DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #802994  autor: alterego
 22 maja 2015, 10:43
Hej,

Jestem użytkownikiem Orange, a dokładnie NOG. Mam telefon na kartę od jakichś 15 lat. Mam obecnie na koncie 290zł + w usłudze skarbonka ponad 70. Numeru obecnie używam głównie do odbierania, jednak muszę go zachować, bo jak pisałem mam go od lat i wielu znajomych go zna.

Obecnie mam drugi numer służbowy z nolimit, przez co z tego pierwszego w ogóle prawie nie dzwonię. Chciałem się przenieść z NOG do Nju na kartę - tam jest chyba nieskończona ważność konta, ale przy przeniesieniu stracę środki (mimo, że to ten sam właściciel).

Wymyśliłem, że może zmienię taryfę, bo wtedy środki przechodzą, ale w innych będę mięć taką samą ważność konta + brak możliwości skorzystania z promocji "rok ważności konta". Kiedyś niestety aktywowałem darmowy numer na tej obecnej karcie i to podobno na zawsze już blokuje RWK, nawet przy zmianie taryfy ;/ Co więcej opcji przelew sms też już nie ma.

Jakieś pomysły? Oczywiście mogę dalej wpłacać kasę i przedłużać ważność konta, ale to nie ma sensu. Chyba lepiej jakoś wytransferować/zużyć te środki i przenieść do wspomnianego NJU.

Myślałem już o użyciu tego na jakiś cel charytatywny czy inne premium. Tyle, że od charytatywnych sms i tak jest vat, więc dzieci nie dostaną całości, no i prawie 3 stówki to jednak trochę dużo dla mnie :) Pomóżcie proszę.
 #803003  autor: Niezgodna7
 22 maja 2015, 11:19
Udaj się do salonu, powiedz, że kiedyś aktywowałeś usługę, z której od dawna nie korzystasz - poproś o jej wyłączenie, i odblokowanie RWK.
Działaj.
Powodzenia
:- )
 #803005  autor: Przemix
 22 maja 2015, 11:24
Na początek napisałbym do bok tonem służalczym, żeby włączyli ci rok ważności, były takie przypadki u ludzi którzy włączali numer bez limitu. Jeśli się nie uda to wtedy się martwić jak to spieniężyć.
A Skarbonkę trzymaj bo to najlepiej oprocentowana lokata w PL :p
 #803013  autor: alterego
 22 maja 2015, 12:03
Dzięki za odpowiedzi.

Pal licho skarbonkę, główne konto jest dla mnie istotne. Tak też pomyślałem, aby RWK włączyli i dezaktywowali ten darmowy numer, ale nie wiem czy na to pójdą. Mówicie, że były takie przypadki? Wg. wszelkich regulaminów jest, ze niby się tak nie da ;)
 #803138  autor: alterego
 23 maja 2015, 09:19
Bylem w salonie. Konsultant wylaczyl numer bez limitu i wlaczyl konto wazne rok. Dzieki wielkie koledzy!

Teraz wyslalem smsa i tez mi przedluzylo o rok, wiec rozumiem ze mozna tego uzywac dopoki istnieje ta promocja.
 #803141  autor: Orange Ekspert
 23 maja 2015, 09:45
alterego pisze:Bylem w salonie. Konsultant wylaczyl numer bez limitu i wlaczyl konto wazne rok. Dzieki wielkie koledzy!

Teraz wyslalem smsa i tez mi przedluzylo o rok, wiec rozumiem ze mozna tego uzywac dopoki istnieje ta promocja.
Cieszę się, że udało Ci się załatwić tę sprawę :)

Zgadza się, z promocji Konto ważne rok możesz korzystać wielokrotnie. Warunkiem jest jedynie byś nie aktywował żadnej promocji/usługi, która wyklucza działanie Konta ważnego rok.
 #803142  autor: alterego
 23 maja 2015, 09:50
Teraz juz nie aktywuje, bo mam drugi numer z nolimit, wiec na tym mi taka usluga nie jest potrzebna, sluzy on glownie do odbierania. Jak juz wspominalem, mam go jakies 15 lat wiec szkoda sie pozbywac ;-)
 #803146  autor: Niezgodna7
 23 maja 2015, 10:48
No, to mi się podoba, spisałeś się
:- )
A numer zawsze Ci się przyda - może stara miłość się odezwie?
Sms charytatywny co jakiś czas, lub sms na wykupienie czegośtam (może ktoś z kumpli, etc)
A może za granicę?
PS. Ustaw co pół roku przypomnienie w kalendarzu, aby wysłać START.
PS. 2.
Sprawdź świnię - ważność. Jeśli miesiąc, dwa, to przelej kasę 70zł na KONTO GŁÓWNE.
Pozdr, Calm.
 #803175  autor: alterego
 23 maja 2015, 14:20
Swinia jeszcze troche - marzec 2016. Dzieki za porady, jak kiedys zuzyje te srodki tak jak mowisz, to moze do jakiegos nju przeniose. Tam jest troche taniej i tez konto z nieskonczona dlugoscia.
 #803448  autor: alterego
 25 maja 2015, 10:19
Na razie to bez znaczenia, bo i tak numer jest do odbierania, ale jeśli kiedyś zużyję te środki, to lepiej chyba do nju - tam jest nieco taniej. To, że nic nie ma na wieku już się nauczyłem - mbank też zapowiadał darmowe konto na zawsze :)