DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #797680  autor: Blank
 21 kwie 2015, 21:27
Jak zapewne wiecie (albo i nie), Orange zorganizowało promocję, w ramach której do każdego doładowania oferty nju mobile dodają 50% ekstra w postaci promocyjnych złotówek.
Promocja ma się łączyć z innymi usługami, a środki z Pakietu Złotówek mają być wykorzystywane w pierwszej kolejności, chyba, że użytkownik korzysta z nielimitowanych połączen, SMSów, bądź transferu danych przyznanego w ramach innej promocji.
Biorąc pod uwagę regulamin ofert 50% więcej i MIesio 19, nie znalazłem żadnego zapisu, który w moim odczuciu miałby świadczyć, o tym, że coś źle zrozumiałem.
Nieco inaczej natomiast wygląda punkt widzenia platformy bilingowej Nju oraz konsultantów, którzy twierdzą, iż zapis mówiący o nielimitowanych połączeniach w ramach usługi Miesio 19 jest wystarczający, aby uznać, że pakiet złotówek nie jest wliczany do limitu wydatków.

Ten post ma na celu poznać wasze zdanie i ewentualną interpretację. Na moją reklamację, jeszcze nie odpowiedzieli i jestem raczej przekonany, że sprawę trzeba będzie do UKE dać.
Jednakże słyszałem już od innych użytkowników, że ich reklamacje odrzucano.
Jestem ciekaw po prostu, czy jestem osamotniony w swojej interpretacji.
14. Środki z Bonusu rozliczne są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań Konta Głównego.
15. W przypadku korzystania przez Abonenta z nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, czy transferu danych o określonej liczbie KB/GB w ramach jednej z usług: miesio, miesio 19, nju do wszystkich, do komórkowych środki z Bonusu rozliczane będą w drugiej kolejności tj. dopiero po zakończeniu terminu obowiązywania nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, transferu danych w ramach wskazanych usług.
1. Promocja łączy się z innymi usługami i promocjami dostępnymi w ofercie nju na kartę chyba, że regulaminy tych usług lub promocji stanowią inaczej, w szczególności Promocja łączy się z promocją „po wieki” dla ważności doładowań Konta Głównego.
oraz Miesio 19:
II. Ogólne zasady działania usługi
W ramach Usługi funkcjonują cztery limity wydatków miesięcznych:
1.1. limit wydatków na połączenia głosowe do krajowych sieci komórkowych w wysokości 19 zł (limit wydatków na połączenia głosowe),
1.2. limit wydatków na połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych w wysokości 10 zł (limit wydatków na połączenia głosowe),
III. Zasady naliczania (...)
Za połączenia głosowe na numery komórkowe w Polsce, w każdym Cyklu Usługi, naliczane są opłaty zgodne z Cennikiem usług w ofercie nju na kartę do wysokości 19 zł. Po osiągnięciu 19 zł („limit wydatków na połączenia głosowe”), opłata nie jest naliczana a połączenia głosowe na numery komórkowe w Polsce są nielimitowane.
2. Za połączenia głosowe na numery stacjonarne w Polsce, w każdym Cyklu Usługi, naliczane są opłaty zgodne z Cennikiem usług w ofercie nju na kartę do wysokości 10 zł. Po osiągnięciu 10 zł („limit wydatków na połączenia głosowe”), opłata nie jest naliczana a połączenia głosowe na numery stacjonarne w Polsce są nielimitowane.
3. Do limitu za wydatki na połączenia głosowe nie są wliczane połączenia z numerami specjalnymi, 501 80 80 80, *888, 501 800 800, z numerami skróconymi *610, *620, *630, przekierowanie połączeń, połączenia na koszt odbiorcy, połączenia międzynarodowe, połączenia w roamingu, połączenia o podwyższonej opłacie (tzw. „Rozmowy Premium”), wideo rozmowy, połączenia konferencyjne, które są
4. Typy i kierunki połączeń opisane w punkcie III.3. niniejszego regulaminu nie wchodzą do zakresu bezpłatnych nielimitowanych połączeń dostępnych po przekroczeniu limitu wydatków na połączenia głosowe.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #797702  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 22:14
Chciałbym sobie to "pointerpretować", ale ponieważ nie mam nju ani nikt z moich znajomych czy mógłbyś jeszcze krótko napisać - co się w zasadzie dzieje, i do czego ta reklamacja, co schodzi a schodzić nie powinno, lub na odwrót, bo chyba gdzieś się zgubiłem, a czytałem Twój post ze 3 razy :?: :)
 #797708  autor: bazooka
 21 kwie 2015, 22:24
A to nie, nie mogę się z Tobą zgodzić.
divhashmorex pisze:14. Środki z Bonusu rozliczne są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań Konta Głównego.
Tu jest klucz i tyle...kończy się czas nolimitów, i limitów wydatków, a potem BONUS i potem środki z głównego.
Krótko mówiąc Bonus powinien schodzić po wykończeniu wszelkiego rodzaju limitów i obowiązywania miesio np.
Czyli gołe nju i wtedy korzystasz z bonusu, 50% to tak naprawdę gołe stawki 19gr/min i 9gr/SMS - podzielone przez dwa. Wolisz miesio to nie używasz BONUSU.
Tak to interpretuje.
 #797717  autor: grand205
 21 kwie 2015, 22:47
Dziwne to wszystko. Miałem na dniach ładować konto, ale wydawało mi się, że działa to w ten sposób: przy włączonej usłudze Miesio 19 pobiera kasę z tego bonusu w pierwszej kolejności. Czyli np ładujemy za 50zł, mamy 25zł bonusu, zaczynamy nowy cykl usługi Miesio 19 i wówczas 19zł, aż do limitu zostanie pobrane z tego bonusu. Potem włączy się no-limit na komórkowe, wiec te 6zł ewentualnie na smsy i połączenie stacjonarne wtedy. Kwestia taka, kiedy doładować, żeby wykorzystać ten bonus. Najlepiej na początku nowego cyklu Miesio 19, albo wyłączyć usługę, wykorzystać bonus i dopiero spowrotem włączyć.
 #797728  autor: Przemix
 21 kwie 2015, 23:43
gdyby miało schodzić pierwsze, to chyba nie robili by "konta promocyjnego" na potrzeby praktycznie tylko tej promocji w prostej ofercie nju, którą to chwalą się na wszystkie strony że ma być prosta, a tylko komplikują. Ale to nie tłumaczy dwojakiej interpretacji regulaminu
 #797740  autor: grand205
 22 kwie 2015, 01:34
"Konto promocyjne" mogło powstać również ze względu na owe 31dni ważności tych środków.
 #797746  autor: Rysiob
 22 kwie 2015, 07:29
14. Środki z Bonusu rozliczne są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań Konta Głównego.
15. W przypadku korzystania przez Abonenta z nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, czy transferu danych o określonej liczbie KB/GB w ramach jednej z usług: miesio, miesio 19, nju do wszystkich, do komórkowych środki z Bonusu rozliczane będą w drugiej kolejności tj. dopiero po zakończeniu terminu obowiązywania nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, transferu danych w ramach wskazanych usług.
1. Promocja łączy się z innymi usługami i promocjami dostępnymi w ofercie nju na kartę chyba, że regulaminy tych usług lub promocji stanowią inaczej, w szczególności Promocja łączy się z promocją „po wieki” dla ważności doładowań Konta Głównego.
Z tego wynika, że mając już uruchomione no limity (czyli wykorzystane 19 zł na rozmowy komórkowe itd.), dopiero jak skończy się ich obowiązywanie, to rozlicza z konta bonusowego. Innymi słowy: nie mam osiągniętego pułapu no limitu (19/9 zł), to kasa na ten no limit powinna lecieć z konta Bonusowego. Zwłaszcza, że w regulaminie promocji "+50% więcej" jest napisane:
8. Zgromadzone z Bonusu środki na koncie: „Promocyjne złotówki do wszystkich”, można wykorzystać na :

a. krajowe połączenia na numery komórkowe i stacjonarne do wszystkich sieci;
b. krajowe SMSy i MMSy do wszystkich sieci komórkowych;
c. krajowy transfer danych.
Co oznacza, że z bonusu kasa powinna lecieć na osiągnięcie no limitów. Z bonusu nie można jednak np. aktywować pakietów (np. neta 700 MB):
9. Środki z Bonusu nie mogą być wykorzystane na:

a. opłaty aktywacyjne za usługi dodatkowe, pakiety;
b. połączenia w roamingu;
c. na połączenia z numerami specjalnymi, 501 808 080, *888, 501 800 800, z numerami skróconymi
*610, *620, *630, przekierowanie połączeń, rozmowy na koszt odbiorcy, rozmowy o podwyższonej
opłacie (tzw. „Rozmowy Premium”) oraz na wideorozmowy, które naliczane są zgodnie z
obowiązującym Abonenta cennikiem;
d. SMS-y wysłane na numery skrócone w tym 609, 215, numery specjalne, numery stacjonarne określone
w Cenniku usług w ofercie nju na kartę;
e. transfer danych o podwyższonej opłacie.
 #797792  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 13:15
14. Środki z Bonusu rozliczne są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań Konta Głównego.
15. W przypadku korzystania przez Abonenta z nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, czy transferu danych o określonej liczbie KB/GB w ramach jednej z usług: miesio, miesio 19, nju do wszystkich, do komórkowych środki z Bonusu rozliczane będą w drugiej kolejności tj. dopiero po zakończeniu terminu obowiązywania nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, transferu danych w ramach wskazanych usług.
Moja interpretacja: jeśli jeszcze nie osiągnąłeś no limitów to środki powinny być rozliczane z bonusowego. Ja pogrubione pole rozumiem jako wykorzystanie np 19zl na połączenia ale wtedy dalszy zapis nie ma sensu bo wtedy już nie rozlicza się z żadnych środków bo jest nolimit... Wiec może rzeczywiście chodzi im o to ze jeśli masz te usługi włączone to środki ciągnie najpierw z głównego.
Dobrze rozumiem ze u ciebie masz włączone miesio i nie pobiera ci najpierw z bonusowego tylko z głównego ??
 #797795  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 13:29
Gregrin pisze:Wiec może rzeczywiście chodzi im o to ze jeśli masz te usługi włączone to środki ciągnie najpierw z głównego.
I nie inaczej...zwyczajne cwaniactwo - niby 50% więcej, ale żeby skorzystać trzeba nie korzystać z usług charakteryzujących daną ofertę.
Ostatnio zrobili coś podobnego w Orange na karte: 20% na promocyjne za doładowanie w bankomatach, a do tego był nolimit po Orange na tyle dni jaka wartość doładowania.
Czyli za 50zł na 50dni dostawało się nolimit, a środki promocyjne (tylko do wykorzystania po Orange) ważne 14dni - co mi więc z tego bonusu - całe 15zł na bonusowych przepadło... można było jedynie wydłużać je ładowaniem ze Skarbonki, albo innym doładowaniem (takie naciągactwo), ale ile to kasy by poszło przecież przez następne 36dni - to co najmniej 3 doładowania, a potem tylko parę dni na wykorzystanie.
 #797800  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 13:41
Ale ja dalej rozumiem to tak jak napisałem. Bo pogrubione zdanie mówi o przypadku korzystaniu z no limitu czyli de facto w miesiu o osiągnięciu limitu 19zl które są w wymienionych pakietach. Nie zaczynają zdania "W przypadku korzystania przez Abonenta z usług: miesio, miesio 19... itd" wiec powinno naliczać z bonusowego jeśli mamy włączone te usługi ale jeszcze nie mamy osiągniętego no limitu...

PS: jeszcze przyjmując ich interpretacje i osadzając ja w wymyślonej sytuacji
-masz 10zl na koncie głównym
-masz włączone miesio, według nich masz no limit i kasa nie zejdzie z bonusowego
w rzeczywistości masz g*wno a nie nolimit bo nie zapłaciłeś 19zl
Wiec wracając do rzeczywistości jeśli nie wygadałeś 19zl to nie masz nolimitu i kasa powinna schodzić tak jak pisze w pierwszej kolejności z bonusowego koniec.
 #797805  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 14:02
Jak dla mnie nie może być nic włączone, żadnej usługi - gołe nju, wtedy będzie szło z promocyjnego - Oni se krzywdy nie zrobią... :)
W zasadzie cały pkt.15 jak się przeczyta cały bez zaznaczeń tłustych to ma dokładnie taki oddźwięk jak napisałem wyżej, niestety...
P.S.
No tak, tak działa ta usługa, rozliczanie progowe...
Ktoś wybierając tę ofertę musiał brać to pod uwagę czyli tak jak mówi kalkulator na stronach nju, dzwoni 100minut za 19gr i to teoretycznie powinno pójść w trimiga, by komukolwiek opłacało się to brać (ja się nie wypowiem, bo nie wydaje miesięcznie więcej jak 16zł - patrz stopka).
 #797810  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 14:36
Ale wydanie 19zl powoduje "włączenie" nolimitu bo nie mając już więcej kasy można dalej dzwonić i to wtedy normalne ze z bonusowego weźmie dopiero po skończeniu no limitu. W regulaminie pisze to co zaznaczyłem wiec dla mnie ewidentnie nie korzystam z nielimitowanych połączeń jeśli place za nie po normalnej stawce... wiec skoro place za połączenia bo nie mam no-limitu to środki powinny być według regulaminu ściągane najpierw z konta bonusowego.

PS: na stronie nju o tych 50% "Środki z bonusu rozliczane są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z Konta Głównego promocja łączy się z usługami "miesio", "miesio 19", "nju do wszystkich", "do komórkowych" oraz promocją "po wieki".
Ja nie wiem o czym my tu jeszcze rozmawiamy...
 #797818  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 15:24
Odpowiedz sobie kiedy wydanie 19zł daje "nolimit" - w jakim przypadku :?:
Jest możliwa dwojaka interpretacja tego ze względu na jedno długie zdanie na stronie (to co cytujesz w PS, a nie w regulaminie), i przez to że użyli słów "łączy się z usługami"...
Dalej już w regulaminie, pkt 15 jest rozwinięciem tej myśli i może wydawać się niespójne, zgadzam się.
Już tak raz z czymś gdzieś było, i Orange poprawiało, aha mPotwór miał taką możliwość podwójnej interpretacji...
BOK odpisał @divhashowi i powinni się zorientować i zapis na głównej zmodyfikować, bo wprowadza w błąd.
 #797838  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 16:21
sebusy pisze:Odpowiedz sobie kiedy wydanie 19zł daje "nolimit" - w jakim przypadku :?:
Racja, tylko czy można mówić (tak jak w regulaminie "W przypadku korzystania przez Abonenta z nielimitowanych połączeń") ze jeśli mam włączone miesio 19, wydane 10zl na połączenia to korzystam z nolimitu czy z usługi która mi ten nolimit włączy/zapewni po wydaniu 19zl. Bo moim zdaniem w żadnym wypadku jeszcze nie korzystam z nolimitu tylko z usługi, a bonusowe konto podobno z ta usługą się nie wyklucza...
A oni niepotrzebnie w tym regulaminie zaczynają coś opowiadać o nolimitach, Gdyby napisali tylko ze w przypadku korzystania z usług to by było jasne. Po co jest ten zapis o nolimitach ?? Zeby celowo wprowadzać w błąd !!
sebusy pisze:
BOK odpisał @divhashowi i powinni się zorientować i zapis na głównej zmodyfikować, bo wprowadza w błąd.
I tu się każdy zgodzi i w związku z tym mam pytanie czy taka informacja na stronie nie jest tez w jakiś sposób wiążąca ?? Bo chyba nie można sobie pisać jednego na stronie a czegoś innego w regulaminie ??

PS:na stronie to maja całkiem pokopane
Informacje dodatkowe:
- opłaty aktywacyjne za usługi dodatkowe, pakiety,
- połączenia w roamingu,
- na połączenia z numerami specjalnymi, 501 808 080, *888, 501 800 800, z numerami skróconymi *610, *620, *630, przekierowanie połączeń, rozmowy na koszt odbiorcy, rozmowy o podwyższonej opłacie (tzw. ?Rozmowy Premium?) oraz na wideorozmowy, które naliczane są zgodnie z obowiązującym Abonenta cennikiem,
- SMS-y wysłane na numery skrócone w tym 609 i 215, numery specjalne, numery stacjonarne określone w Cenniku usług w ofercie nju na kartę
- transfer danych o podwyższonej opłacie.
 #797845  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 16:58
Tytuł dobrze oddaje ta promocje.
Rozmowa z konsultantem na czacie:
Ja
czy jak doladuje np za 50zl to te 25 ktore dostane w bonusie beda rozliczane w pierwszej oejnosci (przed srodkami z konta glownego ) gdy wlacze pakiet miesio 19 ??
Konsultant
tak, najpierw rozliczane sa Panu te promocyjne środki
Ja
tzn jesli wlacze miesio 19 i bede chcial rozmawiac tylko na komorkowe to normalnie powinienem zaplacic 19zl i te 19zl bedzie pobrane z konta bonusowego ??
Konsultant
nie
środki z tego konta nie są do wykorzystania na miesio
wiec dzwoni pan po 19gr/min itp aż do wykorzystania kwoty bonusowej
Ja
to jak mam rozumiec odpowiedz na moje pierwsze pytanie ??
Konsultant
tzn że najpierw Panu pobiera z tego konta promocyjnego
a potem dopiero do max 19 zł
z tych środków które Pan ma
Później tylko zostałem milo poinformowany ze Pan zajmuje się ofertami sklepu internetowego i dal mi komplet informacji gdzie mogę dokładniej pytać o ta "promocje".
w tej sprawie zapraszam do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy http://www.njumobile.pl/obsluga/formularz-kontaktowy
bądź pod numerem *610 z telefonu w nju mobile lub 690 610 610 z numeru innego operatora.
 #797850  autor: adik
 22 kwie 2015, 17:11
jeśli ten bonus jest tylko na gołe stawki to nic nie warty jest ten bonus.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #797851  autor: bazooka
 22 kwie 2015, 17:17
Gregrin pisze:czy taka informacja na stronie nie jest tez w jakiś sposób wiążąca ?? Bo chyba nie można sobie pisać jednego na stronie a czegoś innego w regulaminie ??
Nie, wszystko co na stronie jest napisane, to informacje poglądowe - przerabiałem.
Należy zwrócić im uwagę, np na profilu fb :!:

Dwie opinie z profilu fb - nju https://www.facebook.com/Njumobile/post ... 47011462:0
To w takim razie regulamin jest mocno zakręcony: dodatkowe informacje:
1. Promocja łączy się z innymi usługami i promocjami dostępnymi w ofercie nju na kartę chyba, że regulaminy tych usług lub promocji stanowią inaczej, w szczególności Promocja łączy się z promocją „po wieki” dla ważności doładowań Konta Głównego.
oraz
14. Środki z Bonusu rozliczne są w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań Konta Głównego.
15. W przypadku korzystania przez Abonenta z nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, czy transferu danych o określonej liczbie KB/GB w ramach jednej z usług: miesio, miesio 19, nju do wszystkich, do komórkowych środki z Bonusu rozliczane będą w drugiej kolejności tj. dopiero po zakończeniu terminu obowiązywania nielimitowanych połączeń, SMS/MMS, transferu danych w ramach wskazanych usług.
Czyli by to stwarzało pozór, że tak być nie powinno, ale tak jak napisał Marek wg. regulaminu do komórkowych: bonus
7. Bonus przyznawany jest po wydaniu przez Abonenta w ciągu jednego dnia łącznej kwoty 0,99 zł z VAT z Konta Głównego na połączenia do numerów wszystkich krajowych sieci komórkowych (osiągnięcie Limitu wydatków).

Bardzo przykra i smutna polityka marketingowa wynika z tego - nie spodziewałem się tego po nju mobile. Długie czekanie na jakąś promocję dla użytkowników, a tu takie coś. Bardzo atrakcyjna oferta główna powoli przestaje być również tak atrakcyjna jak kiedyś, bo konkurencja nie śpi. Czyżby powoli nadchodził czas by zmienić operatora?
Uwaga! Wykorzystane promocyjne złotówki nie zaliczają się do uzyskania nielimitowanych połączeń/sms-ów - Czyli ta PrOmOcJa to TOTALNA LIPA!
nju na to milczy, nie neguje czyli sprawa jasna, niestety :!:
 #797856  autor: Gregrin
 22 kwie 2015, 17:29
Konsultant normalnie opisał jak to działa, wiec masz racje sprawa jasna...
 #797866  autor: Blank
 22 kwie 2015, 17:46
Dokładnie, chodzi o to, że:
- środki są wykorzystywane w pierwszej kolejności, przed środkami po środkach z konta głównego
- środki NIE SĄ wykorzystywane, jeśli włączony jest no limit (rozmowy, SMSy), lub przyznany jest transfer danych
I to się zgadza, ale:

- wydane środki nie wliczają się do limitu wydatków

A to mi się już nie zgadza. Moja interpretacja jest zgodna z interpretacją jednej z osób, która twierdzi, że środki te powinny być wykorzystywane przed środkami z konta głównego i zaliczać się do limitu wydatków. Jak dla mnie jest to jedyna słuszna interpretacja, ale konsultanci nju mobile interpretują to inaczej. I stąd ten temat.
Zastanawiam się po prostu, kto tu jest głupi :)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament