DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798526  autor: motov3
 26 kwie 2015, 18:58
Bosching pisze:A przy nowym sprzecie jakies usterki beda rzadziej spotykane
No to sie mozesz szybko zdziwic :-) Co ty porownujesz budzeta do wysokiej polki ? Nie badz naiwny. Zwlaszcza o trwalosc tu chodzi
Bosching pisze:tylko chodzi o to, ze gdy sprzet nawali musze za niego zaplacic, kosztem lepszych parametrow w telefonie.
A ty myslisz ze przy nowym to jak bedzie ? :mrgreen: Wysylasz i jesli ci uznaja to zrobia, a jak nie - to na wlasny koszt. A najczesciej ci zarzuca ze uszkodziles mechanicznie i sayonara, nie mowiac juz o szarpaninie ktora czesto trwa tygodniami. Jest o tym sporo tutaj watkow. Poczytaj.

Reasumujac. Twoj wybor oczywiscie.

Obrazek
 #798580  autor: motov3
 26 kwie 2015, 21:30
Bosching pisze:Dobra, przemówiłeś mi do rozumu. Czyli do 400 zł szukać Lumii 820 tak ?
No pewnie. A kupisz jak sie postarasz w okolicy 300-350zl i bedziesz mial smartfona z wysokiej polki.
A kupno budzetowego smarta i to jeszcze na Androidzie to naprawde srednia opcja. To juz niestety nie te czasy kiedy na rynku byl Android 2.1 i np taki GT540 spokojnie sobie dzialal. Dzis Android jest coraz bardziej wymagajacy i czasem nawet flagowce maja z nim problem a co dopiero budzeciaki.

Mysle ze i z budzeciaka bylbys zadowolony. Tylko naprawde w tych pieniazkach mozesz miec smarta ktory ci starczy na lata (i to wcale nie jest czcze gadanie - szczegoly ponizej), dlaczego ?
- Na przod dajesz Folie 3MK najlepiej (najtrwalsze) ekran ciagle bedzie jak nowy
- Tylne obudowy sa calkowicie wymienialne, czyli zniszczysz (o co ciezko) zakladasz nowa
- Bateria jest wymienialna, zuzyjesz - wymieniasz na nowa

Do tego fajne bajery (jak to na wysoka polke przystalo) np
- obudowa do bezprzewodowego ladowania

Szybki system, procesor na Dual Core 2 rdzenie, 1GB pamieci przy WIndowsie to spokojnie starczy na dlugo, filmy Full HD 1080p nagrywanie, internet LTE. Na pokladzie WIndows 8.1 - i wkrotce czekajacy update do WIndows 10. Byc moze w tym roku CORTANA a to juz bedzie calkowity odjazd :mrgreen:

Bardzo trwaly (w zakresie budowy) smartfon, wazy co prawda swoje bo ok 180gram - ale dla faceta to zaden problem. Zycze udanych zakupow i postawienia browaru wirtualnego dla Telepolismaniakow :mrgreen:

:-)

Obrazek
 #798736  autor: bazin1
 27 kwie 2015, 15:54
A do tego "bajer" w postaci stuknięcia dwa razy w ekran by go wybudzić :) Nie wspomnę już o ekranie Amoled!
 #798775  autor: motov3
 27 kwie 2015, 19:45
Kolego ten Asus Zenfone 4 to przeciez klasa budzetowa. A o tym juz ci tu napisalismy. On jest porownywany z LUMIA 520, a 520tka jest jakies 3-4 polki ponizej 820tki. Wiec sam sie zastanow.
Budzetowy Andek, z troche za duza obudowa, bez mozliwosci wymiany baterii.

A co najwazniejsze - BEZ LTE :roll: Podczas gdy 820tka LTE posiada, a to bedzie wkrotce standard, ktory wyprze docelowo 3G, tak jak i 3G wyparlo 2G.

Znowu porownujesz budzet z wysoka polka i sie pytasz o zdanie. Ja mam teraz dylemat z kolei, czy ty potrafisz czytac co ci sie pisze ? :roll:

Obrazek
 #798780  autor: Bosching
 27 kwie 2015, 20:15
To powiecie mi na co zwracać szczególna uwagę przy kupnie używanej Lumii ? Do 350-400 zł znajde coś sensownego ? I doradźcie jakieś porządne etui do tego.
 #798785  autor: motov3
 27 kwie 2015, 20:28
Na stan przede wszystkim, na to zeby miala wszystkie papiery, pudelka. Najlepiej z PL dystrybucji. W tej kasie spokojnie sie kupi bardzo zadbana sztuke. Etui znajdziesz sobie sam gdziekolwiek - o ile ci jest potrzebne. Ja uzywam bez.

Obrazek
 #798808  autor: Sedesik92
 27 kwie 2015, 21:49
Witam, Szukam podobnego telefonu jak kolega :)
Wybaczcie że pisze tutaj ale nie chcę zakładać po raz setny tego samego tematu :)
Mam pytanie co sądzicie o Sony Xperia T? Na allegro znalazłem już ten telefon za 340 zł (tylko wysyłka z zagranicy ;) )
Jak u niego z baterią? Kamerkę i aparat ma dobre?
 #798812  autor: T-mati1
 27 kwie 2015, 21:58
Wysyłka z zagranicy równa się z tym, że telefon jest odnawiany w jakiejś chińskiej wiosce i o jakiejkolwiek gwarancji możesz zapomnieć

THUNDER UP!!!
 #798817  autor: Sedesik92
 27 kwie 2015, 22:20
No dobra znalazłem używany za 440 zł
Opłaca się brać ten telefon? Czy może znajdę coś lepszego (do 500 zł ;) )
Ciężko teraz znaleźć coś na tym allegro wszędzie wysyłka z zagranicy ;)
 #798822  autor: T-mati1
 27 kwie 2015, 22:58
Stary i nie nadający się już do niczego telefon. Poszukaj w tych pieniądzach Lg g2 mini, lg l90, moto g czy jakiejś lumii

THUNDER UP!!!