DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #798928  autor: picia12
 28 kwie 2015, 15:42
Witam, tak jak w temacie chciałbym wybrać jedną z tych sieci, mam jeszcze trochę czasu bo przenoszę numer.

Będę ładował kwotą 19 lub 29zł.
za 29 w viking mobile niby nie mam nielimitowanych minut ale za to aż 4gb netu.
co lepsze w vikingu pakiety przechodzą na kolejne miesiące więc wydaje mi się że 100minut na miesiąc starczy.

Macie jakieś osobiste złe lub dobre doświadczenia z tymi sieciami ?
O tyle fajnie w vikingu że nie trzeba się przejmować pakietami bo SMSy i pakiet internetu dostajemy GRATIS do doładowania.
Roaming niby taki sam w obydwu a na tym też mi zależy.
 #798934  autor: mi80
 28 kwie 2015, 16:16
picia12 pisze:w vikingu pakiety przechodzą na kolejne miesiące
Nie pakiety, lecz niewykorzystane złotówki, którymi doładowałeś konto. Mówiąc krótko ładując co miesiąc za 29 zł masz 4GB netu i smsów za free oraz 29 zł do wydania na co chcesz (jeśli na rozmowy, to starczy na 152 min).

W Virgin wiadomo, jest pakiet, za który pobierają z konta co miesiąc 29 zł.

Sam rozważam te opcje, bo sporo internetuję i smsuję, a 150 min. by mi wystarczyło. Jednak mam telefon w Play już dość długo, głównie na zasięgu Plusa i TM i ostatnio coraz częściej napotykam na playowe mankamenty - gorsza jakość rozmów, albo zapchane punkty styku i mimo pełnego zasięgu SMS, że ktoś się do mnie nie dodzwonił. Bateria na TM też jakby szybciej mi schodzi.

W obu ww. ofertach obawiam się będzie podobnie i dlatego poważnie zastanawiam się nad jakąś alternatywą z W3. Po zapchaniu się sieci Orange na mecie maratonu warszawskiego, też odpuszczam sobie Orange i nju. Zostają mi zatem Plus i TM, choć u nich z ofertami bez rewelacji.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 16:57 przez mi80, łącznie zmieniany 1 raz.
 #798940  autor: Liquid
 28 kwie 2015, 16:49
mi80 pisze:
picia12 pisze:w vikingu pakiety przechodzą na kolejne miesiące
Nie pakiety, tylko niewykorzystane złotówki, którymi doładowałeś konto.
Nieprawda, bo jeżeli doładujesz konto w co najmniej ostatnim dniu trwania pakietu z którego zostało ci np. 500 MB to po doładowaniu będziesz mieć 2,5 GB lub 4,5 GB w zależności od doładowania, odpowiednio 19 zł i 29 zł.
 #798985  autor: JacekK
 28 kwie 2015, 21:36
Wszystko zależy od tego, ile potrzebujesz rozmów. Jeśli "nielimitowanych" (pisząc bardziej precyzyjnie bardzo dużo minut, powiedzmy choćby 200-300), to z oczywistych powodów taniej będzie w Virgin. Jeśli natomiast możesz ładować za 19 zł to bez zastanowienia bierz Vikingów. Tam nie kupujesz żadnego pakietu i w zasadzie niczego nie musisz pilnować, to raz. Dwa, masz 19 zł na co tylko chcesz. Jeśli ich nie wykorzystasz ich i nawet nie doładujesz konta, nic nie przepada. Możesz za nie kupić dodatkowe pakiety, skorzystać z SMS Premium, etc. Masz większą swobodę.

Pozdrawiam!

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.