DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #800198  autor: jason22
 06 maja 2015, 12:17
Witam, chciałbym skorzystać z oferty, ale najpierw upewnić się czy dobrze ją rozumiem.
Mianowicie:
Ja i druga osoba mamy nju z rachunkiem.
Jak to zrobic - przeniesc drugi numer do oferty na karte, zarejestrowac go na mnie i podpiac do mojego nju z rachunkiem?

Po drugie, czy koszta rozkladaja sie w ten sposob:
korzystam z uslugi "do komorkowych"
- jezeli nie dzwonie na stacjonarne place 19 zl za komorkowe i 9 za smsy czyli 28 zl
- jezeli dzwonie na stacjonarne place 19 + 9 + 10 czyli 38 zl

Teraz jezeli dokupie nju dodatkowy za 9 zl bede placil
- przy pierwszej opcji: 28 + 9 czyli 37 (18,50 za osobe)
- przy drugiej opcji 38 + 9 czyli 47 (23,50 za osobe)
Dobrze rozumuje?

Czyli suma sumarum wyjdzie korzystniej niz 2 numery w VM po 29 zł kazdy?
 #800202  autor: barney89
 06 maja 2015, 12:41
Twoje rozumowanie jest poprawne.
Pamiętaj tylko, że w NJU nie można dokonać cesji, czyli lepiej przenieść numer najpierw do innej sieci, gdzie będzie taka możliwość.
 #800209  autor: Liquid
 06 maja 2015, 13:12
Chciałem skorzystać z tej oferty i pewnie z niej skorzystam ale... nie rozumiem czasem polityki nju. Złożyłem zamówienie, pomyłkowo niestety na "zwykłe" przeniesienie z innej sieci, no cóż, noc, człowiek przemęczony. Wszelkimi możliwymi metodami natychmiast poinformowałem nju o zaistniałej pomyłce z prośbą o anulowanie zamówienia i rozpoczęcie całej procedury zamówienia od nowa lub zmiany zamówienia na właściwe. Otrzymałem jedną jedyną odpowiedź ze sklepu nju która mnie zaskoczyła. Jedynym rozwiązaniem jest odmowa odebrania przesyłki kurierskiej z niewłaściwą umową i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Gdzie tu sens? Koszty kolportażu, papieru, kuriera, o ludzkim czasie nie wspomnę...
 #800216  autor: Przemix
 06 maja 2015, 13:28
Może już to zaszło za daleko, ja miałem otwarte dwie strony nju i coś się pokiełbasiło w formularzu, włącznie zaznaczeniem tradycyjnej faktury za 200zł :D na drugi dzień nju samo oddzwoniło czy na pewno chcę papierową fakturę, anulowali zamówienie i stworzyłem nowe.
 #800220  autor: Liquid
 06 maja 2015, 13:43
Przemix pisze:anulowali zamówienie
Szczęściarz ;) Mi widocznie nie było pisane. Choć z taką praktyką jak w moim przykładzie spotkałem się już, żalili się ludzie na fejsie na fanpejdżu nju.
 #800221  autor: kowal2200
 06 maja 2015, 13:46
@Liquid
To co oni wyprawiają z Orange z błędnie złożonym zamówieniem to głupota do kwadratu. Sam to przerabiałem na własnym przykładzie, pisałem do wszystkich możliwych działów w tej sieci ale nikt się tym nie przejął. Jesteś w lepszej sytuacji, że nie uciekł Ci sprzed nosa topowy smartfon w niskiej cenie, który się dla mnie skończył i na nic się zdały się dwie reklamacje, więc się po prostu nie przejmuj.
 #800226  autor: Liquid
 06 maja 2015, 14:40
O! Odpisała mi przed chwilą jeszcze inna Pani z nju - odpowiedź z formularza przez FB. Niestety z jej strony klasyczne "kopiuj - wklej" jeżeli chodzi o odpowiedź i (nie)zrozumienie tematu. W mailu wyraźnie napisałem że przed chwilą złożyłem zamówienie i chciałbym je anulować a Pani mi odpisuje że trzeba złożyć pisemny wniosek o anulację przeniesienia. Może ma i rację ale umowa do mnie nawet nie dotarła a tym bardziej nie została podpisana i odesłana do nju.
 #800231  autor: Przemix
 06 maja 2015, 14:59
jedyne co możesz zrobić, to jak kurier zadzwoni to od razu poinformuj że nie podpiszesz to nawet nie podjedzie, oszczędzisz mu fatygi
 #800232  autor: Liquid
 06 maja 2015, 15:04
Przemix pisze:jedyne co możesz zrobić, to jak kurier zadzwoni to od razu poinformuj że nie podpiszesz to nawet nie podjedzie, oszczędzisz mu fatygi
Tak zrobię. Jeszcze się tylko zastanawiam kiedy nju "zwolni" numer który chciałem przenieść do powtórnego przeniesienia i czy nie trzeba będzie pisać w tej sprawie tysiąca reklamacji. Po błędnym wprowadzeniu zamówienia chciałem wprowadzić zamówienie ponownie ale wyświetlił się komunikat w stylu: "dla tego numeru złożono już wniosek o przeniesienie".
 #800251  autor: xander21
 06 maja 2015, 16:40
Musisz poczekać, aż do przyjazdu kuriera i nie podpisaniu umowy. Wróci do nich to anulują. :)
 #800347  autor: macc
 07 maja 2015, 08:14
Już numer 'tymczasowy' w nju dodatkowy korzysta ze wspólnej puli minut/sms/internetu
 #800416  autor: Micho
 07 maja 2015, 11:23
Jak wiadomo wszem i wobec w Nju nie mozna było mieć zbiorczej faktury na kilka numerów. A jak jest w przypadku Nju Dodatkowy? Oba numery są na jednej fakturze czy tradycyjnie będą 2 do opłacenia?
 #800420  autor: Niezgodna7
 07 maja 2015, 11:33
Powinna być jedna faktura, bo kto będzie się bawił w latanie i czasu marnowanie na 9zł..?
 #800439  autor: macc
 07 maja 2015, 13:00
Micho pisze:Jak wiadomo wszem i wobec w Nju nie mozna było mieć zbiorczej faktury na kilka numerów. A jak jest w przypadku Nju Dodatkowy? Oba numery są na jednej fakturze czy tradycyjnie będą 2 do opłacenia?
Bedzie jedna faktura bo wczoraj patrzylem i przy 2 numerach jest jeden numer konta do wplaty ten numer konta co byl przy numerze glownym.
 #800446  autor: Przemix
 07 maja 2015, 13:13
podajcie jakieś ciekawe scenariusze wykorzystania tej promocji, nie licząc tych ze strony nju
 #800693  autor: bart76
 08 maja 2015, 12:52
Witam Wszystkich. Proszę o radę. Mam w nju abonament i moja dziewczyna ma abonament w nju. Chciałbym jej numer dodać jako dodatkowy do swojego. Oczywiście wiem, że musiałbym najpierw jej abo wypowiedzieć i numer przenieść na kartę, później wyrejestrować i ponownie zarejestrować tym razem na mnie i dopiero uruchomić usługę numer dodatkowy. Tyle, że jej okres rozliczeniowy to 1-31, czyli składając teraz wypowiedzenie muszę czekać ponad półtora miesiąca na samo przejście na kartę plus wyrejestrowanie, zarejestrowanie, włączenie usługi itp. Trochę długo. Dlatego zastanawiam się, czy nie pójść w poniedziałek do playa i przenieść numer z tym samym dniem ( bez okresu miesięcznego wypowiedzenia w nju - pewnie najwyżej doliczą 9 zł za miesiąc ) na kartę, zrobić od razu cesję na siebie i później jak karta w playu będzie aktywna uruchomić ją jako numer dodatkowy w nju.
Da radę? Ktoś ma doświadczenie z przenosinami z nju abo do playa na kartę?
Czy są z tym jakieś problemy? Bo nie chciałbym, żeby dziewczyna została na jakiś czas bez telefonu wskutek problemów pomiędzy operatorami. Pozdrawiam
 #800696  autor: Gregrin
 08 maja 2015, 13:02
Możesz przenieść do play bez okresu wypowiedzenia, wtedy zaoszczędzisz te 1,5 miesiąca. Po przejściu do play numer chyba nie jest zarejestrowany wiec wystarczy ze go zarejestrujesz na siebie. Przechodząc do play dostaniesz kartę sim ale i tak będziesz musiał poczekać (dzień czy dwa -info dostaniesz sms) zanim numer się przeniesie na ta sim (i dopiero wtedy można go chyba rejestrować) . Potem tylko czekać na kuriera z karta i umowa od nju.
Numery przenoszą podobno w godzinach wieczornych wiec jakiegoś problemu z brakiem dostępności nie powinno być (o północy wyłączają stara sim i po północy powinna być aktywna nowa).
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 13:09 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #800699  autor: 111
 08 maja 2015, 13:09
@ Gregrin mylisz się,numer po przeniesieniu do Play na kartę jest zarejestrowany.
Cuda z numerem niezarejestrowanym po przeniesieniu,są tylko w Orange/ nju.
 #800701  autor: Gregrin
 08 maja 2015, 13:13
To w taki razie lepiej go przenieś do Orange :D A z orange czasem nie można przejść do nju na kartę kodem ??
To by było o tyle łatwiejsze ze nie trzeba by wymieniać 2 razy sim (nju->orange, przejscie kodem i zamówienie umowy zamiast nju->play->cesja->nju)

Co do tego zarejestrowanego numeru to rzeczywiście za fajnie by było :wink: . Numer przestaje być zarejestrowany gdy wypowiemy umowę i przejdzie nam do nju na karte, wtedy na stronie nju można zmienić/uzupełnić dane i przenosić już na nowych danych.