DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #802840  autor: Qesty
 21 maja 2015, 15:46
Proszę o pomoc- Mam dwa nr w abonamencie Orange, jeden z nich użytkuje moja mama , starsza pani używa telefonu rzadko, głównie dzwoni do mnie lub siostry (Orange) .W tygodniu maks 5-6 rozmów. Nie pisze SMSów, nie korzysta z neta. Umowę mam do 26 08 br.
Chcę wypowiedzieć abonament i z zachowaniem numeru przejść na kartę - jaką taryfę wybrać?? POPa Yes , czy jeszcze inaczej?? ?
Jak się zachować, jak doładowywać aby było najtaniej.
 #802851  autor: drozda
 21 maja 2015, 16:34
Na dowolną taryfę Orange na kartę a potem zmigrować się do nju mobile na kartę.
Minuta 19 groszy i brak konieczności regularnych doładowań.
 #802902  autor: Qesty
 21 maja 2015, 19:56
Już- z ostatniego miesiąca- czyli z czterech tygodni razem-
16 połączeń do Orange-tj 61minut
stacjonarne 5 połaczeń -tj 23 minuty
 #802911  autor: bazooka
 21 maja 2015, 20:24
Ile kontaktów, z którymi toczone są rozmowy (komórkowe numery) :?:
Czy jest jakaś systematyczność :?:
Ile razy zdarza się złamać regułę, pogadać z kimś dłużej :?:
Czy przenosząc się na kartę chcesz:
- ograniczyć wydatki kosztem pilnowania pewnych pakietów/terminów :?:
- stałej stawki (możliwe najniższej) bez pilnowania czegokolwiek :?:
- wydawać miesięcznie maxymalnie - ile :?:
Czy posiadasz telefon dual-sim :?:
Czy myślisz o zmianie telefonu na taki typ :?:
 #802952  autor: mikemc
 21 maja 2015, 23:44
Jeżeli mama najwięcej wydzwania do Ciebie i siostry a na pozostałe numery w tym również stacjonarne nie wydzwania więcej niż 537 minut rocznie to taniej od Nju wyjdzie orange yes ze standardową stawką 0,29gr/min z usługą "Twoje numery" czyli nielimitowane połączenia do Was obojga za 3zł od numeru miesięcznie, w ofercie jest rok ważności konta, więc możesz doładować raz porządnie i mieć rok lub dłużej z głowy.
Jak doładowywać, żeby było taniej? >>> http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=69231
 #802959  autor: bazooka
 22 maja 2015, 06:11
To zwykły "strzał"... Zadaję autorowi pytania by nie rzucać propozycji nieoptymalnej...
Na tą chwilę nie jestem pewny tego powyżej i wstrzymał bym się od zliczania czegoś rocznie - priorytety mogą się zmienić... Faktem jest, że jest spory wybór taryf i ustalenia sobie co ważne a co nie... jednak na 5 połączeniach na stacjonarne, które trwały 23minuty, ale mogą i 40 - więc mam w tej chwili na myśli inną taryfę i inny pakiet. Na razie mam tylko na myśli, bo wciąż nasuwają się kolejne pytania, np:
@Qesty - używasz internetu w telefonie :?: potrzebujesz jakiś transfer danych miesięcznie do tego wszystkiego, ile :?:
Jeśli podchodzi się do zmiany abo na kartę u tego samego operatora to należy myśleć jak wycisnąć z niego jak najwięcej :)
No i mam następne - doładowania:
- elektroniczne czy zdrapki ?
- duże nominały rzadko czy małe a częściej ?
 #802977  autor: Niezgodna7
 22 maja 2015, 09:13
Questy.
1). Idź do salonu z osobą na którą jest abonament, ponad miesiąc wcześniej.
2). Witamy, prosimy o przeniesienie numeru na kartę, do oferty POP
3). Nie, dziękujemy za propozycje - z abonamentu musimy zrezygnować.
4). Na wypisanej kartce będzie dyspozycja ,,na POP"
5). Dziękujemy, pa pa.
6). W dniu przełączenia przyjdzie sms powiadamiający.
7). Żadnego Nju.
W Orange na kartę znajdziemy odpow. taryfę.
 #803042  autor: Qesty
 22 maja 2015, 13:43
No jak ładnie, dziękuję wszystkim pięknie- zrobię jak radzi Calm7 - jakoś najbardziej mi pasi :smt006 .

Mocno starsza pani obecnie używa mojego drugiego nr w Orange . Umowę ma dobrą - za trzy dyszki no limit do wszystkich i SMS i MMS i jeszcze jakiś tam net.
Dzwoni- do mnie i siostry, często rozmawiamy codziennie (Orange) i rzadko - wszędzie np umówić wizytę lekarską . Nie ma w zwyczaju pogadać sobie.
No limit się marnuje :smt005 a- SMS, MMS i NET przepada :( .
No żal. :scratch:
 #803094  autor: Niezgodna7
 22 maja 2015, 20:05
Aaa..! Ty jesteś właścicielem tych 2 numerów? No to nie, mamuśki nie musisz ciągać na saloony
:- )
 #822758  autor: Qesty
 12 wrz 2015, 11:18
Więc jest tak-
mamuśka już ma orange POP
uruchomiona skarbonka
Twoje numery - do sis i mnie
doładowanie pierwsze 30zł

Co by tu jeszcze ???
 #822761  autor: Niezgodna7
 12 wrz 2015, 11:29
Co teraz? a policzycie ile tych minut idzie do Orange, stacjonarne w miesiącu - i wtedy może coś zmienimy, dopiszemy
:-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #822764  autor: Gregrin
 12 wrz 2015, 11:42
Takie moje zestawienie z orange https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =238593565 Generalnie możesz zastanowić się nad tymi "Ty i 3" albo "Wybrane numery" bo zawsze ta sama cena a jeden numer więcej - w ty i 3 nawet stacjonarny). A włączyć można wszystko co jest po 0zl ;) (oprócz "Co druga minuta gratis" bo to pogarszanie a nie polepszanie ;))
 #822811  autor: Qesty
 12 wrz 2015, 15:20
Calm7 pisze:Co teraz? a policzycie ile tych minut idzie do Orange, stacjonarne w miesiącu - i wtedy może coś zmienimy, dopiszemy
:-)
Czyli teraz mamy miesiąc testowania :smt024

Gregrin- dzięki za super zestawienie- "Ty i 3" wygląda najlepiej :3some:
 #822823  autor: Niezgodna7
 12 wrz 2015, 15:49
ja lubię nie ograniczać minut do kilku numerów, dlatego naciągam w kierunku do wszystkich (w) sieci
:- D
ale jeśli faktycznie wyjdzie dużo minut tylko do dwóch, trzech numerów - nie ma zmiłuj.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #822831  autor: bazooka
 12 wrz 2015, 16:26
1) Zostawić Twoje Numery x 2 na 3 miesiące.
2) Po 2 miesiącu włączyć pakiet cykliczny 120minut / 9zł do wszystkich
3) Po 3 miesiącach zajrzeć na Mój Orange i zakładkę Przeanalizuj.

Po 3 miesiącach i analizie wyjdzie prawdopodobnie, że za 6zł do dwóch Twoich Numerów nie było wydzwonione w kontekście stawki 7,5gr/min w Pakiecie 120minut - tj nie będzie wydzwonione w jednym miesiącu 80minut.
Jeśli tak - Twoje Numery należy wyłączyć :!: i cieszyć się najtańszą opcją 120minut za 9zł miesięcznie...samoodnawialną i samosumującą.

P.S.
Jeśli do dwóch numerów nie będzie wydzwonione 80minut to znaczy, że w każdym miesiącu będzie ok40minut poza sieć - jeśli minuty nie zostaną wykorzystane przejdą na następny miesiąc i zostaną zsumowane z nowymi 120minutami w pakiecie.
7,5gr/min i żadnych aktywacji nigdy więcej.
Na stacjonarne niestety za 29gr/min.
 #822833  autor: Qesty
 12 wrz 2015, 16:44
Dziękuję -
Tymczasem mam "Twoje Numery" ustawione.
30 dni szybko miną-
pożyjemy zobaczymy :clock: jak wyszło :smt031

Oczywiście - dam znać :smt034 :smt035