DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798761  autor: Griff
 27 kwie 2015, 18:30
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze telefonu dla osoby starszej. Telefon koniecznie nowy, nie przekraczający kwoty 200 zł, a najlepiej około 150. Wymagań co do specyfikacji właściwie nie ma, a raczej tylko co do funkcjonalności: wyraźny, duży wyświetlacz (w ogóle względnie duży telefon), wygodne przyciski ( najlepiej by do siebie nie przylegały), trwała bateria, dobra jakość rozmów (telefon niemal wyłącznie będzie służyć do rozmów). Miłym dodatkiem byłby aparat, by zrobić zdjęcie psu, by ciągle wyglądał jak pies, oraz radio, którego da się słuchać bez podłączania zestawu słuchawkowego.
Preferowana marka: Nokia.

Cztery modele które wyszperałem:
Nokia Asha 225, Nokia Asha 215, Nokia 6303 Classic, Alcatel 20.01.

Ostatnio używanym modelem był Maxcom mm 431, i szczerze powiem, trudno będzie kupić coś gorszego.

Za ocenę propozycji i podawanie własnych będę wdzięczny.
 #798861  autor: Invi.
 28 kwie 2015, 08:59
Imo 225, duzy wyśiwetlacz i niezłe wykonanie.
Brać pod uwagę można też 5610, ale ekran jest mniej czytelny
 #799992  autor: jamamoto
 05 maja 2015, 00:52
mysle ze te w/w przez was maja 3 zasadnicze wady, to nie sa telefony dedykowane dla seniorow, po drugie male klawisze, po trzecie niewielki ekran, zero ulatwien
 #800008  autor: Francesca
 05 maja 2015, 07:26
Stawiałabym na jakąś starą, używaną nokię. To były dość proste i intuicyjne telefony. Tutaj http://sprzedajemy.pl/telefony-i-akceso ... kowe/nokia na pewno uda Ci się coś znaleźć. A co do telefonów "dedykowanych" dla seniorów - moja babcia miała kiedyś taki, który miał być maksymalnie prosty w obsłudze - niestety, nawet mnie ten telefon przerósł.
 #800016  autor: motov3
 05 maja 2015, 11:01
Ze starszych modeli, jesli beda wchodzily w gre - wg mnie idealne pod seniora sa
Nokia 6210
Nokia 6310i

i byc moze Nokia E52 (byc moze bo nalezy samemu sobie zbadac czy te klawisze wystarcza) :-)

Obrazek
 #801914  autor: jamamoto
 16 maja 2015, 14:07
tylko czemu te nokie ? byly fajne, owszem, sam mialem, ale obecnie to stare uzywane mocno urzadzenia, z drogimi czesciami, i w ogole za retro sie placi ekstra,
a myphone flip albo halo2 to niedrogie urzadzenia, nawet jakby mialy dzialac tylko 2 lata, to i tak cena ok 100zl zacheca
 #801921  autor: Golarz Filip
 16 maja 2015, 14:54
Autor tematu wspomniał, o Maxcomie, jednak ja ze swej strony, nie że go polecę- ale sugeruję wypróbować w jakimś sklepie stacjonarnym. Piszę jednak nie o modelu wspomnianym w pierwszym poście ale o MM 237 Dual SIM.

Osobiście pomagałem w podobnym wyborze znajomemu, który szukał słuchawki dla starszej osoby, o podobnych wymaganiach.
Ja osobiście o Maxcomie miałem wyrobione zdanie jedynie o słuchawkach stacjonarnych- też słabe.
Oczywiście mówimy o kryteriach telefonów mocno budżetowych ;)
Mimo, że ostatecznie wybór znajomego padł na Asha 225, radzę raz jeszcze zerknąć na wspomniany MM 237.
Daję cztery zdjęcia tego modelu. Swoją drogą w ramach odsapnięcia od smartów proponuję kiedyś zrobić sobie mały spacer "zapoznawczy" po mocno budżetowych telefonach. Świat się w nich zatrzymał ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście zdjęcia były robione innym modelem ;)
 #801941  autor: kowcio
 16 maja 2015, 17:21
Ja ze swojej strony mogę polecić Maxcoma MM720BB. Właśnie kosztuje ok 200 zł. Ma czytelny ekran, proste menu (ale nie takie głupkowate jak te stare modele), dobrą baterię, stację dokującą w zestawie. Dodatkowo nie psują się aż tak bardzo.