DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #802197  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 12:52
Witam, znajomy zgubił telefon ze stara karta sim która nie była zarejestrowana i oczywiście nie ma do niej kartonika z numerem PUK. Jedynym światełkiem w tunelu jest konto online. Na koncie widzę ze ostatnie połączenia były wykonywane przez niego i później brak aktywności wiec pewnie ktoś kto znalazł telefon kartę wyrzucił... Konto ma jeszcze 2 dni ważności na połączenia wychodzące, taryfa Orange pop

Jakie są szanse na odzyskanie dosyć starego numeru (ma go pewnie ponad 10lat) gdy nie ma PUK'u i nie jest zarejestrowany ??
 #802200  autor: 111
 18 maja 2015, 13:03
Niech dzwoni do BOKu.
Konto i hasło do niego jest dowodem,że numer należy do niego.
A na przyszłość niech numer zarejestruje,jeśli mu na nim zależy.
 #802206  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 13:24
Bylem w salonie zapytać o możliwości i niczego się nie dowiedziałem. Zastanawiam się jak wygląda procedura rejestracji karty bo wyczytałem gdzieś ze można to zrobić mailowo...
 #802239  autor: Blank
 18 maja 2015, 15:52
Gregrin, według informacji od kolegi, oficjalnie nie zarejestrujesz karty SIM bez podania jej numeru, bądź kodu PUK. Konto online nie jest dowodem, że konto należy do ciebie.
Nieoficjalnie: jeśli pójdziesz do salonu, który może zarejestrować kartę SIM od ręki i trafisz na osobę, która będzie chciała być pomocna, a jednocześnie nagnie procedury, to zarejestrujesz (warunkiem jest, że pracownik musi mieć dostęp do ich systemu obsługowego). Najłatwiej sprawdzisz to szukając po prostu na stronie orange salonu, w którym będzie napisane, że wymieniają w nim kartę SIM w ofercie na kartę.
Jeśli nie uda się w jednym, próbuj w kolejnym, aż do skutku.
Obrazek

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #802240  autor: 111
 18 maja 2015, 15:58
@ divhashmorex konto zabezpieczone hasłem i prawdopodobnie długo użytkowane,co BOK może sprawdzić w jego historii,nie jest dowodem,że użytkownik jest posiadaczem numeru?
Logika Orange(czyli jej brak) mnie powala,jeśli to rzeczywiście prawda.
 #802241  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 16:09
divhashmorex pisze:Konto online nie jest dowodem, że konto należy do ciebie.
Zdaje sobie z tego sprawę :/ Jednak szukam rożnych opcji. Powiem mu o wizycie w salonie z cnr. Kiedyś czytałem ze takie numery da się odzyskać podając szczegóły tj.: do kogo się najczęściej dzwoni kiedy i ile się załadowało...
Przy podpisaniu umowy abonamentowej sprawdzają fizycznie kartę ??
 #802246  autor: Blank
 18 maja 2015, 16:24
@111, nie jestem posiadaczem, ani tym bardziej właścicielem 3, lub 4 kont Orange Online, do których mam dostęp. Wymagało to posiadania telefonu przez około 5 sekund (sic!). Akurat konta zarejestrowane za zgodą rzeczywistych użytkowników, ale gdybym chciał, nie potrzebowałbym ich zgody. To tyle w kwestii udowadniania czegokolwiek :)
W formularze rejestracyjnym nie ma pola "login i hasło do orange online". Jest numer karty SIM i PUK.

Co do tego, czy to prawda. Nie dam sobie obciąć ręki za kolegę, ale do tej pory nie napisał niczego, co by się nie zgadzało ze stanem faktycznym (mimo, że np. kamil pisał co innego w sprawie np. blokad premium w bezpiecznym starterze).

@Gregrin, no niestety, musi liczyć, że trafi na kogoś pomocnego, kto nie przestrzega procedur.
Co do abonamentu (zakładam, że mówisz o ofercie przez telefon), z tego co sie orientuje jakaś weryfikacja jest, ale czy to dane, czy nr karty SIM/PUK jest potrzebny to nie wiem. Można spróbować.
Ponadto, jak kolega by poszedł do salonu i powiedział, że chce abonament to na pewno by chętniej znalazł "pomocnego". Może też spróbować z Zetafonem (umowa ze złomem od 1 zł na 24 miesiące - warunki jak na karcie), albo Minutofonem (umowa bez telefonu, na 12 miesięcy). Myślę, że też powinno to "pomóc".

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #802251  autor: 111
 18 maja 2015, 16:55
Jeśli konto jest użytkowane długo i były za jego pomocą włączane lub wyłączane różne usługi i pakiety,to logicznym jest,że użytkownik numeru do którego owe konto jest przypisane,wiedział o tym fakcie i odbywało się to za jego zgodą,nawet jeśli administrowanie kontem powierzył komuś znajomemu lub z rodziny,w każdym razie osobie do której ma zaufanie.
Jak dla mnie fakt taki powinien być uwzględniany przez Orange i powinni na tej podstawie tj. konta wyrobić duplikat karty.
 #802264  autor: Gregrin
 18 maja 2015, 18:48
A na forum nie ma czasem kogoś kto mógłby pomoc ?? Wymyśliłem sobie sposób weryfikacji który byłby w miarę wiarygodny ale na pewno nie akceptowany przez procedury w orange. Mianowicie ktoś kto ma dostęp do bazy może spokojnie sprawdzić do kogo było najwięcej dzwonione a później zadzwonić do tej osoby i zapytać kto jest właścicielem zgubionego numeru... Proste, zwykle i ludzkie ale nie do zastosowania w salonie.
 #802570  autor: Gregrin
 20 maja 2015, 11:23
No ale chyba widać ze hasło jak również email są niezmieniane od początku. Powinna być jakaś możliwość odzyskania PUK na maila :/
 #802704  autor: Gregrin
 20 maja 2015, 20:50
Jak się włamią na skrzynkę to można odzyskać podając jakieś szczegóły. Natomiast co zrobić gdy się zgubi kartę ?? Numer jest już nieaktywny prawie od tygodnia czyli potwierdza się ze karta zgubiona. Konto z oryginalnymi danymi tez jest i wystarczył by telefon do najczęściej wybieranego numeru... Gdyby chciało się taka ukradziona kartę zarejestrować to pewnie nie było by problemu tylko dla tego ze się ja ma ;/

PS: ostatni zdesperowany pomysł. Mozna wysłać z multiboxa (tylko nie wiem czy jest aktywowany) sms do przejścia do nju a tam chyba dane można wprowadzić na stronie ??
 #802718  autor: Rozyk
 20 maja 2015, 22:05
W play-u na koncie w Play24 jest podany kod PUK. Uratowało mi to numer gdy zgubiłem swoją kartę SIM z 60 zł na koncie...
 #802728  autor: Gregrin
 20 maja 2015, 22:22
Rozyk pisze:W play-u na koncie w Play24 jest podany kod PUK
Rzeczywiście... W play na koncie z niezarejestrowana karta jest tylko puk a na zarejestrowanej są dodatkowo dane osobowe (pesel numer dowodu i adres). To dodatkowy argument ze takie konto powinno pozwolić odzyskać/zarejestrować numer :/ U jednego operatora pozwala u innego nie, procedury :/

Co do mojego poprzedniego pomysłu ktoś sprawdziłby czy da się przejść do nju i zmienić dane bez potwierdzania jakimkolwiek sms ??
 #802934  autor: kamil1221
 21 maja 2015, 21:53
Musisz się wybrać do salonu z dostępem do CRM. Istnieje możliwość rejestracji karty sim na podstawie wypisania odpowiedniego formularz, gdzie masz pytania dotyczące tej karty min:
- ostatnie połączenia (na jakie numery)
- ostatnie kwoty doładowania
- przybliżony stan konta
- taryfa

Formularz weryfikuje pracownik na miejscu lub wysyła do BOK by go przeanalizowali.
 #803105  autor: Blank
 22 maja 2015, 21:43
Nie wiem jak z multiboxem, kolega może przecież sam spróbować - co mu szkodzi (oczywiście o ile ma juz multiboxa).
Natomiast, karty SIM nie zarejestrujesz bez numeru karty SIM... ten można uzyskać na podstawie kodu PUK, stąd brak możliwości rejestracji bez posiadania przynajmniej jednej z tych dwóch danych.
Jeśli multibox nie pomoże, to jedynym rozwiązaniem jest szukanie nadal pracownika salonu z dostępem do CRM, który nagnie, czy też wręcz złamie procedury w tej firmie i poda ci kod puk lub numer karty SIM, ewentualnie zarejestruje kartę SIM.

Formularz o którym pisze kamil to niestety formularz przerejestrowania numeru, który Ciebie nie dotyczy. Zresztą wraz z takim formularzem konieczne jest wypełnienie karty rejestracyjnej, której bez numeru karty SIM nie wypełnisz (prawidłowo).
Jeszcze coś na PW ci napisalem.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #803579  autor: Gregrin
 26 maja 2015, 10:26
W końcu trafiliśmy na salon w którym nie twierdzili ze bez karty i PUKu nic nie da się załatwić tylko sprzedawca od razu powiedział zobaczymy co da się zrobić i rzeczywiście po podaniu jednego numeru na który było dzwonione z tej karty zarejestrował numer i wyrobił duplikat tej karty. Koszt 25zl. Dzieki wszystkim za pomoc i fajnie ze coś można załatwić "po ludzku" :)