DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #797919  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 21:12
Męczy mnie to co robi Orange, ale tak jak kolega, pracownik tworzący ten temat:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=80222

...trzeba sobie jakoś radzić :)
W tym wypadku chodzi o haniebne zbieranie informacji na stronie o dostępnych usługach w Orange na kartę, w poszczególnych taryfach.

W zasadzie wszystko powinno być czarno na białym, lub raczej pomarańczowo na białym - na tej stronie, bowiem wejście przez zakładkę "taryfy", a potem "dodatkowe usługi" kieruje nas właśnie tutaj:
http://www.orange.pl/kid,4002009319,id, ... ticle.html

Wybieramy co nas interesuje i POKAZUJĄ SIĘ NAM USŁUGI
Okazuje się jednak, że nie wszystkie...

Ostatnio radziłem sobie przeglądając usługi wymienione tutaj:
http://www.orange.pl/esupport_b2c_services.phtml
Zaznaczałem "Na kartę" i daną taryfę oraz aktualnie w sprzedaży i było...wszystko co nowe, aktualne - miodzio - tymczasem od zdaje się kilku dni, nie ma tego co niektórzy docenili w ostatnim czasie będąc klientami Orange na kartę, mianowicie pakiet 120minut do wszystkich sieci za 9zł.

A więc nie dość, że ostatnio wprowadzone pakiety czyli 120minut, oraz 1000minut po Orange za 10zł/31dni - nie można aktywować z poziomu Mojego Orange (dawne Orange-on-line) to jeszcze tego pierwszego nie ma w spisie dostępnych usług.

Wymieniajmy więc w tym wątku - linki do atrakcyjnych usług, które jakoś giną w Pomarańczowym chaosie, a które można "ręcznie" odnaleźć przez wyszukiwarkę Pomocy:
http://www.orange.pl/obsluga_klienta_in ... nego.phtml

A więc tutaj te ode mnie:

1. 120minut do wszystkich:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html

2. 1000minut po Orange na 31dni:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
UWAGA! Często polecana usługa to stary pakiet 1000minut po Orange...na 14dni :!:

3. Sprawdź numer (w jakiej sieci)
http://www.orange.pl/portal/map/map/check_number

4. Pakiety internetowe:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
UWAGA! Z poziomu Mojego Orange można włączyć owe pakiety tylko w wersji cyklicznej :!:
 #798181  autor: Blank
 24 kwie 2015, 15:06
Jak informuje serwis mvno-gsm.pl,
Orange przygotowało promocję 2 GB za 2 zł na 14 dni z okazji majówki. Pakiet będzie można aktywować od 27.04 do 10.05 poprzez kod USSD, SMSem, albo poprzez kontakt z BOK.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 18:37 przez Blank, łącznie zmieniany 2 razy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #798264  autor: bazooka
 25 kwie 2015, 08:29
@up - to zgłoś też kwestię, jak powyższe usługi i pozostałe środki nie figurują w Podsumowaniu konta, tzw. bieżącego wykorzystania... mam na myśli pozostałe minuty z pakietów 120minut czy 1000minu po O. - naprawdę pomijam brak możliwości ich włączania przez Mój Orange.
Zwróć uwagę, że zdalna kontrola konta staje się kwestią niezbędną i wyróżniającą sieci W4 od MVNO a nawet niektóre MVNO nie odstają z tego względu z tyłu. Z tym było nawet okey do momentu wprowadzenia w.w. usług. W pewnym momencie naprawiliście również błąd, który zgłaszałem w 3 miejsca w struktury Orange i w końcu pojawił się Pakiet 60minut po Orange - z tymże w tym momencie mnie już on nie interesuje, ani moich bliskich :)
Brak poprawienia o czym piszę będzie naprawdę potwierdzeniem, że spadacie z jakością na łeb, na szyję.

Na pociechę dodam, iż totalnie zaskoczony jestem faktem iż cykliczny pakiet 1000minut po Orange za 10zł na 30dni - odnowił się sam i zsumował z pozostałymi minutami z poprzedniego okresu :shock:
...o czym mówi 13 punkt regulaminu w.w. usługi...poza tym ciekawym i mało spotykanym faktem wartym zauważenia jest:
9. W przypadku gdy dostępne w pakiecie minuty skończą się przed końcem cyklu, wówczas odnowienie Usługi nastąpi od razu – w ciągu 15 minut po zużyciu ostatniej minuty w pakiecie.
 #798268  autor: bazooka
 25 kwie 2015, 09:21
Już to pisałem choć i w tamtym temacie jak i w tym to nie temat wątku to powtórzę:
Jeśli chodzi o samą szatę - jest po prostu "współczesna" - do jakich przyzwyczają od pewnego czasu inni operatorzy, i inne większe portale... i to jest kwestia do przyzwyczajenia.
In Plus pozycja "przeanalizuj" gdzie w końcu bez specjalnych zaznaczeń widzę, ile na które sieci wydzwoniłem - pozycja doceniona będzie przez oszczędnych prepaidowców.
In Minus wszystko to co pisałem we wcześniejszych postach, patrz wyżej.
 #798289  autor: LOOPO
 25 kwie 2015, 12:09
Budrys67 pisze:A jak oceniacie nowy wygląd strony orange ?
Do wyglądu można się przyzwyczaić.
sebusy pisze:In Plus pozycja "przeanalizuj" gdzie w końcu bez specjalnych zaznaczeń widzę, ile na które sieci wydzwoniłem - pozycja doceniona będzie przez oszczędnych prepaidowców.
Z całą mocą popieram.

Ale pakiety internetowe w dalszym ciągu są rozliczane ze znacznym opóźnieniem. A powinni to poprawić w pierwszej kolejności. Na mobilnym "moim orange" też przez ostatnie dni ciekawe kwiatki się działy.
 #798377  autor: dan7
 25 kwie 2015, 20:47
Dla mnie to po prostu porażka - ilość transferu danych z kosmosu,
do różnych rzeczy nie można się dostać ani znaleźć.
Dzisiaj chciałem doładować z telefonu z rachunkiem - telefon na kartę i nie mogłem tego w ogóle znaleźć !
Z tego co widzę to wszystko idzie w złą stronę - za każdym razem gdy się przyzwyczaję do funkcjonalności to muszą spiepszyć !
Duży -------- dla Łorendż

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #798403  autor: bazooka
 25 kwie 2015, 23:22
No dobrze, już dobrze, bo się porobiło opiniotwórczo o portalu, a piszemy o usługach na kartę...
...dlatego rozbierając na czynniki pierwsze wypowiedź dana7 - właśnie doładowanie z telefonu z rachunkiem do takich opcji "zwalonych" należy...
Swego czasu, gdy to się jeszcze opłacało (nie było jeszcze mPotworowych promocji doładowań) - robiłem jednak takie doładowanie z poziomu menu *500 - nigdy inaczej.

Tymczasem teraz mPotowór reklamuje zaledwie promocje z bonusem na konto promocyjne Orange :( ...jednak zastrzega na swoim profilu fb, że "prawdziwa promocja mPotworowa" już w okolicach połowy maja - dla oszczędnych prepaidowców, którzy jeszcze przeżyją bez doładowania parę tygodni proponuję się wstrzymać z doładowaniami :)
 #798404  autor: bazooka
 25 kwie 2015, 23:41
UWAGA! Może kolega Ekspert z Orange faktycznie zadziałał - w.w. pakiety wróciły do zestawienia Usług: http://www.orange.pl/esupport_b2c_servi ... rlink=true

Co nie zmienia faktu, że dalej ich brak tutaj: http://www.orange.pl/kid,4002009319,id, ... ticle.html
oraz w Mój Orange po zalogowaniu.
 #798486  autor: Niezgodna7
 26 kwie 2015, 15:54
Myślę nad tymi 2GB za 2zł od jutra, ale ,,na szczęście" (o ile to wprowadzą) to tylko majówka, więc.. nie będę se tym głowy zawracać
:- )
 #798497  autor: bazooka
 26 kwie 2015, 16:48
No 14dni to jest krótko, ale jednak 2zł to nie jest koszt i jeśli ktoś nie jest w SMART czy OFnK to jednak fajna sprawa - czekam na oficjalny komunikat i "sprzedaję" znajomym.

Co do tego wypisu z regulaminu usługi cyklicznej:
sebusy pisze:Na pociechę dodam, iż totalnie zaskoczony jestem faktem iż cykliczny pakiet 1000minut po Orange za 10zł na 30dni - odnowił się sam i zsumował z pozostałymi minutami z poprzedniego okresu :shock:
...o czym mówi 13 punkt regulaminu w.w. usługi...poza tym ciekawym i mało spotykanym faktem wartym zauważenia jest:
9. W przypadku gdy dostępne w pakiecie minuty skończą się przed końcem cyklu, wówczas odnowienie Usługi nastąpi od razu – w ciągu 15 minut po zużyciu ostatniej minuty w pakiecie.
...to dotyczy to również pakietu cyklicznego 120minut do wszystkich (bez stacjonarnych) na 31dni :!:
 #798503  autor: Blank
 26 kwie 2015, 17:26
Tak, pod tym względem trzeba przyznać, chociaż raz Orange zrobiło coś dobrego - przynajmniej w teorii, bo nie wiadomo czy to działa ;D

Wracając do usług na kartę, ktoś wie, które pakiety w Orange na kartę działają PO upływie okresu ważności połączen wychodzących?
Wiem, że 1000 minut do Orange na 14 dni. Nowa wersja też? Jeszcze jakieś?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #798507  autor: bazooka
 26 kwie 2015, 17:42
1. TAK, działa - jestem jednym z pierwszych, który aktywował pakiet 1000minut/31dni od momentu pojawienia się w ofercie - i niedawno otrzymałem wiadomość, iż "mam 1581min do wykorzystania przez 31dni"

2. z tego co podpowiada logika wszystkie pakiety powinny tak działać - skoro wcześniej wydałem na to swoje środki z konta to znaczy, że muszę móc korzystać z pakietu...chyba inaczej byłby to pewien rodzaj kradzieży (?!)
Poza tym:
a) w regulaminie któregokolwiek z pakietów nie ma informacji o takiej sytuacji więc wynika, że nie podlega to weryfikacji i nie wpływa na działanie pakietu (niestety nie sprawdzę tego - mam sporą skarbonę :) );
b) obecnie nie jest to problemem ponieważ SMSa o treści START możesz wysłać teoretycznie w każdej chwili (ewentualnie 3zł na koncie być musi przy stażu krótszym niż 93dni).
 #798510  autor: Blank
 26 kwie 2015, 17:47
@1, chodzi mi o sytuację, gdy ODNAWIA się po ZAKOŃCZENIU ŚRODKÓW z pakietu, a nie jego ważności :) To swoista innowacja w Orange, więc jestem ciekaw, czy to w ogóle działa :D

@2, dlaczego niby? RŚUT przecież jasno mówi, że wykonywać połączenia możesz w okresie ważności połączeń wychodzących (dalej korzystać będę z terminu używanego w RŚUT czyli okres aktywny). U innych operatorów sytuacja jest jasna: koniec ważności okresu aktywnego to brak możliwości korzystania z pakietów do momentu doładowania.
W Orange z niektórych pakietów (przynajmniej tego wspomnianego) dało się korzystać po upływie okresu aktywnego. Ale na pewno nie da się z pakietów nielimitowanych. Więc pytanie, czy wszystkie limitowane mogą być używane po okresie aktywnym, czy tylko wybrane ;)
A jeśli wybrane, to które :D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #798513  autor: bazooka
 26 kwie 2015, 18:13
Ad@1. Sprawdzę to u jednego z kontrolowanych przeze mnie numerów - do końca maja powinno to wyjść na jaw :)

Ad@2. Wskaż mi w RŚUT - odniesienie do ważności środków w pakietach, zarówno w opisie samego okresu aktywnego jak i w opisie czasu trwania umowy nie ma mowy o pakietach tylko o limicie jednostek taryfowych (jak się domyślam chodzi o konto główne).
5. W chwili rozpoczęcia Okresu pasywnego wartość niewykorzystanego Limitu jednostek taryfowych jest automatycznie anulowana.
Jestem niemal przekonany choć nie było to wczoraj, że Pakiet 60 minut po Orange działał podobnie jak i niektóre pakiety SMSowe - stąd moje domysły, że dotyczy to wszystkich pakietów oferowanych w Orange Na kartę.

Myślę, że nie warto doszukiwać się problemu w tym względzie, wykupuje się pakiety na pewno nie na numerach typu "leżak" zatem info o kończącej się ważności wychodzących (okresu aktywnego) będzie i to nie raz. A wówczas START na 8002 i nie ma zmartwienia :)
 #798519  autor: Blank
 26 kwie 2015, 18:30
Ja nie myślę o sobie, tylko o mniej rozgarnietych użytkownikach. Nawet na numerze "kontrolowanym" przeze mnie, a użytkowanym przez kogo innego zdarzyło się, że przyszedl ktos mądry i właczył jakąś usługę.
Pech chciał, że była to karta Orange...
Jeszcze wiekszy pech chciał, że włączono 0zł/min w Orange :D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #798522  autor: bazooka
 26 kwie 2015, 18:39
Czyli popadamy w skrajności, coś co powinno być opisywane na forum w momencie gdy to nastąpi niechcąco, a nie żeby się przed tym zabezpieczać - Twój przykład pokazuje, że się po prostu zabezpieczyć NIE DA, a przecież sam wiesz, że gdy grzebią jak dziś znowu w systemie wszystko się może zdarzyć :D
 #798525  autor: Blank
 26 kwie 2015, 18:57
@sebusy, a żebyś wiedział.
Koleżanka twierdzi, że ostatnio sprawdzała stan środków na koncie w POPie, a po chwili dostała informację, że włączono jej pakiet 1000 minut za 25 złotych :D
Nie żebym jej wierzył do końca. Bardziej przypuszczam, że pewnie zaspamowali ją spamem i niechcący odesłala pustą wiadomość co spowodowało aktywację, ale z drugiej strony...
... ona na telefonach się zna na tyle, by takich błędów nie popełniać.
Zadzwoniliśmy do Orange i wycofali dyspozycję. Zaciekawiło mnie, że jednocześnie konsultant przeprosił za błędy, tak jakby błąd był po ich stronie. Pytanie, czy to z nadgorliwości i chęci włażenia klientowi w odbyt, czy rzeczywiście jakiś nowy wymysł marketingowców, aby ludziom aktywować pakiety po 25 zł :D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #798552  autor: bazooka
 26 kwie 2015, 20:22
Tu postawie sprawę jasno, gdyby to był FM Mobile, Vectone itp to bym uwierzył w spisek - jednak nie podejrzewam, mimo wszystko i całej złej reputacji pomarańczy - że zrobili coś celowo... to by znaczyło, że zbierają informacje z historii działań na koncie i wiedzą komu mogą coś wcisnąć, ja jednak stawiam na przypadek...to samo z trafem na takiego konsultanta.
Prawdy się jednak nie dowiemy, zważywszy, że nie ufasz koleżance w temacie "znajomości o telefonach" :P