DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798411  autor: QeFEAR
 26 kwie 2015, 00:37
Witam serdecznie.

Zakupiony tuż po premierze LG 2x nieco już się zestarzał i uznałem, że warto zdecydować się na zakup czegoś wydajniejszego.

Wymagania:

- jak najlepsza jakość muzyki na słuchawkach
- szybkość i wydajność w przeglądaniu internetu
- wydajność w grach
- co najmniej niezła bateria
- ekran co najmniej 4,5 cala

Aparat ważne żeby był niezły, ale nie jest to priorytetowe.

W grę wchodzą tylko nowe telefony ze sklepu. Chciałbym też uniknąć egzotycznych marek ze wschodu.

Do tej pory zastanawiałem się nad MyPhone Infinity 3G. W sieci nie ma za dużo opinii użytkowników czy porównań do innych modeli, ale recenzje wydają się być bardzo pozytywne.

Na zakup telefonu chcę przeznaczyć do 850zł
 #798414  autor: penguino
 26 kwie 2015, 01:45
MyPhone to też chińczyk. I dlatego zaproponowałbym coś lepszego - Meizu M1 Note. Jeśli rozmiar Ci nie przeszkadza to trudno będzie go pobić w tych pieniądzach.
 #798418  autor: QeFEAR
 26 kwie 2015, 02:14
hmmm jest to jakaś opcja, chociaż 15cm wysokości to trochę sporo... Poza tym wykonanie pozostawia trochę do życzenia. Nakładka producenta też mnie nie przekonuje. Jeżeli okaże się, że jest to jedyny słuszny model w tym przedziale cenowym to wezmę go pod uwagę, ale jestem w stanie nieco zejść z wymagań i kupić coś pewniejszego.

Co do myphona to mimo wszystko jest to dla mnie firma trochę bardziej wiarygodna chociażby ze względu na to, że spółka do której należy jest notowana na polskiej giełdzie, a jakość wykonania ich smartfona jest na świetnym poziomie.
 #798448  autor: doominiqs
 26 kwie 2015, 11:24
Myphone i Goclevery zawsze będą miały najlepszy stosunek cena/wydajność, ja mam golcevera insignie 5 i polecam tę firmę, telefon miałem ponad rok, aż sam go rozwaliłem przez nieuwagę. Nie mieli części na serwisie do naprawy więc wymienili mi go na nowy model insignia 500 w cenie naprawy. Dlatego wybrałbym telefon z polskim serwisem, jakoś nie mogę sobie wyobrazić wysyłania telefonu na własną rękę do chin.. ;) Zobacz sobie na model Goclever Insignia 530 LTE. A co do tego myphona to gdyby miał tylko 2 sloty na sim byłby już mój bo wygląda świetnie :)
 #798475  autor: penguino
 26 kwie 2015, 14:00
Meizu M1 Note dostępny jest w Polsce z krajową gwarancją. A parametrami odstawia wszystkie MyPhone'y i Goclevery na kilka długości. Infinity to niezbyt udolna podróba Xperii ze starym Mediatekiem (z 2013 roku). Ma też malutką baterię więc ładowanie czeka Cię codziennie, albo i dwa razy dziennie.
 #798524  autor: QeFEAR
 26 kwie 2015, 18:50
Meizu wygląda na prawdę dobrze pod względem podzespołów i nie musisz mnie przekonywać, że jest dużo przed Infinity. Nie pasuje mi w nim jednak kilka rzeczy jak mało poręczny rozmiar, tandetny z wyglądu plastik z tyłu czy nakładka producenta, a także ogólnie wygląd, który stara się jakby imitować stare iphony (takie mam ogólne odczucie).

Bateria infinity była chwalona w recenzjach mimo słabej pojemności więc mam nadzieję że w tym aspekcie będzie ok.

A co z popularnymi producentami jak LG, Sony czy Samsung? Jest coś godnego uwagi czy raczej w tej cenie ciężko o jakiś ciekawy model?
 #798529  autor: cyanoone
 26 kwie 2015, 19:15
Raczej u znanych w Polsce marek ciężko coś dorwać. Ja na polskim rynku widzę tylko 2 rozsądne marki - BlackBerry i Honor (Huawei). Resztę marek typu Xiaomi czy Oppo trzeba sobie sprowadzić ze wschodu.
Co do Meizu to też mi się nie podoba ze względu na iPhone'owy wygląd.
Czy zakup telefonu z allegro wchodzi pod uwagę? Mam na myśli sklepy, które sprowadzają telefony ze wschodu i sprzedają oraz serwują w PL.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #798836  autor: jamamoto
 28 kwie 2015, 01:54
QeFEAR pisze:Do tej pory zastanawiałem się nad MyPhone Infinity 3G.
osobiscie polecam bo sam posiadam, i jestem bardzo zadowolony
ze wzgledu na moc, wydajnosci, jakosc wykonania i wyglad,
jak sam wspomniales spelnia takze Twoje oczekiwania
penguino pisze:Infinity to niezbyt udolna podróba Xperii ze starym Mediatekiem (z 2013 roku).
eee, chyba raczej nie
6592m jest z 2014
co prawda infinity wyglada podobnie jak xperia, ale ja to uwazam za zalete
penguino pisze:Ma też malutką baterię więc ładowanie czeka Cię codziennie, albo i dwa razy dziennie.
pojemnosc nie jest rzedu 4000 mAh, ale bateria w infinity spokojnie starcza na 2-3 dni normalnego uzytkowania
 #819971  autor: carollka911
 29 sie 2015, 00:27
Za tą kwotę kupisz już całkiem niezły telefonik. Z androidem są modele telefunken m.in smartfon Live TL2 (za ok. 450 zł) Mozna go dostać w saturnie, media markt i innych tego typu sklepach. Ogólnie telefon nie jest drogi i ma bardzo dobre opinie. Sama zastanawiam się nad jego zakupem.