DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798335  autor: Bosching
 25 kwie 2015, 17:00
Witam ! Mój HTC 8s odszedł w zapomnienie. Szukam następcy. Mam małe wymagania.

- bateria wystarczy zeby trzymała do 12h
- jesli chodzi o gry, to nie gram w zadne.
- mile widziana kamerka z przodu, do tego dioda led z tyłu.
- dobra jakos zdjec, oraz mile widziana dobra jakos filmow.
- spory wyświetlacz od 4,5" w gore
- płynna praca systemu
- z aplikacji to duzo używam skype, messengera, oraz przegladarki internetowej i nic pozatym
- Jeśli chodzi o markę, to obojętnie, ale nie chińczyki i tanie podrobki
- jesli chodzi o muzyke to nie jestem wymagajacy
- moge dopisać, ze często ogladam na telefonie rożnego rodzaju filmy, dlatego wyświetlacz ważny
- i taka mała drobnostka jak dioda powiadomien ( ale najwazniejsza nie jest)
- PRIORYTET TO WYSWIETLACZ

Telefon ma służyć głownie do pisania ogromnych ilości sms. [ zwiazek na odleglosc :) ]. Dlatego chce aby telefon miał spory wyświetlacz abym mógł wygodnie pisać. Wcześniej miałem HTC 8s i byłem bardzo zadowolony jeśli chodzi o system.

Dostanę coś rozsądnego do 400 zł z hakiem ? Szczerze wolałbym coś z androidem, ale wiem, że w tej cenie nic takiego nie znajdę, a Windows mi odpowiada również, dlatego nie chce kombinować. Chyba, że ktoś z was poleci mi jakiegoś używanego androida na gwarancji. Jest coś godnego polecenia ?

Myślałem nad : Microsoft Lumia 535 , Lumia 630.
i myślałem również nad używanym SGS II.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 19:59 przez Bosching, łącznie zmieniany 1 raz.
 #798345  autor: stypulkovski
 25 kwie 2015, 19:26
Używany SGS II to całkiem niezły wybór. Z gwarancją będzie ciężko (jak już to będzie to pod koniec okresu gwarancyjnego). Nie znajdziesz chyba nic lepszego w tym przedziale cenowym, dodatkowo spełniającego wymagania.

Z Windowsem - używana Lumia 720 lub nowa 630. 630-tka w porównaniu do 535 ma dużo fajniejsze wykonanie (sam byłem mocno pozytywnie zaskoczony) i nieco lepszy jakościowo (choć mniejszy) ekran.

A używana 720? Powiem krótko - znajdziesz aukcję na gwarancji (choć sytuacja taka sama jak z S2 tutaj), to bierz i się nie zastanawiaj. Serio, w tym telefonie wszystko się zgadza.
 #798348  autor: WitekT
 25 kwie 2015, 19:36
Popieram stypulkovskiego. Twoje wymagania idealnie spełni Lumia 630. Będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony przede wszystkim szybkością systemu.

Wysłano za pomocą TapaTalk dla użytkowników Kont Premium TELEPOLIS.PL
 #798351  autor: motov3
 25 kwie 2015, 19:45
A ja sie z powyzsza "admiralicja" zgodze i nie zgodze zarazem :mrgreen:

Dlaczego ma kupowac budzetowa 630tke (nota bene poobcinana w stosunku do 620tki), bardzo budzetowa 535tke (ktora jest dobrym wyborem jako pierwszy smartfon w zyciu i w sumie tyle) czy tez 720tke (nota bene udana ze sredniej polki),

skoro w tych pieniazkach znajdzie uzywana czesto jeszcze z gwarancja i w idealnym stanie
LUMIE 820. A to smartfon o znacznie lepszych parametrach od calej powyzszej trojki, o jakosci wykonania nie wspominajac.

Zatem kolego, jesli na 820tke sie zdecydujesz - na pewno nie bedziesz zalowal i dosc madrze zainwestujesz posiadane pieniazki :-) Jesli 630tka jest dobrym wyborem (bo jest) to 820tka jest wyborem genialnym :mrgreen:

Obrazek
 #798354  autor: WitekT
 25 kwie 2015, 19:49
Ok, jak 820 znajdzie się w tych pieniądzach, to popieram. :-)

Generalnie trzeba szukać czegoś na Windows Phone.

Wysłano za pomocą TapaTalk dla użytkowników Kont Premium TELEPOLIS.PL
 #798356  autor: motov3
 25 kwie 2015, 19:55
Witku sam jestem tego przykladem :) Mnie sie udalo w idealnym stanie, ze wszystkimi akcesoriami, 3 obudowami (w tym 1 calkiem nowa do ladowania bezprzewodowego), 3 slickami (zewnetrzne etui), orig pudelkiem i wszystkim instrukcjami :) I jeszcze maly space cenowy by mi zostal :) I jeszcze 16GB karte pamieci dostalem bonusowo :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 19:56 przez motov3, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #798357  autor: stypulkovski
 25 kwie 2015, 19:56
motov3 pisze: 630tke (nota bene poobcinana w stosunku do 620tki)
630-tka jest poobcinana w stosunku do 620-tki? Gdzie? Nie chodziło ci przypadkiem o 530 vs 520?

535 - IMO nie, jak można wybrać 630/720.

820 też jest spoko, zdecydowanie najmocniejsza z tych wszystkich + bardzo fajne zdjęcia i filmy w tej cenie, ALE.
Baterię zdecydowanie lepszą będą miały wszystkie pozostałe propozycje (choć to nie jest, z tego co pisze autor, jakiś ogromny wymóg), w dodatku ten tył jakiś dziwny IMO jest.
 #798358  autor: Bosching
 25 kwie 2015, 19:59
Macie racje, już na aukcjach zauważyłem sensowne Lumie 820. Mówiecie, że telefon przebije te wyżej ? Szczerze, jeśli chodzi o używane to troche jestem sceptycznie nastawiony, ale wtedy kupiłem starego SGS i9000. 3 miesace i zdechł. Z pracy windowsa jestem zadowolony. Ogólnie do 400 zł nie polecacie żadnego androida prawda ?

Czyli moje typy : Używana 820 ( stan bdb ), jeśli chodzi o nówke to 630. Z Androida nic nie znajde prawda ?

Mały update. Lumia 820 dostała wsparcie WP 8.1 oraz czy dostanie WP 10 ?
 #798362  autor: motov3
 25 kwie 2015, 20:01
Oczywiscie chodzilo mi o 620 vs 630.

Wystarczy porownac jakosc wykonania 620 i 630 (chociazby samych obudow - 620slicki, 630maty).
Do tego wykroili FLASH z 630tki co jest wg mnie niemadrym zagraniem bo wtedy aparat pelni tylko funkcje obecnosci, czyli kiepskie zdjecia w zaciemnieniu i brak doswietlania video a przeciez jakosc HD 720p.
Powiekszyli ekran, ale rozdzielczosc zostawili przez co DPI mocno spadlo, a co za tym idzie i jakosc. No i jeszcze przeniesli przyciski funkcyjne z obudowy na ekran - co rowniez nie jest zbyt szczesliwym rozwiazaniem. :)

Co do baterii 820. Normalne uzytkowanie 2 dni. Heavy user ladowanie co 1 dzien. Z mojej praktyki.

Edit: Oczywiscie 820 posiada wsparcie do 8.1 na pokladzie i jak najbardziej bedzie miala Windows 10 w przyszlosci. (sam obecnie mam Win 8.1 Denim) :-)

Obrazek
 #798364  autor: Bosching
 25 kwie 2015, 20:08
A czy w 820 jest dioda powiadomien ? I czy w 8.1 jest już taka opcja, moge przewinac palcem i otrzymuje "menu powiadomien" ? To jest typowe w androidach...
 #798366  autor: stypulkovski
 25 kwie 2015, 20:13
System 8.1 ma takie centrum powiadomień.
Diody 820 niestety nie ma.

Dygresja - do Microsoftu napływały sugestie, by można było w tym celu wykorzystać diody w przyciskach ekranowych i zaimplementować to w systemie. Jednak jak widać - bezskutecznie.

motov3, właśnie ten mat i sama bryła dużo bardziej mi się podobają w 630-tce. W 620 cały czas miałem wrażenie, że "ten telefon wyglądał świetnie do momentu, w którym ktoś postanowił dorobić do nie go obudowę". Bateria tam też bez szału była. Zdjęcia? Flasha rzeczywiście brak (dla mnie to nie wada), ale za to praca w słabym świetle jest w 630-tce przyzwoita jak na swoją półkę.
 #798367  autor: Bosching
 25 kwie 2015, 20:16
Jeszcze się zastnawiam nad używanym SGS II. Co myślicie ? Czy to będzie dobry wybór ? Czy telefon już jest przestarzały ? I lepiej wydać pieniążki na używana 820, nowa 630 lub 535.
 #798370  autor: WitekT
 25 kwie 2015, 20:30
Samsung będzie mulił... To dość stary telefon.

Wysłano za pomocą TapaTalk dla użytkowników Kont Premium TELEPOLIS.PL
 #798373  autor: Bosching
 25 kwie 2015, 20:38
To szkoda pieniedzy skoro ma mi mulić....

To teraz mam dylemat : Lumia 630/635 Lumia 820 Lumia 535
Powiem szczerze, ze ten duży wyświetlacz w 535 strasznie mnie kusi.

Jak mówie w gry nie gram, chce dobry, duży wyświetlacz i wygodne pisanie sms. I nie powiem... Zdjęcia mile widziale w dobrej jakości, filmy również. A tego 535 mi niestety nie da....

Skoro żadnego rozsądnego androida nie znajde, no to trzeba szukac w Windowsie....

EDIT: A LUMIA 735 ?
 #798409  autor: motov3
 26 kwie 2015, 00:21
Bosching pisze:Powiem szczerze, ze ten duży wyświetlacz w 535 strasznie mnie kusi.
To niech cie nie kusi. Porownanie w dotyku ekranu 535 i 820 to jak porownanie wozu konnego do Mercedesa :-) I naprawde nie przesadzam. 820 pelne szklo, 535 plastik i to czuc. W 535 znacznie mniejsza responsywnosc ekranu (czasem trzeba kilka razy nacisnac), a do tego gorsza "punktowosc" czyli odwzorowanie punktu dotyku. Tak sie sklada ze mam na stanie 535 i 820 wiec mowie ci jasno i organoleptycznie. :-)

Co do Lumii 735. Bardzo dobry smartfon. Nowy model. Ale nie rozwazaj go, bo nie zakupisz w tej kwocie. Trzeba wydac dwa razy tyle za dobra sztuke.

Co do ANDROIDA.To nie jest wcale tak, ze nie znajdziesz smartfona. Bo jest ich cale mnostwo, w tym i dosc wydajnych ale z nizszej polki producentow. W tej kasie - warto szukac wsrod produktow LG. Beda tansze niz Samsungi, a wcale nie gorsze (no moze poza designem, bo tu Samsung wypada lepiej). Sam mam na stanie LG GT540 z Andkiem 2.1 na pokladzie i hula, i do moich zadan spokojnie wystarcza. Nie jestem super specem od nowinek na Andku bo wole Winde, ale na twoim miejscu jesli juz Android to staralbym sie szukac chociazby LG G2 Mini. To taki odpowiednik Samsunga Galaxy S4 Mini. Kupisz go w dobrych pieniadzach. Uzywke oczywiscie. 400zl powinno ci starczyc na uzywke w dobrym stanie (nie mylic z idealnym), lub szukaj licytacji i licytuj do tej kwoty.

Tyle ode mnie :) Jesli mialbym ci ulozyc Lumie - to wyglada to tak
1. Lumia 820 / Lumia 735 (jesli ci finanse pozwola bo w tej kwocie nie ma szans)
2. Lumia 720
3. Lumia 630/635/535

Obrazek
 #798419  autor: Bosching
 26 kwie 2015, 02:14
Dziękuję za waszą pomoc i porady. Naprawde jestem wdzieczny. Niestety z moich doświadczenien jednak nie chce kupować telefonów z drugiej reki. Interesuje mnie jedynie nowe modele. Jak juz mowilem, wymagajacy nie jestem. Zalezy mi na dobrym wyświetlaczu, do tego zeby był duży i wygodne pisanie sms i sporadyczne przeglądanie internetu. Tak więc w grę wchodzą jedynie nowe modele. Nie gram kompletnie w żadne gry, więc myśle, ze jakiś Android zły tez nie bedzie... Wymagajacy nie jestem :) Ma sie wygodnie pisac sms, duzy wyswietlacz, czasami nawigacja, czasem filmy na jakims yt i nic wiecej. Andek ma to do siebie, ze jednak sa te aplikacje... Polecicie coś z androida jeszcze nowego ? Tylko nie chińczyki... Podziekuje. Jeśli nie, to która z Lumii najsensowniejsza ? Ahaa... Wydajnosc jeśli chodzi o Lumie nie jest ważna. W androidzie to co innego. Pozdrawiam

Moje typy :

LG L65 (Android)
Lumia 535
Lumia 630
 #798444  autor: Bosching
 26 kwie 2015, 11:13
Tak tylko, ze sprzęt z drugiej reki juz troche ma... I zaraz sie coś może zepsuc. Gwarancja zaraz sie konczy i trzeba bulić z własnej kieszeni. Ja wiem, ze ta lumia bije reszte na glowe, tylko chodzi o to, ze gdy sprzet nawali musze za niego zaplacic, kosztem lepszych parametrow w telefonie... A przy nowym sprzecie jakies usterki beda rzadziej spotykane. Chodzi o oszczednosc.