DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #799314  autor: vonski
 30 kwie 2015, 21:23
Cena 1450zł za Z3 to już praktycznie żadne cudo. Tak stoją, podobnie jak inne zeszłoroczne flagowce: S5, G3, M8.
 #799475  autor: Devih
 01 maja 2015, 18:01
No szlag by to trafił, właśnie ktoś kupił Z3, a miałem jutro jechać oglądać. Reszta dostępna w mojej okolicy to za 1700~zł od operatorów, najczęściej po serwisowym brandowaniu, więc się w to pchać nie chce. Zaczynam teraz nad SGS 5 się zastanawiać, bo ją bym miał w sumie za 1700~ zł do kupna, w autoryzowanym salonie Samsunga. Ktoś miał z nią styczność? Bardziej mi chodzi czy są takie kolosalne różnice między nim a Z3. Bo nic innego raczej nie widzę na ten moment do kupna.
 #799493  autor: vonski
 01 maja 2015, 19:10
A w stronę Chińczyków byś się nie skusił?

Za ~1600zł masz znakomite Xiaomi Mi4 w wersji 64GB, OnePlus z tą samą pojemnością to nieco ponad 1500zł. Naprawdę dwa bardzo udane i dopracowane telefony. No i działają o niebo płynniej od Samsunga. Są też wersje 16GB sporo tańsze.
 #799494  autor: Devih
 01 maja 2015, 19:16
Wolałbym się w chińczyki nie pchać. Odrzucają mnie ich nakładki no i ogólnie pochodzenie :) Z drugiej strony czy nie lepiej byłoby kupić Z2 ewentualnie na to lg g3 sie pokusić?
 #799572  autor: Devih
 02 maja 2015, 10:30
Ostatecznie wybór padnie na Sony Xperia Z2 albo SGS 5. Co sądzicie o tych modelach. Z tego co wyczytałem oba mają albo dostaną aktualizację do androida 5.0. Z2 jedynie przegrzewa się przy kręceniu filmów UHD a SGS chyba nie? No i jak ogólnie z konstrukcją i wynikami w benchmarkach oraz płynnością w rzeczywistości. Przeczytałem kilkanaście recenzji i mam juz mętlik w głowie, ale wiem że wybieram raczej tylko spośród tych telefonów. Proszę o opinie uzasadnione co byście z tych dwóch wybrali. Ja idę właśnie dziś obczaić jak to mi leży w dłoni.
 #799588  autor: wlkp
 02 maja 2015, 12:08
Nie zastanawiaj się i bierz S5 świetny smartfon,chodzi bardzo płynnie,znakomita jakość dzwięku,tak samo jakość rozmów,aparat bardzo dobry co chcieć więcej .Mam ten model tak samo jak Z3C ,oba są świetne ,wolę jednak S5 bo jest nie co większy od Z3C .
 #799603  autor: Devih
 02 maja 2015, 13:34
Spędziłem chyba 2h przeglądając oba telefony. Co na pierwszy rzut oka się rzuca to ekran. Na max ustawieniach ten z S5 znacznie jaśniejszy i ładniejsze kolory. Również widać to na zdjęciach. Te z S5 lepsze od względem barwy niż Z2. Kolejna sprawa to filmy. W Z2 przy nagrywaniu UHD po 2 minutach cały telefon ciepły i ostrzeżenie o przegrzaniu. W S5 tego nie było. Również według mnie filmy nagrywane w FHD i zdjęcia były ostrzejsze w S5. Minusem S5 jest jedynie RAM bo tylko 2GB. Te 3GB z Z2 trochę kusi. Raczej będę S5 kupował, jeszcze muszę sobie przemyśleć, aczkolwiek chętnie wysłucham jeszcze więcej opinii.
 #799614  autor: Devih
 02 maja 2015, 15:44
Mam takie jeszcze pytanie, bo znalazłem jedną ofertę Sony Xperia Z3. Gwarancja producenta, soft niebrandowany, bez loga operatora, ale kupiony w sieci Orange. Pytanie - czy faktycznie orange wypuszcza telefonu bez swojej ingerencji w system czy poprostu sklep sam usunął nakładkę orange? Jak to jest. Czy takie coś ewentualnie anuluje mi gwarancję? Czy jest jakaś różnica w takim telefonie?
 #799639  autor: cyanoone
 02 maja 2015, 19:20
Niektóre telefony w Orange nie mają brandu, ale Xperii z Orange raczej bym unikał ze względu na to, że ewentualny simlock zablokuje odblokowanie bootloadera.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #799713  autor: Devih
 03 maja 2015, 10:18
Ten telefonik z tego co sprzedawca napisał, to fabrycznie miał simlocka, ale został odblokowany specjalnym kodem, który dał operator w ramach promocji. Wtedy bootloader będzie zablokowany?
 #805191  autor: Devih
 07 cze 2015, 17:01
Wcześniej nie brałem pod uwagę chińskich modeli, ale teraz myślę, że warto spróbować. Celuję w takie, które są dostępne normalnie w Polsce w sieciach sprzedaży:
* Oneplus One - z tego co czytałem cud maszyna, jednak ten ekran 5,5 cala, chyba mnie odrzuca trochę
* Huawei Honor 6 - teraz na to się natknąłem i po pierwszych opiniach chyba na plus?

Co myślicie?
 #805203  autor: Devih
 07 cze 2015, 19:14
Jak tam jest z nakładką? Oba mają Flyme, tak? Nie podoba mi się ona bardzo. Tam chyba zablokowana jest możliwość zmiany, tak? Więc jeśli to dotyczy tych dwóch modeli, to odpada.