DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #801723  autor: Skik
 14 maja 2015, 21:22
Witam,

po raz kolejny poszukuje telefonu, bo obecny doprowadza mnie do szalu, chcialem wytrzymac do pojawienia sie W10, ale jednak nie dam rady :).
Telefonu uzywam do dzwonienia/sms/internet/nawigacja i na niczym wiecej mi nie zalezy.

Windows z perspektywami na sprawny upgrade do 10
ok 4-4,5'
Jak najlepsza antena/zasieg
Jak najlepsza bateria
Aparat z lampa i autofocusem - do zdjec tekstu

Dodatkowo, byloby milo gdyby mial:
Glonass
DualSim, ale pod warunkiem sprawnego dzialania - obecnie mam importowany P780 z DS i nie wiem czy to wina samego DS czy tez telefon nie jest przystosowany do prawidlowej obslugi polskich sieci, ale jest tragicznie slaby i gubiacy sie zasieg internetu. Mam rownierz abonament na mobilny internet, ale jak mam sie tak meczyc jak teraz to wole dokupic osobny modem wifi

Cena 500zł jest umowna, moge zaplacic 600 albo 700 jesli bedzie warto dolozyc.

Prosze o pomoc, bo jeszcze pare dni i moj obecny telefon zamiast na allegro wyladuje za oknem :D
 #801726  autor: Morvius
 14 maja 2015, 21:38
Nowy czy używka?

Klasyczny obserwator wątku.
 #801732  autor: motov3
 14 maja 2015, 22:40
No to kolego moje typy.

Jesli chodzi o uzywki to beda bardzo dobre wybory.
- LUMIA 820 w kwocie ok 350 zl
- LUMIA 925 w kwocie ok 500-600 zl

Jesli chodzi o nowki to wg mnie jest jedyny rozsadny wybor w tym budzecie
- LUMIA 735 w kwocie ok 600-650 zl

I to chyba tyle wg mnie :)

Obrazek
 #801735  autor: kamil1221
 14 maja 2015, 22:56
Z nowych można jeszcze poszukać L640. Dość nowy model. Dodatkowo była|jest promocja gdzie otrzymuje się Office 365, 60 minut na Skype i 1TB danych na OneDrive przez rok.
 #801944  autor: Skik
 16 maja 2015, 17:39
Dzieki za odpowiedzi.

Zaraz zabieram sie za czytanie recenzji.
Na pierwszy rzut oka 820 bylby idealny, wszystko co potrzeba, rozmiar idealny, osobne przyciski nawigacyjne co bardzo preferuje tylko ta mala bateria

P.S. czy do korzystania z nadajnikow LTE potrzebny jest telefon z LTE czy bez niego tez bedzie z niego korzystal tylko z mniejsza predkoscia?
 #801948  autor: kamil1221
 16 maja 2015, 18:02
Tak - jest niezbędny telefon z modułem LTE.
 #802012  autor: Morvius
 17 maja 2015, 08:18
No ok ale czy w 820 nie wadzi ci Windows 8? Według mnie to zły wybór i przynajmniej Windows 8.1 powinien być w zastosowaniu. "Ósemka" to za przeproszeniem straszny badziew i będziesz się co chwila denerwował na niedoróbki w tym systemie i ci gorsza zrazisz sie do Windowsa. Jak dla mnie to szukaj lepiej lumii 640 (nie sugeruj sie tym że 820 to większa cyfra). Zainstalowane na pokładzie ma 8.1, bonusy w zestawie przy zakupie teraz oraz za chwile aktualizacja do Windows 10. A i posiada moduł LTE oraz dobrą baterię :wink:

Klasyczny obserwator wątku.
 #802013  autor: KA
 17 maja 2015, 08:40
L735 lub 640, sam myślę o wersji XL.
L820 ma słabą baterię, 640 i 735 dobrą, a 640XL b.dobrą.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #802036  autor: Morvius
 17 maja 2015, 12:42
Dla tego w cenie ok 500zł szukaj lumii 640, 640xl troszkę drożej wynosi ale też jest świetna. Osobiście z 735 jestem bardzo zadowolony.

Klasyczny obserwator wątku.
 #802066  autor: znawca
 17 maja 2015, 15:02
Moim zdaniem to właśnie WP 8.1 (konkretnie Lumia Cyan) jest badziewny i poprzednia wersja działała dużo stabilniej. A 10tke dostaną wszystkie Lumie z Ósemką, choć pewnie w gorszych modelach zabraknie paru funkcji...

Jak coś to mam Lumię 925 do sprzedania - możemy negocjować cenę :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #802144  autor: Morvius
 17 maja 2015, 23:55
Telefony, które są starsze niż 3 lata od premiery Windowsa 10 mogą o aktualizacji tylko pomarzyć. A w przypadku Windowsa a nie androida jednak nowsza wersja jest bardziej pożyteczna i funkcjonalna niż poprzednia. Poza tym nie ma sensu kupować staroci.

Klasyczny obserwator wątku.
 #802149  autor: znawca
 18 maja 2015, 00:14
Hmmm... z tego, co wiem Windows 10 dostaną wszystkie Lumie kompatybilne z 8.1, a więc 820 i 920 również są na liście:) Jeśli masz jakieś nowsze info, to proszę o wyprowadzenie z błędu

Poza tym owe Lumie mają 2 lata, a nie 3, a kiedyś M$ zapowiedział trzyletnie wsparcie dla telefonów, także update będzie:)

Co do minusów wersji 8.1 względem 8, to na mojej 925 po instalacji "Lumia Cyan" zauważyłem mniejszą stabilność, dłuższe ładowanie się aplikacji i wznawianie trwające w nieskończoność. Z resztą kolega Xy u siebie na 820 miał dokładnie to samo.
No i wolałem chat fejsa połączony z SMSami, zamiast osobno w Messengerze :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #802194  autor: motov3
 18 maja 2015, 12:43
Ano jedni wola tak, inni zas inaczej :mrgreen: Ogolnie rzecz ujmujac 8.1 wprowadzilo sporo usprawnien w stosunku do 8-ki. Wg mnie obie wersje byly i sa w porzadku. 8-ke mialem na 620, pozniej 8.1 i dzialalo tak samo.

Fakty odnosnie smartfonu sa natomiast takie. Fakt ze 640tka jest na poziomie technicznym mozna powiedziec 820tki (w koncu rozni je chyba prawie 3 lata od premiery).
Niemniej jesli chodzi o jakosc wykonania (materialy itd) to wg mnie jest jednak roznica. Mialem 640tke w lapce, fajny smartfon - ale teraz wszystko robia takie jakies patelowate i po jednej linii. :-)

Obrazek
 #802212  autor: Morvius
 18 maja 2015, 13:55
Informację o aktualizacji telefonów do Windowsa 10 nie starszych jak do 3 lat uzyskałem w zasadzie od pracownika Microsoftu. W dodatku nie od pracownika wyspy czy kogoś tam z jakiegoś punktu sprzedażowego a szkoleniowca przyjeżdżającego co jakiś czas do naszej firmy dającego wykład na temat nowych usług firmy Microsoft.

Klasyczny obserwator wątku.
 #802228  autor: Micho
 18 maja 2015, 15:25
A ja wczoraj kupiłem L640 DS i muszę przyznać że całkiem fajny ten WP ;) Ładnie śmiga, bateria jeszcze nie wiem bo dopiero pierwszy raz ładowałem ale wygląda obiecująco. Gps`em chwilkę się bawiłem, to określił moją pozycję z 200m dalej :) Gra głośno, głośnik rozmów b.głosny bo jak przeprowadzałem testową rozmowę to myślałem, że głośno mówiący włączony :) Jedynie to nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do rozmiaru, w porównaniu do Galaxy S2 ta Lumia to kolos, zwłaszcza szerokość.
 #802233  autor: Morvius
 18 maja 2015, 15:34
735 jest trochę zgrabniejsza a różnica jest w wyświetlaczu oraz w aparacie ( brak OLED'a oraz aparatu 5mpx szerokokątnego do selfi z przodu w 640). Poza tym milusi :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #803083  autor: Skik
 22 maja 2015, 17:43
Tydzien bez internetu, a tu tyle odpowiedzi, dzieki :-)

Z tego co widze to 820 ma 8.1, chyba, ze to ma jakies znaczenie czy telefon mial ten system na starcie czy dostal pozniej.

5' dla mnie juz przekracza granice uzytecznosci telefonu, co z tego, ze fajnie sie uzywa siedzac w fotelu jak napisac sms'a jedna reka, idac ulica, juz tak przyjemnie nie jest.

W weekend poszukam jeszcze 735 w sklepach stacjonarnych i zobacze jak sie to trzyma w reku, ale chyba tez bedzie troche za duzy, plus do tego te nieszczesne wirtualne klawisze nawigacyjne.
 #803089  autor: Morvius
 22 maja 2015, 18:57
Dostał później do 8.1. 735 szykuje się już na win 10. ;-)

Klasyczny obserwator wątku.
 #803163  autor: wook
 23 maja 2015, 12:31
Morvius pisze:No ok ale czy w 820 nie wadzi ci Windows 8? Według mnie to zły wybór i przynajmniej Windows 8.1
Jest WP 8.1
motov3 pisze:Jesli chodzi o uzywki to beda bardzo dobre wybory.
- LUMIA 820 w kwocie ok 350 zl
Ja kupiłem używaną za 310 PLN z przesyłką.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #803207  autor: ogqozo
 23 maja 2015, 17:28
Jeśli zdjęcia cię nie obchodzą, Lumia 735 wydaje się najlepsza. Windows 10 powinien ładnie na niej działać. Jeszcze taniej jest Lumia 535, już pod nazwą Microsoftu, która zapewne jest z tej racji jeszcze lepiej gotowa na nowy system.