DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798847  autor: winiary
 28 kwie 2015, 07:21
Witam!

Do wyboru mam telefon (tylko nowy, ze sklepu) do 1000zł. Zależy ma na:
-Dobrym wsparciu (telefon na 2 lata)
-Dobrym aparacie fotograficznym który potrafi sobie w każdych warunkach.
-Dobrej baterii. (bardzo ważne).
-Płynnym działaniu.
-jeśli android, to powinien być niezły podzespołowo...i powinien uciągnąć Star wars knights of the old republic ;)
-powyżej 4,5 cala i poniżej 5,7.

Lumia 735? Asus zenfone? Lg g3s?
 #798855  autor: T-mati1
 28 kwie 2015, 08:17
Jakbyś mógł dołożyć, to mozesz kupić Lg G2, telefon spokojnie by Ci wystarczył na kilka lat. Dostał niedawno lizaka i o dziwo ludzie nie narzekaja na niego w tym modelu. Wszystkie Twoje wymagania spełnia. Możesz napisać na forum x-kom o rabat na ten telefon i jakieś akcesoria. Może to by Ci zrekompensowalo wyższa cene

THUNDER UP!!!
 #798916  autor: winiary
 28 kwie 2015, 14:56
Rozważę g2...a do kiedy ten telefon ma wsparcie? Bo myślę również nad lumiami.
 #798922  autor: Invi.
 28 kwie 2015, 15:14
Jest już ładny czas na rynku. Dostał loli... i na więcej bym nie liczył.
 #798931  autor: znawca
 28 kwie 2015, 15:58
Drogi autorze, żądasz niemożliwego.
Telefon z dobrą baterią, aparatem, szybki, niezawodny i wspierany przez 2 lata to flagowiec grubo poza twoim przedziałem cenowym. Albo kupisz używane, albo pożegnaj się ze wsparciem. Ewentualnie kup Lumię i zapomnij o dobrej baterii, ale ciesz się aparatem i płynnością.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #799005  autor: winiary
 28 kwie 2015, 23:51
Może poczekaj miesiąc na Sony M4 Aqua?
Ponoć wszystkie Sony oprócz "Zetek" są totalnie pomijane w kwestii aktualizacji. To chyba telefon nie na dwa lata, aczkolwiek możecie potwierdzić jak to było z innymi Sony?
penguino pisze:Ewentualnie kup Lumię i zapomnij o dobrej baterii, ale ciesz się aparatem i płynnością.
A Lumia 830? Na ceneo ok 1100zł i pewnie da radę coś wynegocjować (50zł mogę dopłacić), wg. recenzji świetna bateria, dobry aparat, długie wsparcie, wydaje się pasować.

Co sądzicie o Blackberry Leap? Wchodzi na rynek, w sumie niedrogi no i z BB jest tak że cena powinna szybko spaść, podzespoły te same co BB Z10, ale nie wiem czy dobrze to chodzi...ten Snapdragon S4 to chyba podobna wydajność co Snapdragon 400? Trochę martwiące, bo ponoć te Blackberry trochę żrą z powodu wielozadaniowości...
 #799016  autor: penguino
 29 kwie 2015, 04:03
Ktoś niepotrzebnie chlapnął coś na twitterze i się rozniosło. Tymczasem kilka modeli dostało już Lollipopa, a mniejsze aktualizacje dostają wszystkie, również z najniższej półki. Google bodajże wymaga żeby producenci aktualizowali urządzenia przez min. 18 miesięcy (jak nie dwa lata).

830 ma dość słabe bebechy, sam interfejs powinien chodzić dość płynnie (długie animacje) ale np. w grach nie oszukasz braku mocy obliczeniowych. 830 to jest 735 z lepszym aparatem za dużo większe pieniądze. No i ma Windowsa - jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z tym systemem możesz mieć problem z przestawieniem.

Snapdragon S4 to dość stary układ o nieprzesadnej wydajności. Same telefony Blackberry nigdy też nie brylowały w kwestii jakości zdjęć, a Leap ma tylko 8 MPix sprzed roku.
 #799041  autor: sloniacz
 29 kwie 2015, 09:53
polecam Meizu M1 Note w kraju 900zł nówka ze sklepu. Ja ściągnałem z Chin za 760zł (200USD z przesyłką). Super bateria (3100mAh) i najnowszej generacji wyswietlacz IGZO TFT. 2GB RAM i 8 rdzeniowy procesor - Antutu ponad 39000 (wynik zbliżony do dużo droższego Galaxy S5) Do tego dual sim. Minusy - brak slotu na karty mikroSD, brak NFC, Nakładka na Androida FlymeOS (można polubić albo zastąpiś jakimś launcherem - ja wybrałem Nova launcher)
 #799106  autor: penguino
 29 kwie 2015, 15:01
Procesor dobry wynik w Antutu zawdzięcza mnogości rdzeni, wspomniany S5 miażdży go w testach grafiki. Niezły sprzęt, ale nieco mniej pewny jako urządzenie na lata.
 #799191  autor: winiary
 30 kwie 2015, 03:52
Dzięki. To póki co G2 jest chyba najlepszym rozwiązaniem.