DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #798405  autor: tk925
 26 kwie 2015, 00:02
dziadek186 pisze:99%? Skąd te dane? Amerykańscy nastolatkowie nie instalują żadnych aplikacji i gier? Jestem w stanie się z tym nie zgodzić.
iPhone do pracy powiadasz? A jak tam bezproblemowo dodać załącznik do maila inny niż zdjęcie? Jak spakować kilka plików do rar z poziomu telefonu? Jak otworzyć skompresowane załączniki? Jak odtworzyć film bez konwersji?
No chyba że przez pracę rozumiesz dzwonienie i sms/mail.
- załącznik do maila ? bezpośrednio z aplikacji np. pakiet iwork ( pages, numbers) bądź z office i inne aplikacje, zależy z jakiej chcesz wysłać dokument. Albo omawiana chmura.
- spakować można bezpośrednio w aplikacji np. usb drive taki manager plików zaznaczasz ile chcesz i kompresujesz, jest też win zip przecież. Są też inne aplikacje np. shareit
- skompresowane załączniki można otworzyć bez problemu, przychodzą na email i klikasz otwórz za pomocą ....
- każdy film da się wgrać np. przez domowe wifi mając zainstalowane np. av player, są też inne, nic nie kompresuje ani nie zmieniam formatu i działa mi avi, nie trzeba koniecznie przez itunes.
Wiadomo że w android prościej, ale nie rób z tego problemu, na ios też się da.
Pytanie do Ciebie używałeś ios ?
 #798417  autor: slavi
 26 kwie 2015, 02:11
Przede wszystkim zdjęcia! zapycha zarówno pamięć jak i icloud - niestety taka jest cena synchronizacji a większy pakiet nie wchodzi w grę ;-)
 #798426  autor: user_delete27
 26 kwie 2015, 08:45
tk925 pisze:Pytanie do Ciebie używałeś ios ?
Korzystałem chyba z każdego systemu jaki był na rynku i żaden nie działał mi nerwy tak jak iOS. O ile do zabawy jest ok, to jako narzędzie pracy jest to zwykła proteza. We wszystkim trzeba się wspomagać zewnętrznymi aplikacjami a jak wiadomo każdy kto pracuje ceni swój czas. Na Andku chcę otworzyć PPT -otwieram, .dwg- również, film po wifi? I ile będę wrzucał film fullHD w rozmiarze kilku GB? A co jeżeli okażę się że film to mkv? A co jeżeli jakieś prezentacje/zdjęcia lub filmy będę chciał zaprezentować za pośrednictwem DLNA?
Więc nie opowiadaj mi że iPhone nadaje się jako pełnoprawne narzędzie pracy :)
 #798435  autor: tk925
 26 kwie 2015, 10:27
dziadek186 pisze:
tk925 pisze:Pytanie do Ciebie używałeś ios ?
Korzystałem chyba z każdego systemu jaki był na rynku i żaden nie działał mi nerwy tak jak iOS. O ile do zabawy jest ok, to jako narzędzie pracy jest to zwykła proteza. We wszystkim trzeba się wspomagać zewnętrznymi aplikacjami a jak wiadomo każdy kto pracuje ceni swój czas. Na Andku chcę otworzyć PPT -otwieram, .dwg- również, film po wifi? I ile będę wrzucał film fullHD w rozmiarze kilku GB? A co jeżeli okażę się że film to mkv? A co jeżeli jakieś prezentacje/zdjęcia lub filmy będę chciał zaprezentować za pośrednictwem DLNA?
Więc nie opowiadaj mi że iPhone nadaje się jako pełnoprawne narzędzie pracy :)
A który telefon jest pełnoprawnym narzędziem do pracy :-), ważniejsze rzeczy to raczej się robi na pc. Tobie może działał ios na nerwy a ja używałem s2, s4, note 3 a teraz mam 6 Plus i mi jakoś nie działa mi na nerwy. Robisz wielki problem z tego co praktycznie nie jest. Wspomaganie zewnętrznymi aplikacjami, no i co mam np. usb drive czy share it i bez problemu wrzucam pliki. Pakiet office normalnie się edytuje, używa, trzyma w nim pliki, a jak chcesz prezentacje to idzie bez problemu. Jak mam szybki internet, upc do 120 mb, to ładnie idzie przez wifi i nie musi być po kablu bo przez wifi tak mi wygodniej. Po drugie nie oglądam filmów mkv na telefonie,no chyba że krótkie na yt. Więc po co wrzucać kilka gb mkv jak to się lepiej na solidnym tv ogląda. Ale zrobiłem test i wrzuciłem krótki film mkv przez share it i co działa ....Mam wrażenie ze używałeś albo nie ios za czasów 3gs :-)
 #798446  autor: user_delete27
 26 kwie 2015, 11:15
Jeżeli tobie takie kombinowanie odpowiada to ja się ciesze. Jednak ja wybieram coś bardziej praktycznego. Swoją przygodę z ios zakończyłem na 5s używanym w ostatnim czasie jako zastępczy i raczej długo do tego systemu nie wrócę. Mówisz że filmy ogląda się na tv, masz rację. Ale o ile przyjemniej ogląda się je korzystając z dlna, bez konieczności korzystania z czytników kart czy pamięci USB? Tak wiem, użytkownicy ios jeszcze nie korzystają tego dobrodziejstwa :)
Ja nie jestem fanem androida. Na słabych konfiguracji działa strasznie wolno, gdzie IP 4s ciągle śmiga ale do tego ze ios jest idealny to nikt mnie nie przekona. Podobają lub nie przeszkadzają ci jego ograniczenia to używasz-proste. Ja jednak wolę wybrać coś bardziej funkcjonalnego.
 #798449  autor: tk925
 26 kwie 2015, 11:27
To dla mnie nie kombinowanie, bo robię to bardzo rzadko. Nie jestem jakimś wielkim fanem jednego systemu, na ios i android patrzę podobnie, jeden i drugi system ma swoje wady i zalety. Używałem i flagowych modeli z androidem a na ios pierwszy był iPhone 5, wyrobiłem sobie zdanie. Ale cenię ios za stabilność, nigdy nie miałem problemów z tym systemem, w przeciwieństwie czasem do Androida który potrafił mnie zaskoczyć nagle zwiechą bądź restartem na topowym modelu w danym czasie. WP i BB Os nie używałem.