DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798606  autor: maciek1027
 26 kwie 2015, 22:53
smartband od M$ oficjalnie nie jest dostępny u nas ( w europie chyba też).

:)
 #798608  autor: T-mati1
 26 kwie 2015, 23:01
Dostępność to już inna sprawa. Jest takie urządzenie i nie można się z tym nie zgodzić:)

THUNDER UP!!!
 #798622  autor: znawca
 27 kwie 2015, 00:52
maciek1027 pisze:Na którą generację iphone przeszedłeś?
iPhone 6 - mam w profilu, choć rozważałem też 5 i 5S - oba są w mojej opinii lepsze od Lumii, mają ten sam zestaw aplikacji i wersję iOS - większy ekran i bateria zdecydowały o szóstce - no i fakt, że kasa akurat była :P

A smartband (jak już ktoś wspomniał) jest od M$ i działa z każdym systemem.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #798752  autor: Pietraz
 27 kwie 2015, 18:06
znawca pisze:Zmiana 925 na 930 i to chwilę przed premierą nowych flagowców M$ to najgorsza decyzja jaką można podjąć. Zastanów się, czy dla ekranu Full HD i czterech rdzeni warto dopłacać kasę i rezygnować z Glance Screen - tak, Lumia 930 go nie ma! i tak, w iPhone też mi go strasznie brakuje.
Dobra, dobra, nie rozpędzajmy się tak :P Dlaczego zaraz najgorsza? Chcę zmienić telefon, więc na gorszy nie będę zmieniał. Wyjdą nowe flagowce - OK. Tylko co mi z tego jak będą kosztować >2k? A póki co, nie chcę tyle przeznaczać na nowy sprzęt. W granicach rozsądku ~1,5k to max.
znawca pisze:Co wcale nie znaczy, że polecam ci telefon Apple... na aparacie nie zyskasz, a nawet stracisz, bo dźwięk na wideo jest mono, brak OIS i fizycznego przycisku migawki.
Cena, cena i jeszcze raz cena... ;p
znawca pisze:Ja bym się nad tym Samsungiem zastanowił, chociaż szybkością to on nie grzeszy... a może LG G3? albo w ogóle Lumia 1020? lepszego aparatu nie znajdziesz:)
No właśnie się zastanawiam intensywnie nad S5 i 930, w końcu z tego powodu pwostał ten wątek ;) Mówisz, ze S5 nie grzeszy szybkością? Ekhm... Trochę mnie zaskoczyłeś. Jakieś zwiechy w codziennym użytkowaniu, w aplikacjach, grach? Czy chodzi o miejsce w rankigu szybkości? Bo jeśli jest na miejscu X w bechmarkach to średnio mnie to obchodzi. Ma działać dobrze i płynnie ;)
G3? Niby wszystko ładnie pięknie, ale 5,5'' to już za dużo. Poza tym ogólnie jakoś mnie nie przekonuje.
1020? Hmm... Miałbym wtedy nowy stary telefon :P Aparat faktycznie robi mistrzowskie zdjęcia (jak na telefon). 1GB więcej RAMu w WP nie sprawi, że odczuję różnicę ;) Tak więc nie wiem czy jest sens w ogóle patrzeć na 1020...

===
Siemens C35i -> Alcatel OT535 -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N900 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 925 Special Edition 32GB -> Nokia Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950 -> LG G6 -> LG G8s
 #798796  autor: penguino
 27 kwie 2015, 21:07
S5 nie działa płynnie, zdarzają się drobne przycięcia, otwieranie dialera, galerii, aparatu itp. odbywa się z opóźnieniem.
 #798930  autor: znawca
 28 kwie 2015, 15:49
Dokładnie. SGS5 jest wydajny, ale nie działa płynnie. Jest super w aplikacjach, które uruchamiamy od święta, ale wykłada się na codziennych, rutynowych czynnościach. W porównaniu z Lumią będzie różnica na minus.

I skoro zdjęcia są ważne, to jak najbardziej jest sens patrzeć na 1020, której aparat daje ogromne możliwości. Trochę taka lustrzanka w świecie telefonów - pobawisz się ustawieniami i masz genialne zdjęcie (zwłaszcza nocą), ale na automacie nie ma sensu pstrykać.

Drogi autorze, niby piszesz, że nowe flagowce nie... ale z kolei Lumia 1020, które pasuje do wymagań też nie bo, za stara... i idziesz w zaparte z 930, która jest okrojona względem poprzedniczki i na plus ma tylko lepszy ekran (choć w wymaganiach był właśnie aparat). Tak BTW to jak zależy ci na wyświetlaczu, to polecam właśnie G3 albo Samsunga - te mają aż bezsensownie wyśrubowane parametry.
Chcesz oszczędzić kasę, a 1020 jest starsza i tańsza, ale znowu wolisz 930... 1GB RAMu więcej w 1020 nie zrobi ci różnicy, ale 2 rdzenie więcej w 930 już tak? Gdzie tu logika? Jak ci się tak podoba ta Lumia 930 to po prostu ją kup:) Nie oczekuj jednak potwierdzenia, że jest lepsza, bo przynajmniej odemnie go nie dostaniesz.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #801151  autor: Pietraz
 11 maja 2015, 15:07
penguino pisze:S5 nie działa płynnie, zdarzają się drobne przycięcia, otwieranie dialera, galerii, aparatu itp. odbywa się z opóźnieniem.
Hmm... Bawiłem się w sklepie, znajomy również i nie zauważyliśmy jakichkolwiek przycięć... Ja sprawdzałem na sklepowym demonstracyjnym kolega u znajomego na jego własnym, który jest normlanie użytkowany, zawalony zdjęciami innymi plikami. Z czego to może wynikać?

znawca pisze:Dokładnie. SGS5 jest wydajny, ale nie działa płynnie. Jest super w aplikacjach, które uruchamiamy od święta, ale wykłada się na codziennych, rutynowych czynnościach. W porównaniu z Lumią będzie różnica na minus.

I skoro zdjęcia są ważne, to jak najbardziej jest sens patrzeć na 1020, której aparat daje ogromne możliwości. Trochę taka lustrzanka w świecie telefonów - pobawisz się ustawieniami i masz genialne zdjęcie (zwłaszcza nocą), ale na automacie nie ma sensu pstrykać.

Drogi autorze, niby piszesz, że nowe flagowce nie... ale z kolei Lumia 1020, które pasuje do wymagań też nie bo, za stara... i idziesz w zaparte z 930, która jest okrojona względem poprzedniczki i na plus ma tylko lepszy ekran (choć w wymaganiach był właśnie aparat). Tak BTW to jak zależy ci na wyświetlaczu, to polecam właśnie G3 albo Samsunga - te mają aż bezsensownie wyśrubowane parametry.
Chcesz oszczędzić kasę, a 1020 jest starsza i tańsza, ale znowu wolisz 930... 1GB RAMu więcej w 1020 nie zrobi ci różnicy, ale 2 rdzenie więcej w 930 już tak? Gdzie tu logika? Jak ci się tak podoba ta Lumia 930 to po prostu ją kup:) Nie oczekuj jednak potwierdzenia, że jest lepsza, bo przynajmniej odemnie go nie dostaniesz.
Jak dla mnie większość Lumii działa płynniej od Androidów, bo są dużo lepiej zoptymalizowane.

Zgadzam się w 100%. 1020 jest absolutnym mistrzem wśród telefonów jeśli chodzi o zdjęcia. Ta kwestia nie podlega dyskusji. Trzeba tylko poświęcic troszkę czasu żeby się nauczyć robić dobre zdjęcia.

Trochę źle się rozumiemy ;) Nie idę w zaparte z 930 tylko wydawała mi się najbardziej odpowiednia. Jeśli chodzi o porównanie procesora i RAMu w obu Lumiach, to na to nie patrzę na te parametry i nie kieruję się nimi, ponieważ wiem doskonale, że oba będą tak samo płynnie chodziły. Co innego w Androidach.
Zaoszczędzić kasę? Hmm... I tak i nie. Po prostu nie chcę wydawać za dużo na najnowsze flagowce i szukam czegoś rozsądnego, ale nie chcę też drastycznie ciąć kosztów celem słabszego sprzętu. Nie zależy mi żeby mój sprzęt był nr 1 w testach benchmarków. Ma działać płynnie, dobrze i być niezawodny.
Co do logiki, to bardziej kieruję się w stronę 930 niż 1020 z bardzo prostego powodu. Mianowicie patrzę też przyszłościowo - konkretnie chodzi mi o aktualizację do WP10. Wątpię żeby 1020 dostała aktualkę do najnowszego WP. Inaczej sytuacja już wygląda z 930.
A kupowanie teraz smartfona przed premierą nowych flagowców uważam, ze ma sens w moim przpypadku, ponieważ te co wyjdą i tak będą kosztowały w granicach 2k-3k (bliżej 3k oczywiście), a tyle na pewno na nowy sprzęt nie mam zamiaru wydać, bo zaraz stanieją a ja jak wczesniej wspomniałem nie potrzebuję mieć króla benchmarków.
Dlatego właśnie tak się motam i mam problem, bo nie mogę się zdecydować :/

===
Siemens C35i -> Alcatel OT535 -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N900 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 925 Special Edition 32GB -> Nokia Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950 -> LG G6 -> LG G8s
 #801154  autor: Morvius
 11 maja 2015, 15:36
Tak jak napisałeś z 925 na 930 jest za mały przeskok. Szkoda kasy na wymianę chyba, że designe Ci się znudził :) Gdybym miał sam dokonać wyboru, najpierw bym się zastanowił co tak naprawdę chciałbym zmienić w swoim smartfonie i szczerze sobie sam na to pytanie odpowiedział. Może wymiana jednak konieczna nie jest? ;) Jeśli jednak, to osobiście mym spieniężył 925 na rzecz 930 jednak.

Klasyczny obserwator wątku.
 #801155  autor: Artur051
 11 maja 2015, 15:38
znawca pisze:Dokładnie. SGS5 jest wydajny, ale nie działa płynnie. Jest super w aplikacjach, które uruchamiamy od święta, ale wykłada się na codziennych, rutynowych czynnościach. W porównaniu z Lumią będzie różnica na minus.
Widać, że nie miałeś nawet przez chwilę w ręku SGS 5. Telefon mam już 9 miesięcy i jest zawalony mnóstwem aplikacji, zdjęć, muzyki, komunikatorów i wszystkiego. Spowolnień nie doświadczyłem do tej pory ani jednego czy nawet zacięcia. Android 5.0. No ale co się dziwić większość userów jak i ten powyższy ma zdanie "nie znam się to się wypowiem". Dziękuję za uwagę.
 #801156  autor: Morvius
 11 maja 2015, 15:39
Artur051 pisze:Widać, że nie miałeś nawet przez chwilę w ręku SGS 5. Telefon mam już 9 miesięcy i jest zawalony mnóstwem aplikacji, zdjęć, muzyki, komunikatorów i wszystkiego. Spowolnień nie doświadczyłem do tej pory ani jednego czy nawet zacięcia. Android 5.0. No ale co się dziwić większość userów jak i te powyższy ma zdanie "nie znam się to się wypowiem". Dziękuję za uwagę.
Przyjacielu ja również używam sgs5 na co dzień i kompletnie nie solidaryzuje się z twoją wypowiedzią.

Klasyczny obserwator wątku.
 #801159  autor: Artur051
 11 maja 2015, 15:44
Co do WP - jest pięknie dopóki nie zaczniemy korzystać z aplikacji. Lumia 920 potrafi się wywalić kilka razy dziennie na zwykłym messengerze, powiadomienia nagle przestają działac i masakra jedna wielka z tym systemem. Przy intensywnym użytkowaniu potrafi się zawiesić na ekranie blokady i gdyby nie soft reset - trzeba byłoby czekać do rozładowania baterii aby cokolwiek zrobić z telefonem. WP - owszem, dla mało wymagających użytkowników, dla których korzystanie z komunikatorów internetowych jest na tyle okazjonalne, że nie odczuwają wywalającego się ciągle messengera itp itd. Nie wspominając już o tym, że są one ograniczone do minimum - jedynie na Windows Phonie nie można dzwonić przez messengera i prowadzić rozmów wideo. Taki to ten system jest wspaniały i cały jego ekosystem. Cenisz funkcjonalność? Tylko Android. Wszystkie spowolnienia w SGS 5 to mit. Wiem po swoim przypadku :)
 #801161  autor: Morvius
 11 maja 2015, 15:57
W takim razie również jesteś mitem, posiadając na co dzień telefon z oprogramowaniem Windows 8.1 a aktualnie zamieniony na Windows 10 (tak jestem testerem) stwierdzam tylko jedno, klepiesz bzdury. Jedna wadliwa sztuka, na jaką pewnie trafiłeś, nie może podciągnąć pod kreskę całej serii modeli producenta. Co do sgs5, to fakt ma masę aplikacji i więcej pierdół w sklepie googleplay, jednakże jego praca nie do końca jest tak płynna jak się tego spodziewałem. Potwierdzi to po mnie jeszcze sporo osób korzystających z tego modelu na co dzień, tak więc mit działa w drugą stronę :) Na pewno jest lepszy od średniej półki cenowej ale jako flagowiec mógłby więcej wnieść w nasze życie gdyby nie te niewielkie wpadki.

Klasyczny obserwator wątku.
 #801175  autor: motov3
 11 maja 2015, 17:23
Kolega Artur trafil na 920tke, ktora z natury rzeczy lubi sie przyciac. Jest z tego znana. Tak wiec jego ocena przez ten pryzmat jest mocno zaburzona :-)

Obrazek
 #807808  autor: Pietraz
 22 cze 2015, 18:07
Przycięcia na Lumii? A to chyba nowość jakaś ;p Miałem okazje już obcować z nie jedną Lumią i w kwestii płynności w żadnym modelu nie można powiedzieć nic złego. Zwłaszcza 920/925.

Wracając do głównego tematu chciałem zapytać jeszcze o ładowanie bezprzewodowe. Czy w 930 żeby ładować bezkabla, tel musi idelanie stykać się z podstawką? Chodzi mi o to, czy trzeba ściągać futerał który będzie na telefonie? To samo pytanie do modelu S5.

===
Siemens C35i -> Alcatel OT535 -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N900 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 925 Special Edition 32GB -> Nokia Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950 -> LG G6 -> LG G8s
 #807813  autor: Morvius
 22 cze 2015, 18:24
Nie miałem przyjemności testowania tej funkcji.

Klasyczny obserwator wątku.
 #807818  autor: motov3
 22 cze 2015, 18:35
Pietraz pisze:A to chyba nowość jakaś ;p Miałem okazje już obcować z nie jedną Lumią i w kwestii płynności w żadnym modelu nie można powiedzieć nic złego. Zwłaszcza 920/925.
Nie kolego to nie zadna nowosc. Nie chodzilo o "przyciac" w sensie plynnosci, tylko chodzilo o to ze lubi sie "zawiesic" i wymagany jest reset, a czasami nalezy wyczekac do wyczerpania baterii bo reset nie dziala. (przepraszam jesli mylnie sformulowalem).

Nie porownuj tez 925 do 920, bo 925 jest wolna od tego problemu. :-)

Obrazek
 #807844  autor: Pietraz
 22 cze 2015, 20:17
motov3 pisze:
Pietraz pisze:A to chyba nowość jakaś ;p Miałem okazje już obcować z nie jedną Lumią i w kwestii płynności w żadnym modelu nie można powiedzieć nic złego. Zwłaszcza 920/925.
Nie kolego to nie zadna nowosc. Nie chodzilo o "przyciac" w sensie plynnosci, tylko chodzilo o to ze lubi sie "zawiesic" i wymagany jest reset, a czasami nalezy wyczekac do wyczerpania baterii bo reset nie dziala. (przepraszam jesli mylnie sformulowalem).
Mhm... Żeby była jasność. Nie sprzeczam się i nie mówię, że tak absolutnie nie jest, ale jest to dla mnie "nowość". Sam trochę się bawiłem, znajomy ma już dłuższy czas 920 i bardzo sobie chwali. Tym bardziej dziwi mnie to, że jak się zawiesi, to trzeba czekać do wyładowania baterii, bo przecież mają funkcję miekkiego resetu jak ktoś wcześniej wspomniał... No ale cóż, widać są też modele "klasy B" :P

A jak tam wygląda sprawa z tym ładowaniem, nikt nic nie wie/nie słyszał?

===
Siemens C35i -> Alcatel OT535 -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N900 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 925 Special Edition 32GB -> Nokia Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950 -> LG G6 -> LG G8s