  autor: perdos1
 23 maja 2015, 11:33
Jeżeli potrzebujesz smsówdo wszystkich sieci to play formuła sms, jeden z najlepszych pakietów na rynku (no limit play/no limit sms/100MB). A jeżeli chodzi ci o to, żeby pisać smsy i dzwonić głównie między sobą to goła formuła, a za 5 zł/50 dni nielimitowane połączenia i smsy w sieci.

Ewentualnie jeżeli potrzeba minut do wszystkich sieci i więcej internetu to polecam Mobile Vikings (zasięg Play+T-Mobile), za 19 zł/miesiąc dostajesz no limit sms/no limit rozmowy play/100 minut do wszystkich/2GB internetu).
 #803155  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 11:46
Sebuś.
Aa.. Mogłem źle to zrozumieć, jak smsy do wszystkich, to Klucz odpada.
Niestety.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2015, 12:11 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: pełna nazwa operatora; nie wszyscy czytający muszą zrozumieć samo "K"
 #803189  autor: msq2
 23 maja 2015, 15:54
Sms tylko między nami . Play rozważam ostatecznie ale wole unikać tej sieci

Mamy what's app ale nie zawsze jest dostęp do Internetu , a jakieś 2g zawsze się złapie
 #803191  autor: bazooka
 23 maja 2015, 16:02
W takim razie Klucz jak najbardziej, bo przy doładowaniu 50zł (najbardziej ekonomiczne) dostaniecie oboje:
- darmowe po sieci Klucz, czyli między sobą rozmowy przez 180dni od doładowania tym nominałem;
- smsy wewnątrz Klucza są darmowe zawsze;
- rok ważności od doładowania 5zł;
- niską standardową stawkę do wszystkich w cenie 19gr/min;
- bazując na infrastrukturze Plusa i ich systemie internet w miarę rozsądnych SUMUJĄCYCH się pakietach;
- eleganckie SUMUJĄCE się pakiety minut do obniżenia kosztów poza sieć (w tym stacjonarne).

Bo szczegółowe informację w temacie sumowania się pakietów itp zapraszam do tematu o Kluczu, by tutaj się niepotrzebnie nie powtarzać - np od tej strony:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1020
 #803192  autor: Sig
 23 maja 2015, 16:07
Co do Klucza, że zaśmiecę :-), plusem jest też to, że "pasują" do niego doładowania Plusa, zatem nie ma strachu, że doładowania będą trudno dostępne.

Czy to optymalna oferta, to się nie wypowiadam bo straciłem rozeznanie, ale nie wygląda źle.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #803193  autor: słoneczny
 23 maja 2015, 16:18
Goła formuła Play na kartę i włączony stan darmowy. 50 dni gadanie i sms-owania w sieci za 5zł, które w dodatku zostaje na koncie. .
Moim zdaniem, nie ma co wybrzydzać.
 #803196  autor: bazooka
 23 maja 2015, 16:34
@up - moim zdaniem jest => 29gr/min goła stawka, jeśli dwoje ludzi kieruje się kontaktem przede wszystkim między sobą to lepiej mieć taniej bez pakietów, czy nie :?:
Poza tym 5zł = 17min po 29gr...na pewno więc te 5zł nie starczy jeśli podzwoni się gdzieś poza...no więc załadują więcej i będą to robili co miesiąc mając z tego niewiele...nawet pakietu neta.
Dorzucę jeszcze jedno: w tej Formule, o ile dobrze się doczytuję (nie znam na pamięć Violet Glut) 9zł kosztuje 500MB - WTF? nie każdy chce się denerwować na jakimś tam lejku...
Przypominam, że w Kluczu mamy sumowalne pakiety, i nieskaczący zasięg w roamingu krajowym tylko stabilny zasięg Plusa.
 #803197  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 16:47
Jeju, jak ktoś unika plejozy, to dlaczego dalej wciskacie plejozę?
:- @
Msq.
Więc Klucz mobile, i jest git.
PS. Kaźde z Was doładuje się w innym terminie, i rozmowy za zero wyjdą.
A najt. pakiet neta 3zł 200MB.
 #803201  autor: perdos1
 23 maja 2015, 17:01
sebusy pisze:@up - moim zdaniem jest => 29gr/min goła stawka, jeśli dwoje ludzi kieruje się kontaktem przede wszystkim między sobą to lepiej mieć taniej bez pakietów, czy nie :?:
Poza tym 5zł = 17min po 29gr...
Można kupić 10za5, wtedy już za 5 zł masz 34 minuty poza sieć.
sebusy pisze:Dorzucę jeszcze jedno: w tej Formule, o ile dobrze się doczytuję (nie znam na pamięć Violet Glut) 9zł kosztuje 500MB - WTF? nie każdy chce się denerwować na jakimś tam lejku...
Ceny pakietów w tej formule to: 300MB za 5 zł, 1GB za 9 zł, 3GB za 20 zł. Akurat to, że w kluczu nie ma lejka to jest duży minus.
sebusy pisze:Przypominam, że w Kluczu mamy sumowalne pakiety, i nieskaczący zasięg w roamingu krajowym tylko stabilny zasięg Plusa.
W play można ustawić zasięg na sztywno i już nie skacze.

Oczywiście klucz może być lepszym rozwiązaniem dla autora tematu bo smsy w sieci są darmowe, do tego darmowe rozmowy w sieci (ale trzeba ładować za 50 zł co pół roku), chciałem tylko sprostować pewne kwestie.
 #803205  autor: bazooka
 23 maja 2015, 17:22
@perdos - bardzo dobrze, że piszesz, jak napisałem, nie znam Play - natomiast moim zdaniem 10 za 5 jest niejako pakietem więc należałoby równać tutaj pakiety Klucza i ceny minutowe z tego wynikające.

Co do pakietów neta - wskaż proszę linka, nie umiem szukać na stronie plejozy :)

Ustawianie na sztywno jest dla mnie kwestią od zawsze niezrozumiałą - po co wówczas wybierać tę sieć, jeśli opiera się na zasięgu innego operatora - sorki za dywagację w tym temacie - ale nigdy nie mogłem tego pojąć, dlaczego pozostałe sieci zgodziły się na to, czy to jest narzucone ustawą jakąś :?:
perdos1 pisze:(ale trzeba ładować za 50 zł co pół roku)
No ja Cię przepraszam, ale to jest chyba argument ZA, skoro wystarczy raz na pół roku :)
Jak wspomniałem wyżej - może i zmienimy teraz stawkę minut - więc jeśli wydzwonią poza sieć 34 minut muszą doładować częściej niż 5/50dni, prawda :?: Ile jest warte obecnie 5zł? :) Ale za 50zł załadowane raz na pół roku i to np z pomocą kuponu allegro, czyli np za 28zł - to już coś :)
 #803210  autor: Rosolak
 23 maja 2015, 17:34
Autor woli unikać plejaka, więc temat violet chyba zamknięty.
Co do Klucza i pakietów neta, to przestrzegam przed niekorzystnym plusowym taktowaniem. Chyba, że coś się zmieniło :?: :!: Bo dochodziły mnie słuchy, że coś tam jakby grzebali w platformie billingowej i teraz chyba (?) można korzystać z pakietów przy zerowym stanie konta.
sebusy pisze:Ustawianie na sztywno jest dla mnie kwestią od zawsze niezrozumiałą - po co wówczas wybierać tę sieć, jeśli opiera się na zasięgu innego operatora - sorki za dywagację w tym temacie - ale nigdy nie mogłem tego pojąć, dlaczego pozostałe sieci zgodziły się na to, czy to jest narzucone ustawą jakąś :?:
Bo im się to opłaca. Wynajem jest zawsze opłacalny. ;-) Kiedyś czytałem nawet artykuł, w którym było napisane, że Polkomtel zarobił na tym krocie. Mnie bardziej zastanawia czy plejak całe życie będzie jechał na roamingu, czy za kilka lat będą mieli w 100% własną infrastrukturę. A kolejną ciekawą kwestią jest pytanie, po co im zasięgi wszystkich sieci. Biorąc pod uwagę NetWorks! to myślałbym na ich miejscu nad rozwiązywaniem umowy z Orange.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #803224  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 19:28
Sebuś.
W tym przypadku nawet nie trzeba ładować co pół roku, aby dzwonić do siebie za darmo w Kluczu
:- )
 #803229  autor: Blank
 23 maja 2015, 19:57
Calmuś, aby dzwonić do siebie w Kluczu, muszą doładowywać co pół roku za 50 zł. Inaczej rozmowy będą płatne. Tylko SMSy są bezpłatne w Kluczu w standardzie.

Rosolakuś, jakby nie patrzeć, Play dość mocno ograniczył dostęp do Orange, więc nie wykluczone, że pelna rezygnacja będzie kolejnym krokiem. Co zresztą popieram.

Sebuś,
Co trudnego jest w nawigacji po stronie Play? :)
Play >> Oferta >> Karta >> Pakiety i usługi na kartę >> Pakiety internetowe w ofertach na kartę (Wideo, DailyMotion)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #803236  autor: Rosolak
 23 maja 2015, 20:32
Divhash, wiem o tym. Ale z drugiej strony niedawna kampania reklamowa o zasięgu 4 sieci. Gdyby pozbyli się pomarańczy, to kilka masztów możnaby postawić zamiast tego.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #803238  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 20:35
Divhaś.
A ja się upieram, że nie muszą
B- D
I co teraz?
8- D
Okej, dam Ci fory, odpowiem:
To są dwie bliższe osoby, więc w tym przypadku jedno dzwoni wtedy, gdy drugie nie ma minut.
Proste, nie?
:- D