DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #798248  autor: Devih
 24 kwie 2015, 22:28
Witam.

Aktualnie posiadam LG Nexus 5. Telefon bardzo fajny, żadnych zastrzeżeń nie mam. Jednak niefortunnie mi upadł i jego naprawa opłacalna nie jest bo musiałbym zarówno cały przód wymieniać jak i tył (szkło aparatu pęknięte). Tak więc chciałbym się zapytać czy do ceny 1500zł kupię jakiś telefon który będzie lepszy od Nexusa (no albo przynajmniej taki sam, gorszego sprzętowo nie chce).
Do czego miałby mi służyć? W sumie do wszystkiego. Internet, zdjęcia, muzyka, filmy i tak dalej. Zakup planuję na wakacje - lipiec.
Sam myślę nad taką sprawą czy by nie poczekać na wydanie w Polsce Nexusa ZenFone 2. Z tego co wiem, to na niektórych rynkach europejskich już jest, no i jego dane technicznie pasowałoby mi. Jaką cenę obstawiacie dla Polski - czy w ogóle opłaca się o tym telefonie myśleć?

Aha no i jeszcze jedno. Interesuje mnie tylko Android, najlepiej 5.0, albo z możliwością update.
 #798293  autor: Devih
 25 kwie 2015, 12:15
No ciekawa propozycja, jednak chiński producent trochę mnie przeraża. Jakieś inne propozycje? Ktoś się wypowie na temat tego Asusa? Kiedy wypuszczą go na polski rynek?
Ewentualnie Samsung Galaxy S5?
 #798303  autor: penguino
 25 kwie 2015, 13:45
Poza dużą ilością RAMu Asus Zenfone 2 jest całkowicie przeciętnym telefonem. Za 1500zł nie kupisz nic lepszego od Nexusa 5 bo tyle kosztuje Nexus 5 chwalony za niską cenę względem innych uznanych producentów.
 #798905  autor: Devih
 28 kwie 2015, 13:34
Hmm, a pomijając kwestię mojej założonej ceny ile bym musiał wydać, aby kupić sprzęt lepszy od Nexusa (albo o zbliżonych parametrach) z wymaganiami takimi jak wyżej (teraz albo w niedalekiej przyszłości)?

Bardzo poważnie zastanawiam się nad:
http://www.valuebasket.pl/pl_PL/Asus-Ze ... 8368-AA-GY

czym on się różni - oprócz pamięci wbudowanej od:
http://www.valuebasket.pl/pl_PL/Asus-Ze ... 8370-AA-GY

chyba niczym nie?

I to jest ten Zenfone 2 , który ma dopiero wejść na polski rynek?
 #799028  autor: sobek90
 29 kwie 2015, 07:43
płynnosc w telefonie ponad wszystko ;) mozna tez dorzucic parę złotych i w xkom kupic Honor 6 Plus od Huawei ;) po prostu z tej półki cenowej nie widzę dla Meizu konkurenta a S5 wygląda przy nim co najwyzej blado
 #799111  autor: Devih
 29 kwie 2015, 15:40
A odrzucając typowo chińskie marki? Ekran mojego Nexusa już woła o pomstę do nieba, myślę, że zbyt długo nie pociągnie.

Co do motoroli to nie - przeczytałem recenzję i obczaiłem specyfikację i szału nie robi.

Aktualnie myślę poważnie nad Asusem Zenfone 2 (chyba najbardziej) i LG G2 ewentualnie jakaś Xperia?

Co z jakimiś HTC itd? Ewentualnie Honor 6 (bardzo ewentualnie) lub G3, SGS 5?
 #799119  autor: yo!
 29 kwie 2015, 16:21
G3 musiałoby być w wersji z 3gb ramu, żeby miało to sens, a jest ich mało na rynku (chyba żaden operator ich nie miał).
Ale wybór masz między G3, S5 a Z3. Wszystko bardzo dobre telefony, które różnią się niuansami.
OnePlus One?
No i rzeczywiście meizu mx4 jeśli nie przeszkadza Ci nakładka i nietypowa wielkość.

fear ends
when yo! comes
 #799130  autor: Devih
 29 kwie 2015, 17:42
Ok dzięki. Najbardziej chyba się skłaniam ku Asusowi, Z3 (jeśli cena stanieje do lata) no i teraz o Z2 pomyślałem - mocno odbiega od tych w/w wymienionych i Nexusa - opłaca się brac?
 #799131  autor: Darek_64
 29 kwie 2015, 17:49
sobek90 nic nie pisałem na temat S5 po za tym nie specjalnie przepadam za Samsungiem, na to miast mój stary klamot Htc 8s bije tego twojego Meizu jak to określileś płynnością, stabilnością bez dwóch zdań i to jest stary już model,wyłączając nawet system czyli Wp8 ze wszystkimi jego wadami to i tak ten Meizu jest w tyle a o jakości dźwięku to nawet szkoda gadać bo jest daleko w tyle za Htc i wcale ten model nie jest,nie był wyższej klasy.W wielu postach polecasz Meizu tobie pasuje to ok ale to nie znaczy że nie ma on konkurencji a po za tym na typowe chińczyki to trzeba szczególnie uważać,mam głownie na myśli serwis.
 #799137  autor: Devih
 29 kwie 2015, 18:37
Chyba ostatecznie mój wybór padnie na Z3. Jak sądzicie czy w najbliższym czasie jest szansa, że cena telefonu spadnie? Czy nie liczyć w ogóle na to?

Takie pytanie - czy Z3 mają update do 5.0 Androida?
 #799145  autor: vonski
 29 kwie 2015, 20:02
Devih pisze:Jak sądzicie czy w najbliższym czasie jest szansa, że cena telefonu spadnie? Czy nie liczyć w ogóle na to?
Jeśli potwierdzą się plotki o Z3+ w Europie, to być może tak. Ale Sony ogólnie słabo trzyma cenę i regularnie, pomału tanieje.
Devih pisze:Takie pytanie - czy Z3 mają update do 5.0 Androida?
Tak, już jest Lollipop.
 #799162  autor: Devih
 29 kwie 2015, 22:24
Dzięki za porady. W okolicy widzę ceny w granicach 1600-1700 zł więc mogę tyle wydać.
Pytanie jeszcze jedno - trochę nie w temacie kupna telefonu, ale obudowy. Nie chcę kupować jakiejś za 20zł, bo stawiam teraz na ochronę telefonu. Polecicie jakąś dobrą, sprawdzoną firmę? Myślę aktualnie nad Ringke Fusion albo coś ze Spigen?
 #799269  autor: Devih
 30 kwie 2015, 17:26
Tak w sumie dziwna sprawa, bo mam możliwość kupić tą Z3 w normalnym, stacjonarnym sklepie. Gwaranacja 24M egzekwowana zarówno w serwisie jak i u producenta, pełne opakowanie, europejska dystrybucja, niebrandowany soft. No i cena 1450 zł - strasznie mało chyba jak na ten model prawda? Czy to nie jest jakiś bubel? Co sądzicie? Wersja bez DualSim oczywiście.
 #799277  autor: Darek_64
 30 kwie 2015, 18:08
Ceny jak to ceny spadają,wchodzą nowe modele więc siłą rzeczy starsze muszą trochę spaść z ceny na to miast aktualka do Lollipopa jest zapowiadana przez Sony od modelu Z1 do Z3 ale błędy w wersji 5.0 być może spowolniły to i osobiście wolałbym poczekać na poprawioną wersję od tej z błędami