DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798748  autor: jacx86
 27 kwie 2015, 17:34
Witam.

Tak jak w temacie mam dylemat między Meizu M1 Note a Iphone 5. Miałem SGS2 i ostatnio SGS3. Ten ostatni zraził mnie co do androida. Po roku uzytkowania coraz wieksze lagi, a ostatnio myslalem juz ze zakonczy swoj zywot na scianie. Bylem zdecydowany na IP5 natomoast uslyszalem bardzo dobre opinie nt. MEIZU. Do tego swietna cena jak na taka specyfikacje. Z kolei co do IP5 wyczytalem, ze ma o wiele gorsza baterie w porownaniu z 5S. Chodzi mi jeszcze po glowie IP5C. Nie wykluczam innych chinczykow w kwocie zblizonej do MEIZU M1 Note. Prosze o opinie i porady osoby ktore mialy styczność z ww. telefonami.
 #798754  autor: cyanoone
 27 kwie 2015, 18:08
Xiaomi mi4. Meziu też niezłe, Apple sztucznie ogranicza możliwości swoich urządzeń, także nie polecam.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #798797  autor: penguino
 27 kwie 2015, 21:09
Mi4 jest wyraźnie droższy i za bardzo nie oferuje nic ponad M1 Note. Meizu w tej cenie jest trudny do pobicia. Na Xiaomiforsale jest też wersja z 32GB pamięcią.
 #799007  autor: gramacz
 28 kwie 2015, 23:57
Meizu M1 ?note to świetny sprzęt, z fajnym ekranem i dobrą bateria, ale pracuje na flyme, a to mocno zmodyfikowany android.
Poczytaj sobie opinie posiadaczy tego telefonu http://telchina.pl/meizu-f51.html ogólnie wszyscy zadowoleni
 #799044  autor: sloniacz
 29 kwie 2015, 10:04
od kilku dni używam Meizu M1 Note i jestem bardzo zadowolony. Super bateria (bez problemu wytrzymuje 2 dni nawet jak dużo się bawię), rewelacyjny wyświetlacz z bardzo dużą jasnością max ale też z bardzo niską jasnością minimalną). Genialnie działają gesty na zablokowanym ekranie. Coolowy iPhonowy design z jednym przyciskiem pod ekranem. Rewelacyjna jakość połaczeń, świetna antena WiFi. NIe gram na telefonie ale 8 rdzeniowy procesor i 2GB ramu poradzi sobie z każda grą zapewne. Dual SIM!
Minusy: brak slotu na kartę microSD, brak technologii NFC, dość długo się ładuje akumulatorek (jakieś 2,5 godziny do 100% od 0%), procesor MediaTek - ponoć niektóre gry na nim nie działają ale nie gram na komórce także mi to nie przeszkadza. Telefon kupiłem w chińskim sklepie internetowym za niecałe 200$ z przesyłką (około 760zł) - w Polsce w sklepach 900zł w oficjalnej dystrubucji. Wg mnie w tej cenie nic lepszego się nie dostanie.
 #799105  autor: penguino
 29 kwie 2015, 14:59
Na Xiaomiforsale.com M1 Note kosztuje 720-845zł (16GB-32GB), cena po podatkach, sklep jest z Czech, we Wrocławiu serwis (nie trzeba wysyłać do Chin).
 #800124  autor: jacx86
 05 maja 2015, 21:48
Korzystam z MEIZU M1 NOTE od kilku dni. Pierwsze wrazenie super. System przyjazny i działający płynnie, ekran świetny, aparat trochę słabszy ale dramatu nie ma. Mam pytanie do użytkowników tego telefonu ... czy u Was też jest tak fatalny dźwięk na słuchawkach?
 #800139  autor: penguino
 05 maja 2015, 23:41
Ja M1 nie posiadam, ale wg recenzji dźwięk w słuchawkach jest bardzo dobry więc raczej problem leży po stronie Twojego egzemplarza.