DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #800082  autor: Marek_G
 05 maja 2015, 18:49
Jestem w taryfie Play Fresh Darmowe SMSy po doładowaniu razem z usługą zbieraj minuty. Jednak teraz mój profil użytkowania telefonu się zmienił i chciałbym inną taryfę. Nie mogę przejść do innego operatora bo przez sławną kiedyś promocję z mPotworem zrobiła się skarbonka.
Mój miesięczny profil dzwonienia wygląda tak:
- około 30 minut rozmów - mniej więcej 70% połączeń jest do Play. Tutaj się nie ograniczałem bo były darmowe minuty z usługi Zbieraj minuty,
- około 100 SMSów miesięcznie - mniej więcej 50% do Play. Tu też się nie ograniczałem bo SMSy było po doładowaniu a przedłużałem ważność najczęściej Playową promocją jednodniową.
- około 500 MB miesięcznie - tutaj się mocno ograniczałem bo w mojej taryfie 1 GB kosztuje 25 zł.
Chciałbym taką taryfę która miałaby tańszy internet bo z tego chcę korzystać intensywniej (około 1 GB i więcej na miesiąc) a zużycie SMSów i rozmów pozostanie raczej takie same lub będzie maleć (na rzecz Skype, FB Messengera itp.). Pooglądałem oferty Play-a i uznałem, że chyba najlepsza będzie Formuła na Kartę Starter; jest długa ważność konta, jest internet 3 GB za 20 zł i Stan darmowy (który zmniejszy koszty SMSów rozmów, bo jak pisałem u mnie większość tego leci do Play).
Teraz pytania:
Dobrą taryfę wybrałem pod siebie? Jeżeli nie to jaka inna jest korzystniejsza?
Jeżeli zmienię taryfę z Play Fresh na Formulę Starter to stracę pakiety i złotówki z konta promocyjnego, OK rozumiem, ale co z kontem głównym? Mam nadzieję, ze środki z głównego normalnie przejdą do nowej taryfy. To bardzo ważne pytanie bo mam dużo na koncie a już raz mi się zdarzyło, że główne konto mi wyparowało przez zmianę taryfy.
Jeżeli kupię pakiet 3GB za 20 zł a pod koniec miesiąca zostanie mi 2GB to czy będę mógł spokojnie przedłużyć ważność pozostałych mi środków np. pakietem 300 MB za 5 zł?
Czy podobnie jest z pakietami cyklicznymi, tzn. pod koniec miesiąca środki przepadają czy się kumulują?
Czy w tej taryfie jest osobne konto na internet w sieci macierzystej i w roamingu krajowym?
Co do SMSów i rozmów to pomyślałem, że najlepiej będzie pilnować promocji jednodniowych i kodów z Fanty tak aby złotówki z konta promocyjnego zdobyte w tych promocjach szły właśnie na rozmowy/SMSy a pakiet internetu kupować z konta głównego. W związku z tym pytanie, czy w tej taryfie będę mógł swobodnie przedłużać ważność złotówek doładowaniem przez FB za 5 zł?

Dodam jeszcze, ze do tej pory w Play zostawiałem miesięcznie około 5-10 zł. Po zmianie taryfy powinno to być około 10-15.
 #800118  autor: 111
 05 maja 2015, 21:05
@ Marek_G jeśli zależy Ci głównie na tańszym necie to możesz też zmienić na gołego Play na kartę Rok Ważności Konta,gdzie są już dostępne nowe tańsze pakiety netu takie same jak w Formule.
Nie można tam natomiast włączyć Stanu Darmowego.
Można kupować pakiet 10 za 5,gdzie za 5 zł z konta głównego dostajesz 10 zł na konto promocyjne.
10 za 5 można włączyć też w Formule.
Jeśli RWK nie jest dla Ciebie istotny,to Formuła jest dobrą opcją.
Przy przechodzeniu między taryfami w Play promocyjne złotówki przechodzą do nowej taryfy,jedyny wyjątek to Minimax.
Można przedłużać pakiety netu innymi, nawet tańszymi pakietami,zresztą pakiety minut i pakiet 10 za 5 też tak można przedłużać.
Oczywiście będziesz mógł promocyjne przedłużać doładowaniem przez Zbuka i nie ma żadnego podziału na internet w sieci macierzystej i roamingu.
Pamiętaj tylko,że Formuła Starter to tak naprawdę Formuła 3 w 1,za którą płacisz 14 zł a w zamian dostajesz no limit SMSy do all,1 giga netu i no limit voice do Play(co przy włączonym Stanie Darmowym nie ma żadnego znaczenia).
Starter w nazwie oznacza tylko,że przez 7 dni po aktywacji tej taryfy masz to co wymieniłem za darmo na próbę.
 #800127  autor: darkangel
 05 maja 2015, 22:17
Możesz też uruchomić np Lubię To, dostawać MB za zasilenie, dodatkowo dokupywać sobie w razie potrzeby 1GB za 9zł, 3GB za 20zł (to się zsumuje i będzie wydłużało pod warunkiem doładowania konta) do tego aktywujesz stan darmowy więc rozmowy i smsy do Play będziesz miał za darmo, jeśli chodzi o SMSy to tam możesz za 10zł dokupić nolimit do wszystkich sieci, bądź jeśli piszesz mało poza sieć słać po 9gr (idzie też z konta promocyjnego).
Gdzie za doładowanie w Lubię to masz przez FB +30%.

Wadą tego rozwiązania że nie ma długich ważności kont, więc tutaj najlepiej załadować za 50zł i mieć 100dni spokoju ;).
 #800132  autor: Marek_G
 05 maja 2015, 23:07
Dziękują wam za bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedziałem się tego co chciałem. Chyba wezmę Formułę, kusi mnie Stan darmowy w Play bo dużo do Play dzwonię i SMSuję. Oferta Lubię to bardzo atrakcyjna ale jednak chyba nie dla mnie. Nie trzeba mi RWK ale w Lubię to! 50 zł za 100 dni to stanowczo za mało dla mnie tym bardziej że już mam "skarbonkę" na koncie.
Tak BTW zapytałem Play4U dla pewności o najważniejsze kwestie i rzucili mi linkiem z regulaminem. Może komuś się przyda.
https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... 022014.pdf
 #800146  autor: 111
 06 maja 2015, 01:33
Na blogu Playa jeden user coś pisał o zmianie operatora,bo aktualna oferta Play dla przedłużających jest słaba a niejaki Krzysztof Sylwerski czy jakoś tak,zdaje się pracownik Play mu odpisał,żeby poczekał do środy to na pewno zmieni zdanie.
Jasno z tego wynika,że to będzie coś związanego z abonamentami.
 #800149  autor: darkangel
 06 maja 2015, 01:44
Spójrz na to z innej strony, oferty na kartę takie jak Minimax, gdzie rozmowy SMS i 1GB Internetu wychodzi 47zł, gdzie konkurencja daje za 29zł i to nie 1GB a 2GB.

Trochę lepiej wygląda to w Formule 4w1, chodź tam nie ma nolimitu rozmów.
To są słabe oferty, przynajmniej ta pierwsza, oferty na abonament są teraz tańsze niz Minimax.
Myślę że będzie to jakaś nowa oferta z większymi paczkami na Internet.
 #800150  autor: 111
 06 maja 2015, 01:54
Pożyjemy,zobaczymy,ale mimo wszystko ta wypowiedź na Blogplay oswoiła mnie z myślą,że to będzie tyczyło abonamentu,choć wcześniej miałem nadzieję na zmiany w prepaid.
Oferty przez Ciebie wymienione to MVNO i jako takie nie stanowią zagrożenia dla Play.
A wszyscy duzi gracze mają prepaidy gorsze od Playa i ten nie odczuwa potrzeby zmian w tym segmencie.
 #800153  autor: 111
 06 maja 2015, 02:07
Wątpię w to.A gdyby nawet to i tak Play na tym zarobi,bo przecież Virgin na jego infrze działa i za to płaci a klienci do nich przecież przechodzą nie tylko z Playa ale i a może nawet głównie z W3.
Jeden kolega w wątku o Mobile Vikings wspomniał o ankiecie, jaką dla Vikingów wypełniał i było tam pytanie,czy uważa no limit z 2 giga za 24 zł za atrakcyjny.
Więc może taką ofertę Vikingi wprowadzą a Play też na tym zarobi, bo oni też na ich infrze jadą.
 #800163  autor: forum_tg
 06 maja 2015, 08:33
Witam,
a czy jest gdzieś jakaś informacja, jakie usługi/pakiety itd. można uruchomić w danej taryfie?
czyli wypisane jednoznacznie, co w danej taryfie można uruchomić ?
 #800169  autor: Blank
 06 maja 2015, 09:30
Nie do końca. To znaczy na stronie Play możesz wybrać Oferta >> Na kartę >> pakiety. Potem wybrać taryfę i pokazuje ci dostępne w niej pakiety. Ale lista nie jest kompletna.

Stan Darmowy (0zł):
- Play na kartę Lubię to!
- Formuła Play na kartę

Nieograniczone Rozmowy w Play (10 zł):
- Play na kartę Lubię to!
- Formuła Play na kartę
- Play na kartę Rok Ważności Konta
- Play Fresh

Nielimitowane SMSy (10 zł)
- Play na kartę Lubię to!
- Formuła Play na kartę
- Play na kartę Rok Ważności Konta
- Play na kartę

Formuła SMS (7 zł - nielimitowane SMSy, 100 MB)
- Formuła Play na kartę

SMSy bez limitu (9 zł - nielimitowane SMSy, nie wymaga aktywacji, po wydaniu 9 zł)
- Play na kartę Formuła minimax

Pakiet 30 minut za 6 zł
- Wszystkie taryfy

Pakiet 100 minut za 5 zł (Play, stacjonarne)
- Wszystkie taryfy z wyj. Play na kartę i Play na kartę Formuła minimax

Pakiet 10 za 5
- Wszystkie taryfy z wyj. Play na kartę Formuła minimax

Nowe Pakiety Intenetowe (5/9/20 zł za 200MB/1/3 GB)
- Wszystkie taryfy z wyj. Play na kartę Rok Ważności Konta, oraz Play Fresh

Pakiety/Usługi unikalne dla taryfy:
- Rok Ważności Konta: Play na kartę Rok Ważności Konta
- Formuła 3w1: 14 zł (1 GB, nielimitowane SMSy): Formuła Play na kartę
- Formuła 4w1: 21 zł (2 GB, nielimitowane SMSy, stawka 9gr do wszystkich): Formuła Play na kartę
- Bez limitu: po wydaniu 29 zł na rozmowy do końca miesiąca bez limitu: Formułą minimax

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #800191  autor: forum_tg
 06 maja 2015, 11:44
Dzięki za informację. O takie coś mi właśnie chodziło.

a przy zmianie taryfy z Play Fresh do innej traci się promocyjne złotówki oraz MB z pakietów?
Domyślam się że Zbieraj Minuty już nie ma poza tymi kartami co mają uruchomione?
 #800197  autor: Blank
 06 maja 2015, 12:17
1. Promocyjne złotówki zachowujesz.
2. Promocyjne MB, minuty, SMSy, co tam jeszcze tracisz
3. Jak masz stare zbieraj minuty to się zastanów czy opłaca ci się zmiana. W innych taryfach już nie ma. Raz zmigrujesz i już nigdy nie będziesz mógł korzystać.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #800237  autor: forum_tg
 06 maja 2015, 15:25
divhashmorex pisze:1. Promocyjne złotówki zachowujesz.
2. Promocyjne MB, minuty, SMSy, co tam jeszcze tracisz
3. Jak masz stare zbieraj minuty to się zastanów czy opłaca ci się zmiana. W innych taryfach już nie ma. Raz zmigrujesz i już nigdy nie będziesz mógł korzystać.
Właśnie tylko punkt 3 z Twojej wypowiedzi pozostawia wątpliwości, gdyż tam mam sporo godzin darmowych ;)