DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #799749  autor: kriskris
 03 maja 2015, 17:36
Witam!

Chcę rozwiązać umowę na telefon stacjonarny, jednak w Orange straszą mnie karą za przedwczesne zerwanie umowy.

Pierwsza umowa była zawierana na 24 miesiące dość dawno i musiała zostać automatycznie przedłużona kilkukrotnie. Byłem przekonany, że automatyczne przedłużenie powinno być już na czas nieokreślony, więc wypowiedzenie z ewentualnym miesięcznym wyprzedzeniem, ale nie...
Okazało się, że ostatnio umowa została przedłużona 03.2015 na kolejne 24 miesiące, o czym jak twierdzą w salonie orange poinformowali mnie zwykłym listem, którego nie otrzymałem. Orange oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia nadania.

Czy taka praktyka jest dozwolona? Automatyczne przedłużanie umowy na czas określony?
Jaka jest możliwość rozwiązania tej umowy bez ponoszenia dodatkowych opłat? Czy mogę rozwiązać ją dopiero za ok 1,5 roku?
Niestety nie posiadam umowy...

Znajdzie się ktoś kto podpowie jak postąpić w tej sprawie?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
 #799751  autor: kamil1221
 03 maja 2015, 17:45
Jeśli w umowie (a bardziej w regulaminie oferty) była wzmianka o tym, że po zakończonej umowie automatycznie się ona przedłuża - podpisując tą umowę zgodziłeś się na to. Nie jest to zakazane.
 #799752  autor: mikkel
 03 maja 2015, 18:03
Nie wiem ale wydawało mi się że całkiem niedawno właśnie wszedł w życie zakaz takich praktyk, polsat też to stosował i otrzymałem zmianę regulaminu w związku z tym. Tak mi się przynjamniej wydaje aczkolwiek jestem prawie (na conajmniej 95%) pewien że tak jest.